Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do Dali Grand?


Kazuki

Rekomendowane odpowiedzi

Stary A. a diably Phasta są lepsze od Amplifonowych.

Dalej uważam że DG są trudnawe no ale u siebie nie miałem.

 

Dali Grand to ja sluchalem z zeszłym tysiącleciu pierwszy raz,potem ten model kolumn się zmieniał,ale nie wszyscy to wiedzą.

Phast phastowi nierowny,ale mój napedzi je spokojnie.)

 

Mam prośbę, przeczytaj uważnie mój wpis, potem jeszcze raz go przeczytaj a potem zastanów się jak Twoja odpowiedź ma się do mojej..

Potwierdziłeś wszystko co napisałem tylko zacząłeś od tego, że się mylę ;-)

 

Pozdrawiam,

Artur

 

Nie chce mi sie czytać po pięć razy,ale niech kazdy ma swoja rację-ok?

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedyńczy diabeł jakiej by maści nie był i jakie cuda na kiju w trafach były to dojdzie dościany i kucnie.Do pewnego momentu głośniści będzie przyzwoicie a potem się zacznie pocić takie moje zdanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę poważnie o Cayin 88 mk2 ale zająłem się wczoraj lekturą i trafiłem na rozwiązany już problem kolegi z forum:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,któremu pomógł S.Audiofil.Niestety na Mcintosza mnie nie stać ale tyle dobrego było pisane o tym Ayonie,więc może warto dołożyć i wziąć tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy o tym pisałeś Stary Audiofilu?..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie bardzo chce mi się wierzyć że te 18W da radę ale cena chyba dobra?..a z tymi diabełkami to jak z dostępnością bo w nowej produkcji tego chyba nie ma i pewnie drożyzna?..

 

Posłuchsj Cayina A 70 T mkll ,ma dynamikę i moc kt88 ale barwę triody, bardzo udany piec

No właśnie mocy nie ma,rozmawiałem z P.Grzegorzem St.16hz i odradził,postawił na 88-ke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy o tym pisałeś Stary Audiofilu?..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy o tym pisałeś Stary Audiofilu?..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie bardzo chce mi się wierzyć że te 18W da radę ale cena chyba dobra?..a z tymi diabełkami to jak z dostępnością bo w nowej produkcji tego chyba nie ma i pewnie drożyzna?..

 

No właśnie mocy nie ma,rozmawiałem z P.Grzegorzem St.16hz i odradził,postawił na 88-ke

A jak Phast to może to lepsze niż ta końcówka?..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy o tym pisałeś Stary Audiofilu?..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy o tym pisałeś Stary Audiofilu?..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A jak Phast to może to lepsze niż ta końcówka?..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chyba to samo ale już z pre..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Rezyslaw dnia 14.10.2015 - 19:49 napisał

Posłuchsj Cayina A 70 T mkll ,ma dynamikę i moc kt88 ale barwę triody, bardzo udany piec

 

No właśnie mocy nie ma,rozmawiałem z P.Grzegorzem St.16hz i odradził,postawił na 88-ke

 

Nie bardzo rozumiem, ze mocy nie ma... A88t, to 40W, a A70T, to 50W. Tyle, ze za kwote jaka chcesz przeznaczyc bedzie ciezko, aby nabyc A70 T.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, ze mocy nie ma... A88t, to 40W, a A70T, to 50W. Tyle, ze za kwote jaka chcesz przeznaczyc bedzie ciezko, aby nabyc A70 T.

nie chodziło mi o suche dane tylko opieram się na tym co usłyszałem ,że bardziej nadaje się 88-ka bo ma lepszą dynamikę.

 

nie chodziło mi o suche dane tylko opieram się na tym co usłyszałem ,że bardziej nadaje się 88-ka bo ma lepszą dynamikę.

a i patrzyłem na pierwszą wersję..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem nie patrzyłem. Może słuchałem. Naprawdę 88 gra lepiej?

Stary a co, tyle wersji monobloków na diabłach było?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Końcówki phasta na allegro to moje, miałem przedtem w ich miejsce jolidę 502 brc więc mogę powiedzieć jak się ma kt 88 do diabła.

Diabeł rewelacyjnie dogaduje się z focalami jeżeli chodzi o barwę i górne rejestry, piękna obszerna scena i muzyka w pokoju.

Jeżeli chodzi o kontury dźwięków i ich dynamikę a zwłaszcza potęgę basu to phast przy jolidzie nie ma szans, bas z diabła jest tylko dodatkiem, który ani nie razi ani nie zachwyca :) jolida miała atomowe pierdyknięcie z electrami.

Podsumowując napiszę , że monobloki jolidy na lampach 211 w pp przykrywają te wzmacniacze kapeluszem.

Mój kolega który posiada dali 850 musiałby pożyczyć ode mnie phasty i podłączyć mógłbym wtedy skrobnąć coś o tym zestawieniu ale dali grają raczej niezbyt konturowym dołem co może dać kiepski efekt.

Jak chcesz ''lampowego'' trana to spróbuj asr emittera 1 naprawdę fajnie grał z 850.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodziło mi o suche dane tylko opieram się na tym co usłyszałem ,że bardziej nadaje się 88-ka bo ma lepszą dynamikę.

 

a i patrzyłem na pierwszą wersję..

 

Dobór wzmacniacza do kolumn ,zwłaszcza jeżeli chodzi o ich prawidłowe wysterowanie będzie zawsze na zasadzie "ile tym kolumnom potrzeba prądu" a w zasadzie oprócz prądu,mocy jaki potrzebny jest charakter brzmienia .Do Dali Grand najlepiej spisze się mocny szybki tranzystor ,to przecież relatywnie duże jak współczesne czasy glośniki basowe 22cm ze sztynej celuluzy z niemała cewką drgającą Vify M22WR ,w dodatku masa układu drgającego duża to i "powera "potrzeba ,w przeciwnym wypadku kolumny będą niewysterowane czyli wolne .Dali Grand to niełatwa kolumna w stylu Dali Evidence 470 czy modeli 450 lub starszych na lekkich membranach Vify z serii M22WO .To duże głośniki basowe które potrzebują werwy .Jeżeli maja być lampy to tylko te najmocniejsze w stylu cztery na kanał KT88 /najlepiej 6550 .Ten trop jest właściwszy

 

Z oferty Cayina jest model A100T na czterech KT88 EH . Jeżeli mają być dwie to będzie trudne zadania DLA TYCH KOLUMN . Oczywiście pasjonaci triody powiedzą że KT88 nie gra ,a do tych kolumn musi być wręcz zadziorna brzmieniowa KT inaczej driv'u nie będzie . Jeżeli pomieszczenie nie jest za duże to zdecydowanie lepiej wstawić kolumnę mniejszą na dwóch osiemnastkach ,tu łatwiej dobrać wzmacniacz ,można szukać wówczas lamp w stylu muzykalnych brzmieniowo jak wspomniana 211-tka ,pojedyncza na kanał w zupełności wystarczy ,lub 845 także jedna na kanał wysteruje kolumny o papierowych membranach przy masie ukł.drgających ok 11-13 gram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..dzięki za odpowiedź,tyle że szukam wzmacniacza do Dali ale Grand a 850 też mam ale przy kinie d.i ten wzmacniaczyk ,który mam sobie jako tako z nimi radzi.Grandy to już zupełnie inna bajka i coraz bardziej dochodzę do wniosku że te wszystkie Cayin-y 88;70 itd nie dadzą rady w stopniu zadowalającym..Lubię subtelne granie,akustyczne kawałki ale nie raz mam ochote na potężniejsze granie,z konkretnym drive-m a tu już myślę że musi być te 100W na kanał w lampie.Teraz grandy wpięte są w bi-amingu z dwoma Denonami 2000R to dość efektywne wzmacniacze z trafem na każdy kanał i ciągną równo ale...brak barwy lampowej i koniec,kropka.Ten post jest odpowiedzią do wpisu Szatana.

 

Co do A 100 to myślałem o tym modelu,lecz słyszałem opinie że on gra dopiero gdy jest wysterowany przedwzmacniaczem?..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo gorsze są 850 od grandów ? To są te same przetworniki oprócz kopułki wysokotonowej.

Tak jak mówisz kolego moje monobloki na 211 mają 200w i grają bajecznie w każdym gatunku z rożnymi kolumnami, regulujemy tylko barwę wymieniając lampki sterujące lub kable.

Mocna lampa to jest to :) chociaż phast tez ma coś w sobie, instrumenty i wokaliści są niezwykle realistyczne ale dynamika leży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki phasta na allegro to moje, miałem przedtem w ich miejsce jolidę 502 brc więc mogę powiedzieć jak się ma kt 88 do diabła.

Diabeł rewelacyjnie dogaduje się z focalami jeżeli chodzi o barwę i górne rejestry, piękna obszerna scena i muzyka w pokoju.

Jeżeli chodzi o kontury dźwięków i ich dynamikę a zwłaszcza potęgę basu to phast przy jolidzie nie ma szans, bas z diabła jest tylko dodatkiem, który ani nie razi ani nie zachwyca :) jolida miała atomowe pierdyknięcie z electrami.

Podsumowując napiszę , że monobloki jolidy na lampach 211 w pp przykrywają te wzmacniacze kapeluszem.

Mój kolega który posiada dali 850 musiałby pożyczyć ode mnie phasty i podłączyć mógłbym wtedy skrobnąć coś o tym zestawieniu ale dali grają raczej niezbyt konturowym dołem co może dać kiepski efekt.

Jak chcesz ''lampowego'' trana to spróbuj asr emittera 1 naprawdę fajnie grał z 850.

 

Wszystko co piszesz to prawda i jednocześnie kłamstwo.

W phascie oryginalne tzn. ichnie trafa są nie za konieczne i nadaja sie do jako-takiego grania-być może dla dali grand są za słabe.

Tak skonfigurowanego phasta jak mój nigdzie nie znajdziesz-tu tkwi cala prawda.

Chasis z miedzi jak w kondo,trafa dedykacja lundahl LL1627/90mA szczelina,kondy v-cap cu-tf,kenotron ez 80.

Podobnie jest w pre ecc83 wtórnik ecc88 kenotron ez 80.kondy v-cap cu tf

Z tego u siebie nie masz niczego..........także matka u Ciebie siedzi z tyłu bo masz max 15 wat ze swojej końcówki,drogi szatanie)

Także jolida powiadasz taka była świetna z potęgą basu?........bajki opowiadasz w/g mnie,i atomowe pierdyknięcie-to taki dowcip-prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jolida powiadasz taka była świetna z potęgą basu?........bajki opowiadasz w/g mnie,i atomowe pierdyknięcie-to taki dowcip-prawda?

To nie dowcip, grała rewelacyjnym basem z lampami 6550 ale barwy nie było.

Phast jest seryjny, nie jestem fanem przeróbek i gram na fabrycznych podzespołach, jedynie lampami mogę odrobinę powachlować i też nie koniecznie nosy do mnie przemawiają bo są drogie, ciężko dostępne i nigdy nie masz pewności kiedy padną.

Pewnie sporo tracę na swoim podejściu do tematu ale nie mam czasu na tuning, wolę słuchać.

 

poprzedni właściciel również sprzedał phasta bo bas był nie tego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo gorsze są 850 od grandów ?

Nie wiem czy przetworniki te same..?ale plus jeden średniotonowiec,kopółka inna,pewnie zwrotnica lepszej jakości no i budowa..jeśli masz rację co do przetworników to i tak mało elementów wspólnych..Mam te możliwość posłuchania ich równolegle na tych samych wzmacniaczach i mogę coś powiedzieć...i powiem że jest PRZEPAŚĆ!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że nabywca mojej jolidy również nie podzielał entuzjazmu co do basu jolidy 502 brc a na moich dwóch systemach z focalami robiła basowe cuda jak na dość budżetowe urządzenie. Oczywiście porównując z asr emitterem 2 exlusiv akku czy mono jolida fusion bas nie był już taki wspaniały ale to nie ten pułap cenowy.

 

Nie wiem czy przetworniki te same..?ale plus jeden średniotonowiec,kopółka inna,pewnie zwrotnica lepszej jakości no i budowa..jeśli masz rację co do przetworników to i tak mało elementów wspólnych..Mam te możliwość posłuchania ich równolegle na tych samych wzmacniaczach i mogę coś powiedzieć...i powiem że jest PRZEPAŚĆ!

więc grandy to muszą być świetne kolumny bo 850 z duuużo droższą od siebie elektroniką brzmią wspaniale patrząc na ich cenę.

średnie i niskotonowe to te same na bank.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co piszesz to prawda i jednocześnie kłamstwo.

W phascie oryginalne tzn. ichnie trafa są nie za konieczne i nadaja sie do jako-takiego grania-być może dla dali grand są za słabe.

Tak skonfigurowanego phasta jak mój nigdzie nie znajdziesz-tu tkwi cala prawda.

Chasis z miedzi jak w kondo,trafa dedykacja lundahl LL1627/90mA szczelina,kondy v-cap cu-tf,kenotron ez 80.

Podobnie jest w pre ecc83 wtórnik ecc88 kenotron ez 80.kondy v-cap cu tf

Z tego u siebie nie masz niczego..........także matka u Ciebie siedzi z tyłu bo masz max 15 wat ze swojej końcówki,drogi szatanie)

Także jolida powiadasz taka była świetna z potęgą basu?........bajki opowiadasz w/g mnie,i atomowe pierdyknięcie-to taki dowcip-prawda?

 

Stary audiofil ma rację ,dobre cześci wzmacniacza w istotny sposob potrafią zmienić charakter wzmacniacza a w zasadzie mocno go usprawnić.Transformatory głośnikowe to podstawa wzmacniacza lampowego i tutaj najbardziej znane marki lundahl i tamura potrafią zrobic trafo jakiego prózno szukac w produktach seryjnych ,nie nalezy zapominać iż bardzo dobre trafa głosnikowe powstają także w innych częściach globu a i w naszym kraju też pasjonat potrafi nawinąć. Kilka razy byłem na spotkaniu gdzie takie konstrukcje indywidualne potrafia nieźle zaskoczyć .

 

Sam miałem wzmak na pojedynczej 6B4G - 2 waty mocy ,jak i byłem na spotkaniu u Elmero gdzie Św.P. Mamel przywióżł 4 watowy wzmacniacz na EL84 i potrafił zagrać rozmachem ,dynamiką i przestrzenią na poziomie bardzo,bardzo dobrych konstrukcji .Grał wystarczająco glosno i czysto ,może nie do aburdalnych poziomów głośności ale zdziwiłby sie nie jeden obyty w słuchaniu .

 

Oczywiście Dali Grand nie zasilą jak pisałem to trudny głosnik w sensie potrzebnej energii ,dlatego sugeruję tranzystor ale sprawne podłogówki jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pokombinowałem jeszcze bardziej,jako że ta moja lampka(EgoVox) z Grandami ginie kompletnie to wpiąłem w nią Dali 850 ,które grają dużo jaśniej od Grandów a te zaś wpięte pod tranzystor Denona 2000R robią za bas.Efekt świetny,lampka nie zniekształca,daje rade mniejszym Dali,jest ta słodycz EL34 a Grandy dodają potęgi,głębi graniu.. ale cóż... pół ściany zastawione:) Jak to zrobić by napędził to jeden wzmacniacz,mocny ,który rozbuja basy Grandów,da słodycz średnicy i zagra jasno jak Dali 850..?To dziwne ale 850 górą grają dużo przejrzyściej jak Grandy...czy ewentualnie dobiorę jakieś lampki,które rozjaśnią ,otworzą górę w Grandach?...Czy jak jest dobrze to zostawić taki kombajn?..ewentualnie zmienić tego EgoVoxa na coś lepszego?..ale namieszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pokombinowałem jeszcze bardziej,jako że ta moja lampka(EgoVox) z Grandami ginie kompletnie

 

Ja znam wszystkie modele EgoVoxa które projektował warszawski konstruktor ,a fabryka Opera Consonance wykonała te wszystkie modele ,a były to push pull 300B, push pul 2A3, push pul EL84, push pul EL34 i 6L6.Wszystkie maja I stopień wzmocnienia i łącznie 11 lamp w integrze i projektowane do ….. kolumn szerokopasmowych wysokoefektywnych takich jak PHY ,SUPRAVOX(Francja) i z takimi były prezentowane w roku 2006 i recenzja z A-V też była z kolumnami PHY. Pomijaj brumienie tych wzmacniaczy ,maja taki regulator na froncie do ustawienia poziomu brumienia ,obudowa schludna typowo Operowska ,brzęczaca bo duza atrapa na lampy z niewygodnym sposobem montażu (na dlugie śruby imbusowe. Mam jeszcze te wzmacniacze na EL34 oraz najlepszy z nich na 2A3 Na klasycznych kolumnach taki EL34 EgoVox nie ma dynamiki i kopniaka ,nawet porównując do innych rynkowych wzmacniaczy wcale nie drogich ,wizja projektanta była pod efektywne głośniki ,zatem uniwersalność do klasycznych kolumn rynkowych nawet tych efektywnych mała .Nie uczestniczyłem w sugerowaniu co potrzeba na rynku a można było wykonać klasyczny układ z podwójnym wzmocnieniem jak to ma większość wzmacniaczy 2x12AX7 luk 1x 12AX7 ,2X 12AU7 ,lampy mocy 2xEL34 na kanał.Opera ma takie wzmacniacze w ofercie.Zatem nie tylko Grandy zagrają anemicznie z nim ale nawet takie 450 tki czy Evidence 470, Helicony mniejsze itd.

 

wpiąłem w nią Dali 850 ,które grają dużo jaśniej od Grandów

 

Tak kopułka jest inna w 850 ,basowce także i srednik najbardziej zblizony tylko jedna sztuka.

Kopułka wysokotonowa w 850 jest jaśniejsza to SEAS 27TFFC i ten glosnik jest wyrazisty ,jasny przestrzenny ,w skali bezwzglednej lekko zapiaszczony ,ale słuszna uwaga ze na EgoVox będzie lepszy ,przejrzysty i detaliczny ,góra najwyzsza z EgoVoxa przycięta to nawet jego niedostatków słychac nie będzie .To bardzo pasowne do siebie połaczenie EgoVox i góra z 850seasa 27tffc.

 

a te zaś wpięte pod tranzystor Denona 2000R robią za bas.Efekt świetny,lampka nie zniekształca,daje rade mniejszym Dali,jest ta słodycz EL34 a Grandy dodają potęgi,głębi graniu..

 

Tu zwykle jest problem fazowy dwóch rożnych wzmacniaczy i szybkości ich dzwięków ,bo sygnały z e źródła idą do dwóch innych od siebie wzmacniaczy ,takie układy też kiedyś wykonywałem ,lampka el34 na góre,tranzystor na bas .Jeżeli w tym przypadku brzmi to dobrze równo i w fazie czyli z odpowiednio rysowaną scena dźwiękowa to ja bym takie granie zostawił.

 

Jak to zrobić by napędził to jeden wzmacniacz,mocny ,który rozbuja basy Grandów,da słodycz średnicy i zagra jasno jak Dali 850

 

Kiedyś była reklama ...takie rzeczy tylko w ERZE.

 

A poważnie ideału nie ma ,natomiast można dobrać bardzo kompromisowy wzmacniacz który połączy te aspekty na zasadzie złotego środka ,bo jeszcze raz ideałów nie ma ,a sredniotonowe 13-tki Vify mimo że mniejsze i lżejsze membrany od 17 tek z Dali 350,450 brzmią gorzej w zakresie naturalności środka. Potwierdzą to osoby mające 450 i 850 i Grand i Grand Diva.Czyli inny projekt kolumn.

To dziwne ale 850 górą grają dużo przejrzyściej jak Grandy

 

Już pisałem wyżej to 100% prawda w polączeniu 850+EgoVox.

 

A jaka wysokotonówka jest w Grand ? ScanSpeaka 9700 czyli tzw.mały revelator ,posiadajacy charakter mniej obecny niż seas z 850-tek ,ale przejrzysty i gladki ale żeby zagrał z lekkością i głebią potrzeba bardzo dobrego wzmacniacza dlatego głośniki wyższej ligii powinny trafiac do kolumn sporo drozszych aby nie natkneły się na popularną elektronikę ,zatem tansze 850-tki sprawdzą się lepiej z tym kombajnem Denon+EgoVox.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie Grandy grały z mocnym Krellem 250-8ohm/ 500-4ohm i to była odpowiednia moc aby wysterować te kolumny..

był szybki konturowy bas, przestrzeń, niesamowita dynamika itd.....z tym wzmacniaczem Grandy pokazały wszystko

....one mają większy i bardziej poluzowany bas niż Dali Euphonia ms4 które weszły w miejsce Grandów

dlatego odpowiednia moc wzmacniacza w tym przypadku jest priorytetem....

 

nie znam lampy w przedziale cenowym 5-6tys aby poradziły sobie z Grandami

pewnie że można podłączyć małego Lebena cs300 i jakoś będzie grało ale czy o to chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ScanSpeaka 9700 czyli tzw.mały revelator ,posiadajacy charakter mniej obecny niż seas z 850-tek ,ale przejrzysty i gladki ale żeby zagrał z lekkością i głebią potrzeba bardzo dobrego wzmacniacza dlatego głośniki wyższej ligii powinny trafiac do kolumn sporo drozszych aby nie natkneły się na popularną elektronikę ,zatem tansze 850-tki sprawdzą się lepiej z tym kombajnem Denon+EgoVox.

Te grandy nabyłem z myślą budowania systemu pod nie,EgoVox znalazł się przypadkiem.Myślałem o wzmaniaczu docelowym w kwocie 5-6 tyś ale po lekturze widzę że trzeba podniść poprzeczkę 10tyś+ 2-3 inaczej nie ma sensu,więc pogram na razie tym kombajnem i będę sie rozglądał za odpowiednią lampą do grandów..Tylko w czym szukać by w nich te wysokie zagrały wyraziście i jaśniej..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne ale 850 górą grają dużo przejrzyściej jak Grandy..

]Może oto odpowiedź?..dziś tknęło mnie coś i wyciszyłem wzmacniacz odpowiadający w bi amp.za niskie tony i stwierdziłem że na Grandach ten EgoVox strasznie zniekształca,słychać jeden zgrzyt,nie zależnie od położenia gałki vol..Co jest grane kiedy 850-ki ciągnie po sam koniec bez bi-amp..?Odłączyłem całkiem kable niskotonowe od kolumn,żeby drugi wzmacniacz nie miał wpływu i jest to samo?...Być może tu jest problem iż brakuje mi w grandach wysokich?..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka moja rada wynikająca z doświadczenia, jeśli chcesz budować system MUSISZ zdecydować wokół którego elementu go budujesz. Nie da się lub jest bardzo trudno mieszać wszystkimi elementami na raz, w takim układzie jest za dużo zmiennych.

 

Sugeruję metodą eliminacji wykluczyć najsłabsze elementy toru i po decyzji co zostaje stroić resztę.. Wiem że łatwo to się mówi i jest to proces długi i pracochłonny ale inaczej się nie da. Jeśli kolumny to twój punkt centralny to sprawdź najpierw w rożnych konfiguracjach (wzmacniacza i źródła od znajomych) czy brzmienie ma potencjał (czy Ci odpowiada) IHMO raczej rzadko się zdarza że kolumny szerokopasmowe nie mają góry (tzn nie grają powyżej 10-12kHz). To że nie jest ona prezentowana w odpowiedni sposób może być wynikiem kiepskiej jakość wzmaka lub/i DAC-a/źródła..

 

W moim zestawie cuda się działy od skrajnie złego odsłuchu po euforię w zależności od źródeł dźwięku i wzmacniaczy..

Absolutnie nie twierdzę że Grandy powinny być centrum setupu, być może wzmak lub źródło. Ciężko tu wyrokować ale jedno jest pewne nie można rotować wzmak/kolumny/źródło w tym samym czasie bo możesz nigdy nie trafić na dobry układ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz budować system MUSISZ zdecydować wokół którego elementu go budujesz.

No właśnie zacząłem budować od porządnych kolumn,następnym krokiem ma być wzmacniacz,który jak myślałem zamknie sie w kwocie 5-6tyś ale do grandów okazuje się że to za niska kwota..Tak czy tak to muszę kupić jakąś lampkę zamiast tego Egovoxa i jeszcze zobaczę jak sobie da radę z tymi grandami..?Myślę tu o cayinie 88..jeśli da radę to zostawie grandy a jeśli 850-ki wypadną w tym zestawieniu lepiej tak jak jest teraz to grandy będą do odsprzedania.Zdecydowałbym się na droższy wzmacniacz ale musiałbym mieć pewność że otworzy tak że górę w grandach bo trochę teraz mi jej w nich brakuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brakuje góry to można wpiąć na ic neotecha i głośnikowe nordosta red dawn np i masz moją gwarancję, że góra się pojawi:)

 

Mam w szufladzie łączówkę neotecha i to właśnie taki rozjaśniacz na czarną godzinę.

 

Zdecydowanie spróbuj podłączyć coś na kt 88, 120 o mocy ok 50w powinno dać radę.

Poszukaj jolidy 502 albo cayina, widziałem na aukcji alledrogo jolidę 1000 czy jakoś tak o mocy 100 w też mogło by to zagrać nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja po dlugich mękach z dobieraniem wzmacnicza do Grandów jutro jadę po Accuphase P-500 i mam nadzieje ,że to będzie koniec tej katorgi - jak poslucham , to dam znać jak sie to zgrało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.