Skocz do zawartości
IGNORED

Mam dylemat


Leo73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Jak w temacie ,mam ogromny dylemat. Od ok roku jestem posiadaczem kolumn B&W CDM1. Kilka dni temu kupiłem okazyjnie kolumny tej samej firmy ,tyle że model DM603. Jak wiadomo DM603 są głośnikami podłogowymi a CDM1 to monitorki. Niestety jedne głośniki jestem zmuszony sprzedać i właśnie to jest mój dylemat KTÓRE? Nie mam możliwości posłuchać tego na dobrym wzmaku. Mój wzmacniacz to stary Harman AVR 25. Noszę się z zakupem czegoś dobrego i właśnie muszę jeden zestaw sprzedać ,żeby dołożyć do wzmacniacza. Moje wrażenie jest takie ,że CDM1 grają nieco lepszą sceną, delikatniejszą górą ,natomiast DM603 mają więcej basu( kolumny podłogowe). Jeśli możecie coś podszepnąć byłbym niesamowicie wdzięczny. Nie ukrywam,że czas mnie troszkę nagli, bo chciałbym dorzucić kasę do wzmaka. Nie mogę nic znaleźć jeśli chodzi o klasyfikację samej firmy. Jeśli macie jakieś doświadczeni z tymi modelami ,to proszę doradźcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :) Tak sie złożyło ,że mam obydwa modele i mam rebusa które zostawić. Klęska urodzaju :) Chodziło mi o to które są lepsze w połączeniu z dobrym wzmakiem. W chwili obecnej nie mam możliwości posłuchać tego w konfiguracji z dobrym wzmacniaczem. Mam CD CDP -XB720 QS i to zostaje no i co daliej? Kabelki Tara labs prism nexa tak więc bez rewelacji ale coś tam reprezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny ampli kina wystarczy żeby wysterować poprawnie kolumny stereo, więc ihmo twoje porównanie będzie w miarę miarodajne. Może ilość basu z dobrym wzmakiem stereo się "optycznie" zmniejszy bo będzie lepiej kontrolował głośnik.

Generalnie z twojego opisu brzmi jakby monitorki były lepsze. Ale z kolei jeśli masz duże pomieszczenie to mogą być do niego za małe. Może pod tym kątem się zastanów.

 

Ale może kup/pożycz/ukradnij na wieczór czy dwa jakiś lepszy wzmak i zobacz co ci wyjdzie. Skąd jesteś, może ktoś się ulituje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w okolicy Torunia. Niestety wśród moich znajomych nikt nie dysponuje dobrym wzmacniaczem :( .

Pokój ma 25m ale jeśli chodzi o CDM1 to dają one radę wypełnić go fajnym brzmieniem tylko jest w nich troszkę mało basu.

W każdym razie dzięki wielkie za rady. Mam jeszcze kilka dni więc myślę ,że na coś się zdecyduję.

Tak czy siak jedne z nich niedługo trafią na alledrogo :) Jakby ktoś był zainteresowany to zaglądać .

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będę stronniczy ale też zostawiłbym CDM1. Tylko ze ja ogólnie preferuję monitory. Co nie zmienia faktu że CDM1 to fajne paczki.

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.