Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do Dali Grand?


Kazuki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o podpowiedzi jak w temacie.Posiadam kolumny dali grand i niedawno stałem się posiadaczem wzm.EgoVox na el 34.przede wszystkim brakuje mu mocy i jest mało przejrzysty,wysokie tony schowane gdzieś z tyłu,mało jasne.Myślę że ze względu na małą moc nie ma co szukać wyjścia w modyfikacjach a raczej rozejrzeć się za czymś konkretniejszym dla tych kolumn..Myślałem tu np.o Primalunie prologue premium gdzie można wpiąć EL34;KT88 jak i nawet KT120 a może jeszcze coś innego?W gre wchodzi też sprzęt z rynku wtórnego a kwota jaką chcę przeznaczyć na ten zakup to 5-6 tyś.złMuzyka jakiej słucham to blues i klasyka rocka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. myślę że ciężko będzie o wzmacniacz lampowy który napędzi te kolumny ( 5-6tys)

Myślę że da rade,ten egovox ma tylko 18 watt i już coś słychać.Grandy mają też niezłą efektywność 92db więc myślę że jakieś solidne 35-40 watt już by grało..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..miałem kiedyś Dali Grand i myślę że 30-40W to stanowczo za mało...u mnie grały z mocnym Krellem

te kolumny potrafią zagrać pieknym ciepłym dzwiekiem tylko.. .....życzę powodzenia w poszukiwaniu odpowiedniego wzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..miałem kiedyś Dali Grand i myślę że 30-40W to stanowczo za mało...u mnie grały z mocnym Krellem

te kolumny potrafią zagrać pieknym ciepłym dzwiekiem tylko.. .....życzę powodzenia w poszukiwaniu odpowiedniego wzmacniacza

Tak,wiem. Mam denona PMA 2000R ale lampa mnie urzekła i nawet ten egovox lepiej od niego brzmi.Może zdecyduje się na jakieś mono bloki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zdecyduje się na jakieś mono bloki...

 

Myślę że monobloki Manleya Snappery ładnie by rozbujały te kolumny no i pięknie by to się zgrało dźwiękowo... Tylko musisz wyciułać więcej pieniążków na te wzmacniacze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał Szczechura

(Konto usunięte)

Miałem te kolumny (mają niby skuteczność 90dB, ale nie wiem ile w tym prawdy), napędzałem je wzmacniaczami: Krell KAV-300i, lampowcami Yaqin MC-100B oraz JJ 828. Wszystkie bez problemu radziły sobie z Grandami, wyjątkiem był słaby wzmacniacz na lampie EL34 o mocy kilkunastu watów, ten nie podołał. Najbardziej dźwięk podobał mi się z monoblokami na lampie GM-70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolida 502 brc ciągnęła bez problemu mezzo utopie, może warto spróbować.

Jak wysupłasz więcej i upolujesz na rynku wtórnym za granicą to spróbuj jolidę fusion monobloki na lampie 211.

Mój znajomy ma dali 850 (bardzo podobne do grandów) i jak je przytargał do mnie po podłączeniu obydwoje byliśmy w ciężkim szoku jaki jest potencjał tych kolumn za 1500 zł allegro :)

Jak mieszkasz niedaleko Drezdenka to zapraszam, chętnie posłucham grandów.

Swoich monosów jolidy na tą chwilę nie sprzedałbym chyba nawet jak by jakiś wariat zapłacił 40 tys....

 

Kumpel na tych 850 również gra na denonie 2000r porządnie to gra ale tak technicznie i bez emocji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też 850,były przed grandami i zostały.Grają nieco wyżej od grandów ale to nie ta liga.2000R mam dwa i będę chciał się tego pozbyć by kupić należną lampę do tych Dali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto zainteresować się wzmacniaczem CAYIN A-88T. Dynamiczny ,mocny powinien wysterować te kolumny bez problemu, zwłaszcza że jest ogłoszenie na hifi.pl ex demo a wystawia ten wzmacniacz polski dystrybutor z 2 letnią gwarancją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto zainteresować się wzmacniaczem CAYIN A-88T. Dynamiczny ,mocny powinien wysterować te kolumny bez problemu, zwłaszcza że jest ogłoszenie na hifi.pl ex demo a wystawia ten wzmacniacz polski dystrybutor z 2 letnią gwarancją.

No tak jest taki..trochę poczytałem o nim i ma opinie nieco suchego wzmaka i nie o charakterze typowej lampy a na tym najbardziej mi zależy.Chodzi mi o ciepłe brzmienie jak z EL34 i taką wydajność by poruszyć ten zestaw.Nie wiem czy szukać czegoś na 8-miu EL34 czy jakieś monobloki...w każdym razie chciałbym uzyskać ciepły i w miarę dynamiczny,mocny dźwięk.Przeglądam rynek wtórny i celuję tak w 7-8 tyś.zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McIntosh MC2102 ponoć wyczerpuje temat. Ja słuchałem na Tact Milenium i było super ale z korektorem pomieszczenia. Świetny zakres średnio-wysoko tonowy i sam bierze z 50W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o podpowiedzi jak w temacie.Posiadam kolumny dali grand i niedawno stałem się posiadaczem wzm.EgoVox na el 34.przede wszystkim brakuje mu mocy i jest mało przejrzysty,wysokie tony schowane gdzieś z tyłu,mało jasne.Myślę że ze względu na małą moc nie ma co szukać wyjścia w modyfikacjach a raczej rozejrzeć się za czymś konkretniejszym dla tych kolumn..Myślałem tu np.o Primalunie prologue premium gdzie można wpiąć EL34;KT88 jak i nawet KT120 a może jeszcze coś innego?W gre wchodzi też sprzęt z rynku wtórnego a kwota jaką chcę przeznaczyć na ten zakup to 5-6 tyś.złMuzyka jakiej słucham to blues i klasyka rocka.

 

Po pierwsze 5-6 tys to trochę za mało na monobloki o których wspominasz,że jednak lampa Cię urzekła,więc co dalej?

Musisz dodać tez kwotę na dodatkowe okablowanie i preamp.

Po drugie rodzaj muzyki słuchanej przez Ciebie nasuwa na myśl lampę ale do DG raczej solidna i mocną.

Do DG potrzebny jest spory metraż w/g mnie min. 35-40 metrow.

To podstawa aby DG zagrały na odpowiednim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DG potrzebny jest spory metraż w/g mnie min. 35-40 metrow.

To podstawa aby DG zagrały na odpowiednim poziomie.

No właśnie u mnie jest 25 metrów,więc inne mniejsze zagrają lepiej niż grandy grające nie na "odpowiednim poziomie"...?Nie chciałbym się z nimi rozstawać bo grają zadowalająco,dość potężnie ale wiem że stać je na więcej dlatego pytam o mocniejsze wzmacniacze i tu upatruję poprawy jakości..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ich basu mocny zamordystyczny tranzystor. Na góre może być mocniejsza trioda.

Do ~20m2 Grandy Coupe robili :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ~20m2 Grandy Coupe robili

Wiem,ale u mnie jest trochę przerost formy nad treścią i lubię nie raz przyłożyć a poza tym kupiłem ładne,nie drogo i blisko.Dziś podpiąłem Denona 2000R chyba ma coś ok.2x90 watt lecz dość dużo prądu i już je trochę bujnął,hmm..tylko żeby to był jeszcze ten lampowy dźwięk....Muszę coś do nich znaleźć i nie wydać więcej niż 7-8tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, sam chciałem je do mniej niż 20m2 :) Przy dobrym napędzie barok z nich idzie jak woda, niekoniecznie lampowym.

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MingDa EL-34AB ? Jest na 8 lampach EL-34. Kawał mocnego i niewolnego grania z namiastka ciepłoty EL-34

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrym napędzie barok z nich idzie jak woda, niekoniecznie lampowym.

Powodzenia.

No właśnie,mam kilka płyt z muzyką organową i wiesz jak to by brzmiało...nie wyobrażam sobie monitorków:)

MingDa EL-34AB ? Jest na 8 lampach EL-34. Kawał mocnego i niewolnego grania z namiastka ciepłoty EL-34

Hmm...gdzie więcej o tym poczytać?,ciekawe jaka cena?..dzięki

 

A może takie coś?:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam PrimaLune four

 

Tak dla protokołu dodam, że końcówka na czterech EL34, 34W dała radę napędzić grandy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i jedno co mi się nasuwa na myśli, że wszyscy posługują się dużymi uogólnieniami. Nie ma czegoś takiego jak wzorzec przy pomocy którego można kupić wzmacniacz lampowy który "spasuje' się z danymi kolumnami.

 

Generalnie zasada jest taka, że konstrukcje PP będę lepszym wyborem dla "tradycyjnych" kolumn niż wzmacniacze SE (poza nielicznymi wyjątkami lamp transmisyjnych). W ramach układów PP pozostaje TYLKO I WYŁĄCZNIE SŁUCHANIE. Absolutnie nie ma gwarancji że 4 lampy sa lepsze od 2 na kanał. Wszystko zależny od tego jak wzmacniacz został zaprojektowany jakie jest Damping Factor urządzania, jak wydajny prądowo jest zasilacz, jakiej klasy są trafa wyjściowe itd itp.

 

Czy monobloki będą lepsze od integry - ponownie nie ma znaczenia. Integry są budowane jako dual mono i jedyne co to są na pewno tańsze bo monobloki to koszt dwóch obudów + koszt preampa

 

Wzmacniacz z 4 lampami na kanał na pewno będzie 2 krotonie drożny w utrzymaniu niż taki z 2 lampa na kanał to pewnik wynikający z kosztu zakupu lamp. Czy będzie grał lepiej nie wiem i nikt tego nie wie póki nie posłuch konkretnego zestawienia..

 

Sugeruję brać wzmacniacze do domu i na nich słuchać w innym wypadku będą to tylko dywagacje wyższości Świat Bożego Narodzenia od Wielkiej Nocy. Jeśli sprzedawca nie chce ich wypożyczać należy rezygnować z zakupu lub zastanowić się aby przywieść do sprzedawcy kolumny. Jeśli wzmak się nie spasuje z kolumnami kablami, podstawkami, granitami itd nie wyciągniemy dźwięku. W takim wypadku pozostaje sprzedaż albo wzmacniacza albo kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszne uwagi Cypher,tak mam zamiar zrobić jak narazie zamierzam zaprząc Cayina A 88 mk2,jeśli on nie da rady to Grandy zmienią właściciela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,jeśli on nie da rady to Grandy zmienią właściciela.

Twoja decyzja ale dlaczego winisz grandy? To dobre kolumny i potrafią "zagrać".

Sugeruję brać wzmacniacze do domu i na nich słuchać w innym wypadku będą to tylko dywagacje wyższości Świat Bożego Narodzenia od Wielkiej Nocy. Jeśli sprzedawca nie chce ich wypożyczać należy rezygnować z zakupu lub zastanowić się aby przywieść do sprzedawcy kolumny. Jeśli wzmak się nie spasuje z kolumnami kablami, podstawkami, granitami itd nie wyciągniemy dźwięku.

Podpisuję się prawą i lewą ręką. Bardzo dużo zależy od ustawienia i miejsca (pomieszczenia) odsłuchowego. Wzmacniacz do domu i słuchać. Ja też mam grandy i miałem podobny dylemat, z tą różnicą że nie oddałbym grandów. Szukałem mocnego tranzystora, ale zawsze ciekawość i chęć posiadania czegoś innego kusiła. Mając zero pojęcia o lampach bazowałem na wiedzy z internetu gdzie koniec końców dominatorami były i są KT88, EL34 i B300. Jak wspomniałem szukałem mocnego /wydajnego/ tranzystora ale nie wykluczyłem lampy (jak będę miał możliwość wypróbowania). I stało się. Lampy, a dokładniej 2x12AU7, 2xAX7 i 4xEL34 świecą i napędzają grandy. Wspomniane 34W to mało ale jest ok. Pewnie mogłoby być lepiej ale nie stać mnie na Macintosh'e i inne zacne (bardzo drogie) wzmacniacze. Napisałem, że jest ok i jest to bardzo subiektywna ocena. Co przez to rozumiem? Nie będę opisywał średnicy i góry pasma bo każdy słyszy inaczej. Natomiast bass jest kolorowy, wielowarstwowy i miękki. Chyba tak mogę wstępnie ocenić czy wzmacniacz "daje radę". Wcześniej aby osiągnąć takie "nasycenie" basu musiałbym słuchać znacznie głośniej i dokręcać kilka dB gałką korekcji basu (ohyda). Teraz wszystko zależy od tego jak jest zrealizowana płyta. Jest bas to jest a jak nie ma to czarów nie będzie.

Zakładam, że wspomniany Cayin "da radę" tylko może mieć ograniczenia co do głośności. "Łomotu" nie będzie ale chyba nie o to chodzi....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się z nimi rozstać tak jak pisałem wyżej ale też mnie nie stać na macintosze a barwę lampy uwielbiam.Nie no nie ma opcji 88-ka musi je pogonić;) i ma możliwość wrzucenia EL34 jak będę miał ochotę na miękkie słuchanie..a wyjawisz jaki to tranzystor napędzał Twoje Grandy?..

 

A kolega ma Grand ale diva..ja mam podłogówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji Dali Grand Diva to też "podłogówki", nie lubię tego określenia. To przy okazji. A wątek dotyczy dali grand i do nich się odnoszę. Wracając do dali grand u mnie też nie chciały zagrać. Próbowałem napędzić Cambridge'm 740, później 840A. Następnie Primare i30, było dobrze. Następnie Krell KAV300i, również dobrze ale jakoś zbyt mocno w przekazie. Dźwięk męczył po godzinie słuchania. Szukałem Krell'a s300i ale niestety nikt nie chciał pożyczyć do wcześniejszego odsłuchu. Uznałem, że Krell zagra "szkołą krell'a" i dałem sobie spokój z poszukiwaniem. Nie twierdzę, że krell alb primare był zły. To moje subiektywne odczucie. Po prostu COŚ mi nie leżało, a muza nie cieszyła. Korzystając z okazji spróbowałem ze wspomnianą w moim poprzednim poście lampą i tutaj zakończyłem moje story.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwage na Rogue Audio Cronus Magnum. To mocna lampa na kt120. Układ PP i 2x100w. Dla mnie swietny sprzet. Przy nowym budżecie powinieneś znaleść używkę. Inna sprawa, ze za czesto ich nie widać w sprzedaży...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten wątek i jedno co mi się nasuwa na myśli, że wszyscy posługują się dużymi uogólnieniami. Nie ma czegoś takiego jak wzorzec przy pomocy którego można kupić wzmacniacz lampowy który "spasuje' się z danymi kolumnami.

 

Generalnie zasada jest taka, że konstrukcje PP będę lepszym wyborem dla "tradycyjnych" kolumn niż wzmacniacze SE (poza nielicznymi wyjątkami lamp transmisyjnych). W ramach układów PP pozostaje TYLKO I WYŁĄCZNIE SŁUCHANIE. Absolutnie nie ma gwarancji że 4 lampy sa lepsze od 2 na kanał. Wszystko zależny od tego jak wzmacniacz został zaprojektowany jakie jest Damping Factor urządzania, jak wydajny prądowo jest zasilacz, jakiej klasy są trafa wyjściowe itd itp.

 

Czy monobloki będą lepsze od integry - ponownie nie ma znaczenia. Integry są budowane jako dual mono i jedyne co to są na pewno tańsze bo monobloki to koszt dwóch obudów + koszt preampa

 

Wzmacniacz z 4 lampami na kanał na pewno będzie 2 krotonie drożny w utrzymaniu niż taki z 2 lampa na kanał to pewnik wynikający z kosztu zakupu lamp. Czy będzie grał lepiej nie wiem i nikt tego nie wie póki nie posłuch konkretnego zestawienia..

 

Sugeruję brać wzmacniacze do domu i na nich słuchać w innym wypadku będą to tylko dywagacje wyższości Świat Bożego Narodzenia od Wielkiej Nocy. Jeśli sprzedawca nie chce ich wypożyczać należy rezygnować z zakupu lub zastanowić się aby przywieść do sprzedawcy kolumny. Jeśli wzmak się nie spasuje z kolumnami kablami, podstawkami, granitami itd nie wyciągniemy dźwięku. W takim wypadku pozostaje sprzedaż albo wzmacniacza albo kolumn

 

Twój wpis jest smieszny i niepoważny,zaraz to udowodnię.

Mam monobloki na 6b4g cztery lampy na kanał w PP i trafa mam toroidy-i są wystarczające...i co trafa wazne takie są?-w PP może być toroid.

Jeśli masz wzmak na 2-óch 300b na kanał i wzmak na 4-rech np kt88 lub el34-to wiadomo,ze 300b droższe są-nie mówimy tu o chinolkach.

Nie ma róznicy czy wzmak SE czy PP jak jest dobrze zrobiony to DG muszą smigać.

 

Kazuki

Kup sobie prei końcowke phasta SE na diabełkach...była ostatnio długo na allegro,zmieścisz sie w 7000 pln i to DG napedzi bez problemu.

Masz problem z głowy.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wpis jest smieszny i niepoważny,zaraz to udowodnię.

Mam monobloki na 6b4g cztery lampy na kanał w PP i trafa mam toroidy-i są wystarczające...i co trafa wazne takie są?-w PP może być toroid.

Jeśli masz wzmak na 2-óch 300b na kanał i wzmak na 4-rech np kt88 lub el34-to wiadomo,ze 300b droższe są-nie mówimy tu o chinolkach.

Nie ma róznicy czy wzmak SE czy PP jak jest dobrze zrobiony to DG muszą smigać.

 

Kazuki

Kup sobie prei końcowke phasta SE na diabełkach...była ostatnio długo na allegro,zmieścisz sie w 7000 pln i to DG napedzi bez problemu.

Masz problem z głowy.

pozdr.

 

Mam prośbę, przeczytaj uważnie mój wpis, potem jeszcze raz go przeczytaj a potem zastanów się jak Twoja odpowiedź ma się do mojej..

Potwierdziłeś wszystko co napisałem tylko zacząłeś od tego, że się mylę ;-)

 

Pozdrawiam,

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary A. a diably Phasta są lepsze od Amplifonowych.

Dalej uważam że DG są trudnawe no ale u siebie nie miałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.