Skocz do zawartości
IGNORED

2.0 do salonu 20m2


Redondo

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam uzbroić salon 20m2 w zestaw audio 2.0

Yamaha rn 500 + podstawkowe klipsch rp 150m, co sądzicie o tym połączeniu?

Główne zadania zestawu:

- muzyka, elektronika, muzyka filmowa, klasyka ( cd, radio, internet)

- obsługa TV

proszę o rady, z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie podstawkowe do 20m^2? To zagra, ale cieniutko, mięsa nie poczujesz. W ogóle nie jestem pewny czy poczujesz jakąś stopę perkusji.

Powinieneś wybrać się na odsłuchy sprzętu. Jeżeli muszą być podstawkowe, to przyjrzyj się Dynaudio X16(wymagają mocnego wzmacniacza), oraz Paradigm Studio 20v5.

Ja bym zakupił Dynaudio DM 3/7, które dobrze by brzmiały w takim salonie, ale nie jestem pewien czy ta Yamaha dobrze je wysteruje jakiekolwiek Dynaudio, bo jej nie znam.

Zamiast wodotrysków, lepiej kupić klasyczny używany zestaw stereo. Ale, co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od połączenia amplitunera Yamaha z kolumnami Klipsch. Będzie to granie dynamiczne, analityczne z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma, trochę efektowne, koncertowe. Jeśli właśnie takie brzmienie szukasz, to potwierdzam taką konfigurację, jedynie zwróciłbym Twoją uwagę na model większy kolumn czyli RP-160M. Model RP-150M teoretycznie nagłośni Ci salon, jednak może brakować dynamiki, dociążenia. Zamiana na "160" wpłynie bardzo korzystnie.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od połączenia amplitunera Yamaha z kolumnami Klipsch. Będzie to granie dynamiczne, analityczne z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma, trochę efektowne, koncertowe. Jeśli właśnie takie brzmienie szukasz, to potwierdzam taką konfigurację, jedynie zwróciłbym Twoją uwagę na model większy kolumn czyli RP-160M. Model RP-150M teoretycznie nagłośni Ci salon, jednak może brakować dynamiki, dociążenia. Zamiana na "160" wpłynie bardzo korzystnie.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą.

 

dzięki za podpowiedzi,

a co jesli pod te''160'' podpiąłbym Onkyo TX 8050 lub HK 3770

jak może zmienić sie brzmienie?

Jestem dopiero przed przystąpieniem do odsłuchów w salonach, chcę zdobyć przed tym jakiś ogólny zarys tematyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja zaproponowałbym NAD C326BEE + KEF R300 (lub tańszy zestaw BC Acoustique EX-222.1 ok. 1570 zł i Castle Knight 2 ok. 1690zł - są też 3 i 4 podłogowe oczywiście droższe). Wszystko proponuję posłuchać. Uważam, że dobre monitory podstawkowe są do 20m2 w zupełności wystarczające. Sam mam i monitory i stojące kolumny. Mi osobiście Yamaha i Klipsch jakoś nie podchodzi lubię wypełnioną średnice a Klipsch gra skrajami pasma. Może na krótko sobie posłuchać ale na długie odsłuchy mi osobiście by nie odpowiadał. Na początek porównałbym twój zestaw ( Yamaha + Klipsch) z BC Acoustique i Castle, czy taki charakter grania odpowiadałby Ci.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4000zł masz w październikowej promocji system stereo od Polka

- odtwarzacz strumieniowy z radiem internetowym, Spotify, Deezer, Tidal

- wzmacniacz stereo z wejściem optycznym i dekodowaniem Dolby

- bardzo dobre podłogówki w okleinie czarnym lub wiśnia

- całość sterowana z tabletu lub smartfona

http://sklep.rms.pl/promocyjny-zestaw-stereo-polk-audio-tsx330t-tsx-330-t-kolumny-podlogowe-polk-audio-omni-a1-a-1-bezprzewodowy-wzmacniacz-wi-fi-dts-play-fi

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam te Klipsch 160m. Faktycznie grają mocno skrajem pasje ale i średnica, przestrzeń jest bardzo ale to bardzo pełna. W tej chwili grają z mocno leciwym Fisherem Ca2320, który niestety nie jest w stanie ich napędzić i przy trochę głośniejszym graniu charczą. Jednak jak się gra ciszej to dźwięk jest rewelacyjny. Mam zamiar zmienić wzmaka na BC Acoustique EX222.1. Nie słuchałem jeszcze ale Klipsche muszą mieć ciepły napęd. Wtedy odwdzięczą się naprawdę pięknym pełnym dźwiękiem. Przy zakupie porównywałem je z Castle Knight 3, jakimiś Cabasse i pylon pearl 25. Żadne nawet się nie zbliżyły pełnią dźwięku i szczegółowością do Klipschy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.