Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz + kolumny + kable, razem do 5000 zł (Pokój ok 18 m2)


MarcinDBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

To mój pierwszy post tutaj. Potrzebuje pomocy w wyborze sprzętu stereo. Ogólnie nie słuchałem muzyki na poważnie od czasów nastoletnich, a to z braku odpowiedniego sprzętu. Wolałem się nie męczyć na brzęczkach w laptopie, czy głośnikach TV. Ale w przeciągu najbliższych kilku miesięcy zamierzam kupić jakiś sprzęt stereo, który zagra przyzwoicie i muzyka wreszcie będzie cieszyć ucho.

Na początek coś o moich preferencjach muzycznych. Ogólnie to słucham przede wszystkim rock, takie zespoły jak:

 

Led Zeppelin, Nirvana, Black Sabbath, Deep Purple, Metallica, Pear Jam, Creed, The Police.

 

Z lżejszych klimatów to lubię np. Stinga, czy Jean Michel Jarre. Żona lubi np. George Michaela. Tak więc najmocniejszy typ muzyki, to utwory zespołu Metallica, najlżejszy to klimaty George Michaela.

 

Co do miejsca odsłuchu, będzie to pokój około 18 m¬2 (schemat z uwzględnieniem położenia przyszłych kolumn i stolika RTV w załączniku). Odległość od kolumn do słuchacza to około 275 cm.

 

Nadmienię, że fajnie by było, jakby w kinie ten sprzęt też brzmiał nieźle (filmy, ale także koncerty Blu-ray). Obecnie posiadam telewizor plazmowy Panasonic TX-P42ST60E, oraz odtwarzacz plików Mede8er MED800X3D. I z tym sprzętem miałby na razie współpracować wzmacniacz stereo (w przyszłości jakiś przyzwoity odtwarzacz CD i odtwarzacz Blu-ray).

 

Od razu zapytam jak się sprawa ma z podłączeniem Mede8er MED800X3D przez wyjścia out (audio) do wzmacniacza i wyjściem video z Mede8er MED800X3D do TV po HDMI. Wiem, że w telewizorze jest opcja, aby przez HDMI szło tylko video, audio pójdzie do wzmacniacza. Czy są możliwe jakieś błędy synchronizacji obrazu i audio przy takim podłączeniu? Czy raczej nie mam się czego obawiać i to jest standardowe połączenie, nie sprawiające problemów? Może to śmieszne pytanie, ale jestem kompletnie niedoświadczony w temacie sprzętu audio, chociaż od dłuższego czasu studiuje różne fora z tym związane. Ogólnie to długo myślałem o amplitunerze kina domowego, ale z racji tego, że nie mam możliwości na system co najmniej 5.1, to uznałem, że wolę lepszą jakość muzyki kosztem bajerów.

Mój pomysł na sprzęt jest następujący:

 

Wzmacniacz - Cambridge Audio Azur 651A (cena około 2000 zł)

Kolumny podłogowe - Paradigm Monitor 7 v.7 (cena około 2500 zł)

Kabel audio - Interkonekt analogowy RCA Qed Performance Audio 1 m. (cena około 180 zł)

Kable głośnikowe – nie mam pojęcia, ale 2 razy 3 metry i chyba 2,5 mm grubości.

 

Co do kabli audio i kabli głośnikowych to absolutnie się nie znam, proszę o poradę. Jak widać, muszę się zmieścić w 500 zł za oba rodzaje kabli.

Czy taki zestaw zagra OK? Nie oczekuje nie wiadomo czego, zresztą jak widać po schemacie pokoju, ciężko będzie tu o super jakoś dźwięku, ale co najmniej przyzwoicie, a może nawet dobrze chyba da się osiągnąć? Niestety pokoju nie mogę zaadoptować pod audio, to audio muszę do niego dopasować. Jeśli chodzi o kolumny – mają tylni bass reflex, w instrukcji do nich pisze, że minimalna odległość tylnej ścianki kolumny do ściany powinna być 20 cm, lub większa. Ja, przy głębokości kolumn 22,9 cm miałbym je od ściany tak na ok. 25 cm. Czy te kolumny nie będą za duże na 18 m¬2, czy może wręcz przeciwnie, warto by było dołożyć do Paradigm Monitor 9 v.7? Chociaż przy ich głębokości 26,5 cm, to odległość kolumny od ściany zmniejszy się do jakichś 21,5 cm.

Tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , jest dosyć entuzjastyczna (przynajmniej tak mi się wydaje – mój angielski jest dosyć słaby) ocena połączenia tego wzmacniacza z kolumnami Paradigm (co prawda tylko Mini Monitor, ale ta sama seria).

 

Inne moje pomysły co do kolumn to: Indiana Line Nota 550 (chyba się nadają do muzyki, którą preferuję) oraz Indiana Line Tesi 560 (te podobno są lepsze w spokojniejszych klimatach, nie mają takiej dynamiki).

Myślałem także o wzmacniaczu Denona PMA-720AE.

 

Z góry dziękuję wszystkim doświadczonym kolegom za pomoc, mam nadzieję, że dzięki Wam uda mi się wybrać optymalny do mojego pokoju sprzęt.

post-60497-0-36497900-1444487576_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge + Paradigm = krew z uszu. Wszystkie wybory słabe.

Pomyśl o sprzęcie używanym - albo nie nastawiaj się na zbyt wiele ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, za 5k już coś konkretnego można kupić, nawet nowego, tym niemniej jeśli nie przeszkadza Ci "prawie nowe", to polecam denona pma-1510ae, wisi na znanym portalu za jedyne 2200, a to już prawdziwe granie, ostrzejsze również. Nie mam nic wspólnego ze sprzedawcą żeby nie było wątpliwości. Kolumny za 2-3k z wysokiej półki lekko używane lub wprost nowe też nie problem znaleźć, ja polecam do tego denona tannoy dc6t, sporo tego z uk w dobrych cenach, nawet nowego się pojawia za 2k z okładem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm + CA może nie być za dobry połączeniem, tak jak napisał justas32. Do CA lepszym wyborem będą Zensor 7 tylko pytanie czy Ci ich brzmienie przypasuje. Zagrają inaczej niż Paradigm.Łagodniej, bardziej miękko. Do Paradigm szukałbym cieplejszej elektroniki. np. coś z oferty Nad-a czy Xindak-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post tutaj.

CA + PM - napisali Ci powyżej. Potwierdzam. Denon PMA-720AE szału nie będzie. Od niego o niebo lepiej zagra np. stary poczciwy Thule IA100, czy jakiś starszy Creek lub Linn (chodzą tanio na Allegro). Problem w tym że trzeba się znaleźć wiarygodnego człowieka (najlepiej audiofila). Krótko mówiąc z dobrych rąk (niegrzebany).

 

Kolumny - dużo zależy od Twojego gustu. Jeden lubi basidło, drugi wyrazistą górę, trzeci lekko ocieplony dźwięk itd. Musisz się najpierw osłuchać. Zalicz kilkanaście odsłuchów w miarę przyzwoitych marek i rozejrzyj się na rynku wtórnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew :).

 

Niestety co do odsłuchów, to raczej nie będzie to możliwe, dlatego liczę na doświadczenie forumowiczów. I jak się okazuje słusznie, bo już widzę, że mój pierwszy wybór był bardzo chybiony :(.

 

Zależy mi na nowym sprzęcie, nie będę szedł w kierunku używek. Muszę doprecyzować jeśli chodzi o kolumny - maksymalna szerokość to 20 cm, większych już nie upchnę, a i z takimi będzie ciężko (dlatego np. polecane do CA Dali Zensor 7 odpadają). Szczerze mówiąc Paradigmy pasują mi zarówno jeśli chodzi o design, jak i po tym co czytałem także jeśli chodzi o dźwięk - są polecane pod rodzaj muzyki jaką lubię. Trudno mi pisać o co lubię, bo jak pisałem na wstępie, nie mam doświadczenia wielkiego, z "troszkę" lepszym niż głośnik laptopa sprzętem ;). Wiem jedno - bas ogólnie lubię, byle nie dudniło za bardzo, ale już pewne wysokie tony potrafią mnie drażnić, irytować i w nadmiarze chyba bym się męczył przy słuchaniu. Wiem, że to mało fachowy opis, ale nie umiem tego inaczej wyrazić.

 

Jako, że Paradigm Monitor 7 v.7 mi się podobają i podkreślam jeszcze raz - wydaje mi się, że dźwięk mi spasuje (zarówno w muzyce jak i kinie), to pójdę za radą kolegi Silver_85 i co powicie na taki wzmacniacz do tych kolumn:

 

Nad C356 BEE

 

?

Co prawda, wizualnie niezbyt mi się podoba i zostanie przekroczony mój budżet 5000 zł, ale myślę, że nawet do tych 500 zł więcej to bym jakoś zorganizował, a dźwięk jest tu ważniejszy od wyglądu :). Poszperałem po Internecie i podobno ten wzmacniacz się dobrze zgrywa z kolumnami Paradigm Monitor v.7.

 

Więc ponowię pytanie - czy te kolumny do mojego metrażu będą OK? Czy może za duże, albo za małe? I czy uważacie, że taki zestaw będzie już w miarę dobry?

 

Oczywiście jeśli ktoś może odpisać na resztę moich pytań z pierwszego postu, to byłbym wdzięczny.

 

Aha, zapomniałem jeszcze o jednym. Mieszkanie mam w bloku z płyty, a co za tym idzie nie mogę szaleć z głośnością, bo przecież trzeba być człowiekiem i innym też dać żyć. Nie wszyscy muszą lubić to co ja. Wiadomo, lubię troszkę głośniej posłuchać muzy, ale będę tu miał ograniczone możliwości. Dlatego zależy mi na zestawie, który brzmiałby także dobrze, przy cichym słuchaniu. Ważne też, żeby potencjometr głośności był dosyć precyzyjny. Czy mój drugi strzał co do zestawu będzie spełniał takie warunki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od Twoich pytań związanych z połączeniami - nie bedzie żadnych problemów, opóźnień, spokojnie zestaw będziesz mógł wykorzystać do odsłuchu telewizji.

 

Wracając do konfiguracji sprzętu - biorąc pod uwagę Twoje preferencje, wybór wzmacniacza Cambridge Audio Azur 651A jest jak najbardziej odpowiedni, jedynie niezbyt dobrym rozwiązaniem jest połączenie go z jasnymi i ostrymi Paradigm. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie np. kolumna o znacznie cieplejszej, łagodniejszej charakterystyce Indiana Line Tesi 560. Warto także posłuchać polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25 oraz koniecznie Audio Pro Diamond v3.

Jako alternatywa spojrz proszę na wzmacniacz Nad C356 BEE, który możesz połączyć np. z Monitor Audio Bronze 5 lub Dali Zensor 5. Bedą to bardzo dobre konfiguracje, gwarantujące stosunkowo uniwersalny, ale dobry, dynamiczny przekaz, sprawiający dużo przyjemności.

 

Jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania wielu ciekawych rozwiązań, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od Twoich pytań związanych z połączeniami - nie bedzie żadnych problemów, opóźnień, spokojnie zestaw będziesz mógł wykorzystać do odsłuchu telewizji.

 

Wracając do konfiguracji sprzętu - biorąc pod uwagę Twoje preferencje, wybór wzmacniacza Cambridge Audio Azur 651A jest jak najbardziej odpowiedni, jedynie niezbyt dobrym rozwiązaniem jest połączenie go z jasnymi i ostrymi Paradigm. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie np. kolumna o znacznie cieplejszej, łagodniejszej charakterystyce Indiana Line Tesi 560. Warto także posłuchać polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25 oraz koniecznie Audio Pro Diamond v3.

Jako alternatywa spojrz proszę na wzmacniacz Nad C356 BEE, który możesz połączyć np. z Monitor Audio Bronze 5 lub Dali Zensor 5. Bedą to bardzo dobre konfiguracje, gwarantujące stosunkowo uniwersalny, ale dobry, dynamiczny przekaz, sprawiający dużo przyjemności.

 

Jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania wielu ciekawych rozwiązań, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

.Posłuchaj exposure 1010 z dali 5 lub 7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, Cambridge Audio Azur 651A + Indiana Line Tesi 560 będzie na liście do rozważenia. Długo myślałem o tych kolumnach, tylko bałem się, że będą grać za spokojnie. Z drugiej jednak strony, biorąc pod uwagę to, że przez większość czasu będę słuchał jednak muzyki niezbyt głośno, więc może to będzie lepszy wybór niż Nad C356 BEE + Paradigm Monitor 7 v.7? Oczywiście nadal czekam na ustosunkowanie się do zestawu NAD + Paradigm.

Nie będę też ukrywał, że o ile w przypadku wzmacniacza wygląd nie ma aż takiego znaczenia, to w przypadku kolumn, ze względu na żonę, dobrze by było, abym się dopasował do koloru mebli (antyczna wiśnia, bądź czerwona wiśnia przejdą na pewno).

 

PS

Jak edytować swoje posty - jakoś nie mogę tego znaleźć.

 

Dobra, widzę, że można edytować tylko ostatniego posta.

 

Jednak i to nie jest prawdą, teraz już nie wiem, czy tylko dwóch pierwszych postów na forum nie mogę edytować, czy może można edytować posty tylko z jednego (aktualnego) dnia. No, ale to nie jest akurat takie istotne, jak meritum tego tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nubert Nupro A300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nubert Nupro A300

 

Ze względu na zwierzęta muszą to być kolumny podłogowe. Zresztą jakoś tak dostojniej podłogówki wyglądają :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD + Paradigm to moim zdaniem dobre połączenie. Odsłuchiwałem kiedyś C326bee + 9 v.7 i było całkiem niezłe. Do mocnej rockowej muzyki taki zestaw się nadaje. Paradigm mają dość ostrą górę i Nad to trochę łagodził. Alternatywą na kanadyjczyków mogłaby być jeszcze Melodika BL40. Miałem poprzednika Oli40. Brzmienie było cieplejsze, bas miękki. Wysokie tony nie dawały tak po uszach. Mnie takie brzmienie bardziej odpowiadało. Tylko je trzeba dalej odsunąć od ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.