Skocz do zawartości
IGNORED

wejscie DIN zamiast RCA


myszkaa125

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam zamiar kopic stary wzmacniacz philips`a problem polega na obecności gniazd DIN zamiast rca a żeby nie było za łatwo wzmacniacz posiada tylko wejścia PHONO TAPE 1 TAPE 2 ....

 

PYTANIA:

 

1 na allegro są przejściówki z DIN na rca kupując taka z allegro nie ma sensu kupowania drogich kabli rca skoro na allegro nie mozna dostac dobrej jakosci przejściówki ?

 

2 czy do podroczenia np CD mogę wykorzystać TAPE 1 lub 2?

3 podłaczajac CD do tape1 ... moge podłączyć do tape2 np stacje dla Ipoda? czy wykozystywanie gniazd pętki magnetofonowej do podłczenia cd czy ipoda jest ok ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu kupowania drogich kabli rca skoro na allegro nie mozna dostac dobrej jakosci przejściówki

Nie ma sensu kupowania drogich kabli - bo żaden stary wzmacniacz posiadający gniazda DIN nie zagra na tyle dobrze żeby za tą różnicę w kablach warto było dopłacać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupowania drogich kabli - bo żaden stary wzmacniacz posiadający gniazda DIN nie zagra na tyle dobrze żeby za tą różnicę w kablach warto było dopłacać ...

 

dziekuje ...

 

wiec lepiej kupic wzmacniacz z gniazdami rca? tak sie składa ,że kupiłem do sypialni kolumny PHILIPS 22RH437 są 4 ohm ..;/ ciezko znalesc jakis ampli w rozsądnych cenach o 4 ohm < bo chyba amplituner będzie odpowiedniejszy do sypialni ma od razu tuner wiec nie będę musiał obsprawiać szafek za dużo sprzętami .> . mozecie mi cos polecic ? z racji wystroju dobrzeby było jakby ampli miał trochę drewna w obudowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo ładnych amplitunerów które obsługują 4 Ohm !!! Nowa Yamaha RS300. Harman Kardon HK 3450.

 

Yamaha RS300 jest ładna, nowa, tania, z gwarancją. HK 3450 - dobrze gra.

 

Albo machnąć ręką na detale w dźwięku, bo przeszkadzają słuchać w tle. Starocie ładnie wyglądają, mają podświetlenie i grają ciepło, miło dla ucha. Może kierować się wyglądem a nie możliwościami okablowania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych Philipsów co kupiłeś koniecznie stary amplituner lub wzmacniacz, najlepiej z regulacją średnich tonów. Miałem trzy wersje właśnie tych kolumn i ich wspólną cechą jest wyraźna, mocna średnica, którą czasem wypada nieco przygasić. Z nieodpowiednim wzmacniaczem zagrają bardzo jasno.

Gotowy kabel RCA-DIN kupisz na paręnaście złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych Philipsów co kupiłeś koniecznie stary amplituner lub wzmacniacz, najlepiej z regulacją średnich tonów. Miałem trzy wersje właśnie tych kolumn i ich wspólną cechą jest wyraźna, mocna średnica, którą czasem wypada nieco przygasić. Z nieodpowiednim wzmacniaczem zagrają bardzo jasno.

Gotowy kabel RCA-DIN kupisz na paręnaście złotych.

 

miałes takie ? dobry wybór do sypialni ? możne polecisz jakis amplituner .. myślałem o Philips AH 777 lub philips 591 ...tylko on chyba 8 ohm .. i ciezko bedzie znajesc jakis tuner do tego pasujący ..;'/

a co z pytaniem o podłączenie np ipoda czy CD pod pentle magnetofonowa?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

P justyno tak myslałem raczej o jakims starociu z drewnem w obudowie

 

Jest dużo ładnych amplitunerów które obsługują 4 Ohm !!! Nowa Yamaha RS300. Harman Kardon HK 3450.

 

Yamaha RS300 jest ładna, nowa, tania, z gwarancją. HK 3450 - dobrze gra.

 

Albo machnąć ręką na detale w dźwięku, bo przeszkadzają słuchać w tle. Starocie ładnie wyglądają, mają podświetlenie i grają ciepło, miło dla ucha. Może kierować się wyglądem a nie możliwościami okablowania ?

 

tak taczej wyglad ... i starocie świetnie pasuja do sypialni ... wyżej podałem propozycje marki philips co sadzicie ? moze cos takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że wzmacniacz lub amplituner nie obsłuży kolumn 4 ohm. Zagra, tyle że będzie się więcej grzał. Podejrzewam, że w sypialni nie będziesz robił dyskoteki, więc możesz śmiało spróbować. Te kolumny nie są specjalnie wymagające, rozbujasz je praktycznie wszystkim co daje zdrowy prąd :)

 

Pod wzmacniacz możesz podłączyć tuner, CD, ipoda lub cokolwiek innego. Masz przecież do dyspozycji kilka wejść.

 

Wymienione przez Ciebie Philipsy spokojnie dadzą radę, a jak szukasz czegoś ładnie podświetlonego sprawdź stare wzmacniacze i amplitunery Marantz, Pionner, Kenwood.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał pod uwagę tylko amplitunery obsługujące 4 Ohm - bo jak kiedyś posłuchasz głośniej to się pożegnasz ze sprzętem. Sam tak kiedyś miałem - pierdyknęło jak granat ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale zobaczcie ... tu sa tylko wyjscia tape 1,2 i phono do którego podłączyć mam np cd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez schematu trudno stwierdzić, ale gniazda cinch oznaczone jako play-back są prawdopodobnie wejściami liniowymi. Możesz podłączyć do nich CD. Tylko ostrożnie z gałką wzmocnienia. CD na wyjściu mają dużo większy poziom sygnału niż magnetofony, do których jest dopasowane wejście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.