Skocz do zawartości
IGNORED

creek destiny problem


Pawlinda

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zdaje się, że "padł" mi wzmacniacz creek destiny. zaczęło się od tego, że najpierw "grał" tylko jeden kanał. myślałem, że może coś nie łączy więc posprawdzałem kable, ale nic to nie dało (na słuchawkach było tak samo). teraz jest tak że jak go włączę to świecą się diody na czerwono (selektor źródeł i głośnik, a zasilanie na żółto) i tylko "pstrykają" ciągle. co się mogło zepsuć? wzmacniacz mam od nowości 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być wieeeeleeeee... począwszy od stopnia wejsciowego poprzez tranzystory wyjsciowe a na układzie zabezpieczającym kończąc ... Panie . z fusów nikt nie wrózy:P Trzeba rozkręcić a następnie podłączyć oscyloskop oraz miernikiem posprawdzać napięcia tudzież potencjalne zwarcie tranzystorów etc... Wówczas będzie wszystko jasne :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dzisiaj, że przy włączaniu albo przełączaniu między A i B głośnik, który nie gra za każdym razem "pyka" więc może to głośnik jest uszkodzony, a nie wzmak? Sam wzmacniacz tymczasem przestał "pstrykać" na czerwono. Jutro postaram się podłączyć inny głóśnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście głośnik również może być uszkodzony w taki sposób ,że reprezentuje sobą zwarcie i wówczas we wzmacniaczu zadziała zabezpieczenie,które uniemożliwi podanie sygnału na zwarty głośnik .... Proponuję zatem przełożyć drugą kolumnę .... mając nadzieję,iż wzmacniacz jest dołączony do normalnych kolumn głośnikowych a nie jakichś lezących sobie ot tak głośników wyciągniętych z nieznanego żródła :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzepinałem głośniki i podłączyłem jeszcze inny głośnik i na 100 % problem leży we wzmacniaczu i jego lewym kanale, który "padł". czyli co bez wizyty w serwisie się nie obejdzie? mieszkam na Podkarpaciu. czy ktoś może polecić w Rzeszowie jakiś serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.