Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki zasilacz do DAC DIY


lukaszLDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wygrałem aukcje tego DAC-a, sprzedający twierdzi ze potrzeba dobrać zasilanie do tego na dwa transformatory, ktos poradzi mi co dokładnie zakupić, jak warto i trzeba to rozwiązać aby było dobrze. Ten DAC ma slużyć jako DAC zewnętrzny podpinany poprzez USB do Laptopa i z DAC-a do wzmacniacza, jakas alternatywa do CD, nic super ale znacznie lepsze niż karta zintegrowana w laptopie.. Poniżej link

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebne tylko transformatory.

Jakie konkretnie i jak je umijescowic. chciałbym umieścic to w jakiejs alu skrzyneczce tylko kwestia właczania tego, nie wiem jak to rozwiazac do końca , ale mysle nad tym. Podłaczając go przez USB z laptopa ma sie rozumiec, ze czysty nieobrobione sygnał pójdzie do DAC do obróbki w analog tak? Innej drogi nie ma skoro podłaczam poprzez USB to ustrojstwo, co innego gdyby podłączenie szło poprzez jack słuchawkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem trafo z toroidów.pl 2x15 i 2x9v. kosztowało z przesyłką 160 zł. Nie spodziewaj się cudów. Możesz pobawić się oampami( ja mam ad797 ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebne tylko trafo. cudów sie nie spodziewam ot co to bardziej niż poprawne słuchanie muzyki z laptopa, bez audiofilskich zachwytów. Ktos mógłbym konkretnie podpowiedziec co dokładnie kupic? Ma byc przyzwoicie i w rozsądnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

A ja bym sugerował ominąć zasilanie na płytce i wstawić salasa albo spencera.

Poprawa gwarantowana.

Niektórzy, też zachwalają zasilacze TT.

Kości AK potrzebuja bardzo dobrego zasilania i żadne lmy czy też nawet kości Lt nie dadzą tego co potrzeba.

Sam gram na ak4396 i zasilanie przerabiałem na różne sposoby. Teraz został salas i na cyfrze i na analogu.

Idąc na skróty ak zagra poprawnie ale nic szczególnego, ale wato zainwestować a odwdzięczy się naprawdę pięknym dźwiękiem.

No chyba, że to ma być typowa przeszkadzajka to kupić trafo i zapomnieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sugerował ominąć zasilanie na płytce i wstawić salasa albo spencera.

Poprawa gwarantowana.

Niektórzy, też zachwalają zasilacze TT.

Kości AK potrzebuja bardzo dobrego zasilania i żadne lmy czy też nawet kości Lt nie dadzą tego co potrzeba.

Sam gram na ak4396 i zasilanie przerabiałem na różne sposoby. Teraz został salas i na cyfrze i na analogu.

Idąc na skróty ak zagra poprawnie ale nic szczególnego, ale wato zainwestować a odwdzięczy się naprawdę pięknym dźwiękiem.

No chyba, że to ma być typowa przeszkadzajka to kupić trafo i zapomnieć :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Potrzebuje takie dwa trafa?? Będa dobre?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na Twój wpis o tym zakupie w innym temacie ...

 

340zł jak widziałem

Do tego obudowa 100zł , trafa + pierdoły 200zł i masz 640zł .

Dokładając 160zł masz Arcama rDACa który GRA i którego później w razie czego bez problemu i bez strat sprzedasz .

A tu się nakombinujesz z 90% mizernym efektem i jak przyjedzie to sprzedać to dostaniesz z połowę ceny ile w to zainwestujesz .

Pod warunkiem że czegoś po drodze nie uwalisz .

 

Już lepiej trzeba było tego CD40 zrobić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Potrzebuje takie dwa trafa?? Będa dobre?

Co wy się tak na te przewymiarowane toroidy upieracie. Spokojnie to obsłużysz czymś takim

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady za stowke kupie trafo wrzucic mogę w cokolwiek ta plytke tego i tak nie będzie widać i tyle. Do tego z czasem opamy inne i bedzie oki czyli sporo taniej a czegos sie moze nauczę; ) cd 40 bede pewnie robił. Zupelnie przypadkowo moj kokega od instalacji anten polecił mi kogos ogarnietego z okolicy ktory ribi różne takie rzeczy, glownie konstrukcje lampowe. Plus jest taki, że na miejscu. Widzialem jego diy lampy i inne rzeczy i robia wrażenie, ale to się okaże. Narazie oddałem mu Es570 na spa. Odda sony dam mu cd 40, podejmie sie tej modyfikacji z możliwością odsluchu na jakims tam etapach. To duży plus bo preferencje myzyczne kazdy ma inne. Zdam napewno relacje zarowno z gry dac jak i marantza.

 

Łukasz jedno trafo z 3 odczepami na poszczególne napięcia.

Nie za bardzo rozumiem jesli chodzi o link ktory wskazałem wyżej co do dostępnych napiec wyjściowych. Skoro jest napisane ze dane trafo obsluguje np 2x12v to jak z tego jednego trafo obsluze 2x12v i 2x9v jednoczesnie, potrzebuje zatem dwa transformatory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do toroidów emaila, że potrzebujesz trafo 2x15 i 2 x9 v w wersji audio 120w . Koszt to ok 120 zł.

 

A kto miał z Was tego chińskiego daca i go testował ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady za stowke kupie trafo wrzucic mogę w cokolwiek ta plytke tego i tak nie będzie widać i tyle.

DAC to nie sterownik do lampek choinkowych a obudowa jest jednocześnie izolacją od zakłóceń zewnętrznych .

Pytanie czy to ma grać czy wydawać dźwięki .

 

. Do tego z czasem opamy inne i bedzie oki czyli sporo taniej a czegos sie moze nauczę; )

DAC to nie jest dobre urządzenie do nauki ;)

 

cd 40 bede pewnie robił. Zupelnie przypadkowo moj kokega od instalacji anten polecił mi kogos ogarnietego z okolicy ktory ribi różne takie rzeczy, glownie konstrukcje lampowe. Plus jest taki, że na miejscu. Widzialem jego diy lampy i inne rzeczy i robia wrażenie, ale to się okaże

Wsadzanie lamp do CD40 to głupota tak jak i wsadzanie w niego większych pieniędzy gdy można za 800zł kupić rDACa ( i tu możesz sobie złożyć zasilacz ) i 200zł transport CD.

 

Twoja kasa , Twoje zabawki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominalem nigdzie ze chce zlampizowac marantza - bez sensu. Po prostu pare w miare rozsadnych modów.A co do obudowy mogę miedz z alu lub miedzi wiec jakos się to powinno sprawdzic. Jak nie opchne szwagrowi;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do obudowy mogę miedz z alu lub miedzi wiec jakos się to powinno sprawdzic

Jakoś , OK . Czasem nawet samo podłączenie masy do obudowy w odpowiednim miejscu ma znaczenie .

Wybacz za kubeł zimnej wody ale z czasem to zrozumiesz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kości AK potrzebuja bardzo dobrego zasilania i żadne lmy czy też nawet kości Lt nie dadzą tego co potrzeba.

Z innaj beczki, ktoś mi wyjaśni na gruncie teoretycznym - czemu? Mamy mostek, za nim staba i kondensatory. Układ zasilany właściwie widzi od swojej strony tylko kondy. Co za różnica jaki będzie ten stab?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Toroidów i facet pyta o napiecie na poszczególne wyjscia. aby dobrac własciwa grubosc drutów musi znac ile A jest na każde z wyjsc, bo potrzebne sa 4 wyjscia 2x15 i 2x9v ale ile amperów na każde z tych wyjsc ma byc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij mu to zdjęcie. Niech zrobi na jego podstawie. Napisz że odczep na pierwotnym 110 v niepotrzebny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, juz wszystko wiem zaproponowali Transformator TS 30VA z takimi parametrami - wykonanie audio 104zł brutto plus 7zł podstawka, lub Audio supreme za 234zł - ale to juz mysle przesada. Troche długi czas oczekiwania bo ok 14 dni. Dzieki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, zazwyczaj wysyłają szybciej. Jak już odpalisz, mogę Ci wysłać różne oampy na próbę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam albo zamówie zwykly zasilacz taki kwadratowy zielony ten co kolega wyżej wskazał, sam nie wiem. Tak czy siak testy będe przeprowadzał za jakis czas, jak widac tego od reki nie ma, szkoda ze nic blizej siebie nie dostane, sa trafa ale takie z przeznaczeniem do halogenów raczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w znanym portalu aukcyjnym TEZ .

Wyskoczą Ci " zielone " trafka . Tanie nie " burczą " i nie ma z nimi problemów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt sa, ale ciezko dobrac z odpowiednim amperażem dla sekcji 2x15v ma byc z tego co widzę 0,50A a dla 9v 0,80 A - takich nie ma :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Z innaj beczki, ktoś mi wyjaśni na gruncie teoretycznym - czemu? Mamy mostek, za nim staba i kondensatory. Układ zasilany właściwie widzi od swojej strony tylko kondy. Co za różnica jaki będzie ten stab?

 

Są rzeczy na niebie i ziemi... a tak na poważnie teoria nie dorosła żeby całościowo wyjaśnić to zjawisko, praktyka owszem :)

 

Nawet rodzaj diód prostowniczych ma wpływ na dźwięk i to nie tylko ja tak twierdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.