Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz SR6007 + wzmacniacz PM7004 czy coś da?


k2argon

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawców :-)

 

Czy da mi coś dokupienie do amplitunera Marantz SR6007 wzmacniacza marantz PM7004 i podłączenie go poprzez pre-out?

Kolumny to JBL studio 190 + subwoofer średniej klasy Tannoy. Źródło muzyki zazwyczaj YouTube HD, mp3 birate 320kb/s.

 

Dlaczego kombinuję? Brakuje mi basu gdy słucham na około 20-25% mocy. Dopiero przy ok 40% - 50% zestaw gra super.

 

Proszę o opinię czy da coś podłączenie takiego wzmacniacza pod taki amplituner czy przy moim zestawie nie ma to sensu i lepiej zainwestować w nowy subwoofer np. rel t5 lub t7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie lepiej bez dwóch zdań,bo sam miałem sr-6007,ale polepszysz sobie tylko fronty,według mnie te wszystkie amplitunery od Marantza,i nie tylko mają mało mocy,i trzeba je traktować jako procesory,jest super jak podepniesz końcówkę 5,lu7 kanałową,tylko amplituner musi mieć dobry pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki wielokanalowe maja kiepski dzwiek.

Miałem kilka różnych i wniosek jest jeden jak dla mnie - uzycie koncowek stereo. Dwukanalowych.wielokanalowe końcówki to dzwiek wzmocniony ale plaski.

To tylko moja opinia...ja sie z wielokanalowych wyleczylem .moze te z gornej polki graja lepiej ale średniej klasy np rotel lub nakamichi byly i poszly a taki totel rb981 gra naprawdę niezle i uzywajac go np jako naped do przednich lub tylnych głośników dawal rewelacyjny dzwiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu nabylem koncowke marantza mm7025 i teraz jest moc ja mam marantza sr7007 i niby ma 125w x5 i dupa koncowka ma 2x140 i czuc bas czego na samym ampli nie bylo a to niby 15 w wiecej , sciema bo naprawde jak ma 40 w to bedzie dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest kolego wyżej ,te amplitunery to koszmar,brak niskich,oraz potęgi kina to standart,nie polecam kupna żadnych tych nowych gówien,ale i tak większość to kupi,a potem płacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Tak poprawa będzie. Zarówno w przejrzystości kolumn jak i na zejściu basowym. A Jeszcze więcej jeśli wybierzesz wzmacniacz NADa czy Roksana.

W każdym razie zmiana na plus będzie :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu nabylem koncowke marantza mm7025 i teraz jest moc ja mam marantza sr7007 i niby ma 125w x5 i dupa koncowka ma 2x140 i czuc bas czego na samym ampli nie bylo a to niby 15 w wiecej , sciema bo naprawde jak ma 40 w to bedzie dobrze

Moc jest prawidłowa tylko może podana przy pomiarze dla innych warunków. Np parametry mierzone przy 1khz i przy określonych zniekształceniach nic nie mówią jak amplituner zachowa się przy trudniejszym obciążeniu. Problemem słabszego basu, braku dynamiki nie jest sama "moc" tylko raczej inne rzeczy na których zaoszczędzono, przede wszystkim zaczyna się od słabszego zasilacza i innych ważnych elementów typu mniejszej pojemności kondensatorów itd. W praktyce im trudniejsze kolumny do napędzenia tym bardziej to wszystko nabiera znaczenia i różnica między wzmacniaczem się pogłębia. Im tańsze i dość łatwe do napędzenia kolumny to różnica maleje, choć wciąż wyraźnie będzie ją słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz powiedzcie jaki wpływ ma taki preout w amplitunerze na jakość dwięku jaki wyjdzie z wzmacniacza/końcówki mocy:)Do muzyki omijać preout amplitumera szerokim łukiem!Wzmacniacz spiąć bezpośrednio z CD/DAC/laptop czy co tam będzie grało.Pre amplitunera wykorzystywać wyłącznie w kinie, zresztą tematów na tem temat było z 50.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.