Skocz do zawartości
IGNORED

Lampa do Vienna Acoustics Mozart Grand.


Margin

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim,

 

stałem się posiadaczem wyżej wymienionych kolumn. Czy szczęśliwym, to się dopiero okaże, ponieważ mój tranzystorowy Audiolab raczej nie objawi pełni możliwości Mozartów. Chciałem zatem zapytać, czy z budżetem 5000zł jest szansa na znalezienie godnego, używanego, lampowego partnera dla moich raczej wymagających Wiedeńczyków?

 

Z pozdrowieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu sprzedałem człowiekowi który miał VA Mozart (jednak nie mam pojęcia czy dopisek Grand robi wielką różnicę) Primę Lunę Proloque One odpisał że tak grających VA jeszcze nie słyszał. Nie wiem oczywiście ile było w tym prawdy a ile chwilowej fascynacji. Jenak wypróbowałbym PL one lub two albo jakiś nowszy model. To są porządne i dobrze wykonane wzmacniacze, można w niezłej cenie ustrzelić coś na rynku wtórnym.

Pozdrawiam, Paweł

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolida 502 brc nie miała problemów z napędzeniem mezzo utpii więc powinna dać radę mozartom, dźwięk świetny za mniej niż 4000 na rynku wtórnym a zmieniając lampy doskonale można zmieniać brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolida 502 brc nie miała problemów z napędzeniem mezzo utpii więc powinna dać radę mozartom, dźwięk świetny za mniej niż 4000 na rynku wtórnym a zmieniając lampy doskonale można zmieniać brzmienie.

 

przez wiele lat uzywalem tego zestawienia. gra to bardzo muzykalnie ale jakby tak jeszcze bylo troche wiécej watów to bylo by lepiej. Ja bym spróbowal np Yaqina Mc 100(czy jakos tak). Duza róznicé robia tez lampy mocy. najlepiej gralo mi na Harmonixach i Tungsolach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba niewiele lampowych integr jest mocniejszych od jolidy, wkladales lampy 6550? czy na kt 88?

Trzeba będzie monobloków poszukać jak koniecznie lampa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6550 i z tymi lampami gra najlepiej. miałem też kt 90( i mam nadal ale używam) pięknie grały svetlany c ale te co były to juz popalone a nowych nie ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Czołem wszystkim,

 

stałem się posiadaczem wyżej wymienionych kolumn. Czy szczęśliwym, to się dopiero okaże, ponieważ mój tranzystorowy Audiolab raczej nie objawi pełni możliwości Mozartów. Chciałem zatem zapytać, czy z budżetem 5000zł jest szansa na znalezienie godnego, używanego, lampowego partnera dla moich raczej wymagających Wiedeńczyków?

 

Z pozdrowieniem.

zabawne, dziś słuchałem ich z Audioabem i było...bardzo dobrze, nie tylko wg mnie (mam 8000s), sprzedawca uważa, że to dobre połączenie. Lampa do nich? Hmmm, wg mnie raczej właśnie tranzystor w typie Audiolaba, Moona, może MF czy Primare. Wzmak chłodny, a on ma tylko 60w...na papierze, pewnie można lepiej, ale jest bardzo dobrze wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak chłodny, a on ma tylko 60w...na papierze

 

85 W przy 8 omach, przy 4ech (to obciążenie Mozartów) podobno nawet 130!

Posłucham jeszcze trochę i za parę dni, więcej napiszę tutaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

85 W przy 8 omach, przy 4ech (to obciążenie Mozartów) podobno nawet 130!

Posłucham jeszcze trochę i za parę dni, więcej napiszę tutaj:

 

http://www.audiostereo.pl/uzywany-wzmacniacz-za-2-tysiace-czyli-poszukiwania-nastepcy-audiolaba_121121.html/page__st__30

słyszałem, że audiolab realnie ma znacznie więcej i potrafi ogarnąć koło 3 ohm, nie jestem w stanie tego zweryfikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawne, dziś słuchałem ich z Audioabem i było...bardzo dobrze, nie tylko wg mnie (mam 8000s), sprzedawca uważa, że to dobre połączenie. Lampa do nich? Hmmm, wg mnie raczej właśnie tranzystor w typie Audiolaba, Moona, może MF czy Primare. Wzmak chłodny, a on ma tylko 60w...na papierze, pewnie można lepiej, ale jest bardzo dobrze wg mnie

 

A czemu tranzystor, są za ciepłe w barwie?

Pytam bo przed 10 laty wybrałem zamiast Audiolaba wzmacniacz Copland CSA28.

Odsłuchiwałem tego na kolumnach Proac 1.5 Response.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

A czemu tranzystor, są za ciepłe w barwie?

Pytam bo przed 10 laty wybrałem zamiast Audiolaba wzmacniacz Copland CSA28.

Odsłuchiwałem tego na kolumnach Proac 1.5 Response.

tak, słuchałem VA i Pro-Ac po sobie, Pro-Ac czysta neutralność, grają jakby wyżej i czyściej, tam lampa super, VA są ciut docieplone i ułożone powiedzmy w skrócie, wydaje mi się, że z lampą czy nawet hybrydą Vincenta zrobi się za nudno, kluchowato, miękko (jest spore ryzyko, nawet roksan kandy mógłby słabo wypaść, może i Naim).

Tu właśnie raczej coś w stylu Primare, MF może, Audiolab, no w każdym razie raczej coś "świeższego", takie moja odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki bardziej osuszony i analityczny dźwięk ma CSA-8. Słyszałem też Roksan Kandy K2 i jak jest za ciepło to może z nim?

ma krótszy bardziej zwarty bas, osuszoną z barwy średnicę i detalicznie analityczną górę.

Pytanie tylko czy to nie jest wędrówka w ślepą uliczkę, ja uważam, że kolumna powinna być w miarę możliwości przeźroczysta by pokazywała zmiany w torze odsłuchowym. Wiadomo że poziom wyrafinowania tej przejrzystości też rośnie wraz z poziomem cen ale za około 4000 to już można mieć przyzwoite narzędzie.

Miałem zamiar wybrać się posłuchać jak grają nowe VA Mozzart, stare mi się nie podobały, a najbardziej te ich przeźroczyste membrany :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu właśnie raczej coś w stylu Primare, MF może, Audiolab, no w każdym razie raczej coś "świeższego", takie moja odczucia

 

Czyi co dwie głowy, to nie jedna. Po paru dniach słuchania czuję tak samo. Dzięki Numik za głos rozsądku.

Zatem pomysł lampy chyba zamknięty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Czyi co dwie głowy, to nie jedna. Po paru dniach słuchania czuję tak samo. Dzięki Numik za głos rozsądku.

Zatem pomysł lampy chyba zamknięty.

spoko, dziś słuchałem KEF r-700 i to jedyny rywal VA wg mnie, świetne, tam lampa by już poszła. A ze wzmaków wg mnie królem jest MF 6, cudo, brak wad w zasadzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem kolumny Vienna z nowym modelem Luxmana. Podobalo mi Sie to zestawienie. Dzwiek cieply ale nie nudny, bardzo dobry miekki bas.

Posluchaj z jakims luxmanem moze z wyzszym modelem Marantza moze sie spodobac.

 

Interesujace ze Audiolab nie byl dla Mozartow za slaby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.