Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do KEF Reference 207 - do 5 tyś.


kozlo.4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukuję wzmacniacza do Kef Reference 207 z wycofaną górą i wyeksponowanym basem.

 

Obecnie posiadam do nich Harman Kardon 990 ale jestem mocno niezadowolony z brzmienia.

Przed zmianą miałem Kef 203 i wszystko było ok zaś po zmianie na większe diametralnie podział się gdzieś bas a w to miejsce weszły wysokie tony. Niestety nie mogłem wcześniej ich posłuchać u siebie więc założyłem ze może być tylko lepiej przechodząc na 207, jednak po przywiezieniu do domu i włączeniu aż pobladłem.

W porównaniu do kef 203 bas jest niżej schodzący ale bardzo słabiutki zaś góra zbyt natarczywa jak dla mnie.

 

Przestawianie kolumn nic nie daje. Mój salon to 45m2.

 

Są dwa wyjścia albo sprzedam kefy albo kupię wzmacniacz do 5tyś używany który to naprawi :)

 

Proszę o jakieś sugestie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka charakterystykę brzmienia w mojej opinii ma Anthem 225 którego miałem. Warto spróbować.

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

koniecznie posłuchaj wzmacniacz Anthem Integrated 225 oraz trochę inne brzmienie, ale także moim zdaniem odpowiednia konfiguracja - jedna z hybryd lampowych Vincent, minimum SV-227.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem ich recenzje w What Hi Fi i podobno bardzo trudno dobrać do nich sprzęt towarzyszący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ich cenę jako nowe trudno się spodziewać że wzmacniacz za 5 tys będzie w stanie je napedzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mam u siebie jakiś miesiąc ale jako takie mają dobrych kilka lat.

 

Liniowa charakterystyka 207 prawdopodobnie objawia się u mnie właśnie brakiem basu.

Same w sobie to naprawdę super kolumny a ja mam troszkę za słabe klocki do nich.

 

Z recenzji faktycznie wynika że Vincent-y 227 lub 237 mogły by im dać radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed ew. zmianą elektroniki, pożycz od kogoś trochę kabli; zasilających, połączeniowych, głośnikowych ... którymi w jakimś stopniu będziesz mógł dostroić brzmienie.

 

Interkonekty XLR masz od Albedo, a głośnikowe?

 

Do tego co masz, może MIT, XLO, PAD Neptune, czy Cardas Clear Reflection.

 

Albedo są dobre do jakiegoś poziomu – mają całkiem dobrą tonalność, ale nie są to najbardziej dokładne, prawdziwe, rozdzielcze i szybkie przewody, one upiększają i ugrzeczniają przekaz wytrącając sporo informacji z całego zakresu.

 

Wolę od nich Oehlbachy, QEDy, Nordosty, Kimbery, itp. ... jako głośnikowe tylko na zakres/pasmo w którym są najlepsze i potrafią przekazać jak najwięcej.

Czyli z najlepszym basem na LF, z najlepszą średnicą (Klangfilm Cu/Ag) na MF, i jeszcze inne z najlepszą górą osobne komplety dla HF i UHF.

 

Tu na forum trochę osób zachwalało stare przewody WE16GA, nawet co niektórzy chcieli mi podesłać do posłuchania, ja tego nie brałem, bo mi się nie chce nic zmieniać, jak wszystko gra. Poza tym jedna parka to tylko jeden zakres, aby pokryć całe pasmo tym samym kablem, potrzeba cztery komplety – za dużo roboty, podłączania, przełączania. I nie chce mi się wierzyć aby z takich WE16GA przy ich marnym przekroju była pełna super rozdzielcza/selektywna średnica i bas.

 

Bas, to ja uwierzę że będzie, ale z tego :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grand+Master+Ev+002_web-1.jpg

• BSM (with 1/4"or 5/16" Spades or Bananas)

• Gauge size is 000 = an area of 85,000 Square mm per channel

• SA-OF8N® copper.

• Each channel comprised of 288 Rectangular Solid Core ® conductors per channel

• Aero-PE® GMI™ dielectric.

• Separate positive and negative conductor run for each channel.

• Helixed Rectangular Solid Core® conductors and air-tube technology

• TARA Labs "C" hook revolutionary new termination

• Spectacular power and clarity. Absolutely neutral and coherent.

• Superb resolution of micro-detail and ambient information.

• Incredible dynamic contrasts & vivid imagery

• Holographic soundstage & superb resolution of micro-details

• Excellent imaging & absolute coherent and neutral

 

Konkretne kable pod konkretne piece Levinsona, Spectrala, Bouldera, VTLa, ... im bardziej detaliczne, selektywnie, neutralne i prawdziwe brzmiąca elektrownia, tym lepiej, bo z dokładną i szybką elektroniką dadzą bardzo rozciągnięte pasmo, uniwersalne realistyczne brzmienie, pełno detali, rozdzielczości, otwartą scenę, nielimitowaną makro-dynamikę i swobodę brzmienia.

 

Słabe lampiaki przy konkretnych przewodach mogą się dławić. Przy jakichś tam srebrnych przewodach Albedo czy Audio Note będą coś pyrkotać z ograniczeniami i stylem jaki narzucają te przewody.

 

Fajnie masz w KEF'ach Ref. 207 ... bo możesz im podłączyć w Tri-wiringu najlepsze kable głośnikowe z osobna dla: LF, MF, HF.

 

Wiesz, producent po to dał tyle terminali/zacisków głośnikowych aby podłączać im więcej kabli głośnikowych i wzmacniaczy mocy :-) ... tak dla wykrzesania potencjału tych kolumn.

 

Konkretne (a nie jakieś sznurowadła) kable zasilające też dużo dają, bardziej rozciągnięte, rozbudowane i dokładne brzmienie, a bas pełniejszy, mocniejszy, zwinniejszy z lepszą mocą/dociśnięciem i jakością niższego, średniego, wyższego basu jak i najniższej średnicy. Pełny zapas energii, swoboda brzmienia, nielimitowana mikro i makro-dynamika ... o ile elektronika nic nie kompresuje.

 

Zarówno okablowaniem i elektroniką możesz bardzo dużo zmienić i dostroić w brzmieniu KEF Ref. 207 ... co tam zmienisz to już Twoje decyzja.

 

Czy sprawdzisz tego Anthem'a którego wyżej Panowie polecają. Jak Anthem, to może i Bryston by im pasował.

 

Tylko wiesz że KEF: 207, 207-2, Blade, Blade Two ... mogą być tak zaprojektowane aby grały lekkim basem, tak aby ogólnie brzmienie było lekkie i bardziej zwinne.

 

Nawet w niemieckim Audio mieli zastrzeżenia do basu w KEF 205-2 i 207-2, choć średnie i wysokie dobre. Blade mają trochę lepszy bas, tak jak średnie i wysokie dokładniejsze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...w AudioStylu KEF-y Blade łączą ze zintegrowanym wzmacniaczem Mark Levinson №585, do niego №512 CD/SACD Player, lub Lumin T1. Kable głośnikowe Cardas Reflection, interkonekty z serii Clear, sieciówki Clear M.

 

Tego №585 testowali w polskim Audio 7-8/2015 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...ale jeszcze nie wrzucili tej obszernej recenzji na swą stronę.

3763-Audio-07-08-2015.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dz01MDAmaD00MzA=_src_37235-mark_levinson_no585.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON11 pewnie masz rację ale wzmacniasz który mi sugerujesz kosztuje ponad 50 tyś zł a kable ponad 100 tyś. To jest troszkę więcej jak napisałem w temacie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję wzmacniacza do Kef Reference 207 z wycofaną górą i wyeksponowanym basem.

 

Za pięć tysięcy, z taką charakterystyką, to najprawdopodobniej tylko jakiś zepsuty.

 

Po prostu kup (albo lepiej pożycz na próbę) wydajny prądowo używany wzmacniacz, podłącz prawidłowo kolumny (nie w przeciwfazie) i sprawdź jak to gra. BTW, kablami nie poprawisz wydajności wzmacniacza, a większe efekty od "strojenia kolumn" kablami da ich przesunięcie o 10 cm w tę lub tamtą stronę (ale to jak rozumiem już próbowałeś).

 

Ja bym szukał czegoś w większym budżecie, ale skoro założyłeś pięć tysięcy, to możesz spróbować np. takiego Vincenta SV-800 z audiomarkt.de za 1 350 EUR i ewentualnie pobawić się trochę lampami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz wzmacniacz za piątkę to o wiele za mało do tych Kefów. Jak się nie ma kasy nie kupuje się Reference 207 ;-)

 

Kasy nie ma bo się kupiło Kefy. Narazie szukam czegoś tańszego. Nie wszystko naraz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATLON11 pewnie masz rację ale wzmacniasz który mi sugerujesz kosztuje ponad 50 tyś zł a kable ponad 100 tyś. To jest troszkę więcej jak napisałem w temacie :)

 

Wintydżowe kable Western Electric 16ga, to gdzieś z 50$ :). Poczytaj sobie co o nich piszą ich właściciele ... a jest ich trochę :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

...tylko zobacz tam w wątku na którejś z wcześniejszych stron, link do zdjęć z oryginalnymi WE16GA.

 

Jak się sprawdzą to możesz kupić nawet 3 komplety do Tri-wiringu, a jak się nie sprawdzą to będziesz miał do prodiża, aby ciasto lepiej smakowało hehe ;)

 

Wzmacniacz możesz brać z drugiej, czy tam trzeciej ręki :) ... aby mieć lepszy stosunek; cena / jakość brzmienia.

 

Wyżej coś Ci tam proponowano za 1 350 EUR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na Myryada Z240 - prezentuje typowo brytyjską szkołę grania

http://sklep.rms.pl/myryad-z240-z-240-wzmacniacz-stereo-2x50w

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.