Skocz do zawartości
IGNORED

Znów mi padła Okki Nokki.


Jonathan Sarkos

Rekomendowane odpowiedzi

Po ok. tygodniowym okresie nieużywania nie włączyła się ponownie. Od Pana Tomka z winyle.pl wiem, że trzeba przepłukać zbiornik na odpady bo może zarosnąć szlamem p jakimś tam czasie kiedy stoi nieużywana. Przepłukałem więc, ruszyła na chwilę, po czym już na pierwszej płycie po włączeniu odkurzacza zadziałał dosłownie na ok. 10 cm płyty i znów koniec zabawy. Przepłukałem jeszcze kilka razy i mimo tego od kilku godzin wciąż kaputt.

 

Ktoś ma jakieś sugestie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj. To ile tego brudu z płyt musiałoby sie zebrać żeby warstwa szlamu się zabrała. C'mon! Przez rok bodajże uzywałem Nitty Gritty i nie miałem takich przygód. Zresztą i tak najbardziej polecałbym myjkę Loricrafta - a ty myjąc płyty przez 2 lata wyraźnie widziałem w słoiczku ile brudu się z nich zbierało - nie ma szans żeby warstwa "szlamu" się pojawiła. To nie błoto. No chyba, że płyty jakieś z piaskownicy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie. To drugi taki przypadek. Przy pierwszym okazało się, że ramię jest źle skonstruowane i pęcznieje pod wpływem wody stając się z czasem bezużyteczne. Szanuję podejście Pana Tomasza do spraw i w ogóle jest on bardzo porządnym i sympatycznym facetem, ale to, że teraz muszę po każdym myciu suszyć ramię, wyłączać wyłącznik z tyłu myjki i opróżniać pojemnik ze zużytym płynem jest moim zdaniem niezłym failem producenta. Znajomi, którzy mają wcześniejszą wersję Okki Nokki złapali się za głowę jak usłyszeli że z tą są takie jaja.

 

Bez jaj. To ile tego brudu z płyt musiałoby sie zebrać żeby warstwa szlamu się zabrała. C'mon! Przez rok bodajże uzywałem Nitty Gritty i nie miałem takich przygód. Zresztą i tak najbardziej polecałbym myjkę Loricrafta - a ty myjąc płyty przez 2 lata wyraźnie widziałem w słoiczku ile brudu się z nich zbierało - nie ma szans żeby warstwa "szlamu" się pojawiła. To nie błoto. No chyba, że płyty jakieś z piaskownicy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry, za nim mnie tu napadną, oświadczam, że mówię o swoich wrażeniach. A są one takie, że miksturą forumową można co najwyżej robić smokowi... lewatywe.

Alkohol szybko paruje i z tego powodu myjka bardzo szybko się brudzi, bez względu na stężenie. Zresztą w ogóle odkąd zacząłem używać takich bzdur, to zauważyłem nawet ślady mechaniczne na myjce: typu zmatowiałe elementy plastikowe, alkohol zrobił swoje.

Ogólnie zakatowałem jedną okki w ten sposób. Teraz mam drugą i używam tylko porządnych płynów, w tym groove clear audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry, za nim mnie tu napadną, oświadczam, że mówię o swoich wrażeniach. A są one takie, że miksturą forumową można co najwyżej robić smokowi... lewatywe.

Alkohol szybko paruje i z tego powodu myjka bardzo szybko się brudzi, bez względu na stężenie. Zresztą w ogóle odkąd zacząłem używać takich bzdur, to zauważyłem nawet ślady mechaniczne na myjce: typu zmatowiałe elementy plastikowe, alkohol zrobił swoje.

Ogólnie zakatowałem jedną okki w ten sposób. Teraz mam drugą i używam tylko porządnych płynów, w tym groove clear audio

 

Zmatowienie to raczej efekt kiepskiej jakości/czystości izopropanolu, ew pozostałości fotonalu czy czego tam dodajesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie. To drugi taki przypadek. Przy pierwszym okazało się, że ramię jest źle skonstruowane i pęcznieje pod wpływem wody stając się z czasem bezużyteczne. Szanuję podejście Pana Tomasza do spraw i w ogóle jest on bardzo porządnym i sympatycznym facetem, ale to, że teraz muszę po każdym myciu suszyć ramię, wyłączać wyłącznik z tyłu myjki i opróżniać pojemnik ze zużytym płynem jest moim zdaniem niezłym failem producenta. Znajomi, którzy mają wcześniejszą wersję Okki Nokki złapali się za głowę jak usłyszeli że z tą są takie jaja.

jak to możliwe - mam też okki nokki i tam ramie jest plastikowe...jak może pęcznieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiałem i okazuje się, że znów jest winny czujnik przepełnienia resztek płynu. Zdarza się to podobno w ok. 1 na 100 sztuk. W najnowszej wersji wywalili ten czujnik w diabły. Można to też zrobić samemu

 

"jak to możliwe - mam też okki nokki i tam ramie jest plastikowe...jak może pęcznieć?"

 

Moja jest kupiona rok temu. Podobno jest to przypadłość tylko tej wersji. Jakaś trefna mieszanka plastiku.

 

Zeby było zabawniej dziś rano, po ok. 24h ruszyła i działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość traxman

(Konto usunięte)

Wymieńcie w myjkach ten badziewny pływak z tworzywa, na porządny przemysłowy z nierdzewki, miałem kilka myjek z których nie spuszczono płynu, odparował i razem z brudem skleił czujnik. Więcej ten problem się nie pojawił, a nawet jak się sklei to aceton rozwiąże problem w trzy minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku (zdarzylo sie tylko raz) pomoglo przeplukanie roztworu z octem. Mozliwe, ze zbiornik zarasta plesnia i trzeba przeplukac - ma to sens...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W moim przypadku (zdarzylo sie tylko raz) pomoglo przeplukanie roztworu z octem. Mozliwe, ze zbiornik zarasta plesnia i trzeba przeplukac - ma to sens...

 

Tak się dzieje, z tym że tym razem płukanie nic nie dało. Z pomocą Pana Tomasza otworzyłem ją i rozpiąłem jeden kabelek. Działa i ma już działać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy to możliwe, że po umyciu ok. 150 płyt przy pomocy Okki Nokki (w ciągu mniej więcej pół roku) nie ma nic w zbiorniczku bo zdążyło wyparować? Dzisiaj próbowałem opróżnić zbiornik i nic nie wypłynęło. Używam mikstury forumowej. Polewam raczej dość intensywnie :) Myjka działa bez zarzutu ale po przeczytaniu tego wątku zacząłem się zastanawiać, że może za rzadko do niej zaglądam i parując coś się zapcha, zaklei...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Miałem jaja z Okki Nokki po pozostawieniu jej w kartonie na rok (przeprowadzka, przebudowa).

Nie wylałem płynu i zardzewiał czujnik. Czyściłem go, ale bez rezultatu. Wkurzony zostawiłem myjkę otwartą. Co jakiś czas sprawdzałem i już chciałem czujnik odłączyć, ale po 3 dniach zaczęło działać i jest sprawny.

A - doczytałem gdzieś w instrukcji (u mnie chyba nie było), że płyn należy wylewać co 7 płyt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja instrukcja podaje, że po umyciu 20-30 płyt należy przechylić myjkę, żeby wylać płyn. Próbowałem kilkukrotnie i nigdy nic nie poleciało. Podobno to przez alkohol w składzie płynu.

 

Skan z manuala:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdorazowym zakończeniu mycia płyt zlewalem to co było w zbiorniku. Nigdy nie pomyślałem nad płukaniem zbiornika. Przy nowej będę musiał to robić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.