Skocz do zawartości
IGNORED

DENON DCD-2020ae


Capricorn44

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kogoś kto ma lub miał styczność z CD Denona DCD 2020ae.

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem PMA 2020ae, gra z Focal Aria 948.

Strumieniuje muzykę z CA 851N (Tidal i radio internetowe, oraz pliki przez USB). Jeśli chodzi o odsłuch CD podpięty mam do CA 851 Oppo 103d jako transport. Wszystko jest O`K. Wzmacniacz pierwsza klasa, po wielu poszukiwaniach jest to co mi odpowiada chyba w 100%, kolumny też ekstra i niczego więcej mi do szczęścia nie potrzeba. Samo Oppo 103D jako CD nie specjalnie mnie przekonuje. Jako transport chyba bardziej.

CA 851N wbrew niektórym wpisom na tym forum wg mnie jest bardzo dobrym DAC- iem i strumieniowcem w jednym. Miałem kilka różnych (tańszych) i do pięt mu nie dorastają.

 

Zastanawiam się jeszcze ewentualnie nad zakupem właśnie DCD 2020ae. Mam sporo płyt CD i sentyment do nich, mało tego pomimo Tidala i tak kupuje nowe CD, jeśli coś mi się naprawdę się podoba. Tidal służy do weryfikacji i odsłuchu na szybko. Jestem jednak fanem dobrego CD.

 

Chciałbym usłyszeć opinię od kogoś kto ma lub miał ten CD, jak się sprawuje jako odtwarzacz CD i jednocześnie jako DAC do odtwarzania plików? Może jest jeszcze "lepszy" niż CA 851N???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cd denona jest jak Yeti nikt go nie widział -znaczy słyszał w domu ale ma opinie o nim, dlaczego a bo dostał kiedyś w jakimś teście chyba trzy gwiazdki a tani nie jest więc nikt go nie kupowal☺ale jak cena spadnie o połowę to napewno zacznie grać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli często słuchasz muzyki z płyty CD, na pewno najlepszym rozwiązaniem jest zakup dedykowanego odtwarzacza CD. W danym przedziale cenowym odtwarzacz CD zapewni Ci znacznie lepsze brzmienie niż 851N.

Możesz spróbować posłuchać DCD-2020AE, jednak jeśli bardzo zależy Ci na jakości, spójrz proszę na moim zdaniem referencyjny w swojej klasie Naim CD5 XS oraz Primare CD32. To dwa moim zdaniem wyróżniające się odtwarzacze, które powinny bardzo dobrze zgrać się w Twoim systemie.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania, są także możliwości zorganizowania odsłuchu w Twoim domu lub wypożyczenia. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mało o nim informacji gdziekolwiek, oprócz kilku testów w naszej prasie branżowej, ale tam zawsze wszystko gra idealnie no bo jak może być inaczej skoro firmy płacą za reklamy :-) .

Dlatego szukam kogoś kto miał z nim do czynienia na co dzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

ale tam zawsze wszystko gra idealnie n

 

Nie gra idealnie. W Audio video DCD 2020 dostał tylko 3 gwiazdki, podobno zagrał dosc kiepsko. Zajrzałem do tego numeru AV. Testował znany tu Marek Lacki. Stwierdził że odtwarzacz gra sucho, szaro i zimno. W podsumowaniu jednak zaznaczył ze DCD 2020 nie był wygrzany i byc moze to zaważyło na brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...spójrz proszę na moim zdaniem referencyjny w swojej klasie Naim CD5 XS

 

Hmm, czy ja dobrze widzę? Odtwarzacz CD za ponad 13 tyś a na wyświetlaczu nie można zobaczyć który gra aktualnie utwór równocześnie z czasem odtwarzania.

Toż to jakaś parodia jest albo kpina z kupującego. Czy tak ciężko dołożyć pełny wyświetlacz informujący o numerze utworu, aktualnym czasie odtwarzania wraz z tzw. kalendarzem?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Hmm, czy ja dobrze widzę? Odtwarzacz CD za ponad 13 tyś a na wyświetlaczu nie można zobaczyć który gra aktualnie utwór równocześnie z czasem odtwarzania.

Toż to jakaś parodia jest albo kpina z kupującego. Czy tak ciężko dołożyć pełny wyświetlacz informujący o numerze utworu, aktualnym czasie odtwarzania wraz z tzw. kalendarzem?!

 

Oj tam, oj tam. Przecież wyświetlacz nie gra ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

No to jak Pan Marek dał trzy gwiazdki to musi być kaszana, a mógł dać jedna ☺ciekawe ile gwiazdek ma pma 2020ae?

 

Ja tylko podaję fakt testu zestawu 2020 w AV. DCD 2020 dostał 3 gwiazdki i do tego został zaliczony do kategorii B. PMA 2020 został oceniony lepiej i został zaliczony do kat A High End.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z nim nie tak, możesz coś więcej napisać?

Jak kupowałem PMA2020AE pytałem znajomego który ma sklep i sprzedaje Marantza i Denona . Sa gusta i guściki ale stwierdził że jak wzmak jest świetny w swojej cenie to CD ZNACZNIE odstaje . Miałem puste miejsce na szafce to do jego zapchania kupiłem 720AE . Pomijam jak gra 720AE bo jak za ta kasę w stosunku do wielu używek gra naprawdę dobrze to sam wyświetlacz to jakaś kpina .

Hmm, czy ja dobrze widzę? Odtwarzacz CD za ponad 13 tyś a na wyświetlaczu nie można zobaczyć który gra aktualnie utwór równocześnie z czasem odtwarzania.

Toż to jakaś parodia jest albo kpina z kupującego. Czy tak ciężko dołożyć pełny wyświetlacz informujący o numerze utworu, aktualnym czasie odtwarzania wraz z tzw. kalendarzem?!

I w 2020AE tez jest kpina bo jest ledwo palący się wyświetlacz jak ze styranego 30 letniego klamota z małymi cyferkami . Ciężko im było dać w tej cenie OLEDa z choćby z DNP 720AE ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Przecież wyświetlacz nie gra ;-)

 

Nie dość, że nie gra to jeszcze zakłóca ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzasz widzę wynik testu w Audio video, to ciekawe

Tak mi powiedział ktoś kto tym handluje i mogę mu zaufać .

 

Nie dość, że nie gra to jeszcze zakłóca ;-)

Piernicze teki odtwarzacz w którym żeby coś zobaczyć muszę podchodzić na pół metra .

Do tego w TEJ cenie odtwarzacz .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze DCD 2020 AE nie wzbudza entuzjazmu. A co sądzicie o DCD 1520 AE?

Ewentualnie jaki dobry CD polecacie do wzmacniacza Denon PMA 2020 AE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może moon 260 neo też go nikt nie słyszał ale ma duży wyświetlacz:-)jest na mojej liście do zakupu w ciemno:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam wyświetlacz i gorsze granie ;)

 

Nie rozumiem. Przecież na tym wyświetlaczu wszystko wyraźnie widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Przecież na tym wyświetlaczu wszystko wyraźnie widać.

No z pół metra i wieczorem albo w nocy ;)

Spróbuj coś tam zobaczyć w dzień i z 2 - 3 metrów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z pół metra i wieczorem albo w nocy ;)

Spróbuj coś tam zobaczyć w dzień i z 2 - 3 metrów

Bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu.

To gratuluję wzroku albo niezbyt jasnego pokoju .

W stosunku nawet do o wiele tańszego DNP to tam ledwo co widać i to uważam jest kipna ze strony producenta . Ładowali co mieli a w " topowym " modelu takie coś nie przystoi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupta sobie używanego makintosza z tym samym napędem za podobne pieniądze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupta sobie używanego makintosza z tym samym napędem za podobne pieniądze ;)

No, ale one mają kłopoty z odczytem CDR-ów ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem problemu z wyswietlaczem.

Zobacz na żywo ten wyświetlacz w dzień z 3 metrów . Dla mnie to " problem " jak chcę przeskoczyć o kilka piosenek i muszę wytężać wzrok na coś za co zapłaciłem kupę forsy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.