Skocz do zawartości
IGNORED

dual front


xatt

Rekomendowane odpowiedzi

od dłuższego czasu rozważam różne możliwości połączenia 2 systemów w 1: kd i stereo. Doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie amplituner podłączyć do jednej pary kolumn a wzmacniacz lampowy - do drugiej. I stąd rodzi się pytanie: Co sądzicie o podwójnych kolumnach frontowych - 2 pary podłogowe: Focal 816 i AP Yara2Superior. Czy ktoś z Was ma z przodu podwójne kolumny? Chodzi mi przede wszystkim o wrażenia natury akustyczno-estetycznej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam w pokoju dziennym dwie pary kolumn od lat,nawet żonka się już przyzwyczaiła,zaprotestowała przy próbie wstawienia trzecich(: więc co do wrażeń estetycznych ,to można się przyzwyczaić.Jedne kolumny mam dosyć wysokoskuteczne na nowoczesnych przetwornikach aluminiowych-bas i detaliczność,używam ich do słuchania symfoniki,muzyki filmowej ,epickiej ,tam gdzie potrzebny jest atak i dynamika ,napędza je wzm.lampowy.Drugie kolumny to szerokopasmowce z podwójnym basem w układzie ripol,tylko 76db na zabytkowych ''papierzakach" mają niesamowitą barwę,przestrzeń bardzo nisko schodzący bas,także przy cichym słuchaniu,na nich słucham starego rocka,metalu,akustyki,małych składów,jazzu-napędza je mocny tranzystor.Uważam ,że nie ma kolumn uniwersalnych,(a jeśli są to kosztują majątek)więc dwie pary kolumn to dla mnie absolutne minimum,zważywszy na moje zainteresowania muzyczne.

Najważniejsza rzecz:NIGDY nie słucham tych dwóch systemów naraz,to totalny bezsens,kiedyś na prośbę kolegi odpaliłem oba systemy z jednego żródła,wyrównałem poziomy głośności..i nie dało się tego słuchać,wyszedł ni to pies ni wydra,-stanowczo nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz 2 par słuchać jednocześnie czy zamiennie ?

oczywiście, że zamiennie.

focale będą tylko jako fronty w kinie (też do koncertów), audiofizyki do muzyki :)

NIGDY nie słucham tych dwóch systemów naraz

 

myślałem o przełączniku beresford, ale jakoś nie dowierzam, żeby nie degradował sygnału...

 

tutaj chyba gość z deka przesadził :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przełącznikiem chyba bym nie kombinował ( funkcjonalnie na pewno ułatwia temat - ale jednak to dodatkowy element ). Przesuwanie aktualnie używanych kolumn do przodu - lub odsuwanie tych drugich w tył jest dobrym rozwiązaniem . Estetycznie - możesz zawsze odwrócić je tyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, których nie będziesz słuchał możesz odwrócić przodem do ściany ( często taki widok w salonach widziałem gdzie odsłuchiwałem kilka różnych modeli ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

czy takie stojące obok siebie kolumny nie będą sobie przeszkadzać w sensie zaburzania sceny, stereofonii?? Poza tym audio fizyki mają głośniki basowe po bokach, czy taka bliskość sąsiedniej kolumny nie będzie zaburzać reprodukcji basu? Może lepiej jedne z podlogówek zastąpić monitorami? Wg mnie (podczas odsłuchów) wszystko jest w porządku ale chciałbym poznać Wasze zdanie...tyle się przecież mówi, żeby kolumny wokół siebie miały jak najwięcej wolnej przestrzeni...Zdjęcie poglądowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.