Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana ampli na wzmacniacz


maciej_a

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie zdecydowałem się zamienić mój ampli Pioneer VSX-916 na wzmacniacz. Nie mam może dużych środków ale liczę, że pomożecie mi coś wybrać. Obecnie posiadam kolumny Paradigm 3v3 oraz odtwarzacz CD Denon DCD-1420. Chciałbym kupić też Denona żeby tworzyło to komplet ale jest dość sporo modeli i nie mam pojęcia na które warto zwrócić uwagę. Może coś podpowiecie?

Zaznaczam że nie mam dużego budżetu (ok 400zł)

 

Dodam też że chciałbym niedługo kupić gramofon więc fajnie by było gdyby można było do niego podłączyć właśnie gramofon bez kombinowania z przedwzmacniaczem...

 

Z góry dziękuję za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to raczej nie ma wielkiego wyboru....

Najlepiej uzbroić się w cierpliwość i dozbierać trochę grosza na np pma 720ae

za 400 to można ewentualnie kupić 500 lub 510ae.

Co do starszych modeli z serii Twojego CD to już wolna ręka.

powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co masz na myśli pisząc "starszych modeli"?

A może jednak zobaczyc coś innego?

Mam znajomego który prowadzi komin audio i ma np:

Marantz PM40, Onkyo A8940, HK 6100 - wszystkie w przedziale 350-400zł

 

ale co masz na myśli pisząc "starszych modeli"?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto się zapożyczyć np. na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a to są tylko z pilotem; reszta w budżecie bez tego wynalazku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź używany ale nie za stary, a już na pewno nie tak stary jak Twoj cdek (89r).

za ok 400 mogę polecić pma-735r, pma-725r, pma-925r, a jeśli chcesz nowsze ( i niestety gorsze) to 355uk, 655r,700ae.

 

i nie bierz serii 5xxae, bo to najsłabsze wzmaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi nowymi czy starymi to każdy mówi co innego. Tak jak z moim cdkiem. Chciałem nowszy a wiekszość mi odradzała. Wziąłem tego starego 1420 i jestem zadowolony. Nie wiem jednak jak wygląda sprawa wzmacniaczy bo wiadomo, że czas robi swoje.

A z innych firm co warto sprawdzic>?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie nic poniżej 7xx nie kupuj, z wyjatkiem tych co wymieniłem bo to są ich odpowiedniki, a najlepszy z tych poniżej 7xx to 355uk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź w gorącej wodzie kąpany. Jak pisali koledzy wcześniej lepiej poniżej 7xx ae nie schodzić. Istnieje duże prawdopodobieństwo że kupisz wyeksploatowany wzmak, który nie zagra tak jak powinien.

Co do innych firm to jak masz kolegę, który ma wymienione przez Ciebie klocki to pożycz, posłuchaj, oceń i kup taki sam jak spasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DCD-1420 to polecam do kompletu PMA-920, do wyrwania za 400-450zł. To prawie bliźniak z PMA-1520. Gra ciepło i analogowe.

 

Można powalczyć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam do kompletu PMA-920, do wyrwania za 400-450zł.

 

Ciągle nie mogę się nadziwić dlaczego te stare pudła trzymają tak wysoką cenę.

Przecież ten klocek ma już chyba ponad 25 lat i powinien być traktowany jak antyk. Należałoby zrobić po zakupie totalny przegląd, regulację i restaurację podzespołów.

To już chyba bym wolał kupić coś nowego na 50 rat. Przykładowo Denon PMA-1520AE za 5000 zł w Media Markt. Wyjdzie 100 zł miesięcznie, sprzęt będzie nowy na trzyletniej gwarancji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Pewnie dlatego, że niejedno z tych starych pudeł ( niekoniecznie Denon) zagra lepiej niż obecny sprzęt produkowany jak najniższym kosztem i sprzedawany za duże pieniądze. Nawet jeśli po przeglądzie miałby wydać kolega maciej_a drugie tyle to nie będzie to 5000 zł i to jeszcze w sklepie z koszykami i wózkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam oj tam, ja za taki półroczny dałem 2100 :) nowe mozna kupić za 4.

Dokładnie, masz rację, myślę ze tak do 15 lat wzmaka można kupić, starszego ryzyko jest już duże że coś niedomaga.

 

w porywach do 20. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pudła za 5000 zł wyglądają w środku zacnie w porównaniu z bałaganem panującym we wnętrzu PMA-920.

Czy nowy za 5000 zł zagra lepiej niż stary za 500 zł to już zostawiam słuchającym do oceny.

 

Podałem przykład Denon PMA-1520AE za 5000 zł gdyż tylko MediaMarkt/Saturn pozwalają rozbić płatność na 50 rat. Warto więc czasem zamiast kupować stare zużyte pudło o niewiadomej historii serwisowej popatrzeć na nowy sprzęt w ofercie ratalnej. 100 zł miesięcznie to nie jest wielki koszt a mamy maszynę nową na długie lata z gwarancją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Najlepiej uzbroić się w cierpliwość i dozbierać trochę grosza na np pma 720ae

Ani 520AE ani 720AE. Szkoda kasy. Słaba dynamika, zlewające się instrumenty, niezbyt szybki. Jeśli już dołożyć to do Marantz PM 6004 bije wszystkie te Denony. Można dorwać w dobrym stanie za 9 stówek i wiekowy nie jest. Poleciłbym Rotela ale do paradigm odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 lata spłacać PMA-1520AE, który i tak nie jest żadnym majstersztykiem. Powiem szczerze ze jak bym sie nie wytęzał i prężył nie wpadł bym na gorszy pomysł zakupu wzmacniacza w życiu.To chyba wolałbym co 4 lata kupować inny za 400zł i chyba i tak lepiej na tym wyjde, bo nawet jak sie zepsuje to i tak na częsci pojdzie za 50% wartości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

4 lata spłacać PMA-1520AE, który i tak nie jest żadnym majstersztykiem. To chyba wolałbym co 4 lata kupować inny za 400zł i chyba i tak lepiej na tym wyjde, bo nawet jak sie zepsuje to i tak na częsci pojdzie za 50% wartości.

Pozostaje jeszcze pytanie czy przez te 4 lata się nie znudzi :) i co dalej? Sprzedać za połowę ceny i raty spłacać dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby to ktoś wziął po 2 latach za pół ceny. Dlatego nigdy, niczego na raty nie kupiłem jeszcze. A co dopiero na 50?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze pytanie czy przez te 4 lata się nie znudzi :) i co dalej? Sprzedać za połowę ceny i raty spłacać dalej?

 

To kwestia podejścia do życia. Każdy ma swoje widzimisię.

Jednym się nudzi żona i ją zmieniają, drudzy wybrali świadomie i z żoną żyją długie lata.

 

Można zmieniać wzmacniacze - czemu nie. Jedno stare pudło na drugie stare pudło. Nigdy nie będzie pewności czy te stare pudło gra tak, jak grało kiedy jako nowe wyszło z fabryki 20 lat temu. Można bawić się tak kilka lat i nigdy nie mieć pewnści co do posiadanego wzmacniacza. Potem przychodzi starość, dzieci, wnuki i zabawa w pakowanie/wysyłanie staroci się nudzi. Kupuje się więc nowy klocek w sklepie i okazuje się, że minęło tyle lat na żonglowaniu starociami, że jesteśmy już głusi i gówno słyszymy.

 

To tak jak z samochodem sportowym. Kiedyś sobie kupię - się mawia. Ale kiedyś będzie się już starym i głuchym dziadem z hemoroidami i na cholerę wówczas sportowa maszyna.

Tak więc kiedy jeśli nie teraz?!

 

Można więc powiedzieć - kupuj nowe i to teraz kiedy się jeszcze chce. Kup świadomie a ryzyko znudzenia będzie minimalne. Potem tylko kupowanie płyt i słuchanie.

 

Taka powyższa dygresja mnie naszła :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle się uśmiałem przy tej dygresji. Hehe. Np porównanie wzmacniacza do zony (koniecznie musisz jej to powiedziec :-) ). Albo ten sportowy woz, czyli znaczy sie ten nowy wzmacniacz to taki sportowy woz? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kriss 73

(Konto usunięte)

Można więc powiedzieć - kupuj nowe i to teraz kiedy się jeszcze chce. Kup świadomie a ryzyko znudzenia będzie minimalne. Potem tylko kupowanie płyt i słuchanie.

Dla mnie kupowanie nowego sprzętu nie ma sensu. Owszem masz rację co do starych pudeł, które mogą już nie brzmieć jak nowe i nigdy nie dowiemy się jak grały kiedyś. Ale ja raczej jestem za kupnem wzmaka z drugiej ręki. Można kupić takiego Denonka 1520ae ale nie nowy. Chyba, że kogoś stać i ma kasy jak lodu. Nie lepiej kupić od kogoś np. pierwszego właściciela, który chce się go pozbyć za połowę ceny? Myślę, że ta opcja jest lepsza niż 50 rat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzcie mi ze gdybym miał 5 klocków na wzmacniacz to bym Wam tu głowy nie zawracal. Mam natomiast ok 400zl i w tych granicach chce coś kupić możliwie najlepszego. Dlatego propozycje o ratach dla mnie są nie do przyjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak możesz nazbierać to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mi kiedy udało się kupić za 600 zł bez pilota

To zagra ale będę monotematyczny i powtórzę Ci abyś dozbierał troszeczkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.