Skocz do zawartości
IGNORED

Granice naiwności...kto jest w tym procederze cwaniakiem?


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Niemalże każdy polski producent kabli uprawia ten proceder.

 

O. Mój ulubiony śledczy.

Może wyjaśni Pan ten fenomen.

http://tw.taobao.com/item/520369135491.htm?spm=a1z3p.7664257.2014080704.1.mpJAGW

Nie ma tego głośnika nawet na stronie Scan Speak.

Można znaleźć ukryty PDF ale oficjalnie w ofercie go nie ma.

Pokazano go po raz pierwszy trzy dni temu w Denver.

 

Nie twierdzę, że to dobry głośnik i mnie interesuje.

 

Przy okazji.

Na każdym pudełku Scan Speak jest napis:

"Hand Assembled in Denmark"

 

Co o tym myśleć ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka droga na skróty wielu firmom odbije się czkawką.

Dzięki sieci mamy globalną wioskę-z wszelkimi konsekwencjami.

 

A to na inny temat, że w pogoni za maksymalizacją zysków Właściciele firm całą produkcję z UE przerzucili do Chin to już niedługo oberwiemy stagnacją jako coraz mniej liczący się region.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. Mój ulubiony śledczy.

Może wyjaśni Pan ten fenomen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma tego głośnika nawet na stronie Scan Speak.

Można znaleźć ukryty PDF ale oficjalnie w ofercie go nie ma.

Pokazano go po raz pierwszy trzy dni temu w Denver.

 

Nie twierdzę, że to dobry głośnik i mnie interesuje.

 

Przy okazji.

Na każdym pudełku Scan Speak jest napis:

"Hand Assembled in Denmark"

 

Co o tym myśleć ? :)

tutaj jest pełna oferta tego sprzedawcy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedyne co sobie można pomyśleć to to ,że handlarz z tajwanu ma większe możliwości niż polski producent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Jedyne co sobie można pomyśleć to to ,że handlarz z tajwanu ma większe możliwości niż polski producent.

 

Nie tylko polski producent ale wszyscy handlarze i producenci kolumn na całym świecie nie wyłączając samego wytwórcy głośnika:)

 

Poza tym sklepem nikt tego głośnika nie sprzedaje.

Pokazał go Madisound ale jeszcze nie oferują.

 

Poczekajmy na wyniki prawdziwego śledztwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scan Speak już w ubiegłym roku zobowiązał się do uporządkowania sieci dystrybucji.

Przykładem jak to działa niech będą głośniki o charakterystycznych,buraczkowych membranach.

Czy to nie ty przypadkiem robisz zwrotki do tych głośników-innemu producentowi.????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

O. Mój ulubiony śledczy.

Może wyjaśni Pan ten fenomen.

http://tw.taobao.com/item/520369135491.htm?spm=a1z3p.7664257.2014080704.1.mpJAGW

Nie ma tego głośnika nawet na stronie Scan Speak.

Można znaleźć ukryty PDF ale oficjalnie w ofercie go nie ma.

Pokazano go po raz pierwszy trzy dni temu w Denver.

 

Nie twierdzę, że to dobry głośnik i mnie interesuje.

 

Przy okazji.

Na każdym pudełku Scan Speak jest napis:

"Hand Assembled in Denmark"

 

Co o tym myśleć ? :)

To proste , Chińczycy zamówili w Danii głośniki i sprzedają je pod swoją marką ;))

Scan produkuje tylko dla nich ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste , Chińczycy zamówili w Danii głośniki i sprzedają je pod swoją marką ;))

Scan produkuje tylko dla nich ;))

 

Proste jak budowa cepa, nie rozumiem dla czego nie można z EU zamówić jako Chińska firma czegoś do EU noż kurde nie rozumiem, nawet nie trzeba by było wysyłać do Chin tylko byśmy sobie po prostu Scan Speaka odbierali np. z pod Wieliczki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni przyklad na temat oryginalnych rzeczy w drugim obiegu,np,HUGO BOSS,zamawia u turka w fabryce 100tys.koszulek.pan z bossa przedstawia swoje projekty,wymagania z jakiej to ma byc bawelny,pan turek daje probki materialow,pan z bossa sobie wybiera,uzgadniaja rozmiarowke,bo jak wiadomo inna na USA,inna na azje ,inna europe, a inna jeszcze na italie,produkcja rusza,turek stary cwaniak ,na kazdej szt ujmnie 2cm,materialu,i zamiast 100k koszulek,uszyje 105k ,pozostaje jeszcze temat malych wad,czyli 2 gat,ktory nie powinien ujrzec swiatla dziennego,ale oni sortuja ten 2 gat,wady sa tak minimalne ze nie zzauwarzysz,nie pisze o dziurach w dzianinie, itak o to tym sposobem oryginalny Boss wyplywa na swiat w duzo nizszych cenach,tak to sie odbywa,i to nie sa zadne podrobki!!!

 

to samo jest w Chinach,pierwszy stock to oryginaly,chinczyk sprzedaje a drugi chinczyk obserwuje,o dobry model ,trzeba szyc ,ta pierwsza wersja podrobki jest ok,ale zaraz drugi zaczyna podrabiac tego pierwszego,i zeby jeszcze bylo taniej i wtedy wychodzi gowno:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ty masz lat? Człowieku? Sądzisz, że zarząd Bossa nie dowie się o tym? I że pozwolą na taki numer? Taki turek po takim numerze już nigdy nie dostałby żadnych zamówień, a z tego przecież żyje. Najwyraźniej nic nie zrozumiałeś z tego wątku. Przykro mi to mówić ale jesteś naiwny jak dzieciak i co gorsze nadal jesteś naiwny, bo chcesz nim być. To są właśnie te naiwne i bzdurne historyjki na naiwnych, że jakiś tam Turek czy Chińczyk, dodatkowo produkuje i sprzedaje... :-).

Nawet gdyby wyprodukował więcej to nie może tego nigdzie wystawić do sprzedaży.To byłby dla niego wyrok śmierci w branży. W branży odzieżowej, jak w każdej innej wszyscy się znają. Taka informacja natychmiast obiegłaby świat w danej branży i dany producent byłby spalony.

 

Ale w sumie....jeśli jesteś szczęśliwszy wierząc w takie bzdury, to nie powinienem odbierać tobie tego szczęścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, bo produkująca te głośniki firma nie ma ich jeszcze w ofercie!!!

 

I to są zalety outsourcingu, Chiński projektant już zaprojektował i wykonał głośnik a w dyrekcji w Dani jeszcze o tym nie wiedzą ;)

 

Już pisałem 40% podzespołow do Audi i VW było konstruowane w Krakowie, parę lat temu częsciowo się to posypało no i te koncerny sobie nowymi ludkami wykombinowali coś takiego jak z tym spalaniem obecnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Przy okazji.

Na każdym pudełku Scan Speak jest napis:

"Hand Assembled in Denmark"

 

Co o tym myśleć ? :)

 

A czy naprawdę sadzi Pan ze Scan sam sobie membrany robi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ty masz lat? Człowieku? Sądzisz, że zarząd Bossa nie dowie się o tym?

 

Nie tylko ten zarząd i nie tylko tej firmy nie wie o takich sprawach! Jakiś czas temu współpracowałem z niby łatwą do kontroli przez zarząd prywatną 50 osobową firmą meblarską, Jakiż było zdziwienie właścicieli (codziennie byli w firmie) gdy po dłuższym czasie w tej samej firmie równolegle szła produkcja firmowa i spółki kierowników i majstrów odpowiedzialnych za produkcję w firmie.

 

W taki sposób o mały włos się nie przewiozła na aparacie zarządzającym firma Rossman wchodząca świeżo swego czasu na nasz rynek.

 

Wiadomo, że Amerykańska firma robi berylowe membrany dla Scan Speak.

Jednak na pudełku jest także drugi napis:

MADE IN DENMARK.

 

Ach te Chińczyki z USA ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ty masz lat? Człowieku? Sądzisz, że zarząd Bossa nie dowie się o tym? I że pozwolą na taki numer? Taki turek po takim numerze już nigdy nie dostałby żadnych zamówień, a z tego przecież żyje. Najwyraźniej nic nie zrozumiałeś z tego wątku. Przykro mi to mówić ale jesteś naiwny jak dzieciak i co gorsze nadal jesteś naiwny, bo chcesz nim być. To są właśnie te naiwne i bzdurne historyjki na naiwnych, że jakiś tam Turek czy Chińczyk, dodatkowo produkuje i sprzedaje... :-).

Nawet gdyby wyprodukował więcej to nie może tego nigdzie wystawić do sprzedaży.To byłby dla niego wyrok śmierci w branży. W branży odzieżowej, jak w każdej innej wszyscy się znają. Taka informacja natychmiast obiegłaby świat w danej branży i dany producent byłby spalony.

No widzisz Sylwek mam 50 lat,i tym dlugo sie zajmowalem,wiec nie pisz mi takich rzeczy:)

Boss byl w miare pilnowany jak byl w rekach niemieckich teraz maja go wlosi,maja to w dupie :)przyklad nastepny.mam kolege z Wroclawia co handlowal podrobkami,wpadl do niego urzad celny,chodzilo o Armaniego,towar zatrzymano ,urzad celny jest u nas gorliwy i zatrzymuja towar nawet jak ich nikt o to nie prosi:)napisali pismo do Armaniego ze maja zatrzymany ich towar,i czy wnosza pozew do sadu,a Armanii nato ze ma w dupie to,i jego klienci wiedza gdzie maja kupowac oryginalne rzeczy:))pozdrawiam

Przykroscia musze stwierdzic Sylwek ze nie znasz zycia i juz nie poznasz,bez obrazy fajnie sobie dyskutujemy,ale lubie dyskutowac z ludzmi co maja troche pojecia na ten temat

 

 

odnosnie ciuchow o sprzecie to masz pojecie:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Wiadomo, że Amerykańska firma robi berylowe membrany dla Scan Speak.

Jednak na pudełku jest także drugi napis:

MADE IN DENMARK.

Zgodnie z prawem unijnym wystarczy , że w Dani przykręcą siatkę z przodu i nakleją naklejkę i mają prawo napisać Made In Denmark.

Tak to wygląda ...niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawem unijnym wystarczy , że w Dani przykręcą siatkę z przodu i nakleją naklejkę i mają prawo napisać Made In Denmark.

Tak to wygląda ...niestety.

 

Stary numer, najgorsze że to np. do EU wjeżdżało z Chin przez Włochy bez cła i robiły się cuda na kiju "włoskie" narzędzia były tańsze od renomowanych krajowej produkcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Sylwek mam 50 lat,i tym dlugo sie zajmowalem,wiec nie pisz mi takich rzeczy:)

Boss byl w miare pilnowany jak byl w rekach niemieckich teraz maja go wlosi,maja to w dupie :)przyklad nastepny.mam kolege z Wroclawia co handlowal podrobkami,wpadl do niego urzad celny,chodzilo o Armaniego,towar zatrzymano ,urzad celny jest u nas gorliwy i zatrzymuja towar nawet jak ich nikt o to nie prosi:)napisali pismo do Armaniego ze maja zatrzymany ich towar,i czy wnosza pozew do sadu,a Armanii nato ze ma w dupie to,i jego klienci wiedza gdzie maja kupowac oryginalne rzeczy:))pozdrawiam

Przykroscia musze stwierdzic Sylwek ze nie znasz zycia i juz nie poznasz,bez obrazy fajnie sobie dyskutujemy,ale lubie dyskutowac z ludzmi co maja troche pojecia na ten temat

 

 

odnosnie ciuchow o sprzecie to masz pojecie:))

 

To masz pecha bo w branży odzieżowej pracuje już 20 lat. I znam ten rynek. To, że Armani olał jakąś partie podróbek w dziwnym kraju jakim jest Polska nie znaczy, że pozwolą by lewa produkcja ich stoku wypływała do internetu. To są 2 zupełnie różne sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz pecha bo w branży odzieżowej pracuje już 20 lat. I znam ten rynek. To, że Armani olał jakąś partie podróbek w dziwnym kraju jakim jest Polska nie znaczy, że pozwolą by lewa produkcja ich stoku wypływała do internetu. To są 2 zupełnie różne sprawy.

 

Trochę OT, zna ktoś producenta który robi markowe kurtki jeansowe które jak moja pierwsza na początku lat 80" kupiona za 30$ Wranglera wytrzymała 30 lat?

 

Jakoś tak nie mogę obecnie na coś tak fajnie skrojonego no i trwałego trafić :)

 

Może to już był High End a obecnie tylko produkty markowe som :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz są inne czasy. Inne materiały. Ludzie chcą mieć modne kroje i fajne wytarcia. A gdy jest lato to chcą by te rzeczy były cienkie i oddychały. To wymusza użycie materiałów które szybciej się zużywają. Poza tym dobrze gdy mają też stretch. Rynek nie jest dziś zainteresiwany rzeczami, które możesz nosić 10 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz pecha bo w branży odzieżowej pracuje już 20 lat. I znam ten rynek. To, że Armani olał jakąś partie podróbek w dziwnym kraju jakim jest Polska nie znaczy, że pozwolą by lewa produkcja ich stoku wypływała do internetu. To są 2 zupełnie różne sprawy.

To ze w branzy odziezowej pracowales to nic nie znaczy zaimowales sie produkcja krajowa czy importem?

wracajac do bossa,byl taki okres ze bossa puszczali bokiem pod warunkiem ze byly wyciete metki wszelakie,i damy model nie byl logowany nazwa,nawet male napki byly usuwane i koncowki expresow z napisem HUGO BOSS,ja tam bossa odroznialem po kolorze metek pomarancz to orange,zielona green ,czerwona HUGO,itd,no ale dla klientow boss metek to nie boss,tylko szmata jak kazda inna :))mam nadzieje ze sie rozumiemy,lepiej pogadajmy o wtyczkach a nie ciuchach :))

 

To ze w branzy odziezowej pracowales to nic nie znaczy zaimowales sie produkcja krajowa czy importem?

wracajac do bossa,byl taki okres ze bossa puszczali bokiem pod warunkiem ze byly wyciete metki wszelakie,i damy model nie byl logowany nazwa,nawet male napki byly usuwane i koncowki expresow z napisem HUGO BOSS,ja tam bossa odroznialem po kolorze metek pomarancz to orange,zielona green ,czerwona HUGO,itd,no ale dla klientow boss metek to nie boss,tylko szmata jak kazda inna :))mam nadzieje ze sie rozumiemy,lepiej pogadajmy o wtyczkach a nie ciuchach :))

stock to nie podroby ,to sa nadwyzki lub 2 gat,tak zeby byla jasnosc:)

 

Trochę OT, zna ktoś producenta który robi markowe kurtki jeansowe które jak moja pierwsza na początku lat 80" kupiona za 30$ Wranglera wytrzymała 30 lat?

 

Jakoś tak nie mogę obecnie na coś tak fajnie skrojonego no i trwałego trafić :)

 

Może to już był High End a obecnie tylko produkty markowe som :)

Wtedy to byla prawdziwa bawelna teraz sztuczny szajs za duze pieniadze:)

kiedys firmowa koszulke nosles kilka lat a teraz po sezonie mozesz wrzucic do kosza.choc sa wyjatki,np,firmy ze skandynawi robia jeszcze porzadne ciuchy/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbulwersowanie? Raczej chęc prostowania głupot by inni czytający nie mysleli że za ułamek ceny kupią produkt tej samej jakosci.

Nikt tu sie nie bulwersuje ,bo niema czym,

 

daj Gerard adres na priw to Ci purista podesle,dopiero Ci zacznie system grac:)

ale tak gdzies dopiero po tygodniu:)bo bedzie rozpierducha w systemie ale sie ulozy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartosz_55239 naiwnie cytujesz stereotypy; to nic z stereo ani z życiem nie ma wspólnego :)

 

Są podróby i nie podróby tylko wyroby podobne, jak chcesz się przekonać to musisz kupić i porównać albo jak masz znajomych pożyczyć i posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy okazji.

Na każdym pudełku Scan Speak jest napis:

"Hand Assembled in Denmark"

 

Co o tym myśleć ? :)

 

Napisane po angielsku.

A mysleć-to co za cwaniak go kupi

 

Nie tylko polski producent ale wszyscy handlarze i producenci kolumn na całym świecie nie wyłączając samego wytwórcy głośnika:)

 

Poza tym sklepem nikt tego głośnika nie sprzedaje.

Pokazał go Madisound ale jeszcze nie oferują.

 

Poczekajmy na wyniki prawdziwego śledztwa :)

 

Pewny jest Pan,ze już jest w toku?

Kto jest podejrzanym i o co?

Czy to jakiś cwaniaczek może?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vittorio

(Konto usunięte)

O. Mój ulubiony śledczy.

Może wyjaśni Pan ten fenomen.

http://tw.taobao.com/item/520369135491.htm?spm=a1z3p.7664257.2014080704.1.mpJAGW

Nie ma tego głośnika nawet na stronie Scan Speak.

Można znaleźć ukryty PDF ale oficjalnie w ofercie go nie ma.

Pokazano go po raz pierwszy trzy dni temu w Denver.

 

Nie twierdzę, że to dobry głośnik i mnie interesuje.

 

Przy okazji.

Na każdym pudełku Scan Speak jest napis:

"Hand Assembled in Denmark"

 

Co o tym myśleć ? :)

 

A może by tak Panowie zacząć myśleć zanim się cokolwiek napisze (i sprawdzić na stronie Skanspeak'a jak wyglądają stosunki własnościowe tej firmy bo o ile mi wiadomo Skanspeak jest obecnie własnością tajwańskiego holdingu i nie może w związku z tym budzić zdziwienia, że oferują coś najpierw na rynku wewnętrzym by dać potencjalnym rodzimym /tajwańskim/ szansę na wyprzedzenie konkurencji)

 

 

"Scan-Speak announces its acquisition by Eastern Asia Technology (HK) Limited

 

Scan-Speak A/S is pleased to announce that it has been acquired by Eastern Asia Technology (HK) Limited which is a fully owned subsidiary of Eastern Technologies Holding Limited ("KYET"). KYET was established in 2011 as a group of companies listed on the Taiwan Stock Exchange (TSE stock code: 5225) and is an offshoot of an original group of companies that were formed in 1971. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.