Skocz do zawartości
IGNORED

Który z wymienionych wzmacniaczy do Infinity Kappa 8.2


konradwo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem nigdzie podobnego tematu, a nie wiem czy do końca pasują on do wątku o Infinity, więc założyłem nowy.

 

Szukam wzmocnienia do reszty posiadanego toru:

- kolumny: Infinity Kappa 8.2 (kolumny na razie zostaną, próbowałem różnych i póki co w tym przedziale cenowym nie znalazłem nic lepszego dla siebie)

- źródło: pliki w formie cyfrowej; na razie Arcam r-dac (tu mogę rozważyć zamianę na inne źródło, ale po wyborze wzmaka).

- kable: na razie schodzą na dalszy plan, póki co chcę uporządkować kwestie wzmacniacza a potem zastanowię się co z obecnym źródłem i kabelkami)

Pokój 25m2, dość zagracony, z akustyką nie mam większych problemów, może poza lekko osłabionym, ginącym gdzieś basem; kolumny ustawione w rogach, nie wchodzi w grę przemeblowanie, tematu akustyki na razie nie ruszam.

Muzyka: bardzo różna, lecz na pewno poza klasyką, metalem.

Preferencje brzmieniowe w wielkim skrócie: lubię dźwięk lekko ocieplony, z dobrą podstawą basową (nie lejącym się basem ale też nie idealnie punktowym), koniecznie z dobrą dynamiką, zarówno przy cichych przestrzeń, powietrze, znikanie instrumentów, szczegółowość ale nie lubię suchego, analitycznego dźwięku, ostrych wysokich.

 

Kolumny wbrew często panującym opiniom nie są jakoś wyjątkowo wymagające (to nie stare Kappy 8 czy 9!), próbowałem różnych zestawień i dobrze radziły sobie integry typu Marantz PM-75, HK PM 665 czy Yaqin MC-100B

Kappy bez problemów "zagrały" z amplitunerem KD więc nie obawiam się zbytnio o wydajność prądową wzmacniacza, aczkolwiek wskazane coś z dużym zapasem mocy (docelowym pomieszczeniem będzie na pewno coś ok. 40-50m2)

 

Na forum wiele jest polecanych do tych kolumn wzmaków czy końcówek z pre, ale są to w większości sprzęty wiekowe, szukam raczej czegoś nowego ew. kilkuletnia używka i takich informacji wszędzie brakuje, pewnie przez to, że kolumny już wiekowe.

 

Moje typy:

1) Hegel H300 (plusem jest wbudowany DAC, czy nie jest to jednak zbyt suche granie?)

2) Marantz PM 11 S3 (będzie tą drogą co PM-75?)

3) Vincent SV800

4) Accuphase E408 (może coś w stylu P450+jakiś pre; nie będzie jednak zbyt sucho, sterylnie z małą ilością ciepła?)

5) Atoll In200 (nie będzie zbyt mało ciepła?)

6) ?

 

Bardzo podobało mi się zestawienie Kapp z Nakamichi CA7 (słuchałem bez pre) oraz... z leciwym, budżetowym Marantzem PM75! (tam przeszkadzał mi troszkę bałagan w porównaniu z Nakamichi i niezbyt wyrafinowane wysokie ale ogólnie charakter brzmienia Marantza jak na swoją wartość też był OK).

 

Jasne - najlepiej posłuchać samemu i na pewno bez odsłuchów się nie obejdzie, zwłaszcza, że podałem konstrukcje skrajnie różne.

Wybór padł na podstawie entuzjastycznych opisów, choć domyślam się, że charakter tych urządzeń może być skrajnie różny.

Nigdzie natomiast nie spotkałem porównania tych konstrukcji, czy nawet części z nich ze sobą.

Nie wiem też jak mogą zagrać z Kappami 8.2 i napewno kapp z domu nie wytargam, nie mam takiej możliwości, odsłuchy będą więc poza domem, na kolumnach, które ew. oferują podobny charakter brzmienia.

 

Mam nadzieję, że nie namieszałem zbyt dużo. :)

Ktoś ma może jakieś sugestie, chciałby się podzielić swoimi spostrzeżeniami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

oczywiście wzmacniacz musisz posłuchać i to najlepiej na swoich kolumnach w domu. Z mojego doświadczenia jednak zwróciłbym Twoją uwagę na hybrydę lampową Wile Rock, także hybrydę Vincent SV-700 lub SV-800, ATC SIA2-150 oraz Musical Fidelity M6si. W przypadku ofertę Hegel wchodzi w rachubę tylko najnowszy model H360, H300 będzie za suchy, za analityczny.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy poszczególnych urządzeń w naszej sali a następnie możemy zorganizować odsłuch w Twoim systemie w domu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

ale Atoll ma właśnie dość miłe, ciepłe brzmienie, warte uwagi (na wzmakach właśnie, które ciut uspokajają cd, odwrotnie niż w exposure). Nie wiem jednak czy nie opisujesz Baltlaba Epoca 3, wypróbuj, Hegli nie polecam, hybrydy Vincent i AMC fajne. A MF M6si....poezja, ale trzeba posłuchać u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 - nie ukrywam, że to właśnie do Was chciałbym się wybrać na odsłuchy, gdyż macie większość tego co mnie interesuje. :) Dobrze wiedzieć, że istnieje również możliwość odsłuchów w domu, to byłaby świetna opcja jak będę juz ukierunkowany na coś.

 

numik - również dzięki za sugestie!

 

Czy ktoś ma porównanie z rzeczonym wcześniej Nakamichi PA7?

gdyby było co najmniej tak samo + odrobinę więcej basu, byłoby dla mnie wręcz idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj koniecznie Audia Flight - to mój faworyt . Poza tym naturalnie Atoll - istotnie jest po cieplejszej stronie mocy - ale nie gubi przy tym informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn raczej nie zmienię, na pewno nie teraz. Kappy przypadły mi do gustu i R90 to raczej nie ten kierunek.

Padły propozycje, których nie brałem pod uwagę, a może rzeczywiście warto.

Szkoda, że nie mam możliwości zrobic pewnych porównań w tych samych warunkach.

 

Zapytam jeszcze o połączenie Accu i wspomnianego modelu Marantza z Kappami (choć jest gdzieś wątek, w którym "budżetowe" Accu są stawianie przez większość na wyższym poziomie, czy aby na pewno?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wybór padł na Accuphase E-408, póki co wydaje mi się, że wpasował się bdb w mój system, zobaczymy po dłuższych odsłuchach.

 

Wszystkim dziękuję za cenne wskazówki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.