Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do Dali Grand?


Kazuki

Rekomendowane odpowiedzi

widziałem na aukcji alledrogo jolidę 1000 czy jakoś tak o mocy 100 w też mogło by to zagrać nieźle.

Tak też to oglądałem są w niej zamienniki EL34..6CA7 ,ciekawe jak grają?gdyby przyszło kupić oktet lamp to już koszta trzeba doliczyć a nie wiem jak ta cena ma się do jakości?no i ciekawe czy gra górą bo podobno basem gra nisko.Kusi moc i EL 34..może jest ktoś kto zna ten model i podpowie jak by mógł dać sobie radę Grandami?..

 

O tak tak Bogdan daj koniecznie znać jak to gra?..a z czymś wcześniej już próbowałeś?..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie Grandy grały z mocnym Krellem 250-8ohm/ 500-4ohm i to była odpowiednia moc aby wysterować te kolumny..

był szybki konturowy bas, przestrzeń, niesamowita dynamika itd.....z tym wzmacniaczem Grandy pokazały wszystko

....one mają większy i bardziej poluzowany bas niż Dali Euphonia ms4 które weszły w miejsce Grandów

dlatego odpowiednia moc wzmacniacza w tym przypadku jest priorytetem....

 

To jedyna 100%-owa odpowiedz z czym połączyć Dali Grand . A ja to rozpatruję od strony konstrukcyjnej tego modelu kolumny jak i znanych mi głośników niskotonowych ,konkretnie tych modeli dawnej Vify M22WR i ich aplikacji . 500 watowy Krell znany z lat końca lat 90-tych i początku 2000 zarówno w integrze jak i stereofonicznej koncówce mocy.

Bo odpowiednie jest stwierdzenie iż bas Grandów jest bardziej poluzowany niż w nowszym Euphonia gdzie wykonany pod zamówienie woofer 22cm miał membranę z włókien drzewnych nieco lżejszą z nieco mniejszą cewką drgającą. W obecnym scanspeak'u powstają te głośniki jak i szereg OEM-owych pod specjalne zamówienia.

 

Tak też to oglądałem są w niej zamienniki EL34..6CA7 ,ciekawe jak grają?gdyby przyszło kupić oktet lamp to już koszta trzeba doliczyć a nie wiem jak ta cena ma się do jakości?no i ciekawe czy gra górą bo podobno basem gra nisko.Kusi moc i EL 34..może jest ktoś kto zna ten model i podpowie jak by mógł dać sobie radę Grandami?..

 

Nawet wybitne jednostki na EL34, 6CA7 ,6L6, KT66 nie wysterują CAŁYCH kolumn Dali Grand ,na górę owszem w bi -ampingu ale nie o to chodzi przecież . To jest na zasadzie włożenia silnika 1,0 z Fiata uno do karoserii 2,5 tonowej ,pod górę nie pojedzie,z góry tak. Czyli plumkanie bez basu TAK, kazda inna muzyka mulić będzie.

Po prostu basowe głośniki Dali Grand są za trudne ,za ciężkie wymagające ultra mocnej jednostki napędowej z racji ich przypadłosci czy ogólnego charakteru. W tym budżecie nowej kolumny oczywistym jest iż zabrakło środków na jednostki lepsze jak ScanSpeak 21W8555 znane z Sonus Fabera Amati choćby i oczywiście tu także byle czego podłączyć się nie da ale sprawność tych glośników jest lepsza ,w Dali Grand wystarczyło tylko na głośnik scanspeka 9700 o czym pisałem tzw.mały revelator co także przy połączeniu taniej elektroniki ukazuje niedostatki tej właśnie i potrafi tańszy głośnik z dali 850 seas 27 TFFC zagrać lepiej ,tu właściciel sam zauważył tą przypadłość.

 

Jeżeli na siłę lampy to nawet nie 4x z grupy EL34 ,6CA7 na kanał , to tylko 4xKT88/6550 i to te najbardziej zadziorne basem ,nie KT120 Tungsola bo także będzie klucha. TungSol jest do kultury grania łatwych kolumn czy relatywnie łatwych w sterowaniu nimi a dobór wzmacniacza do kolumn ma odbyć się na zasadzie ich umiejętnego spasowania a nie ogólnej zasady ''jaki jest dobry wzmacniacz na rynku''. Trzeba w samym sobie się zdeklarować który klocek audio zostaje i do niego starać się dobrać całą pasującą resztę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest kwintesencja tematu. Najsilniejsze KT88/6550 ze stajni Cayin/Spark. Cayin miał ampy po ciepłej stronie neutralności jak i wybitnie neutralne - i właśnie takie! Było o tym w klubie.

A jak nie to seta / diabły i zbierać na trany do basów. Koniec, kropka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje jednak założycielowi tematu posłuchać samemu rożnych konstrukcji. U mnie Cayin A 100t (2x4kt88), był zdecydowanie słabszy od wzmacniacza na kt120. W dziedzinie kontroli, zejścia, barw basu rowniez. Takie uogólnienia jak powyzej wcale nie sa dobre.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie Grandy grały z mocnym Krellem 250-8ohm/ 500-4ohm i to była odpowiednia moc aby wysterować te kolumny..

był szybki konturowy bas, przestrzeń, niesamowita dynamika itd

Tak to na pewno dobre zestawienie,lecz u mnie podstawą jest "lampowe"granie,więc popełniłem błąd zaczynając od kolumn..

 

Jeżeli na siłę lampy to nawet nie 4x z grupy EL34 ,6CA7 na kanał , to tylko 4xKT88/6550 i to te najbardziej zadziorne basem

Kusi mnie takie zestawienie ,lecz obawiam się że jeśli nie zagra to na dodatek zostanę jeszcze ze wzmacniaczem na KT88 za którymi nie przepadam..Teraz tak myślę że zostałbym przy tych 850 bo jestem zadowolony nawet jak grają tyle tylko żeby pojawił się w nich bas,którego w połączeniu z tym EgoVox-em brakuje..Pierwszy na celowniku pojawia mi się Cayin a 88 mk2,gdzie mógłbym wrzucić wspomniane zadziorne 6550 i spróbować z grandami a jak nie to wpiąć EL34,które sobie cenię i posłuchać w zestawie z 850..Czy dobrze celuję?..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówił że są złe,przy tranzystorze w porównaniu z grandami to nie było czego porównywać a że przy małej lampce grandy po prostu śpią,a w tych coś słychać to na razie grają bo grandy czekają na odpowiednią elektrownie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym posłuchał ponownie DG z moja końcówką mocy Phasta... Bardzo, ale to bardzo dobrze wspominam DG, ale nie miałem go nigdy z lampą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grandy czekają na odpowiednią elektrownie ;)

Kurcze była ciekawa elektrownia ale się zmyła..Mingda mc 368 B5 2x50 trioda i 2x110 ultralinear na KT 120, dwa trafa zasilające to by chyba już ruszyło te grandy?..zna ktoś tę konstrukcje?ile to teraz może być warte?nowe chyba stało 12,990

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od 2 tygodni gram na Accuphase P500 z Grandami i tak już zostanie - cudo :-)

szczegóły, przestrzeń, dynamika i kontrola basu - lubie brzmienie lampek, ale do grandów trzeba by jakąś mocną lampkę kupić,

a i tak nie wiem , czy efekt będzie taki jak z accu....

 

jeśli już koniecznie ma być cos z lampą , to raczej hybryda, ale powodzenia w poszukiwaniach

grandy odpowiednio napędzone odpłacą niesamowitym dźwiękiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od 2 tygodni gram na Accuphase P500 z Grandami i tak już zostanie - cudo :-)

szczegóły, przestrzeń, dynamika i kontrola basu - lubie brzmienie lampek, ale do grandów trzeba by jakąś mocną lampkę kupić,

a i tak nie wiem , czy efekt będzie taki jak z accu....

 

jeśli już koniecznie ma być cos z lampą , to raczej hybryda, ale powodzenia w poszukiwaniach

grandy odpowiednio napędzone odpłacą niesamowitym dźwiękiem

No ta Mingda ,którą teraz gram już naprawdę buja te grandy..myślę teraz dostoswać resztę toru,pokombinować z lampkami i myślę że będzie ok.już jest dobrze,bardzo dobrze.Nie wiem chciałbym posłuchać ich ze solidnymi tranzystorami,chociaż muszę powiedzieć że jeżeli mam ochotę na ostrzejszego rocka to podpinam tego Denona 2000R bo jest lepiej.Lampa trochę się gubi,zalewa, jest nieczytelna szczególnie jak się więcej odkręci..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wychodzi, że najlepiej lampowe PRE i końcówka tranzystorowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Odgrzeje kotleta.

Ktoś może słuchał takiego zestawienia: Rotela RB1080 z DG? W miarę mocna końcówka powinna poradzić sobie z napędzeniem tychże kolumn. Tylko czy nie będzie za ostro na górze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom Grandy nie potrzebują mocnego zasilania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko Grandy przesterować na górze, to łagodna, nie męcząca kopułka.Powinno być dobrze. Ale to masz Grandy czy Rotela?

 

Ja mam Rotela rb990 połączonego z Dynkami. Kolega ma rb 1080 i napalił się własnie na te Dali. Pomieszczenie ponad 40m, także spore. Dla Dali chyba w sam raz.

W sumie, zawsze może wziąć pod pachę końcówkę i przesłuchać kolumny u gościa . Tak też chyba zrobi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bedzie najlepsze rozwiązanie. Kolumny zacne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.