Skocz do zawartości
IGNORED

Hajend czyli nieustanna konfrontacja prawdziwie słyszących ze słyszącymi inaczej


stary audiofil

Rekomendowane odpowiedzi

Nie interesuje mnie kosmetyka, tylko technika, tu jest przemyślana, do tego na odpowiednio szerokiej bazie doświadczeń w warunkach ostrej konkurencji.

 

Tylko tak konstruowany sprzęt można traktować jako istniejący w przestrzeni i nadający się do użytku, indywidualne pomysły są dobre, nie odbieram im racji bytu, może wszędzie pojawić się geniusz ludzki, lecz radzę zachować dystans i rozsądek, zanim wyniesie się kogoś pod niebiosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie kosmetyka, tylko technika, tu jest przemyślana, do tego na odpowiednio szerokiej bazie doświadczeń w warunkach ostrej konkurencji.

 

Tylko tak konstruowany sprzęt można traktować jako istniejący w przestrzeni i nadający się do użytku, indywidualne pomysły są dobre, nie odbieram im racji bytu, może wszędzie pojawić się geniusz ludzki, lecz radzę zachować dystans i rozsądek, zanim wyniesie się kogoś pod niebiosa.

 

Ale ile informacji masz o tej technice, może w punktach proszę; znasz temat, polecasz to naświetlisz najlepiej.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w punktach proszę

 

Nie róbmy z forum areny walki, nie stawiajmy się w tak skonstruowanych sytuacjach, aby wykazać drugiemu, że może buty czyścić innej osobie, bardzo proszę.

 

Zajmuję się innowacjami, dostrzegam takowe w tym głośniku, przecież to oczywiste, posiadam potężną wiedzę z tego zakresu, proszę nie zobowiązywać mnie do przedstawianie jej publicznego w środowisku forum, które jest dyskusyjne w założeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy z forum areny walki, nie stawiajmy się w tak skonstruowanych sytuacjach, aby wykazać drugiemu, że może buty czyścić innej osobie, bardzo proszę.

 

Zajmuję się innowacjami, dostrzegam takowe w tym głośniku, przecież to oczywiste, posiadam potężną wiedzę z tego zakresu, proszę nie zobowiązywać mnie do przedstawianie jej publicznego w środowisku forum, które jest dyskusyjne w założeniach.

 

Wiesz rozpędziłeś się z tymi NS5000 jak Ferrari do setki i nagle je zatrzymałeś w mgnieniu oka; wiesz co by się stało z omawianymi kolumnami gdyby były w nim podczas tak szybkiego zatrzymania w środku? To własnie im zrobiłeś przed chwilą!

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naświetlisz najlepiej.

 

Jest potrzeba obcowania i pracy całymi latami z zespołem głośnikowym, do tego konieczne jest samodzielne tworzenie przetworników, w najszerszym wachlarzu rozwiązań, to elementarz zbierania odniesień, na ich podstawie, oraz całym dodatkowym doświadczeniu z obcowaniem z wszystkimi łącznie elementami toru audio, po wielu latach, dysponuje się odczuciem, graniczącym z pewnością, co do struktury przyczynowo-skutkowej wszelkich zjawisk, w tym pochodzących stricte od zespołów głośnikowych.

 

Esencją wiedzy jest to, że zawsze wszystko słychać, bez problemu można korelować fizyczny wygląd przyrządu technicznego z formą, zawartością, obrazu dźwiękowego, czy sposobu pracy.

 

Od momentu, kiedy wiemy co i jak, liczy się tylko to czego jeszcze nikt inny nie ma, nie może zastosować, tylko to staje się ciekawe i fascynujące, korporacja ma tu potężną przewagę wobec każdego indywidualnego twórcy, prześcignąć korporacje, staje się jedynym godnym celem wszelkich działań, reszta to pier.oły.

 

Ferrari do setki

 

No właśnie tak zrobiłem, abyś znalazł powód do takiej oceny mnie, wiesz z jakiego powodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak zrobiłem, abyś znalazł powód do takiej oceny mnie, wiesz z jakiego powodu?

Nie interesują mnie podteksty, pisałem otwartym tekstem, nie był to żaden atak ani na Ciebie, ocena Ciebie ani atak na na kolumny w ślepej furii !

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przesłanie oceniające krytycznie kolumny tego superkonstruktora, faworyta moreno było również jasne, niech władza da tutaj możliwość podobnego działania, a będziemy mieli podobne produkty na pęczki, Polacy są wybitnymi indywidualistami, stworzą bez problemu wybitnie ambitne konstrukcje, nie mam co do tego żadnych wątpliwości, odbiorą je też niektóre szacowne rodzime instytucje, wpisując się na stosowną prestiżową listę ..bo niby czemu nie..?

 

Kropka, temat zamknięty.

 

Natomiast to co zrobiła Yamaha jest poza zasięgiem bez zaawansowanych technologii.

Jednorodność dźwięku z rodzaju membrany, która optymalnie może pracować w każdym zakresie jest nie do przecenienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast to co zrobiła Yamaha jest poza zasięgiem bez zaawansowanych technologii.

Jednorodność dźwięku z rodzaju membrany, która optymalnie może pracować w każdym zakresie jest nie do przecenienia.

 

Ależ tym samym się chwaliło parę lat temu Sony ze swoimi nowymi słuchawkami studyjnymi i co wzrosła im sprzedaż bo ludzie zagłosowali portfelem?

 

Swego czasu Technics zrobił kolumny o ciekawych magnesach pewnie wiesz które (trzy membrany jedna w drugiej każda z osobnym zawieszeniem i cewką) W Japońskiej prasie w latach 70 były super ocenione i co? ano nic produkcja była jakaś taka szczątkowa. Fajne słuchawki Sony MDR R10 których słuchałem no fantastico do klasyki i co ano 1700 sztuk i nie opłaca się robić więcej. Sennheiser HEV 90 , no rewelka jeszcze w pewnych aspektach jako elektrostaty jeszcze lepsze i co 1300sztuk na cały świat i jak widać miedzy wierszami ten sam problem co u pozostałych, koszty i trudność w powtarzalnosci produkcji. Yamacha NS1000 kolumny w których odklejały się magnesy i były podatne na !!! pleśni bedącą w sladowych ilosciach u przeciętnego "Kowalskiego o padajacych zawieszeniach niskotonowców w NS1000 też jakoś tak genialnie zapomniano.

 

I.t.d. i.t.p.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Maksymalne ciśnienie, skuteczność i dynamika, to nie są te same sprawy. Chociaż wszystkie wyrażane w decybelach [dB].

 

Może tutaj Harpia błyśnie i wytłumaczy wszystkim prosto i dobitnie różnice?

 

Młody człowieku.

Wyjaśnij co Cię upoważnia do takiej bezczelności.

Nie udawaj naiwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie lubisz dużych kolumn to MBL Extreme też złe?

 

Sly już Ci kiedyś pisałem dokup drugą parkę Utopii połącz je lustrzanie wierzchokami na jakimś stelarzu i będziesz miał podobne Extremy ;)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MBL to MBL, jest klasą samą dla siebie, jest zindywidualizowaną konstrukcją lecz na poziomie trybu pracy, nie amatorskiego doboru przetworników.

 

Lubie duże kolumny, pełno pasmowa kolumna musi być duża i ciężka, nie gustuje tylko w osobach bez kompetencji, na siłę jednak forsujących swoje wizje, gdyż urodzili się akurat w takiej konstelacji, która bez większego wysiłku im to umożliwia.

 

Tyle razy piszę, poważni ludzie, najlepsze jednostki idą do biznesu, to co na zachodzie tworzy indywidualnie hi end, to podpada bardziej pod ocenę numeru choroby, którą potrafi dokonać electro, zawsze asekuracyjnie zaznaczam, że może zdarzyć się wszędzie wybitna jednostka, co jest oczywiste.

 

Focal też nie jest głośnikiem pozbawionym zalet, lecz nie widzę dobrego zakresu w środku pasma, nie bardzo czuję jak to najwrażliwsze pasmo miałoby być przenoszone, za pomocą czego, natomiast odwrócona kopułka jest fantastycznym rozwiązaniem, lecz też nie optymalnym do absolutu, bardziej na środek niż na na koniec pasma, gdyż masa ją zahamuje na najmniejszych poziomach, gdyż jest relatywnie sztywna z berylu.

Dlatego focal poszedł w siły obwodów magnetycznych, moim zdaniem zaniedbując całą strukturę przekazu, może tak im grało sprzedawalnie, bez dokuczliwych microrezonansów kiedy by zastosowano rasowy głośnik średniotonowy.

Stosując duże siły, trzeba być ostrożnym i poprawiać wszelkie transmisje gdyż wszystko wtedy wychodzi, elementarz.

 

Focal powinien dobrze grać z tranzystorem, dobrze zrobionym, z pełną paletą barw i naturalnym tłumieniem.

 

MBL Extreme też złe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko żart, Sasiad;) :

 

Stanisław Lem używał książek do ukrywania za nimi papierków po opakowaniach z zjedzonych czekoladek, wszyscy o tym wiemy do czego na prawdę służą książki; kwestionujesz to ;)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz nie widzę dobrego zakresu w środku pasma,

Ja wręcz przeciwnie! To podejście Focala jest jak najbardziej rozsądne z racji czułości ucha na wokale damskie i męskie a co za tym idzie spójności kierunkowej w jednym puncie ich źródła bez konieczności podziału pasma. To już dawniej przed nim robiły Japońskie firmy w dużych topowych 4 drożnych kolumnach z dobrym skutkiem. Sam przetwornik wg. mnie mógłby by mieć trochę mniejszą średnicę gdyż masa mu trochę przeszkadza w precyzji oddawania dźwięku.

 

Nieee. Najedź kursorem na zdjęcie i przeczytaj opis;)

Nie mam obecnie tej książki była jak i wiele innych przelotem w moim mieszkaniu, to też podobnie jak płyty jednak drogie hobby a e-booki to jednak nie to samo co papier

 

Łatwość rozklejenia obwodu magnetycznego dla mnie osobiście jest bardzo ważną przesłanką w działaniach.

 

Dla końcowego użytkownika to powód do frustracji tym bardziej że to miał być też produkt skończony.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spójności kierunkowej

 

Kto w Japonii ciął tak szybko pasmo w cztero drożnej kolumnie, bo mam japońską czterodrożną konstrukcję i jest inaczej.

Do tego wiedza typu, membrana tak owaka, jest tylko czubkiem góry lodowej w całym systemie współbieżnych parametrów, funkcjonujących w rzeczywistości, nawet Hrapia to zauważył i bardzo długo słucha głośnika wysoko tonowego, pisze..

 

Niech go zaprojektuje od początku, wtedy będzie miał zadane i oczekiwane parametry, zaoszczędzi na czasie..czas to pieniądz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

, podałem też odniesienie pozytywne takowego - Yamaha NS5000

 

Czy coś jest jeszcze nie jasne?

 

 

Jak szanowny kolega ocenia połączenie głośników z okablowaniem we wspomnianej konstrukcji?

 

Przyznaję, że zainteresowały mnie te kolumny z powodu różnych "sprytów|" technologicznych , prawdopodobnie niedostrzegalnych dla wszystkich którzy nie zajmują się technologią produkcji kolumn głośnikowych.

Widzę tam także rozwiązania które mamy już za sobą i opracowaliśmy lepsze.

Nie da się jednak ukryć, że obudowę projektował świadomy inżynier.

post-13845-0-35972900-1444688542_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niech go zaprojektuje od początku, wtedy będzie miał zadane i oczekiwane parametry, zaoszczędzi na czasie..czas to pieniądz..

 

Niech się stanie, rozbrajasz mnie tym stwierdzeniem , najpierw piszesz o mozliwościach koncernów a pózniej każesz Harpii na jednym stanowisku Solid Edge zaprojektować głosnik od poczatku do końca?

 

Coś Ci się pomyliło, widziałem jak się projektuje na Solid Worksie Catii i mimo na prawdę dużym przyspieszeniu w projektowaniu dalej dla jednej osoby czy małego zespołu nie jest to takie proste mimo wbudowania do tych programów modułu MES. Samego meshowania żeby się dobrze nauczyć to trzeba posiedzieć parę tysięcy godzin ostrego piłowania formy a takich modułów w tych programach kombajnach jest cała masa!!!

 

Jak szanowny kolega ocenia połączenie głośników z okablowaniem we wspomnianej konstrukcji?

 

 

Totalnie do dupy, tak to się wiązki kabli w przemyśle samochodowym robi i łączy! ale tam nie jest to takie istotne bo liczy się wygoda i szybkość montażu i pewność mechaniczna połączenia bo elektryczna do tamtych zastosowań będzie OK.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Posłuchaj madrego człowieka Drogi Harpio-chciałeś to masz.

 

 

Miałeś podać konkretny przykład dobrych kolumn o efektywności 110 dB.

Wiedziałem, że konkretnej odpowiedzi nie będzie.

To dla Ciebie typowe.

 

p.s. Rehdeco słyszałem kilka razy w połowie lat '90.

Jak dla mnie darły się niemiłosiernie.

Na upartego nadają się do odtwarzania środka pasma.

Reszty nie mają.

 

Audio uwielbia mity. Zwłaszcza jak ciężko je zweryfikować.

Ręce do góry kto słyszał Rehdeco.

 

Na dziś to zabytek który nie obroni się przed przyzwoitą współczesną kolumną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się jednak ukryć, że obudowę projektował świadomy inżynier.

 

MarkoT z forum jak by miał takie zaplecze maszynowe to by go tak nie marnował (to dotyczy genialności koncernów)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szanowny kolega ocenia połączenie głośników z okablowaniem we wspomnianej konstrukcji?

 

 

Rozwiązanie jest typowe, oni tak robią, kiedyś lutowali, pomierzyli zapewne i musiało wyjść że może być złącze, jest kwestia materiału, obraz tu nie wystarczy do oceny, gdyż to nowa konstrukcja, materiał może być specjalistyczny, trudno mi się wypowiedzieć precyzyjnie, mam różne Yamahy lecz najnowszy to tylko NS700X, też są złącza, lecz miernej jakości, kwalifikujące się do wymiany..to produkcja seryjna, trzeba mieć świadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Niech się stanie, rozbrajasz mnie tym stwierdzeniem , najpierw piszesz o mozliwościach koncernów a pózniej każesz Harpii na jednym stanowisku Solid Edge zaprojektować głosnik od poczatku do końca?

 

Zaprojektowanie przyzwoitej klasy głośnika nie stanowi jakiegoś niebotycznego wyzwania.

Po co to jednak robić skoro nie jesteśmy w stanie go wyprodukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam obecnie tej książki była jak i wiele innych przelotem w moim mieszkaniu,(..)

Hmm, bez urazy: jest takie powiedzenie:

"Non multa sed multum".

Mam nieodparte wrażenie, że czasem swoimi wpisami uprawiasz jego wprost proporcjonalną odwrotność...

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Rozwiązanie jest typowe, oni tak robią, kiedyś lutowali, pomierzyli zapewne i musiało wyjść że może być złącze, jest kwestia materiału, obraz tu nie wystarczy do oceny, gdyż to nowa konstrukcja, materiał może być specjalistyczny, trudno mi się wypowiedzieć precyzyjnie, mam różne Yamahy lecz najnowszy to tylko NS700X, też są złącza, lecz miernej jakości, kwalifikujące się do wymiany..to produkcja seryjna, trzeba mieć świadomość.

 

Zaraz, zaraz.

Najpierw rozpisujesz się o wspaniałej metalurgi 5-10cm drutu w cewce głośnika a potem łączysz to na "samochodowych" zworach?

Dziwna niekonsekwencja.

 

MarkoT z forum jak by miał takie zaplecze maszynowe to by go tak nie marnował (to dotyczy genialności koncernów)

 

Nie znam MarkoT.

W obudowach Yamahy widzę jednak sprytne rozwiązania które pozwalają zrobić świetną obudowę na mało precyzyjnych maszynach.

To właśnie jest w nich super.

 

Pomimo,że dysponuję 5-osiowym CNC podpatrzyłem i spróbuję wykorzystać dwa rozwiązania z załączonych obudów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szanowny kolega ocenia połączenie głośników z okablowaniem we wspomnianej konstrukcji?

 

Przyznaję, że zainteresowały mnie te kolumny z powodu różnych "sprytów|" technologicznych

Tak falowody wspomagające membrany to ciekawy pomysł ale co z działającym równaniem Bernouliego?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprojektowanie przyzwoitej klasy głośnika nie stanowi jakiegoś niebotycznego wyzwania.

 

Tu zgoda, chodzi o to, że projektant, siedzący w projektach od zawsze, żyje tymi projektami, posiada najbardziej precyzyjną wiedzę o wszelkich właściwościach, nabywca, jest zmuszony to wszystko odkrywać niejako na nowo, lecz to tylko część meritum zagadnienia, podstawowa sprawa, to zaprojektowanie i wykonanie kompletu głośników, a tu już inne diabły grają swoje melodie..tu się żarty kończą i zaczyna koszmar współpracy różnych ośrodków fizycznych, powstają prawdziwe dylematy, trzeba jednak na coś postawić, wygląda najczęściej na to, że firmy stawiają, aby to wszystko w ogóle jakoś grało, jeśli znajduje opracowanie nabywców, jest powielane, bardzo długo, vide Dynaudio..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.