Skocz do zawartości
IGNORED

"Arini Audio equalized" - hit czy kit?


jbnn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym przedstawić moją historię dotyczącą modyfikacji słuchawek AKG K240 przez firmę Arini Audo (www.ariniaudio.pl).

Skuszony dobrymi opiniami o tej firmie, po rzeczowej i konkretnej rozmowie telefonicznej - wysłałem słuchawki do modyfikacji.

Ustaliłem z p.Pawłem, że "podciągnie" średnicę, poprowadzi oddzielny przewód do prawej słuchawki i dokona ogólnego "tuningu".

Po ok. 3 tygodniach słuchawki miałem z powrotem i zabrałem się za odsłuchy, ogólnie byłem zadowolony i pewnie nadal żyłbym w błogiej nieświadomości, gdybym nie zechciał wymienić osłony wewnątrz muszli.

Pierwszy "zgrzyt" - osłony były przyklejone po obwodzie cyjanopanem, po ich usunięciu zobaczyłem taki widok:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W osłonie przetwornika były wypalone 2 dziury, po kształcie można wnioskować, że narzędziem był rozgrzany gwóźdź.

Po wypowiedzeniu różnych słów na "k" i "ch" z i po kilkuminutowej przerwie zacząłem się temu bliżej przyglądać - oba przetworniki były "przedziurkowane".

Zdecydowałem, że zapoznam się dogłębnie ze zmianami wykonanymi przez Arini Audio. Była to karkołomna praca, p.Paweł bardzo się postarał, aby nikt niepowołany nie poznał jego sekretów. Wykorzystał w znacznym stopniu zalety żywicy epoksydowej, co kosztowało mnie kilka godzin pracy. Byłem tak zdeterminowany, że spisałem już słuchawki "na straty", na szczęście ostatecznie udało mi się ich nie zniszczyć.

Problemy zaczęły się już przy próbie zdjęcia osłony:

post-31895-0-42550700-1443897315_thumb.jpg

 

Jeden wkręt nie dał się wykręcić, był zalany żywicą - musiałem go rozwiercić. Również z powodu żywicy zdjęcie osłony skutkowało urwaniem przewodów:

post-31895-0-92642200-1443897439_thumb.jpg

 

Wreszcie dostałem się do wnętrza, oto co zobaczyłem:

post-31895-0-99541400-1443897584_thumb.jpgpost-31895-0-82758000-1443897592_thumb.jpg

 

Przetwornik totalnie zalany żywicą:

post-31895-0-13135500-1443897715_thumb.jpg

 

Po długiej walce:

post-31895-0-37902400-1443897861_thumb.jpgpost-31895-0-48922400-1443897879_thumb.jpgpost-31895-0-63494900-1443897895_thumb.jpg

 

Nawet się specjalnie nie zdziwiłem widząc na spodniej części kolejne "dziurkowanie", tym razem w użyciu był większy gwóźdź.....

I ciekawostka - gdzieś p.Pawłowi zapodziała się druga uszczelka, ale od czego jest żywica ;-)

post-31895-0-32094900-1443898078_thumb.jpgpost-31895-0-42523900-1443898099_thumb.jpg

 

I jeszcze taki drobiazg, przewody nie chciały się pomieścić - co trzeba zrobić? Ano ułamać zaczepy....

post-31895-0-83494000-1443898256_thumb.jpg

 

I to w zasadzie tyle, na koniec jakoś udało mi się poskładać wszystko "do kupy".

Wraz ze słuchawkami otrzymałem "Waranty Card & Quality Certificate" - chyba przestałem rozumieć, co to jest certyfikat jakości.....

Czy synonimem jakości w/g Arini Audio jest karteczka z imienną dedykacją, naklejki, zawieszki, pokrowiec?? Może dzięki temu klient ma się czuć jako ktoś wyjątkowy, ktoś kto nie powie "sprawdzam".

 

 

Na koniec mam jeszcze prośbę - może ktoś wie, gdzie jest biegun "+" na tych przetwornikach, nie wiem czy dobrze podłączyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaliłem z p.Pawłem, że "podciągnie" średnicę, poprowadzi oddzielny przewód do prawej słuchawki i dokona ogólnego "tuningu".

Po ok. 3 tygodniach słuchawki miałem z powrotem i zabrałem się za odsłuchy, ogólnie byłem zadowolony

 

zrobił coś niezgodnie z umową?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobił coś niezgodnie z umową?

 

Nigdy nie było mowy o niszczeniu (czy też jak kto woli: ulepszaniu) przetworników. Nie przyszło mi nawet do głowy, że do czegoś takiego może dojść. Nie spisaliśmy umowy, ustalaliśmy wszystko telefonicznie.

W moim opisie przedstawiłem aspekt czysto techniczny modernizacji, który w/g mnie pozostawia wieele do życzenia.

Jeśli chodzi o dźwięk, to została zmieniona charakterystyka w odniesieniu.do niemodyfikowanych (kilka dni temu zrobiłem porównanie).

Najkrócej można to ująć tak: podciągnięcie średnicy kosztem znacznego ograniczenia sceny i pogorszenie odtwarzania niskich częstotliwości - dźwięk "płaski", bezpośredni z kiepską stereofonią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie było mowy o niszczeniu (czy też jak kto woli: ulepszaniu) przetworników. Nie przyszło mi nawet do głowy, że do czegoś takiego może dojść. Nie spisaliśmy umowy, ustalaliśmy wszystko telefonicznie.

W moim opisie przedstawiłem aspekt czysto techniczny modernizacji, który w/g mnie pozostawia wieele do życzenia.

Jeśli chodzi o dźwięk, to została zmieniona charakterystyka w odniesieniu.do niemodyfikowanych (kilka dni temu zrobiłem porównanie).

Najkrócej można to ująć tak: podciągnięcie średnicy kosztem znacznego ograniczenia sceny i pogorszenie odtwarzania niskich częstotliwości - dźwięk "płaski", bezpośredni z kiepską stereofonią.

 

całkowicie się zgadzam,że tunning został przeprowadzony w sposób karygodny i "niedoskonały technicznie"(kierując się Twoim opisem i zdjęciami)

ale chciałeś takich efektów(podciągnięcie średnicy) i je otrzymałeś.

Pierwsza rzecz powinieneś skontaktować się z " tunningowcem" i tam zgłosić swoje wwątpliwości.

W pierwszym poście też nic nie wspominałeś o pogorszeniu dźwięku po tunningu,przeciwnie byłeś zadowolony z efektów sonicznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematem mojego postu nie była jakość dźwięku po tuningu - w końcu jakby nie było dostałem to, co chciałem i ewentualne pretensje mogę mieć tylko do siebie.

Jednak to, co zobaczyłem w środku przyprawiło mnie nieomal o zawał serca ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczka na przyszłość, szkoda słuchawek.

Podciągniętą średnicę mają stare K240 Monitor 600 Ohm albo niektóre Sennheissery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematem mojego postu nie była jakość dźwięku po tuningu - w końcu jakby nie było dostałem to, co chciałem i ewentualne pretensje mogę mieć tylko do siebie.

Jednak to, co zobaczyłem w środku przyprawiło mnie nieomal o zawał serca ;-)

 

Masz nauczkę na przyszłość, przed kolejną modyfikacją wystarczy zastrzec w umowie możliwość powrotu do stanu fabrycznego na koszt modyfikujacego. Jeszcze lepiej wypożyczyć na odsłuchy kilka par słuchawek lub udać się do salonu z własnym sprzetem i posłuchać przed zakupem. Porady i głebokie wynurzenia niektórych użytkowników dotyczące brzmienia sprzętu na tym forum, należy olać sikiem prostym lub bardziej skomplikowanym. Są to zwykli naganicze/klony, którzy dobrze żyją z tego co tu piszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.