Skocz do zawartości
IGNORED

Konkurs Chopinowski 2015


aleksandraU

Rekomendowane odpowiedzi

Manipulujesz faktami.

Piszę wyrażnie usunął ( de facto) bo gdyby wszedł do finału to wtedy dopiero słychać by można róznicę pomiędzy nim i przeciętniakami w finale.

Martha Argerich na znak protestu wyjechała z Polski bo była w jury i finału nie recenzowała.

Co osiągnęli finaliści z tego roku i nastepnych edycji. Trzeba było 20 lat , żeby zwycięscą został świetny pianista bo bardzo dobrzy przestali tu przyjeżdzać.

Otwarcie pisano o upadku tego konkursu i wspieraniu przez jurorów swoich wychowanków.

Cóż, nie będę się z Tobą kłócił, ale chyba temat pianistyki jest Ci obcy. Gdybyś się tym bardziej interesował, nie pisałbyś w ten sposób, bo ludzie czytają.....

I nie ja manipuluję, cóż....

 

I żeby nie było - Ivo świetnym pianistą był i mam troszkę jego nagrań;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie będę się z Tobą kłócił, ale chyba temat pianistyki jest Ci obcy. Gdybyś się tym bardziej interesował, nie pisałbyś w ten sposób, bo ludzie czytają.....

I nie ja manipuluję, cóż....

;-)

Tak temat pianistyki w porównaniu z polifonią renesansu jest mi obcy.

Niestety, mam dobrą pamięć i pamiętam skandal z Ivo Pogorelićem.

Może wymienisz znanego pianistę który brał udział w konkursach od 1980 do 1995 r.

Chętnie się poduczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja też pamiętam i sytuację i reakcję M. Argerich i tego faktu nie neguję. Jednak laureaci z 80-ego roku, zwłaszcza drugiego miejsca, to moim zdaniem najwyższa półka i cenię wyżej od Pogorelicha.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miyako Arishima

 

Kolejna Japonka,dla mnie znakomita,do tego "skubana" jaka piękna ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miyako Arishima

 

Kolejna Japonka,dla mnie znakomita,do tego "skubana" jaka piękna ;)

 

Nie jestem znawcą tematu i słucham z ciekawości. Dla mnie przynudzała, jakieś takie szkolne dukanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nie jestem znawcą,ale podobało mi się jej granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą tematu i słucham z ciekawości. Dla mnie przynudzała, jakieś takie szkolne dukanie.

 

Szkolne dukanie? :-) Bez przesady. Nokturn G-dur po prostu zagrany ze wspaniałym wyczuciem. Poetycko, z odpowiednio nasyconym dźwiękiem. Pomimo że sprawiała wrażenie strasznie zdenerwowanej - w trakcie gry nie było tego czuć. Rewelacyjna technika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam,

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo była stremowana,można było zobaczyć w czasie rozmowy po występie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz podsłuchuję Konkurs (na "Radio Chopin") siedząc w pracy - niestety tylko na małym radyjku nie za głośno, bo nie ma warunków.

Trochę w samochodzie wracając do domu z pracy, ale niestety nie jestem na bieżąco.

 

Dźwięki fortepianu tak złagodziły obyczaje w nerwowej pracy, że chciałoby się takich konkursów non stop... :-)

 

Tam, gdzie Dwójka z UKF nie dociera, niezłym rozwiązaniem jest cyfrowe radio DAB+ (10 programów, w tym Dwójka i Chopin).

Mimo kompresji AAC+ 128 kbps da się tego słuchać naprawdę przyjemnie, choć wprawne ucho usłyszy różnicę na korzyść UKF.

Im lepszy sprzęt, tym różnica mniejsza.

 

Stream internetowy PR to porażka, nawet w płatnej wersji Piano (128 kbps AAC+), poziom auto regulowany jak w nagrywaniu taniego kaseciaka.

 

Trochę lepszym rozwiązaniem jest satelitarny sygnał na Hot Bird, mp2 196 kbps, ale marnie kodowany.

 

Nadal najprzyjemniej z "prawdziwego" radia UKF... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co konkursu nie sledze z braku czasu, ale przed chwila posluchalem kilku uczestnikow

 

 

Nikt nie wymienil Krzysztofa Książka, swietny jest!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna, gra bardzo dobrze i bardzo dobrze mówi po polsku.

 

Dla Japończyków to niezmiernie trudny język.

Prawda. też mi się podobała - pod każdym względem, choć są lepsi;-)

Japończycy studiujący w naszym kraju często dość dobrze władają naszym językiem....choć jest dla nich trudny, ale nie bardziej niż ich dla nas..

Nie jestem znawcą tematu i słucham z ciekawości. Dla mnie przynudzała, jakieś takie szkolne dukanie.

 

To się nie wypowiadaj tylko lepiej przespaceruj się po "centrum kulturalnym" Bydgoszczy to może Ją spotkasz;-)

Wytłuszczonego określenia nie powinieneś użyć, naprawdę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałam zupełnie koncertu inauguracyjnego, a podobno Argerich dała czadu ;-)

 

Koncert inauguracyjny był piękny.

 

Nagrałem! (z UKF)

 

Wkrótce udostępnię i podlinkuję, nawet w formacie flac :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wytłuszczonego określenia nie powinieneś użyć, naprawdę!

 

Widocznie jestem prymitywem i wolę bardziej charakterystyczne granie, albo po prostu coś ciekawego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizuj, mogło Ci nie odpowiadać - wiadomo gusta są różne, ale Ona naprawdę grała b. dobrze, i tu określenie "szkolne dukanie" było nie na miejscu. Tylko tyle.

pozdr!

 

P.S.

Może kiedyś znowu wpadnę na pizzę;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ;) Może już w nowym miejscu!

 

Więc może nie szkolne dukanie, ale jak komputer, wystarczy wyłączyć obraz i posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. też mi się podobała - pod każdym względem, choć są lepsi;-)

Japończycy studiujący w naszym kraju często dość dobrze władają naszym językiem....choć jest dla nich trudny, ale nie bardziej niż ich dla nas..

Japoński jest dla nas trudniejszy bo jest to język tonalny. Do tego dochodzi alfabet a właściwie ,,znaczki''.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,znaczki''.

Znaczki to zbierałem jak byłem mały, dla mnie to bardziej <krzaczki> ;-)

Swoją drogą bardzo odmienna, ale fascynująca kultura..

 

Piotrze!

Może p. Miyako bardziej przekona Cię w drugim etapie....

Poziom ogólny jest na tyle wysoki (z tego co dane mi było posłuchać), że będzie b. ciekawie!

Nasza grupa I etap przeszła z b. dobrym efektem, zobaczymy co będzie dalej. Fajnie, że zbliża się weekend, trochę więcej uda się posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Co osiągnęli finaliści z tego roku i nastepnych edycji. Trzeba było 20 lat , żeby zwycięscą został świetny pianista bo bardzo dobrzy przestali tu przyjeżdzać.
że niby Yundi to słaby pianista? Bunin, Kenner, czy Sułtanow też? KCH to najbardziej prestiżowy konkurs świata dla pianistów nie tylko dlatego że to konkurs jednej z najtrudniejszych interpretacyjnie kompozycji na fortepian, ale też dlatego ze kreuje wielkie gwiazdy międzynarodowego formatu spośród miedzynarodowego towarzystwa. Czjkowski - drugi po Chopinie konkurs nie jest konkursem monokonpozytorskim - to raz a dwa jest zwykle zdominowany przez rodzimą szkołę pianistyczną i to raczej tam przestali przyjeżdżac pianiści najwyższej klasy. przecież Czajkowskiego wygrało ledwie 3 pianistów spoza USRR.

A co do Pogorelicha to mu skandal bardziej pomógł niż zaszkodził. Jego wywalono nie za to że miał niezapieta koszulę tylko za to że grał Chopina w sposób nieakceptowalny dla chopinowskich ortodoksów w owym czasie. Mam jego płytę z 80r z Wawy (nie ta z konkursu tylko z recitalu) i to dzisiaj byłoby się czego czepiać a co dopiero wtedy. Wg mnie zrobiono z tego za duże wydarzenie. Pogorelić poradził sobie, nagrał potem świetną płytę z Abbado i zacząl dużą karierę której niekoniecznie by zrobił bez owego skandalu. A dziś konkurs nie jestjuż tym samym wydarzeniem choćby dlatego że ranga czy też status pianisty się zmienil. Na swiecie są setki Chinczyków grających jak maszyny, laikowi połapać się w tym trudno bo wszyscy brzmią podobnie a zawód wirtuoza fortepianu to już dziś nie jest świat celebryty Rubinsteina którym interesowali się wszyscy a oraz rozwijali czerwone dywany. Czasy się zmieniły, społeczenstwa... Widac to po tym jak dzisiejszy konkurs żyje w mediach. W mainstreamie właściwie nie istnieje bo to wydarzenie już raczej dla pasjonatów, ludzi kultury i okazjonalnych melomanów co raz na 5 lat posłuchają fortepianu. Kiedyś było inaczej stąd i ranga konkursu była inna.

Ktoś tu pytał o Okonsisa (chyba nie przekręciłem nazwiska). On już wygral Skriabina - w świecie pianistyki rzadko daja wygrywac seryjnie konkursy, a jak go usłyszałem w Chopinie to pomyślalem sobie że pomylił sale. bardzo zdolny i sprawny pianista, ale nie w Chopinie niestety. No ale zobaczymy co z tego bedzie. Bożanow w poprzednim konkursie bardziej mnie przekonał bo gra Bułgara byla bardziej osadzona w epoce natomiast Okonsis to już prawie modernista. Rozbijal frazę, wstawiał pauzy gdzie ich za bardzo nie było.... Zobaczymy jak go dalej potraktują, ale obawiam się ze mazurki i koncert sprowadzą go na ziemię. Niektorzy widzą w nim kabotyna. Cos jest w nim takiego, ale staram się nie zwracać uwagi. jest tu parę pianistów bardziej odpowiadającym kanonom i grających mniej efektownie i kontrowersyjnie. Nasz Szymanowski choćby czy ten Hamelin. Ich bardziej bym widział w finałach. jest dwóch dobrych Chińczyków i dwóch Koreańczyków oraz jedna Rosjanka. Z tego co było słychac to tak na dzien dzisiejszy wyglądałaby czołówka ale jak będzie wyglądała za 20 dni to nikt nie wie .W tym roku kasują się punkty po każdym etapie z tego co zrozumiałem z regulaminu więc o wszystkim zadecyduje koncert a tu bedzie się liczyć nie tylko fortepian ale i praca z orkiestrą więc duży plus dla tych pianistów którzy w papierach mają już ograne koncerty lub dyrygenturę w CV

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pytał o Okonsisa (chyba nie przekręciłem nazwiska).

 

Georgijs Osokins.

 

Z tego co było słychac to tak na dzien dzisiejszy wyglądałaby czołówka ale jak będzie wyglądała za 20 dni to nikt nie wie .W tym roku kasują się punkty po każdym etapie z tego co zrozumiałem z regulaminu więc o wszystkim zadecyduje koncert a tu bedzie się liczyć nie tylko fortepian ale i praca z orkiestrą więc duży plus dla tych pianistów którzy w papierach mają już ograne koncerty lub dyrygenturę w CV

 

To nie tak. Punkty się kasują, ale oceny każdego z jurorów powinny uwzględniać również grę uczestników we wcześniejszych etapach.

 

Punkt XVII regulaminu:

Po każdym dniu przesłuchań I, II i III etapu Jurorzy oceniają na kartach ocen występy uczestników w danym dniu, biorąc

pod uwagę również występy w poprzednich etapach (dot. etapów

II i III), po czym przekazują karty ocen Sekretarzowi Jury.

 

I punkt XX, dotyczący zasad w finale:

Po występach finałowych Jurorzy oceniają uczestników

w liczbach całkowitych w skali 1–10, przy czym 1 jest oceną

najniższą, a 10 najwyższą. Podobnie jak w poprzedzających

etapach, nie ocenia się swojego „studenta”. Oceny te powin

ny mieć charakter rankingu i zarazem propozycji Jurora

ostatecznych wyników Konkursu, powinny też uwzględniać

występy w poprzedzających etapach. Najwyższą ocenę można

przyznać tylko jednej osobie, a suma przyznanych przez

Jurora punktów nie może być większa niż 55 (I miejsce – 10

punktów, II miejsce – 9 punktów, III miejsce – 8 punktów itd.;

10+9+8+…+2+1=55)(w przypadku relacji „s” winna

zostać odpowiednio pomniejszona).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1980 r. do 2000 r. minęło 20 lat i wiadomo kto wtedy wygrał. Prosta arytmetyka.

Możecie się zachwycać Buninem etc. ale sławy pianiści z tego okresu ,,smuty '' nie zdobyli.

Typowo polskie ,, jacy to my jesteśmy wspaniali'' z naszym największym konkursem w świecie.

Rozumiem, że mam tu wspaniałych znawców a niejaka Martha Argerich na muzyce fortepianowej się nie zna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz jakiś konkurs który wykreowałby takich pianistów jak Zimerman, Argerich, Askenazy, Pollini, Oborin, Zak i paru innych? Bunin sławy nie zdobył? Ty chyba nie wiesz o czym piszesz. jedź do Azji i powiedz to co napisałes o Buninie. Zwłaszcza do Japonii. napisałem ci też jak krowie na rowie że dziś status pianisty jest inny niż kiedyś i pewien okres legend- wirtuozów się skończył. Najmłodszy z nich to chyba Krystian Zimerman. Reszta w typie Yundi i Kissin to pianisci wybitni, ale o innym statusie bo nasza kultura jest juz trochę inna i pianistyka nie ma już tego statusu co kiedyś.

Kto ci powiedział ze Argerich na sztuce fortepiano się nie zna? Pogorelić był swietnym pianistą, ale nie na tamten konkurs. Co tu trudnego do zrozumienia? argerich była innego zdania i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie ciesze z transmisji tvp hd. Na razie tylko kilku uczestnikow obejrzalem w calosci, ale od nastepnej rundy , szczegolnie w weekend bedzie wiecej czasu.

Ogladam w kinie domowym na duzym ekranie i w dzwieku wielokanalowym. Bomba. Jak dajecie rade wysluchac wiecej niz 2-3 pianistow w skupieniu to nie wiem. Bycie jurorem to ciezka orka jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.