Skocz do zawartości
IGNORED

Konkurs Chopinowski 2015


aleksandraU

Rekomendowane odpowiedzi

A jeśli się mylisz....

Może nie biedni, bo nie grają za małe pieniądze, może nie "młócą" tylko grają, bo lubią występować (po to się chyba bierze udział w konkursie - zwłaszcza takim) i może nie muszą/chcą odpoczywać od utworów Frycka - bo je lubią....ta muzyka naprawdę się nie nudzi, zwłaszcza podczas wykonywania;-)

Poza tym, chyba nikt Im nie zabroni zagrać czegoś innego.....jak mają aktualnie w repertuarze, a spodziewam się, że "małe co nieco" mają.

 

Strasznie serio odpowiedziałeś na post z założenia żartobliwy (czyżby buźki stały się obligatoryjne?).

 

Ale z tym "czymś innym" możesz nie mieć racji - wydaje mi się, że w ramach pokonkursowego kontraktu koncertowego laureaci mają obowiązek grać Chopina. Być może nie wyłącznie, ale w programie być musi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że w ramach pokonkursowego kontraktu koncertowego laureaci mają obowiązek grać Chopina. Być może nie wyłącznie, ale w programie być musi.

Dokładnie o to mi chodziło, poza tym są bisy;-)

 

Strasznie serio odpowiedziałeś na post z założenia żartobliwy

Poważny temat, poważni dyskutanci, to i poważna odpowiedź;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedno. Dlaczego nie ma np. międzynarodowego konkursu Wolfganga Amadeusza Mozarta czy np. Bacha? Ten Chopinowski to chyba pewien fenomen, bo inni wielcy kompozytorzy nie doczekali się takich monograficznych konkursów o dużej, międzynarodowej randze. A przecież Mozart czy Bach to nazwiska, które są więc synonimami MUZYKI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedno. Dlaczego nie ma np. międzynarodowego konkursu Wolfganga Amadeusza Mozarta czy np. Bacha? Ten Chopinowski to chyba pewien fenomen, bo inni wielcy kompozytorzy nie doczekali się takich monograficznych konkursów o dużej, międzynarodowej randze. A przecież Mozart czy Bach to nazwiska, które są więc synonimami MUZYKI.

 

Panie... są takie konkursy. Nie tylko Chopin. Nawet nie chce mi się wpisywać w Google. Są piękne czasy dla miłośników muzyki, każdy może znaleźć coś dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry, ale międzynarodowego konkursu o takiej randze jak chopinowski, poświęconego np. wyłącznie Mozartowi, Beethovenowi po prostu nie ma. Jeśli chodzi o Bacha jest jedynie Międzynarodowy Konkurs Bachowski w Lipsku, ale to tak malutka skala i tak mizerne zainteresowanie, że łatwiej byłoby go nazwać konkursem lokalnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czemu tak jest. Zawsze możesz to zmienić sam popularyzując klasykę. Możliwe że muzykę klasyczną czeka renesans w niedalekiej przyszłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że muzykę klasyczną czeka renesans w niedalekiej przyszłości.

Obyś miał rację!

Może spotkamy się w niedzielę na recitalu Hamelina, ja już mam bilet;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedno. Dlaczego nie ma np. międzynarodowego konkursu Wolfganga Amadeusza Mozarta czy np. Bacha? Ten Chopinowski to chyba pewien fenomen, bo inni wielcy kompozytorzy nie doczekali się takich monograficznych konkursów o dużej, międzynarodowej randze. A przecież Mozart czy Bach to nazwiska, które są więc synonimami MUZYKI.

 

Właśnie słucham sobie ballad Chopina w wykonaniu Zimermana i tak sobie dumam. Mamy wspaniałego kompozytora, nasi rodacy blisko 90 lat temu stworzyli wspaniały konkurs jemu poświęcony, na którym grali wspaniali polscy pianiści. Polacy mają więc coś wyjątkowego czego inni nie mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ballad Chopina w wykonaniu Zimermana

Tego można słuchać w nieskończoność, bo doskonałe się nie nudzi;-)

Czy ma już ktoś płytę Laureata?

Interpretacje są znane, ale ciekawe jak z jakością dźwięku, bo jest też w wersji "polska cena"....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tego można słuchać w nieskończoność, bo doskonałe się nie nudzi;-)

Czy ma już ktoś płytę Laureata?

Interpretacje są znane, ale ciekawe jak z jakością dźwięku, bo jest też w wersji "polska cena"....

 

 

Dzisiaj posłuchałem.

Wersja "polska cena",jakość dobra,szału nie ma,ale źle też nie jest :)

Dobrze oddana akustyka sali,słychać sporo "śmieci",kaszel wśród publiczności ;)

Gdyby fortepian miał trochę więcej "ciała"to za jakość ocena byłaby wyższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info!

A czy porównywałeś z wersją normalną?

 

Ja w niedzielę obcowałem z dźwiękiem High-Endowym. Podaję składowe systemu:

Chopin

Hamelin

Steinway

Filharmonia Pomorska Bydgoszcz;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem.

 

 

Taki hi end to ja rozumiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info!

A czy porównywałeś z wersją normalną?

 

Ja w niedzielę obcowałem z dźwiękiem High-Endowym. Podaję składowe systemu:

Chopin

Hamelin

Steinway

Filharmonia Pomorska Bydgoszcz;-)

 

a kable?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grał coś oprócz Chopina?

W programie był tylko Chopin, a bisował tylko raz (leniuszek) i dla odmiany Nokturn..... Chopina;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kate Liu dla warszawiaków :)

 

29 listopada w Studio Lutosławskiego.

 

Transmisja w Radiowej Dwójce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jakiś czas temu wyraziłem w tym wątku opinię, że wygrana Koreańczyka rozrusza biznes Chopinowski w Korei, bowiem po Japonii czas teraz na ,,koreańskie" żniwa;-)...dziś znajduję taką oto informację...

 

Fenomenalnie rozchodzi się album zwycięzcy tegorocznego Konkursu Chopinowskiego Seong-jin Cho – w sześć dni od premiery płyty Deutsche Grammophon z nagraniami zarejestrowanymi podczas jego warszawskich występów (premiera odbyła się 6 listopada 2015 r.) tylko w Korei sprzedał 50 tys. egzemplarzy tego krążka. Universal Music, wydawca Seong-jin Cho, prognozuje, że na początku przyszłego roku sprzedaż osiągnie 100 tys. kopii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawia mnie tylko jedno. Dlaczego nie ma np. międzynarodowego konkursu Wolfganga Amadeusza Mozarta czy np. Bacha? Ten Chopinowski to chyba pewien fenomen, bo inni wielcy kompozytorzy nie doczekali się takich monograficznych konkursów o dużej, międzynarodowej randze. A przecież Mozart czy Bach to nazwiska, które są więc synonimami MUZYKI.

 

a jak kolega rozegralby taki konkurs logistycznie?

z czego przede wszystkim?

Oczekuje kolega np. że do Salzburga zjedzie ok. 150 orkiestr symfonicznych z calego Swiata aby odegrac konkurs na symfonie Mozarta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak kolega rozegralby taki konkurs logistycznie?

z czego przede wszystkim?

Oczekuje kolega np. że do Salzburga zjedzie ok. 150 orkiestr symfonicznych z calego Swiata aby odegrac konkurs na symfonie Mozarta?

 

A czy na konkurs chopinowski zjeżdża 150 orkiestr symfonicznych i rywalizują w wykonywaniu jego 2 koncertów? Przecież konkursy mają wyłaniać indywidualnych artystów. Kto tu pisze o symfoniach? Weźmy chociażby takie sonaty Mozarta czy jeszcze bardziej - opus magnum jego twórczości instrumentalnej, czyli koncerty fortepianowe. Niemal same arcydzieła. Nawet te wczesne, jeszcze "haydnowskie". A od 19 w górę to już dosłownie muzyczne cuda. Wystarczy jedna wyszkolona orkiestra i zjeżdżający soliści, którzy mogą grać koncerty fortepianowe Mozarta. Do wyboru masz ich 27. W danym roku konkursowym mogłyby to być koncerty fortepianowe, a za 3-4 lata np. sonaty solowe na fortepian :-) Albo nawet obok wykonania danego koncertu (lub jednej z jego części), jakaś obowiązkowa sonatka solo.

 

Spokojnie dałoby się to ogarnąć logistycznie. No i chrzanić Salzburg. Serce Mozarta to Wiedeń. Konkurs ma być z rozmachem. Konkursy Chopina też masz w Warszawie, a nie w Żelazowej Woli przecież.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dałoby się to ogarnąć logistycznie. No i chrzanić Salzburg.

 

Luxman rooles vel roles , a to niby dlaczego chcesz chrzanić Salzburg ? Ja bym chrzanił szybciej Luxmana - goń go

dopóki ma jeszcze dobrą prasę. To taki podrasowany Marantz z innym logo - entry level.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np. Liszta (tylko fortepianowe) w Budapeszcie, Wrocławiu, Los Angeles i Utrechcie, że wspomnę tylko monograficzne i te najważniejsze;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.