Skocz do zawartości
IGNORED

Lampy NOS...czy warto?Czy w ogóle można jeszcze kupić NOSy?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Bo nawet gdyby przyjąć waszą tezę, że Armia USA ma zapas takich lamp co nie jest prawdą, ale załóżmy, że ma i że jest tak jak piszecie, że te lampy są niezniszczalne i mogą leżeć kolejne 50 lat, co też nie jest prawdą ale przyjmijmy, że tak to co? Po to mają te zapasy, że sprzedawać to potajemnie kolesiom do wzmacniaczy? No pomyśl!! Ludzie. Masakra. Nawet gdyby tak było to nikt z was ani waszych handlarzy nie będzie miał do tego dostępu. Proste jak drut!!

 

Sly, na litość... Przestań się ośmieszać.

Jakim kolesiom od wzmacniaczy?

Wiesz co to są agencje mienia wojskowego, co to są przetargi?

Zanim te lampy dotrą do handlarzy to przechodzą przez kilka firm wyspecjalizowanych w handlowaniu mieniem wojskowym. Ci handlarze, o których tu piszesz to 5 czy 6 ręka.

Naprawdę nie rozumiesz tej drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda gadać. Agencje mienia wojskowego wyprzedają lampy, które jak piszecie są przecież dobre i lepsze niż współczesne. Piszecie, że wolą te NOSy, a nie współczesne i że nadal je używają, ale zaraz potem masza pisze, że jednak pozbywają się tych NOS-ów mimo, że ich potrzebują i że są dobre!! Logiczne kretyństwo!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Czyli trzymają te zapasy, żeby sprzedawać do wzmacniaczy?

Sylwek, proszę Cie... Lubię Ciebie chłopie i żal mi jak się kompromitujesz.

Pisz prosze o rzeczach, o których wiesz i jesteś w tym dobry.

O testowaniu sprzętu np. Bardzo lubię to czytać i tym się proszę zajmij a nie lampami i winylami bo to nie jest Twoja mocna strona.

 

Szkoda gadać. Agencje mienia wojskowego wyprzedają lampy, które jak piszecie są przecież dobre i lepsze niż współczesne. Piszecie, że wolą te NOSy, a nie współczesne i że nadal je używają, ale zaraz potem masza pisze, że jednak pozbywają się tych NOS-ów mimo, że ich potrzebują i że są dobre!! Logiczne kretyństwo!!

 

Karwa mać! Sylwek, wiesz co to jest resurs?

To jest wojskowy okres przydatności do "spożycia".

Leżakuje taki sprzęt tyle ile ma wpisany w książkę resurs i jest sprzedawany nie używany.

Nie sprzedają samych lamp :)

Możesz np. kupić 40 letni samochód z przebiegiem 2 tyś km bo mu się właśnie ten "tajemniczy" resurs skończył i armia musi się go pozbyć.

 

 

Wystarczy.

Wymiękam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie pojąłeś! O tym samym piszę cały czas! Magazyny z NOS-ów już dawno zostały wysprzątane! Dlaczego? Bo musiały! Być może gdzieś tam trzymają jeszcze jakiś zapas na czarną godzinę, ale na pewno nie zapas starych NOS i na pewno audiofile nie będą mieć do tego dostepu.

 

Ale skoro sam przyznałeś, że handlujesz NOS-ami to wszystko wyjaśnia. Dyskusja nie ma sensu. Musisz bronić bajek które pozwalają tobie tym handlować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja z tym impulsem elektromagnetycznym. Sam widziałem jak częściowo używany jest sprzęt lampowy w laboratorium zwarciowym instytutu elektrotechniki w Międzylesiu z tego powodu, albo macie przykład jak w Czarnobylu psuły się roboty sprzątające to pobojowisko, przez wysokie natężenie pola E-M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Szukaj dalej NOS-ów które czekają na ciebie w magazynach NATO... hehehe

Sylwek a co jakbym Tobie powiedział że byłem świadkiem NAOCZNYM w 2002 roku sprzedaży prywatnego magazyny lamp o szacunkowej zawartości około 10 mln sztuk z Port Elizabeth na Florydę tirami ? Dwa dni nawet pomagałem pakować palety WŁASNORĘCZNIE. Myślisz że ktoś to kupił na przemiał ? Już w 1980 roku pewien Japończyk z tego magazynu załadował 8 lotniczych kontenerów via pobliskie lotnisko w Newark.

Właściciel tego magazynu do końca życia ma o czym dumać nad tamtym dealem :) Samych WE 300B było 650szt :) Gość usłyszał o rynku audio na lampy dopiero kilka lat później. Życie bywa okrutne !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek ja nigdzie nie napisałem o tym ,że wierzę w jakieś potajemne konszachty kilku cwaniaków , którzy mają wtyki i na lewo wynoszą z magazynów NATO jakieś lampy.

Pamiętaj ,że jeszcze nie tak dawno wszystkie urządzenia RTV, medyczne,przemysłowe czy wojskowe były wyposażone w lampy.

Zastanów się może i pomnóż sobie : kilkadziesiąt lat x ilość krajów x ilość urządzeń to jak myślisz ile lamp Tobie wyjdzie ? Tysiące czy raczej miliardy ?

A teraz pomnóż sobie to samo tylko z obecną ilością lampowych urządzeń audio ;)

Nikt nie pisze ,że wszystkie lampy NOS są w wersji JAN i są to nówki.

Oczywiście ,że tak nie jest bo w obiegu w przeważającej części są lampy powyciągane z tych właśnie urządzeń i sprzedawane jako NOS co jest oszustwem.

Ale na prawdę można jeszcze dostać NOWE lampy NOS choć nie są ich niekończące się ilości stąd ich wysokie ceny.

Popatrz na ogłoszeniach ile jakich lamp jest oferowanych.

Sprzedawcy piszą NOS bo to jest ich potoczna nazwa ale oprócz tego piszą czy lampa jest nowa czy była używana.

Mam nadzieję ,że teraz się zrozumieliśmy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sylwek a co jakbym Tobie powiedział że byłem świadkiem NAOCZNYM w 2002 roku sprzedaży prywatnego magazyny lamp o szacunkowej zawartości około 10 mln sztuk z Port Elizabeth na Florydę tirami ? Dwa dni nawet pomagałem pakować palety WŁASNORĘCZNIE. Myślisz że ktoś to kupił na przemiał ? Już w 1980 roku pewien Japończyk z tego magazynu załadował 8 lotniczych kontenerów via pobliskie lotnisko w Newark.

Właściciel tego magazynu do końca życia ma o czym dumać nad tamtym dealem :) Samych WE 300B było 650szt :) Gość usłyszał o rynku audio na lampy dopiero kilka lat później. Życie bywa okrutne !

 

Wierzę tobie. To było 13 lat temu. Pisałem o tym, że te legendarne magazyny są już wymiecione. Dziś jest 2015 rok! A sprzętów lampowych na świecie są setki tysięcy i co roku tysiące z nich dostają nowe lampy.

 

Sylwek ja nigdzie nie napisałem o tym ,że wierzę w jakieś potajemne konszachty kilku cwaniaków , którzy mają wtyki i na lewo wynoszą z magazynów NATO jakieś lampy.

Pamiętaj ,że jeszcze nie tak dawno wszystkie urządzenia RTV, medyczne,przemysłowe czy wojskowe były wyposażone w lampy.

Zastanów się może i pomnóż sobie : kilkadziesiąt lat x ilość krajów x ilość urządzeń to jak myślisz ile lamp Tobie wyjdzie ? Tysiące czy raczej miliardy ?

A teraz pomnóż sobie to samo tylko z ilością lampowych urządzeń audio ;)

Nikt nie pisze ,że wszystkie lampy NOS są w wersji JAN i są to nówki.

Oczywiście ,że tak nie jest bo w obiegu w przeważającej części są lampy powyciągane z tych właśnie urządzeń i sprzedawane jako NOS co jest oszustwem.

Ale na prawdę można jeszcze dostać NOWE lampy NOS choć nie są ich niekończące się ilości stąd ich wysokie ceny.

Popatrz na ogłoszeniach ile jakich lamp jest oferowanych.

Sprzedawcy piszą NOS bo to jest ich potoczna nazwa ale oprócz tego piszą czy lampa jest nowa czy była używana.

Mam nadzieję ,że teraz się zrozumieliśmy ;)

 

To nie są NOSy. To są używane lampy, często zajechane. Sam takie dostałeś. Dziś mamy już prawie 2016r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Ale skoro sam przyznałeś, że handlujesz NOS-ami to wszystko wyjaśnia.

Jeżeli handlowaniem nazywasz kupno lamp NOS to masz rację.

Jestem w takim razie handlarzem pełną gębą bo kupuję ich wiele i z zamiłowaniem :)

Tylko w tym tygodniu 13 sztuk. milimetr świadkiem :)

 

Proszę cię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są NOSy. To są używane lampy, często zajechane. Sam takie dostałeś. Dziś mamy już prawie 2016r.

 

Czytałeś to co napisałem wcześniej ?:

 

Sprzedawcy piszą NOS bo to jest ich potoczna nazwa ale oprócz tego piszą czy lampa jest nowa czy była używana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wierzę tobie. To było 13 lat temu. Pisałem o tym, że te legendarne magazyny są już wymiecione. Dziś jest 2015 rok! A sprzętów lampowych na świecie są setki tysięcy i co roku tysiące z nich dostają nowe lampy.

 

Jeszcze jedno ten mój znajomy z Elizabeth mówił mi że w pobliskim porcie załadunkowym US Army w Bayonne jest dużo większy magazyn lamp na którym zmieniano dach. Na pewno się nie zna i kłamał :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Temat znany od lat. Ale tylko kretyni trzymali by w tym celu 50 letnie lampy, jak za grosze mogą mieć lepsze technicznie i trzymające parametry ze współczesnej produkcji.

 

Jeszcze jedno bo właśnie doczytałem.

Rozumiem, że wg ciebie armia US pozbyła się dawno zapasów lamp produkcji US bo sa stare, badziewne i spróchniały w próżni przez ostatnie 50 lat tylko po to żeby kupić sobie współczesne wypasione lampy do zastosowań wojskowych dla armii USA u.... Chińczyków?

Równie dobrze mogą zamawiać lotniskowce za grosze u Kim Dzong Una zamiast budować za miliardy $ swoje ;)

Brawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz Jarek sprzedać Passa, kupić Kondo Kagura, które się tobie też podobały i zamów u swoich super dostawców kilka kompletów lamp NOS do tych wzmacniaczy. Nie zapomnij dodać sprzedawcy, że masz sprzęt pomiarowy, że dokładnie je pomierzysz i że nie interesują ciebie lampy zużyte tylko prawdziwe NOSy!! I że mają być dobrane w pary, czwórki itd. Wtedy oczy się tobie otworzą i zobaczysz te pełne magazyny NATO...ale na Marsie... :-)

 

Pamiętam co mówił dystrybutor Kondo, zresztą przemiły gość. Zapytałem go o kilka kompletów NOS-ów do tych monoblocków. Uśmiechnął się i delikatnie napomknął, że...to będzie trudne... :-) Polecił Elrody, PSvane i jakieś jeszcze inne ze współczesnej produkcji. Ale on się pewnie na lampach nie zna. Przecież na codzień handluje ogórkami... :-)

 

Jeszcze jedno bo właśnie doczytałem.

Rozumiem, że wg ciebie armia US pozbyła się dawno zapasów lamp produkcji US bo sa stare, badziewne i spróchniały w próżni przez ostatnie 50 lat tylko po to żeby kupić sobie współczesne wypasione lampy do zastosowań wojskowych dla armii USA u.... Chińczyków?

Brawo :)

 

Już nie używają starych lamp. Pozbyli się tego już dawno. Jeśli jeszcze coś mają to małe zapasy do których nikt z nas nie będzie miał dostępu. Ale przecież ja się nie znam. Zadaj to pytanie firmie Kondo, VTL, McIntosh, VAC, Wavac, Jadis, AR i setce innych...dlaczego do swoich sprzętów dają gorsze współczesne lampy, zamiast lepiej grające NOSy, od których uginają się podłogi magazynów NATO? Ok? I powiedz mi co odpowiedzieli... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwek ja nigdzie nie napisałem o tym ,że wierzę w jakieś potajemne konszachty kilku cwaniaków , którzy mają wtyki i na lewo wynoszą z magazynów NATO jakieś lampy.

Pamiętaj ,że jeszcze nie tak dawno wszystkie urządzenia RTV, medyczne,przemysłowe czy wojskowe były wyposażone w lampy.

Zastanów się może i pomnóż sobie : kilkadziesiąt lat x ilość krajów x ilość urządzeń to jak myślisz ile lamp Tobie wyjdzie ? Tysiące czy raczej miliardy ?

A teraz pomnóż sobie to samo tylko z obecną ilością lampowych urządzeń audio ;)

Nikt nie pisze ,że wszystkie lampy NOS są w wersji JAN i są to nówki.

Oczywiście ,że tak nie jest bo w obiegu w przeważającej części są lampy powyciągane z tych właśnie urządzeń i sprzedawane jako NOS co jest oszustwem.

Ale na prawdę można jeszcze dostać NOWE lampy NOS choć nie są ich niekończące się ilości stąd ich wysokie ceny.

Popatrz na ogłoszeniach ile jakich lamp jest oferowanych.

Sprzedawcy piszą NOS bo to jest ich potoczna nazwa ale oprócz tego piszą czy lampa jest nowa czy była używana.

Mam nadzieję ,że teraz się zrozumieliśmy ;)

Jarek to że żródełko tych ilu ? 20 typów popularnych w tej chwili w audio wysycha to wiemy ale są jeszcze być może miliardy sztuk tych które dopiero będą w audio używane jak te się skończą. I to są przeważnie NOS-y. Jako przykład podam podwójne triody jedna mała a druga duża w jednej bańce np. 6EW7 i pochodne. Bardzo liniowe gdyż były robione do telewizorów. Ile było na świecie TV w 1975 ? A jaki był zapas lamp do nich ? Te lampy są gdzieś w magazynach i czekają. Mówię o rynku prywatnym nie wojskowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Pamiętam co mówił dystrybutor Kondo, zresztą przemyły gość. Zapytałem go o kilka kompletów NOS-ów do tych monoblocków. Uśmiechnął się i delikatnie napomknął, że...to będzie trudne... :-) Polecił Elrody, PSvane i jakieś jeszcze inne ze współczesnej produkcji. Ale on się pewnie na lampach nie zna. Przecież na codzień handluje ogórkami... :-)

 

Czy wyobrażasz sobie aby Kondo, Manley czy Audio Note wypuszczał każdy wzmacniacz z innymi lampami?

Skala Sylwek, skala. Producent patrzy inaczej i nawet nie o koszty tych lamp tu chodzi tylko o ilości.

Cztery dla siebie dostaniesz. 500 juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, niby na te NOSY nie ma dowodów, ale są świadkowie, w Yeti też nikt nie wierzy :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyobrażasz sobie aby Kondo, Manley czy Audio Note wypuszczał każdy wzmacniacz z innymi lampami?

Skala Sylwek, skala. Producent patrzy inaczej i nawet nie o koszty tych lamp tu chodzi tylko o ilości.

Cztery dla siebie dostaniesz. 500 juz nie.

 

Ale jaka skala? Kondo Kagura jak rozpatrywałem ich zakup to przez 2 lata zrobiono....3 pary!!

Poza tym skoro magazyny są pełne i są miliardy lamp to nie było do kilku par?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak: jeśli NOS'y są to powinien być sklep, udokumentowane pochodzenie, ilość, zamawiam, płacę i mam. Czy tak jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Wtedy oczy się tobie otworzą i zobaczysz te pełne magazyny NATO...ale na Marsie... :-)

Wiesz co to lampa 6F8G?

Wiesz od kiedy jest w obiegu w gigantycznych ilościach?

To ja tobie podpowiem, od 2012 roku. No a dlaczego dopiero od 2012 roku?

No bo właśnie z Marsa przyleciały.

 

IMG_4637_zps3b42fd55.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Jarek to że żródełko tych ilu ? 20 typów popularnych w tej chwili w audio wysycha to wiemy ale są jeszcze być może miliardy sztuk tych które dopiero będą w audio używane jak te się skończą. I to są przeważnie NOS-y. Jako przykład podam podwójne triody jedna mała a druga duża w jednej bańce np. 6EW7 i pochodne. Bardzo liniowe gdyż były robione do telewizorów. Ile było na świecie TV w 1975 ? A jaki był zapas lamp do nich ? Te lampy są gdzieś w magazynach i czekają. Mówię o rynku prywatnym nie wojskowym.

 

Idealny przykład to lampy PCC, które właśnie teraz sobie kupuję garściami za śmieszne pieniądze. W pomiarach ideał bo jeszcze nie są na topie a graja świetnie.

 

A pytanie zasadnicze brzmi tak, co oni montują w oryginale do Kagur??

No pewnie Psvane :)

 

Ja to widzę tak: jeśli NOS'y są to powinien być sklep, udokumentowane pochodzenie, ilość, zamawiam, płacę i mam. Czy tak jest?

Ale są takie sklepy. Tylko są drogie i ludzie podejmują ryzyko kupna za połowę ceny od handlarzy na eBayu.

No i z różnym skutkiem to oczywiście bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

No pewnie Psvane :)

 

Maciek, nie znam ich 300B. Miałem u siebie jedynie wzmaka na 845 z ich lampami. W sumie przyzwoite, ale bez specjalnej rewelacji. Natomiast druga marka koncernu czyli Shuguang to dla mnie osobiście dramat... Miałem ich lampy ECC81 i brzmiały katastrofalnie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak: jeśli NOS'y są to powinien być sklep, udokumentowane pochodzenie, ilość, zamawiam, płacę i mam. Czy tak jest?

 

No właśnie nie jest i to od dawna. Możesz kupić od handlarzy stare używki i jedne zagrają lepiej, inne gorzej, ale z NOS-ami nie ma to nic wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie używają starych lamp. Pozbyli się tego już dawno. Jeśli jeszcze coś mają to małe zapasy do których nikt z nas nie będzie miał dostępu. Ale przecież ja się nie znam. Zadaj to pytanie firmie Kondo, VTL, McIntosh, VAC, Wavac, Jadis, AR i setce innych...dlaczego do swoich sprzętów dają gorsze współczesne lampy, zamiast lepiej grające NOSy, od których uginają się podłogi magazynów NATO? Ok? I powiedz mi co odpowiedzieli... :-))

Sylwek no kto jak kto ale Ty powinieneś wiedzieć że te wszystkie firmy mają ... księgowych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są takie sklepy. Tylko są drogie i ludzie podejmują ryzyko kupna za połowę ceny od handlarzy na eBayu.

 

A mógłbyś podać jakieś linki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

No właśnie nie jest i to od dawna.

Czy Wy nie umiecie wbić do googli trzech prostych słów?

NOS TUBE SHOP

 

Tych sklepów są setki o naszym hornecie nie zapominając ;)

 

A mógłbyś podać jakieś linki?

 

Serio? Mam to zrobić? Nie umiesz poszukać w googlach?

Ile tych sklepów mam Ci podać?

 

https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=tube+nos+shop&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz Jarek sprzedać Passa, kupić Kondo Kagura, które się tobie też podobały i zamów u swoich super dostawców kilka kompletów lamp NOS do tych wzmacniaczy. Nie zapomnij dodać sprzedawcy, że masz sprzęt pomiarowy, że dokładnie je pomierzysz i że nie interesują ciebie lampy zużyte tylko prawdziwe NOSy!! I że mają być dobrane w pary, czwórki itd. Wtedy oczy się tobie otworzą i zobaczysz te pełne magazyny NATO...ale na Marsie... :-)

 

A jak myślisz z jakimi lampami słuchałem tych Kagur a z jakimi Ty ich słuchałeś i dlaczego te urządzenie inaczej zagrało u mnie i u Ciebie ? ;)

Zapytaj może Wojtka Szemisa to Tobie podpowie ;)

 

 

Powtórzę zatem jeszcze raz :

 

Sprzedawcy piszą NOS bo to jest ich potoczna nazwa ale oprócz tego piszą czy lampa jest nowa czy była używana.

Mam nadzieję ,że teraz się zrozumieliśmy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych sklepów są setki o naszym hornecie nie zapominając ;)

 

hehehehe....dopadła mnie grypa i kiepsko się czuję, ale twoje wpisy dodają mi sił i ładują uśmiech mój pysk... :-) No nic, nie ważne...napijmy się... :-))) Nie chciałem tego pisać, ale skoro wywołałeś ten "sklep" to 2 pary "NOS" które szybko padły były właśnie z tego..."sklepu"... :-) One były takie NOS jak Polska jest imperium na skalę Kubilaj Chana... :-) Ten sprzedawca zapewne ma dojście do magazynów NATO i co ty NATO?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.