Jump to content
IGNORED

Łączenie pomiarów Near Field i Port response w SW

marven

Recommended Posts

Witam,

Mimo wielu pomiarów do projektowania zwrotnic jakoś nigdy nie łączyłem NF i PR dla obudowy BR. Pytanie: jak przeskalować poziomy wykresów NF i PR przed połączeniem tak aby wynik ich połączenia był bliski rzeczywistości. Oba pomiary są w polu bliskim, więc nawet zakładając jednakową odległość 1cm chyba powinno się uwzględnić powierzchnię promieniowania (ale w jaki sposób?).

Mozesz uzyc najprostszej metody, polegajacej na nalozeniu pomiaru portu na pomiar glosnika, tak aby sie wyrownaly.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) strona 132

Jesli chcialbys zblizyc sie do pomiaru z komory bezechowej, czy w wolnym polu to musialbys jeszcze wprowadzic korekcje dyfrakcji obudowy. Nie wiem jak to sie robi w SW, bo jego nie uzywam, ale kolejne kroki w programie Arta wygladaj tak :

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) strona 131

Mozesz uzyc najprostszej metody, polegajacej na nalozeniu pomiaru portu na pomiar glosnika, tak aby sie wyrownaly.

no chyba niestety tak łatwo to nie jest. To 2 różne pomiary więc czemu mialbym je wyrównywać? Chodzi o to własnie ze nie znam różnicy poziomów (tzn dzieki wzorowi x=20log(d1/d2) juz znam ;) ale cos mi ten wzór nie do końca pasuje...) . To nie jest tak proste jak łączenie NF z OA tego samego głośnika.

Najpierw wyrownujesz poziom portu do glosnika, tak jak jest to pokazane na zdjeciach. Dopiero taki pomiar, laczysz z pomiarem dalekim z 1 m w okolicach powiedzmy 200-400hz. To pomiar far field jest tutaj najwazniejszy i do niego rownasz bliski pomiar basu i portu.

ok myslalem ze chcesz wyrownywac poziomy tak jak przy łączeniu NF i OA, nie popatrzyłem na to zdjecie bo skorzystałem ze wzoru. Ciekawa metoda.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.