Skocz do zawartości
IGNORED

Zagwozdka z SW i symulacją zwrotnicy


Irek_N

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem się za SW i napotkałem pewien problem z którym nie wiem jak sobie poradzić.

Zdjąłem ch-ki głośników, ich impedancje, zdefiniowałem drivery i zabrałem się za zwrotnicę.

Nic szczególnego - dla wprawy i nauki obsługi programu.

Ze zdziwieniem obserwuję, że głośnik podłączony bezpośrednio do źródła, ze znaną ch-ką przenoszenia po przeliczeniu ma zupełnie inną ch-kę.

Ewidentnie gdzieś coś wycina górę pasma. Nie mogę tylko załapać gdzie. Przeszukałem parametry wszystkiego co jakiekolwiek parametry posiada i nie znalazłem przyczyny dlaczego wykres głośnika i tego samego głośnika po zwrotnicy (której przecież nie ma!) się różnią.

 

Jakieś idee?

 

Irek.N.

 

Ok, ciekawość pozostaje, ale najwyraźniej ucząc się coś nagrzebałem z czym program sobie nie poradził.

To samo zrobione od zera zachowuje się poprawnie.

 

Mam za to kolejne pytanie, czy można w jednym projekcie SW wykorzystać więcej niż jedną krzywą wzorcową (Goal)?

 

 

Irek.N.

 

Ok, już wiem, że można.

Wiecie co, sorki za te pytania. Najwyraźniej muszę przysiąść i rozgryźć program.

Prośba do moderacji - skasować ten wątek, nic nie wnosi i tylko zaśmieca. Przepraszam za to.

 

Irek.N.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz ładne wykresy, czy możesz zrobić zrzut ekranu z wszelakimi ustawieniami karty dźwiękowej i samego programu?

 

Kłopot będzie z tym. Pomiarówka to Clio. Próbowałem z kilkoma kartami i zawsze coś było nie tak.

Jak ktoś chce, to oddam kartę Art-a USB Dual za free. Sprawna, ale moim zdaniem za słaba.

 

Miłego.

Irek.N.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz ładne wykresy, czy możesz zrobić zrzut ekranu z wszelakimi ustawieniami karty dźwiękowej i samego programu?

Widzisz Witek, mozna miec lepsze wykresy niz Twoje, a przeciez masz taki idealny system pomiarowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guru nie obrażaj się :) (jak byś był spoko gość to byś nie pierdzielił idiotyzmów i inni szanowaliby ciebie jako człowieka ale także jako faceta który zna się na kolumnach, za patrzenie na innych z góry i swój narcyzm trzeba ponosić konsekwencje więc paluszek środkowy górę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj drogi, to nie ja mam problem, tylko ludzie ktorzy nie potrafia przyjac krytyki na klate i brak im argumentow merytorycznych do rozmowy, a na szacunku szczekaczy nigdy nie bedzie mi zalezalo, wiec daruj sobie takie przytyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak masz problem ponieważ jesteś omylny (spadówa)

 

brum można zniwelować podłączając obudowę do uziemienia, eureka ludzie eureka, - ale walnął głupotę, i jeszcze ma teraz pretensje. :D:D:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.