Skocz do zawartości
IGNORED

Który amplituner ONKYO vs PIONEER vs DENON


Marcin1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Bardzo proszę o pomoc w wyborze jednego z trzech amplitunerów. które mam na oku.

Amplituner bedzie wykorzystywany w 50% do muzyki, 50% do filmów.

Głośniki To zestaw 5.0 KLIPSCH R-28F + R-25C + R-15M

 

Moje propozycje amplitunerów:

1. ONKYO TX-NR-636 (cena 2200zł)

2. PIONEER VSX-930-K (cena 1800zł)

3. DENON AVR-X2100W (1700zł)

 

Muzyka jakiej słucham to przedewszystkim pop, bardzo lubię głęboki nisko schodzący bass na tym najbardziej mi zależy (jednak w miarę mozliwości kolumn, bez użycia subwoofera).

 

Napisałem ceny w nawiasie, ponieważ takie są w moim mieście i nie ukrywam, że najchętniej kupiłbym najtańszy jednak chciałbym się poradzić

czy warto dopłacić do Onkyo czy będzie duża różnica w brzmieniu. Różnica między najtańszym i najdroższym jest dla mnie do przełknięcia, jednak chciałbym zasięgnąć opnii kogoś kto się na tym zna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Onkyo - bardzo dobrze kontroluje bas, zwraca też dużo uwagi na szczegóły i przekaz.

Jest też wygodne w kalibracji i dostosowywaniu do swoich potrzeb. Klipsch'e to kolumny wysoko skuteczne - nieprądożerne, wobec czego alternatywnie możesz zwrócić uwagę na model TX-NR535.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem opinie żeby kupić amplituner z wyjsciem pre out i podlaczyć wzmacniacz. Podobno przepaść w odsłuchu muzyki.

1. Czy z moimi kolumnami klipsch mialo by to zaztosowanie? Mój budżet na amplituner to około 2200 zł. Nie jestem audiofilem po prostu lubię słuchać muzyki z fajnym nizkim basem.

2. Jako że nie znam sie na technologii mógłby mi ktoś wyjaśnić jaka jest różnica między amplitunerami ONKYO TX-NR636 i 646. Wyczytałem między innymi że jest inny przetwornik C/A ale co to daje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwic, ani jedno ani drugie Onkyo (636, 646 ) nie mają wyjścia PRE-OUT, dopiero z siudemkami po bokach (717,727,737 itd) mają a z Yamahy dopiero RX-V77- z końcówką 3,5 i 7 ma, z serii RX-A ma je dopiero RX-A830 , 840, 850, z Denona dopiero Denon 3100 itd.

 

Zwróć uwagę na to co napisał Kolega z RMS

 

Klipsch'e to kolumny wysoko skuteczne - nieprądożerne, wobec czego alternatywnie możesz zwrócić uwagę na model TX-NR535.

 

więc spokojnie jak zauważył napędzi je 535 w końcu mają te 98 dB a to masakra do tego 8 ohm impedancja więc każdy amplituner da sobie z nimi radę jednak chcąc podpiąć je do wzmaka a ten do ampla z pre musiałbyś zwiększyć budżet do co najmniej 2,5-2,6 tys zł i np Onkyo 727, wspomniany Denon 3100 lub któraś Yamaha z serii 77 z piątką lub siudemką na końcu to ok 2,4 lub 2,5 tys zł.

 

Wyczytałem między innymi że jest inny przetwornik C/A ale co to daje ?

 

Najnowszy Onkyo (646) posiada ośmiokanałowy przetwornik cyfrowo analogowy, pochodzący od japońskiego producenta Asahi Kasei model AK4458VN o parametrach: 384 kHz/32-bit, które zapewniają bardzo precyzyjne przetwarzanie sygnału. Pracują nawet 256 razy dokładniej niż przetworniki 24-bitowe. Nowy konwerter dodaje życia nie tylko sygnałom rozkodowywanym z DTS:X™ czy Dolby Atmos®, ale także zamienia strumień Hi-Res Audio w anologowy dźwięk o najwyższej jakości. Amplituner z łatwości odtwarza takie sygnały jak DSD do 5.6 czy FLAC 192 kHz/24-bit.

 

natomiast 636 ma 8 przetworników D/A – Texas Instruments Burr-Brown 192 kHz/24-Bit (jeden na każdy kanał)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Biorąc pod uwagę tylko wymienione przez Ciebie To Denon X2100 wypada najciekawiej ze względu na jakość/cena. Denon jednak nie zejdzie Ci tak nisko na basie jak Ci zależy. Bardziej skłaniał bym się ku wyborowi Onkyo 636. Złotym środkiem może być Yamaha 677 która ma możliwość ustawienia korektora osobno na prawym i lewym kanale (bardzo przydatne), ktora zejdzie nisko a cenowo będzie pomiedzy,

 

W razie pytań lub wycen zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorki ale podepnę się pod temat. Czekam na przesyłkę ampl. Pioneer VSX 930, mam Altus140, JBL ES250PW oraz JBL ES25C i zastanawiam się nad monitorami. Logicznym byłoby pójść dalej w linię JBL ES jednak jak dla mnie to nie to brzmienie dla tyłów, rozważam DALI BLUE 1001 lub Tannoy m2 oba głośniki ze względu na brzmienie a dodatkowo DALI ze względu na zamknięta komorę (głośniki będą przy ścianie). Proszę o radę czy wprowadzając kolejnego producenta i tak naprawdę nieco inne brzmienie nie spowoduję "muzycznej rozpierduchy" ;)

Przy okazji jeśli ma ktoś doświadczenie z DOLBY ATMOS to również mam pytanie czy Taga Harmony TCW-280R K3 będą ok, czy jednak trzymać się serii i iść w JBL CS 762. Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi...

 

Jednak czegoś nie rozumiem skoro moje R-28f są takie wysoko skuteczne to czego zabraknie takiemu amplitunerowi Onkyo 636/646 przy słuchaniu muzyki, że należało dołożyć wzmacniacz ?

czy na prawdę różnica będzie zauważalna między samym amplitunerem a zestawem amplituner + wzmacniacz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecil pioneera 930k sam takowego posiadam, mam jeszcze onkyo 626 nieco starszy model i powiem szczerze ze pioneer wali go na leb. Nigdy nie bralem pod uwage, ze kiedykolwiek kupie pioneera zawsze wybieralem miedzy onkyo yamaha i denonem. Teraz mam porownanie onkyo i pioneer imho pioneer wypada o niebo lepiej.

Przedewszystkim system kalibracji pioneera jest chyba najbardziej zaawansowany wsrod wszystkich ampkow do kwoty 2500zl(nie mialem okazji przetestowac nic drozszego).

Dolby atmos to dodatkowa zaleta i w sumie z bajerow jakis wifi blue toothy wszystko ma.

Dodam onkyo juz 2gi raz zaliczyl servis ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi...

 

Jednak czegoś nie rozumiem skoro moje R-28f są takie wysoko skuteczne to czego zabraknie takiemu amplitunerowi Onkyo 636/646 przy słuchaniu muzyki, że należało dołożyć wzmacniacz ?

czy na prawdę różnica będzie zauważalna między samym amplitunerem a zestawem amplituner + wzmacniacz ?

 

Wysoko skuteczność kolumn powoduje że łatwo je napędzić. Czyli uzyskać odpowiednią głośność przy pokręceniu gałką. I do tego amplituner wystarcza. Jednak różnica w dźwięku wysyłanym przez amplituner i wzmacniacz jest głownie w czystości, stereofonii, dynamice, zejściu na basie itp a nie koniecznie w mocy.

 

Onkyo 636/646 przy słuchaniu muzyki, że należało dołożyć wzmacniacz ?

czy na prawdę różnica będzie zauważalna między samym amplitunerem a zestawem amplituner + wzmacniacz ?

 

tak, ale jest to kwestia ceny. Jak wybierzesz wzmacniacz Denn PMA 520 nie zrobisz dobrego ruchu itp. Więc wszystko z logiką. Amplituner 2400 z pre out + wzmacniacz pewnie z ok. 1700 zł no i cena jest wyższa niz zakładałeś.

 

Trzeba znaleźć złoty środek ( nie złoty pociąg). A Klipsch z amplitunerami pokroju Denon X2, Yamaha 6 Czy Onkyo 6 gra na prawdę dobrze.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na finanse przemawia opcja amplituner. Jednak wciąż sie waham czy Onkyo 636/646 czy Pioneer vsx-930k :( Niestety nie mam gdzie odsłuchać.

Pioneer 400zł tańszy. Może ktos odsłuchiwal obu z klipschami i moze doradzić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadam pytanie w ten sposób, który amplituner sprawdzi się lepiej przy wygenerowaniu niższego basu bez użycia subwoofera podczas słuchania muzyki pop lub oglądaniu filmów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z amplitunera bez subwoofera nie wyciśniesz basu jesz cze w dodatku niskiego.

Lepiej się sprawdzi wzmacniacz stereo.

Nie zgodze sie z ta opinia

Stary model denon 3808 i dobre kolumny do tego bi amping i naprawde dobry byl i dzwiek i bas jak na sam amplituner. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym polecil pioneera 930k sam takowego posiadam, mam jeszcze onkyo 626 nieco starszy model i powiem szczerze ze pioneer wali go na leb. Nigdy nie bralem pod uwage, ze kiedykolwiek kupie pioneera zawsze wybieralem miedzy onkyo yamaha i denonem. Teraz mam porownanie onkyo i pioneer imho pioneer wypada o niebo lepiej.

Przedewszystkim system kalibracji pioneera jest chyba najbardziej zaawansowany wsrod wszystkich ampkow do kwoty 2500zl(nie mialem okazji przetestowac nic drozszego).

Dolby atmos to dodatkowa zaleta i w sumie z bajerow jakis wifi blue toothy wszystko ma.

Dodam onkyo juz 2gi raz zaliczyl servis ;)

 

Pioneer VSX-930 posiada wyjscie Pre-out. Wczoraj kupiłem w Media Markt z mozliwością zwrotu i testuje na swoich Klipscha'ch,

Jak na razie rzezcywiście Bass nie powala ale to może kwestia ustawień, Podłączyłem tylko głośniki centralne, dzisiaj podłacze w systemie Bi-amping'u, rozczerowuje mnie ustawienie basu, można go ustawić tylko w ustawieniu STEREO, przy włączeniu Dolby juz takiej mozliwości nie ma, potestuje przez weekend i zastanowie się co z tym fantem zrobić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem opinie żeby kupić amplituner z wyjsciem pre out i podlaczyć wzmacniacz. Podobno przepaść w odsłuchu muzyki.

 

Mam akurat yamahe 3010, ale to wysoki model do kd jest super, ale do stereo to jest kupa, zapienty pre outem sredniak wzmacniacz maranza zabil te ampli, zreszta teraz fronty w kd tez mam zasilane oddzielnym wzmacniaczem.

Tak propos za ta kase mialbys lepszy model z uzywek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy wzmacniacz do 1000 bije na glowe kazdego ampli w stereo ,wczoraj kumpel przyszedl z jakims starym denonem no i podpielismy pod pre out w marantzie i masakra marantz sr7007 za 4 tys przepadl pod kazdym wzgledem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak pre out to żaden problem są przejściówki konwertery hi low które działają bardzo dobrze.

I wtedy wzmaka stereo można podłączyć sam tak mam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak propos za ta kase mialbys lepszy model z uzywek.

 

Nie interesują mnie używki. chciałem kupić nowy amplituner.

Teraz czeka mnie weekend testów mam 30 dni na zwrot do MediaMarkt,

Pierwsze wrażenie - bez fajerwerków, ale podłącze go na Bi-amping podkręce Basik w Stereo i dokucze trochę sąsiadom :)

 

Nie wiem czy tak ma Pioneer czy tylko mój VSX-930 ale zanim coś usłysze muszę się nakrecić potencjometrem, ma duży zakres.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sorki ale podepnę się pod temat. Czekam na przesyłkę ampl. Pioneer VSX 930, mam Altus140, JBL ES250PW oraz JBL ES25C ....

 

Czy dostałeś już aplituner, jakie są Twoje wrażenia odnośnie VSX-930 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie z ta opinia

Stary model denon 3808 i dobre kolumny do tego bi amping i naprawde dobry byl i dzwiek i bas jak na sam amplituner. ..

No nie wiem chyba mój Denon AVC-A1XV był uszkodzony bo ja jakoś basu bez subwoofera nie miałem no chyba że Tobie chodzi o coś innego.

Był czas że miałem przez chwile wzmacniacz Denon PMA1500AE i dawał on większe basy na tych samych kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak pre out to żaden problem są przejściówki konwertery hi low które działają bardzo dobrze.

I wtedy wzmaka stereo można podłączyć sam tak mam

Jakiej przejsciowki -konwertera uzywasz ?

Opisz rowiazanie jako ze wkrótce sam musze tak podłączyć wzmacniacz do amplitunera.dzieki i pozdrawiam

 

 

No nie wiem chyba mój Denon AVC-A1XV był uszkodzony bo ja jakoś basu bez subwoofera nie miałem no chyba że Tobie chodzi o coś innego.

Był czas że miałem przez chwile wzmacniacz Denon PMA1500AE i dawał on większe basy na tych samych kolumnach.

Jasno i klarownie mowimy o basie chyba ze ty pogubiles sie o czym juz piszesz...

Jak juz pisałem bas byl bardzo dobry z aplitunera.nie porownam go oczywiście do basu z subwoofera bo mowa o basie z kolumn a przy dobrych kolumnach jest to osiagalne.

Sarkazm kolegi nie jest tu potrzebny co do awarii denona...

Z tego co pamiętam kiedyś wklejales zdjecie twojego pomieszczenia i bylo ono bardzo male i dobry bas ciezko jest w takim pomieszczeniu uzyskać. Do tego pamiętam ze chyba tez miales duzy porzadny subwoofer wiec twoje odczucie basu moze byc nieco odmienne.

 

Ps.jak uwazasz ze basu z kolumn nie uzyskasz to czas na dobre kolumny a możesz się milo rozczarowac...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ze z amplitunera otrzymasz dobry bas...nie rewelacyjny ale dobry owszem.

Jest to oczywiste ze ze wzmacniacza otrzymasz lepszy bas ale jeżeli ktoś nie jest maniakiem basu to dobry amplituner wystarczy z dobrymi kolumnami.

Chlopak pyta o amplitunery w temacie w ramach przypomnienia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj co napisał autor tego tematu bez użycia suba a ja napisałem że tego basu nie uzyska.

I ja się nie czepiam tylko piszę z własnego doświadczenia z ampli i wzmacniaczami do kina a trochę ich miałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadam pytanie w ten sposób, który amplituner sprawdzi się lepiej przy wygenerowaniu niższego basu bez użycia subwoofera podczas słuchania muzyki pop lub oglądaniu filmów ?

 

 

szyba przeczytaj ponownie powyższy post autora...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niezła dyskusja sie rozwineła a ja siedzę i testuje Pioneera VSX-930 i powiem szczerze nie jest zle szafki w pokoju drzą:) przy cichym słuchaniu troszeczkę mi brakuje dołu ale podkręcam bass i nie jest źle. Zastanawiam się tylko jak poradziłby sobie ONKYO 636/646. Zauważyłem, ze pioneer czasami się zawiesza w trybie USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.