Skocz do zawartości
IGNORED

Stero 37 m2


mjsp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Prosze o porade odnosnie kolumn heco music style 900 i dali zensor 5 ktore bardziej sprawdza sie do mojego salonu.Prosze rowniez o pomoc w dobraniu do tego wzmacniacza i odtwarzacza strumieniaowego. Rodzaj muzyki rozny co wpadnie w ucho.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

miałem, tzn. jeszcze mam Zensor 5, choć już na allegro. Nie dlatego, że złe, dlatego że Audio Physic lepsze :). Polecam Zensorki, ale na 37 m2 to 7, nie 5.

 

To uniwersalne kolumny, muzykalne. Wg mnie świetne w tym przedziale cenowym. Nie znam Heco, na czuja uważam że słabsze :), najlepiej jak byś podjechał do 1 salonu i posłuchał pół godzinki co Tobie pasuje.

 

Do Dali dobrałbym NADa lub AMC i strumieniowca Pioneera. NAD i AMC górują wg mnie nad Marantzami, Denonami i Yamahami jakością brzmienia. Pamiętaj, czasem gorszy sprzęt...zachwyca w pierwszym odsłuchu, żywością itepe...czym po miesiącu zabija.

 

Myślę, że NAD + Pioneer + Dali Zensor 7 = zadowolenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

w Twoim salonie skupiając się na marce Dali zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie model większy Zensor 7. Model Zensor 5 idealnie nadaje się do pomieszczeń rzędu 20, maksymalnie 25m2. Ewentualnie spójrz na wyższą serię Dali Lektor 8, które teraz można zakupić w zestawie w bardzo atrakcyjnej cenie, dodatkowo są to kolumny, które spokojnie nagłośnią Twój salon.

Jako elektronikę zaproponowałbym Ci dwa rozwiązania. Tańszą opcją będzie Marantz ze wzmacniaczem minimum PM6005, chociaż na pewno lepiej zagra PM7005 lub PM8005 oraz bardzo dobry odtwarzacz strumieniowy NA6005. Bardziej zaawansowany system stworzymy na bazie elektroniki Cambridge Audio, spójrz proszę na wzmacniacze CXA60 i CXA80 oraz odtwarzacz strumieniowy CXN.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

jakiś budżet określ :), tak naprawdę między strumieniowcami Marantza a Pioneera wielkiej przepaści nie ma, wg mnie Pioneer gra ciut ładniej, ale to ciut. Kolumny masz wybrane - Dali, rozważ te Lektor 8 z q21 :), strumień to podobny poziom, podtrzymuję, że wg mnie NAD lepszy od Marantza, ale CA już git, wszystko zależy od budżetu, CA to fajna opcja jeśli mieści się w budżecie a jak kupisz dużo w 1 salonie to i rabacik będzie godny :), to się opłaca najzwyczajniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

myślę, że jak skupisz się na 1 salonie, a po prawdzie poza q21 nie znalazłem miejsca z tak szeroką ofertą i możliwością odsłuchów, to spokojnie wg mnie się zmieścisz z fajnym zestawem po negocjacjach, pamiętaj, jeśli masz 12 tysięcy, to znaczy, że możesz nabrać towaru za 15 lub nawet 16 tysięcy i zejść spokojnie do 12, to tak działa mniej więcej

 

z takim budżetem to pomyślałbym nad pójściem wyżej ze wzmaczkiem na Vincenta lub MF m3si albo w kolumnach na KEF r500!! :), możesz już lekko zaszaleć wg mnie a nawet zmieścić się z MF+KEF, a najwyżej strumieniowca już kupić w ratach 50x0 w euro, serio, wg mnie możesz mieć mega brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37m to całkiem sporo, zapytam tylko: a jak z akustyką u Ciebie?

Salon z otwarta kuchnia nie zawiele mebli 2 komody i sofa oraz schody drewniane.To tyle co znajduje sie w pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

dobra, akustyka jest ważna, ale dajcie mu kupić dobry zestaw na razie :). Z5 może tak, czy Z7? Ale w tym budżecie serio można już pójść w kef r500, na allegro była para za 5300, do tego MF lub Vincent i rozważania o Dali można olać :), mf czy vicek z kef to naprawdę miłe połączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze kolumny musza byc biale z polyskiem lub bez ale biale

Nubert nuPro A-700 (jest wersja biała). Mam A300 - niezwykłe kolumny.

 

dobra, akustyka jest ważna

Ważna akustyka to jest przy odsłuchu bliskiego pola. Przy odsłuchu dalekiego pola akustyka pomieszczenia to fundament.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Nubert nuPro A-700 (jest wersja biała). Mam A300 - niezwykłe kolumny.

 

Ważna akustyka to jest przy odsłuchu bliskiego pola. Przy odsłuchu dalekiego pola akustyka pomieszczenia to fundament.

tak, ale doradzamy komuś, raczej.....hmmmm....na razie szukającego sprzętu, więc na dobrym, ale początku, ja zakładam, że on wszystkiego naraz nie zrobi, sam do tego dojdzie, w tym wątku skupiam się więc na elektronice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.