Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz z radiem i optyka plus kolumny


Somebody101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Szukam zestawu do słuchania muzyki. Podstawowym wymogiem jest złącze optyczne do podłączenia tv, radio (wbudowane lub internetowe) oraz co oczywiste dobrej jakości dźwięk. Fajnie też by było odtwarzanie muzyki z komputera przez sieć ale to już nie jest wymóg konieczny. Muzyki słucham różnej, od typowo chilloutowej przez rock do mocnego synthpopu. Jeśli chodzi o wzmacniacz który spełni moje wymogi wpadł mi w oko yamaha r-n500. Skrajne opinie można o nim spotkać jeśli chodzi o dźwięk..ale może kolumny jakieś niedoskonałości zrekompensuja? Budżet do wydania powiedzmy 3-3,5tys. Może być nowy lub używany. Pokój 3,5 x 5m mniej więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje wymagania, zwróciłbym uwagę na dwa amplitunery sieciowe - wspomniany przez Ciebie Yamaha R-N500 oraz Onkyo TX-8130. Yamaha gra bardziej rockowo, mocno z wyeksponowanymi skrajami pasma. Onkyo jest łagodniejsze, spokojniejsze, trochę lepiej wypełnione w środku pasma, góra pasma jest bardziej szczegółowa, bas krótszy, szybszy i lepiej kontrolowany.

Do powyższych amplitunerów proponowałbym kolumny Audio Pro Black Diamond V3, ewentualnie trochę tańsza propozycja, Polska konstrukcja Pylon Audio Pearl 25.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie ale trochę daleko że śląska do waszego salonu :) a jest jakiś wzmacniacz który zagra lepiej w tej cenie ewentualnie trochę Wyższej?

 

I pytanie Jeszcze jedno.. Czy ten wzmacniacz r-n500 zagra lepiej od modelu Yamahy a-s301? Bo słyszałem ostatnio ten drugi z kolumnami magnata 677 i nie zrobił na mnie ten zestaw super wrażenia :/ czy te kolumny też są słabe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge prosic o jakas pomoc?

Witaj, mam do zaoferowania 3 elementową wieżę Onkyo: wzmacniacz A-5VL, CD C-S5VL oraz tuner T 4355 w kolorze silver, wzmacniacz ma wejścia coxial i optic i tryb piure direct, sprzęt ma 4 lata i jest w bardzo dobrym stanie, mogę sprzedać całość za 1000,- zł zostanie trochę na głośniki:) odbiór osobisty - śląskie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie Jeszcze jedno.. Czy ten wzmacniacz r-n500 zagra lepiej od modelu Yamahy a-s301?

Witaj,

 

Sa to bardzo zblizone modele. Ale RN 500 powinna deczko lepiej zagrać od AS 301 lub na granicy subiektywnych odczuć.

Bo słyszałem ostatnio ten drugi z kolumnami magnata 677 i nie zrobił na mnie ten zestaw super wrażenia :/ czy te kolumny też są słabe?

Kwestia Co ci się nie podobało? Kolumny 677 to dobry wybór. ale określ co Ci w dźwięku nie leżało. Co nie robiło szału. Gdzie odsłuchiwałeś?

a jest jakiś wzmacniacz który zagra lepiej w tej cenie ewentualnie trochę Wyższej?

Z podobnymi funkcjami trzeba by dać dużo wiecej. Bo są jeszcze nowsze Yamaha RN 601 i Onkyo 8150 jednak różnicy drastycznej w dźwięku nie będzie.

Ewentualnie właśnie wspomniany wyżej Onkyo 8130. Nie gra tak ostro jak Yamaha może bardziej by Ci się spodobało.

 

Zacząłeś z dobrej strony od odsłuchu, określ teraz co byś poprawił i będziemy szlifować system.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelu słuchałem w markecie więc pewnie to była wina tego.

Byłem wczoraj w sklepie typowo że sprzętem audio i sala odsłuchowa. Podłączyłi mi zestaw Yamahy rn500 wraz z kolumnami heco 900 i też nie zrobiło na mnie to efektu WOW :( dźwięk był tak jakby trochę sztuczny, trochę za bardzo elektroniczny nie wiem jak to opisać..może za dużo wymagam? Czy wspomniane onkyo mogłoby zagrać lepiej? Albo coś innego możecie polecić? Nie wiedziałem że zakup audio będzie tak trudna rzeczą..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.