Skocz do zawartości
IGNORED

Hajend czyli nieustanna konfrontacja prawdziwie słyszących ze słyszącymi inaczej


stary audiofil

Rekomendowane odpowiedzi

:-)

 

DSC_0260.jpg

 

 

 

Czemu kolumny tej firmy są tak mało popularne w Polsce? Są i takie za 50 tyś...Te tańsze marnie grają?

 

VS-5 słuchałem bardzo fajnie poza sekcją basową grają (odstają trochę od całej reszty która grała mistrzowsko) i były źródłem inspiracji nie tylko rodzimych producentów kolumn :)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kolejny problem.

Czy np. 110db kolumny mogą zagrać wybitnie np. wysokie tony?

 

Nie znam rozwiązania które na to pozwala.

 

 

Jeszcze mało w swym życiu słyszałeś.

 

W

Mam dla Ciebie prezent urodzinowy- dzisiaj do polnocy mozesz mi nawtykac, nie bede sie odgryzal:)

Ale uwazaj, jutro szybko nadchodzi:)

 

Nie dam Ci tej satysfakcji,bo to kulturalny watek jest,podobnie jak jego autor............tylko proszę sie nie smiac i ze mnie nie nabijać-ok.

dziekuję

Jednym słowem Francja-elegancja.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

OK. Przepraszam.

 

Mariusz.

Twoje kolumny nie mają efektywności 110dB.

Dlatego nie piszę o takich konstrukcjach.

Twoja nie da nagłośnienia typu live z kilku watową lampą i rzeczywiście niskimi zniekształceniami.

Być może to zrobi ale z mocniejszym wzmacniaczem.

 

 

Nie rozumiem dlaczego Beryl jest utożsamiany z jakimś typem dźwięku i definiuje go jednoznacznie.

To tylko materiał na membranę.

Reszta głośnika jest równie ważna a może nawet ważniejsza.

 

Ostatnio eksperymentujemy z wysokotonowymi nawet więcej niż byśmy chcieli :)

Wysokotonowe to bardzo skomplikowany problem.

Mikro zjawiska jakie w nim zachodzą są trudno przewidywalne i nie do końca zbadane.

Można się nieźle naciąć na z pozoru dobry głośnik.

Dopiero rozebranie i wnikliwe obejrzenie daje odpowiedź dlaczego nie gra dobrze a wydawało by się, że powinien.

Zmierzam do tego, że materiał membranę niczego nie gwarantuje.

 

Swoją drogą to ciekawe zjawisko.

Wielu audiofili nie akceptuje twardych membran ale Beryl jest OK :) Ot siła marketingu.

 

Na pewno typowe Drivery do tuby nie są czymś co można rozpatrywać w kategoriach Hi End.

Prawdopodobnie w Twoich kolumnach jest jakiś bardziej wyrafinowany przetwornik.

 

Jeszcze mało w swym życiu słyszałeś.

 

 

Skąd możesz to wiedzieć?

 

Nie bądź śmieszny!

 

Bardzo proszę o przykład konkretnej kolumny Hi End o skuteczności 110 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważają, że np aluminium choć dobrze wygasza drgania to ma tendencję do "dzwonienia"

 

Ciągle to powtarzam a tu z uporem alumnium i alumnium, właśnie na AS posłuchamy sobie kolejnego frezowanego alumnium tym razem firma RCM nam coś takiego zaaplikuje rodem z USA.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy,

Kisiel to gdzies przetestowal i nie mial zastrzezen, ja tym bardziej nie. BTW , zmierzyl cos 100 ok dB skutecznosci. Producent podaje 109, ja tam nie wiem gdzie prawda, pewno blizej recenzenta.

Kibicuje Twoim projektom, ale poszedlem droga barwy i namacalnosci. Znieksztalcenia do 5 % jakie niesie technika lampowa nie sa dla mnie przeszkoda. Wieksza jest brak naturalnej dynamiki i barwy kolumn pasywnych, ogolnie rzecz ujmaujac. Poza tym lampa przy malych wzmocnieniach ma duzo mniejsze od 5 % znieksztalcenia.

Lubie lampe, wole lampe a pokoj wymaga kolumn wysokoskutecznych. I stad alternatyw brak.

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Absolutnie masz do tego prawo.

 

Trochę nie rozumiem co masz na myśli pisząc o barwie kolumny.

Dla mnie kolumna nie powinna jej mieć.

Wiadomo, że to niemożliwe ale im mniej tym lepiej.

Tym właściwsza jest rzeczywista barwa instrumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Podstawowym warunkiem to posiadanie lokalu minimum 100 -150 metrów kw. o bardzo wysokim suficie, resztę można skombinować. Kto na forum jest blisko tego? Jeden Szymon chyba. Reszta może się tylko oblizywać:)

Widać , że z akustyką jesteś na bakier ...masz świadomość jakie problemy rodzi pomieszczenie 150 m kw....

Wstaw sobie system do sali gimnastycznej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać , że z akustyką jesteś na bakier ...masz świadomość jakie problemy rodzi pomieszczenie 150 m kw....

Wstaw sobie system do sali gimnastycznej .

 

Ja kiedyś wstawiłem w ramach mojej studniówki , był to mój 1 system czyli Kleopatra Hi Fi z 20w oryginalnymi kolumnami i Fonomasterem.

 

System działał wręcz doskonale! tylko nie wiem dla czego całe towarzystwo pózniej nie mogło trafić do domu, jakiś taki rezonans czy cuś nie do opanowania?

 

Możesz rozwinąć temat ...pierwsze słyszę ...

Opisz jak można z 12 metrów zrobić 50 ...znów jakaś teoria gwintu;)?

 

Z gwintem to takie cuda tylko w kowalstwie przy kuciu na gorąco :)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Firma jest bardzo uznana i Von Schweikert to gość o ogromnej wiedzy i z zawodu inżynier dźwięku. Ostatnio przez godzinę przekonywał mnie dlaczego ich kolumny są lepsze niż inne. Z drugiej strony wiadomo, że każdy chwali swoje. Firma ma siedzibę w Kalifornii ale słabo z siecią dealerów. Będę teraz w USA i chciałem by ustawili mi odsłuch, ale nie za bardzo mogli. Zaproszenie do siedziby w Kalifornii tym razem nic mi nie daje. Ale to jest oferta godna uwagi. Jako ciekawostkę pytałem o koncepcję budowy obudów. Uważają, że np aluminium choć dobrze wygasza drgania to ma tendencję do "dzwonienia" i nie są zainteresowani budowaniem kolumn z aluminium.

 

Ma tendecję do wygaszania drgań , ale ma tendencję do dzwonienia ...czy dzwonienie to nie są drgania ?

 

 

 

 

pokój 120m2 ma zawsze poważne problemy z basem. I nawet VR-11 mające z tyłu aktywne 2x 15 cali w każdej kolumnie może nie dać rady. JL Audio ma zewnętrzną zwrotnicę do podłączenia 2 subów i wtedy takie 2 Gothamy, a w każdym po 2 trzynastocalowce i potężne wzmacniacze mogą dać mega kopa.

Się zwiesiła.. sieć ..

Sly dzwonienie to drgania , więc o czym Ty piszesz???

Jak coś dzwoni to nie wygasza drgań ...

Dzwon dzwoni , tłumi coś co zmienia drgania w ciepło np...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Obiecalem ,ze nie bede sie odgryzl, ale to silniejsze ode mnie jest:). Zrobie to jednak ze sympatia.

Watek kulturalny? Krawat zalozyles?:) wiadomo, ze facet w krawacie taki mniej awanturujacy sie jest:)

Gdybyś poznał Piotra osobiście , nie pisałbyś takich tam;))

Piotrek to wzór zasad i kultury w realu .

A na forum to ...może poszaleć ;))

 

Ja jestem za slaby na te dyskusje, jasne ,ze za barwe odpowiada reszta toru, ale kolumny musza ja prawidlowo oddawac.

Jakos tak jest, ze kolumny pasywne oddaja ja w mniej przekonaujacy sposob jak dla mnie.

Przecież u Ciebie też za barwę odpowiadają głośniki pasywne , jak u każdego na tym forum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś dzwoni to nie wygasza drgań ...

Dzwon dzwoni , tłumi coś co zmienia drgania w ciepło np.

To jak w pierwszych taktach piosenki

 

https://www.youtube.com/watch?v=B6q6Seryx1Y

 

Oj nie tak Panowie, nie tak!

 

Jak dasz 400kilo alumnium to już masa takowa będzie że już znacznie ciężej w dzwonienie będzie kolumna wchodzić przy zasilaniu 1,5 watową lampeczką ;)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

OK. Przepraszam.

 

Mariusz.

Twoje kolumny nie mają efektywności 110dB.

Dlatego nie piszę o takich konstrukcjach.

Twoja nie da nagłośnienia typu live z kilku watową lampą i rzeczywiście niskimi zniekształceniami.

Być może to zrobi ale z mocniejszym wzmacniaczem.

 

 

Nie rozumiem dlaczego Beryl jest utożsamiany z jakimś typem dźwięku i definiuje go jednoznacznie.

To tylko materiał na membranę.

Reszta głośnika jest równie ważna a może nawet ważniejsza.

 

Ostatnio eksperymentujemy z wysokotonowymi nawet więcej niż byśmy chcieli :)

Wysokotonowe to bardzo skomplikowany problem.

Mikro zjawiska jakie w nim zachodzą są trudno przewidywalne i nie do końca zbadane.

Można się nieźle naciąć na z pozoru dobry głośnik.

Dopiero rozebranie i wnikliwe obejrzenie daje odpowiedź dlaczego nie gra dobrze a wydawało by się, że powinien.

Zmierzam do tego, że materiał membranę niczego nie gwarantuje.

 

Swoją drogą to ciekawe zjawisko.

Wielu audiofili nie akceptuje twardych membran ale Beryl jest OK :) Ot siła marketingu.

 

Na pewno typowe Drivery do tuby nie są czymś co można rozpatrywać w kategoriach Hi End.

Prawdopodobnie w Twoich kolumnach jest jakiś bardziej wyrafinowany przetwornik.

 

 

 

 

Skąd możesz to wiedzieć?

 

Nie bądź śmieszny!

 

Bardzo proszę o przykład konkretnej kolumny Hi End o skuteczności 110 dB.

Jurek , włóź na średnicę jakiś słaby pomiarowo głośnik , byle był muzykalny ;)) Wszyscy będą cmokać jak nad Lampizatorem ;))

 

 

To jak w pierwszych taktach piosenki

 

https://www.youtube.com/watch?v=B6q6Seryx1Y

 

Oj nie tak Panowie, nie tak!

 

Jak dasz 400kilo alumnium to już masa takowa będzie że już znacznie ciężej w dzwonienie będzie kolumna wchodzić przy zasilaniu 1,5 watową lampeczką ;)

A dzwon Zygmunta to ile waźy ? I Dzwoni , że hej ;)))

A jak dasz 400 kg mdf to kolumna do domu się nie zmieści ...;))

Ja tam Slya lubię , ale jak pierdyknie jakiś babol techniczny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie: każdy powinien zrozumieć, że sprzęt audio jest do przyjemnego odsłuchu muzyki.

 

Dlaczego?

 

Bo przede wszystkim w studiach nagraniowych przygotowuje się nagranie tak, aby odbierało się je z przyjemnością. Wszystko ma być czytelne, gładkie, w odpowiednich proporcjach. Stąd podstawową techniką realizacyjną jest kompresja, nakładanie dźwięków z kilku mikrofonów i tworzenie jednego wypadkowego, itd, itp.

 

Bez sensu jest poszukiwanie 100% prawdziwości. Jak również kolumn mających 110 dB / 1 W / 1 m.

Genialnie szybkie i wzorcowe Rehdeko mają, w zależności od modelu, między 102 i 106 dB. Struny, trąbka, tamburynki i takie tam grają obłędnie i najlepiej jak to możliwe. A membrana chyba z grubsza papier odpowiednio przyprawiony kunsztem i geniuszem. Rehdeko były bardzo dokładnie mierzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy,

Kisiel to gdzies przetestowal i nie mial zastrzezen, ja tym bardziej nie. BTW , zmierzyl cos 100 ok dB skutecznosci. Producent podaje 109, ja tam nie wiem gdzie prawda, pewno blizej recenzenta.

Kibicuje Twoim projektom, ale poszedlem droga barwy i namacalnosci. Znieksztalcenia do 5 % jakie niesie technika lampowa nie sa dla mnie przeszkoda. Wieksza jest brak naturalnej dynamiki i barwy kolumn pasywnych, ogolnie rzecz ujmaujac. Poza tym lampa przy malych wzmocnieniach ma duzo mniejsze od 5 % znieksztalcenia.

Lubie lampe, wole lampe a pokoj wymaga kolumn wysokoskutecznych. I stad alternatyw brak.

 

Ciekawi mnie ile ma ten Twój Ayon proceny zniekształceń.

Pewnie rosną lawinowo w miarę odkręcania gały głosności w prawo...........dobrze jarzę?

 

Na marginesie: każdy powinien zrozumieć, że sprzęt audio jest do przyjemnego odsłuchu muzyki.

 

Dlaczego?

 

Bo przede wszystkim w studiach nagraniowych przygotowuje się nagranie tak, aby odbierało się je z przyjemnością. Wszystko ma być czytelne, gładkie, w odpowiednich proporcjach. Stąd podstawową techniką realizacyjną jest kompresja, nakładanie dźwięków z kilku mikrofonów i tworzenie jednego wypadkowego, itd, itp.

 

Bez sensu jest poszukiwanie 100% prawdziwości. Jak również kolumn mających 110 dB / 1 W / 1 m.

Genialnie szybkie i wzorcowe Rehdeko mają, w zależności od modelu, między 102 i 106 dB. Struny, trąbka, tamburynki i takie tam grają obłędnie i najlepiej jak to możliwe. A membrana chyba z grubsza papier odpowiednio przyprawiony kunsztem i geniuszem. Rehdeko były bardzo dokładnie mierzone...

 

Posłuchaj madrego człowieka Drogi Harpio-chciałeś to masz.

 

Stary wszystkiego najlepszego!

 

DZIEKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie: każdy powinien zrozumieć, że sprzęt audio jest do przyjemnego odsłuchu muzyki.

 

 

Na marginesie tak ale tu jest forum do sporów a nie do pisania " właśnie wyjałem z pod igły płytę X i bardzo jestem zmartwiony bo za każdym razem zamiast 110dB na wysokich tonach dalej będę miał tylko góra te 58 dB na basie.

 

Ciekawi mnie ile ma ten Twój Ayon proceny zniekształceń.

Pewnie rosną lawinowo w miarę odkręcania gały głosności w prawo...........dobrze jarzę?

 

 

Piotrze zwolnij z tymi procentami i nie odkręcaj za szybko bo nie zajarzysz jak kolejni goście do Ciebie na Urodziny przyjdą,

 

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Jerzy,

Kisiel to gdzies przetestowal i nie mial zastrzezen, ja tym bardziej nie. BTW , zmierzyl cos 100 ok dB skutecznosci. Producent podaje 109, ja tam nie wiem gdzie prawda, pewno blizej recenzenta.

Kibicuje Twoim projektom, ale poszedlem droga barwy i namacalnosci. Znieksztalcenia do 5 % jakie niesie technika lampowa nie sa dla mnie przeszkoda. Wieksza jest brak naturalnej dynamiki i barwy kolumn pasywnych, ogolnie rzecz ujmaujac. Poza tym lampa przy malych wzmocnieniach ma duzo mniejsze od 5 % znieksztalcenia.

Lubie lampe, wole lampe a pokoj wymaga kolumn wysokoskutecznych. I stad alternatyw brak.

Faktyczną efektywność bardzo łatwo sprawdzić .

Wystarczy woltomierz , płyta testowa i aplikacja " decybelomierz " na dowolny telefon .

Włączasz płytę z częstototliwością 1000 Hz ustawiasz poziom głośniści na 2,83 V na zaciskach głośników i z odległości 1 m. mierzysz poziom telefonem;))

U mnie wyszło po pomiarach 102 db i wiem , że jak złapie mnie policja to zabiorą dowód ...o kurdę , ale to w motocyklu ....hi, hi, hi....

 

 

 

Ciekawi mnie ile ma ten Twój Ayon proceny zniekształceń.

Pewnie rosną lawinowo w miarę odkręcania gały głosności w prawo...........dobrze jarzę?

 

 

 

Posłuchaj madrego człowieka Drogi Harpio-chciałeś to masz.

 

 

 

DZIEKUJĘ

Piotr 100 lat życzymy z takim słuchem i uchem !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem info o co chodzi z tymi wzmakami...

 

The 9s and 11s have built in sub amplifiers for the 15 inchers but the magnesium drivers are passive. The room is quite large so the owner wanted to be sure he had more juice for the quick punching mid-bass drivers than he'd ever need.

 

Czyli dokładnie to o czym pisałem.

 

I do sly30 uwaga... lampy małej mocy mogą grać z poziomem live, bo to tylko kwestia kolumny.

 

Nie sądzę. Owszem będzie głośno ale bez należytej kontroli nad kolumnami.

 

Tu jest wiedza inżynierska.

 

Co to jest za kolumna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć temat ...pierwsze słyszę ...

Opisz jak można z 12 metrów zrobić 50 ...znów jakaś teoria gwintu;)?

 

Z 12-tu to chyba nie bo nie ma gdzie wstawić adaptacji akustycznej ale z pokoju 25m2 można zrobić pokój który będzie się akustycznie zachowywał jak dużo większy. Chodzi o sposób i jakoś odbić fal dźwiękowych, odczucie przestrzeni itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może tutaj Harpia błyśnie i wytłumaczy wszystkim prosto i dobitnie różnice?

 

Oszalałeś?)

 

Z 12-tu to chyba nie bo nie ma gdzie wstawić adaptacji akustycznej ale z pokoju 25m2 można zrobić pokój który będzie się akustycznie zachowywał jak dużo większy. Chodzi i sposób i jakoś odbić fal dźwiękowych, odczucie przestrzeni itd.

 

Dupa-to jest nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLY

 

Von Schweikert to gość o ogromnej wiedzy i z zawodu inżynier dźwięku

 

Nie ma żadnej wiedzy, nie opowiadaj tu bajek Sly

 

Słuchałem VS-5 jak na gościa z brakiem wiedzy to wiele firm mogło by mu pozazdrościć talentu.

 

Całkiem możliwe że ten VS-11 to już gigantyzm? Mnie nie podoba się właśnie tak duża konstrukcja na dodatek z dwoma aktywnymi 15" do tyłu ?!

 

Moderacji zgłaszam atak na Von Schweikerta ;)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.