Skocz do zawartości
IGNORED

Hajend czyli nieustanna konfrontacja prawdziwie słyszących ze słyszącymi inaczej


stary audiofil

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Oszalałeś?)

 

 

 

Dupa-to jest nieprawda.

Piotrek Twoje zdrowie !!!!

Akustyka to wcale nie takia magia jak np. kable ;))

Tutaj to jest czysta fizyka.

 

 

Powieś jak dzwon te swoje odgrody na dużych kobyłkach to też zaczną dzwonić a nawet się kiwać w rytm basu ;)

W rytm basu sam wolę się kiwać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, Piotrek....wolno ci Piotrku, na swoim audio dorobku!

 

 

 

Kolega wspomni moje słowa, informowałem że ta kolumna nie gra, jest przeładowana pobożnymi życzeniami, zamiast technologią, będzie pozorowała poprawny dźwięk.

 

Von Schweikert tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atak przy pomocy uprowadzonego....747... :-)

 

O! to podchodzi pod międzynarodowy terroryzm, w takim razie zgłoś SLY odpowiednim służbom ;)

 

.

 

 

W rytm basu sam wolę się kiwać ;)

 

Tylko Proszę Cię !!! nie wieszaj się na kobyłkach ;)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Von Schweikert.

 

Oraz każda inna, wykonana z intencjami zamiast wiedzy.

 

tak

 

vonsw.jpg

DSC_0534.jpg

 

 

Widać, że konstruktor uczepił się koncepcji i konsekwentnie się jej trzyma, jest to symptomatyczne, tak działają zawsze indywidualni producenci, po prostu nie mają zbyt szerokiego wachlarzu możliwości, z powodów naturalnych, nie możliwości zebrania odniesień dotyczących szerokiego pola innych konfiguracji w celu dokonania wyboru najlepszej z dróg, trzeba na coś postawić, albo się przyjmie albo nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

A ja uważam, że jest prawda. Zresztą doświadczyłem tego u siebie robiąc adaptację w 6 etapach.

Sly , ale jak ?

Bez złośliowści , naprawdę , jak ...???.

Można poprawić akustykę ...wyrównać charakterystykę, wygasić rezonans ...nawet poprawić dynamikę ...zwiększyć przestrzeń ...ale powiekszyć pomieszczenie ?

Może Tobie chodzi o powiększenie przestrzeni ?

 

 

 

O! to podchodzi pod międzynarodowy terroryzm, w takim razie zgłoś SLY odpowiednim służbom ;)

 

 

 

Tylko Proszę Cię !!! nie wieszaj się na kobyłkach ;)

Na kobyłkach to wolałbym jeździć ...ale za pierona na koniu nie umiem ...dwójki włączyć ...nie umiem :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie czujesz się jakbyś siedział w większym pokoju. I podobnie zachowują się fale odbite od ścian. Normalnie fala uderza w ścianę np za kolumną i wraca. A gdy jest tam duży, skuteczny dyfuzor, to fala rozprasza się jakby odległość za kolumną była dużo większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na kobyłkach to wolałbym jeździć ...ale za pierona na koniu nie umiem ...dwójki włączyć ...nie umiem :))

Kurde to Ty po bożemu na tych kobyłkach tylko chciałbyś jeździć a jak się wycofasz bez wstecznego? ;)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Generalnie czujesz się jakbyś siedział w większym pokoju. I podobnie zachowują się fale odbite od ścian. Normalnie fala uderza w ścianę np za kolumną i wraca. A gdy jest tam duży, skuteczny dyfuzor, to fala rozprasza się jakby odległość za kolumną była dużo większa.

To jest większa przestrzeń ...ale powiększenie pomieszczenia to tak jakby przestrzeń wykraczała znacznie poza zewnętrzne wymiary pomieszczenia .

Ja rozumiem , że scena wypełnia pomieszczenie od ściany do ściany i wgłąb nawet za ścianę ...i słychać dźwięki zza pleców ...ale to wszystko jest wszystko w ramach pomieszczenia .

Jeżeli Tobie udało się uzyskać akustykę znacznie większego pomieszczenia to napisz jak ?

Ja tego nie rozumiem i nigdy czegoś takiego nie słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie czujesz się jakbyś siedział w większym pokoju. I podobnie zachowują się fale odbite od ścian. Normalnie fala uderza w ścianę np za kolumną i wraca. A gdy jest tam duży, skuteczny dyfuzor, to fala rozprasza się jakby odległość za kolumną była dużo większa.

 

Sly przyznaj się po tych wszystkich adaptacjach to Ci ściany boczne i sufit zajumali; masz jakąś folię żeby sprzęt chociaż przykryć bo śnieg pada ;)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

 

To jest większa przestrzeń ...ale powiększenie pomieszczenia to tak jakby przestrzeń wykraczała znacznie poza zewnętrzne wymiary pomieszczenia .

Ja rozumiem , że scena wypełnia pomieszczenie od ściany do ściany i wgłąb nawet za ścianę ...i słychać dźwięki zza pleców ...ale to wszystko jest wszystko w ramach pomieszczenia .

Jeżeli Tobie udało się uzyskać akustykę znacznie większego pomieszczenia to napisz jak ?

Ja tego nie rozumiem i nigdy czegoś takiego nie słyszałem...

 

Kto ma na to pytanie odpowiedzieć?

Edit:literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_0667.jpgciaudio.jpg

 

Pasjonaci..amatorzy..

 

Masz rację ja te VS-5 miałem zapięte zamiennie pod CD za 65kzł i Napęd + Dac za 80kzł całość wtedy chyba kosztowała bez kolumn (25k$) z kablami coś +150kzł. Średnica i góra mistrzostwo świata, przestrzeń zarówno w tył za linię kolumn jak i tuż przed nosem no i na boki poza kolumny. Trochę mnie irytował bas być może za małe pomieszczenie? (ok 30m2) bo był wszechobecny.

 

jAKIEŚ 747 KOLEJNE ZARZUTY RODEM Z INTERNETU?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747

 

 

Co mają sugerować te kilozłote i kilodolary?

Nie wciskaj mi tu kitu, nie trawię, nie robią na mnie wrażenia żadne kila, po pięciu latach pisania, czytania, mądry człowiek doskonale rozumiałby to.

 

Nie mam nic do bajeru jaki produkujesz na forum, nie czynię Ci uwag, odwdzięcz się tym samym, tak działa inteligencja, do tego zobowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz 747 ja słuchałem tych kolumn w przeciwieństwie do Ciebie i mam odmienne zdanie w każdym razie do tego modelu, co do np. VS-11 to wyraziłem swoje "gdybanie" wynikające z mojego wieloletniego doświadczenia z audio.

 

Kolejna sprawa każdy konstruktor, firma , fabryka ma swoje lepsze i gorsze produkty i nie możemy za coś takiego potępiać konstruktora w czambuł co sam zrobiłeś.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_0667.jpgciaudio.jpg

 

Pasjonaci..amatorzy..

 

A może 747 pokaże nam wszystkim SWOJE DZIEŁA? Chętnie zobaczymy...

A i prosimy o listę klientów, którzy używają tych DZIEŁ...

 

 

 

Pasjonaci, amatorzy opublikowali taką listę...:

 

DTS (Digital Theater Sound) developers: Michael and Richard Smyth

 

Mercury Records in Nashville, TN

 

Jim Merod of Blue Port Records

 

Aspen Pittman of Groovetubes Mics & Preamps

 

JVC of America Screening Rooms

 

Dirk Brauner, Brauner Microphones, Germany

 

Ed Seay, Record Producer, Nashville (25 years of country hits)

 

Golden Track Studios, Escondido, California (several Platinum recordings)

 

John Ulrich, co-founder Infinity Systems and currently of Spectron

 

LA Digital Post (Hollywood film sound recorders)• Mark Andes, bass player for Heart

 

Misty River Band, Portland, Oregon (three award-winning CD’s)

 

R. Borroughs, Hollywood TV and film Producer, Cheers, Law and Order

 

Sheffield Labs Recordings (legendary "direct-to-disc" records)

 

Stan Ricker (legendary Mastering Engineer of many gold records)

 

Steinway and Sons, Alan Bomwell, Production Manager

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest na poziomie na jakim jest , nie mam zamiaru przepraszać za poziom kompetencji w tej branży jaki Bóg pozwolił mi reprezentować, wcześnie zacząłem, tylko rok handlowałem ciuchami, resztę poświęciłem dla wiedzy i jej rozwoju, nikt nie ma obowiązku by podobnie postępować, lecz potrzeba jednak ponieść pewien wysiłek, aby do opinii nie trzeba było za każdym razem dopisywać "moim zdaniem"..doskonale rozumiesz Rafaelu co napisałem.

 

 

To są amatorzy, przypadkowi ludzie bawiący się możliwościami, po kilku sekundach od konfrontacji z odpowiednimi bodźcami głos wewnętrzny informuje o takich właściwościach.

 

Nie masz takiego narzędzia w swoim wnętrzu?

Przecież pisałeś, że trzeba mieć "czuja", jak to nazwałeś.

Ja mam, nigdy się nie zawiodłem, nawet na bocznicy poddałem się próbie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Na marginesie: każdy powinien zrozumieć, że sprzęt audio jest do przyjemnego odsłuchu muzyki.

 

Otóż to... Dajmy się ludziom cieszyć takim brzmieniem jak lubią. Ktoś ceni spokój, relaks i ciepło; kto inny drapieżność i neutralność. Jak się wydaje ciężko zarobione pieniądze to po co, żeby czerpać przyjemność z odsłuchu a nie licytować się kto ma lepszy dźwięk... Poza tym przeciętny audiofil nie ma aspiracji do recenzowania różnych rzeczy co wymaga toru maksymalnie przejrzystego. Chce odczuwać przyjemność ze słuchania, ot tyle.

 

Na marginesie: każdy powinien zrozumieć, że sprzęt audio jest do przyjemnego odsłuchu muzyki.

 

Otóż to... Dajmy się ludziom cieszyć takim brzmieniem jak lubią. Ktoś ceni spokój, relaks i ciepło; kto inny drapieżność i neutralność. Jak się wydaje ciężko zarobione pieniądze to po co, żeby czerpać przyjemność z odsłuchu a nie licytować się kto ma lepszy dźwięk... Poza tym przeciętny audiofil nie ma aspiracji do recenzowania różnych rzeczy co wymaga toru maksymalnie przejrzystego. Chce odczuwać przyjemność ze słuchania, ot tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co pisze Sly o akustyce to są chyba oczywiste rzeczy. Trzeba tylko tę akustykę sobie zrobić i nie wystarczy kilka skrzynek na ścianie.

 

O dziwo książki na ścianach mają podobne działanie ale mało osób je używa nawet w tym celu, może dla tego ten problem z robieniem, przeważnie widać w tamtych miejscach gładką biel :)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747 pokaże nam wszystkim SWOJE DZIEŁA?

 

To jest forum dyskusyjne, nie doczytałem w regulaminie, potrzeby posiadania dzieł, aby napisać post.

 

Duży sprzęt nie gra, fizyczne właściwości toru odbierają mu konieczną precyzję.

Cała przedstawiona konfiguracja jest tylko efekciarska, tego jej nie sposób odmówić, może nawet na kimś zrobić wrażenie, szczególnie jeśli tego typu wrażeń dana osoba poszukuje..

 

747 pokaże nam wszystkim SWOJE DZIEŁA?

 

Może nadejść dzień, że będziesz czerwony z wstydu moreno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest forum dyskusyjne, nie doczytałem w regulaminie, potrzeby posiadania dzieł, aby napisać post.

 

Aby nazywać kogoś amatorem kto kilkadziesiąt lat zajmuje się projektowaniem kolumn i zrobił ich ponad 100 dla różnych firm a potem założył swoją własną i odniósł sukces na rynku międzynarodowym TRZEBA uwiarygodnić swoje tezy osiągniętymi dokonaniami...inaczej deprecjonowanie ludzi z konkretnym dorobkiem jest bezczelnością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nazywać kogoś amatorem kto kilkadziesiąt lat zajmuje się projektowaniem kolumn i zrobił ich ponad 100 dla różnych firm a potem założył swoją własną i odniósł sukces na rynku międzynarodowym TRZEBA uwiarygodnić swoje tezy osiągniętymi dokonaniami...inaczej deprecjonowanie ludzi z konkretnym dorobkiem jest bezczelnością...

 

Dopisz, moim zdaniem.

To co napisałeś działa także i w drugą stronę, jest nietaktem, żeby nie użyć mocniejszego słowa, dyskredytowanie mnie jako równoprawnego użytkownika forum, odbieranie prawa do opinii, tym jest, w tym wypadku jest krytyczna, gdyż technika zastosowana w ocenianych rozwiązaniach, jest w sposób oczywisty, niespójna, czyli w następstwie można założyć że pochodzi z indywidualnych przekonań autora, przecież nie odbieram mu możliwości ani tworzenia, ani dystrybucji, ani osiągnięć, uznania, które uzyskał u innych, po prostu nie zrobił swoimi konstrukcjami na mnie osobiście żadnego pozytywnego wrażenia, podałem też odniesienie pozytywne takowego - Yamaha NS5000

 

Czy coś jest jeszcze nie jasne?

 

Aby nazywać kogoś amatorem

 

Przecież to skrót myślowy, oznaczający samotność tak naprawdę, brak korporacyjnego wsparcia zespołów ekspertów działających na naukowych podstawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem też odniesienie pozytywne takowego - Yamaha NS5000

 

Nie wiem co o tym sadzić , ciężko wchodzić do tej samej wody co kiedyś NS1000, posłuchamy ocenimy zdjątko fajne, równie fajnie wyglądały inne kolumny u Miedwiediewa czarny fortepianowy lakier może się jak widać każdemu podobać :)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.