Skocz do zawartości
IGNORED

XLR


Carmelcalif

Rekomendowane odpowiedzi

XLR tylko do prawdziwego systemu High-End (pomijając systemy które mają tylko możliwość podpięcia XLR, a topologia systemu nie przewidziała wewnątrz uziemnienia ) , podpięty system odwdzięczy się za to z nawiązką ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto inwestowac w kable xlr? Rca analog vs coaxial? Na czym oprzec kabelkomanie?

 

Rozumiem, że dopiero startujesz w audio ale nie ma sensu tego startu z takimi pytaniami robić w High-Endzie.

 

Gwoli ścisłości coaxial to kabel cyfrowy.

 

Odpowiadając na Twoje pytania jeżeli masz cały tor (prawdziwie) symetryczny to wtedy i tylko wtedy chcesz mieć kable symetryczne (XLR). W innym przypadku mija się to z celem.

 

Oczywiście nawet jak masz cały tor symetryczny i okablowany symetrycznymi kablami to też znaczy, że nie masz wzmacniacza typu SET.... więc coś za coś.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam tor calkowicie zbalansowany. Moze to hi end ale trudno znalezc odpowiedz na takie pytanie. Dlatego tu je zadalem ufajac ze tylko fachowcy moga doradzic. Wzmacniacz hegel 160 oppo 105d (tidal hi fi) azur 851n dynaudio exite new x38 kable coaxial wireworld analog rca chord.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma? Szanowni Panowie....hegel nie ma czy oppo? Obydwie firmy pisza ze jest tor calkowicie zbalansowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na Twoje pytania jeżeli masz cały tor (prawdziwie) symetryczny to wtedy i tylko wtedy chcesz mieć kable symetryczne (XLR). W innym przypadku mija się to z celem.

 

No nie prawda, zalety toru symetrycznego sa dobre nawet jak tor nie jest symetryczny tylko miejscami symetryzowany. Mowiac krotko symetryzacja zawsze przynosi pozytywne spore korzysci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dostęp do drogiego kabla xlr i nawet jeśli nie masz wejść xlr - (więc podłączysz go na przejściówkach xlr-rca) - to będzie lepiej grało niż ze średniego kabla cyfrowego rca bez przejściówek :-)

Oczywiście piszę o szczytowym kablu vs jakiś średni z oferty :-) a dla mnie szczytowy to na ogół droższy od podłączanego urządzenia :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No :-) to mając kabel xlr unikniesz przejściówek (bo na ogół takie złącza to wbudowane w urządzenia przejściówki) i - przynajmniej teoretycznie sprawdzisz jak głęboko dla tych klocków sięga królicza nora :-) tzn jak dawlece są wrażliwe na kabel. Wyniki bywają zaskakujące :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy zachecasz czy wrecz odwrotnie?:)

 

Inaczej mowiac przetestowalem kilka kabelkow zaczynajac od coaxaial za 20 zl az do 1000 poprzez rca analog od 20 do 1000. Wniosek jest jeden roznica w cenie oddaje roznice w brzmieniu. Rodzaj kabelka coax czy rca analog to juz kwestia gustu. Tym samym teoria drutu za zlotowke i pojecia zero jedynkowego grania padla:). Stad tez moje dociekanie czy warto inwestowac w xlr. Zyje nadzieja ze taki hegel mimo iz to srednia polka i oppo (wychwalany wszedzie) nie oszukuja ze zbalansowane a w rzeczywistosci tricki tylko.

 

W zadnych testach gazetowych nie pisza jakie kable i jaki dzwiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba czytamy inne pisma. Ja czytam hi fi choice, audio video audio i hi fi muzyka a tam czesto obraz jest drugrzedny. Kupilem oppo z mysla o tidalu hi fi i sacd i dvd audio. Warto bys poczytal o dacu w nim zamontowanym na kosciach sabre, oddzielne tory wizyjne i audio itd....

 

Akurat w opcji obrazu moja plazma panasonic (ostatnia z produkowanych) nie potrzebuje oppo. I tu wlasnie w torze wizyjnym niewiele daje. Drobne roznice aczkolwiek widocznie szczegolnie w statyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba czytamy inne pisma. Ja czytam hi fi choice, audio video audio i hi fi muzyka a tam czesto obraz jest drugrzedny. Kupilem oppo z mysla o tidalu hi fi i sacd i dvd audio. Warto bys poczytal o dacu w nim zamontowanym na kosciach sabre, oddzielne tory wizyjne i audio itd....

 

Widzisz kolego Ty czytałeś czasopisma a inni słuchali tego Oppo i porównywali do innych sprzętów.

Dźwiękowo to żaden hajend tylko dobre hifi.

Obraz przeciwnie , najwyższa półka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolal skupic sie na torze audio. Jasne jest demokracja i kazdy moze miec swoje zdanie. Stad tez moje pytania do fachowcow czy warto inwestowac w xlr. To akurat tu skupieni audiofile wiedziec powinni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, mam Oppo 105D i wiem jak to gra. Do filmów rewelacja, do audio też się nadaje, przy czym nie należy oczekiwać cudów. Ale jeśli jesteś zadowolony to ok. Natomiast co do czytywania gazetek to jesteś już duży i powinieneś wiedzieć, że wypisują tam przeróżne bzdety z wiadomych względów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieram sie na wlasnym odczuciu. Jesli macie lcd to moze faktycznie obraz bedzie lepszy ale jesli plazma to wierz mi kolego na slowo....nie warto wydac 7,5 tys.

 

Czyli jak rozumiem to nie hajend wiec wystarczy poprzestac na rca analog na 750 zl?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając plazmę nie warto. To już historia. Plazma nie ma możliwości pokazania jakości lepszego źródła obrazu, tzn nie może przekroczyć własnych ułomności. Dobry LCD pokazuje lepszy obraz, gdy taki dostarczamy. Ale to nie temat na ten wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem gazety sa sponsorowane itd....wiec dlatego tu pisze...

 

Oki poddaje sie...polemika wyzszosci lcd nad plazma...

 

Szanowny kolego mialem lcd i mam plazme...roznica jak miedzy hi fi a hajend:)

 

Czyli konczac polemike prosze o odpowiedz...rca analog sa szczytem i xlr sa zbedne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, miałem topową plazmę 65 cali Panasa, teraz mam LCD, plazmy nie chcę już nawet za darmo. Ale nie ważne. To nie ten wątek.

 

Jeśli tor jest zbalansowany to zawsze lepsze są XLR. Jeśli jest taki udawany, nie w pełni zbalansowany to różnie bywa. Jeśli jest typowy sprzęt lampowy SET to lepsze są RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oppo 105 gra jak dobre hi-fi (jak to ludzie piszą, jak CD za 5-7 tys.) i to już jest bardzo dobry wynik jak na taki kombajn.

Nikt przecież nie mówi, że ono aspiruje do hi-end'u.

 

Można poprawić sam dzwięk taką modyfikacją:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i wtedy podobno już to gra na wysokim poziomie, choć sam osobiście nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to co pisza to jedno to co sprzedaja to drugie....dlatego wazna dla mnie jest Wasza opinia...

 

Dzieki raz jeszcze...bo az boje sie spytac o nazwe xlr jakie polecacie do mojego hi fi

 

Ide wyjac dzieciaka z kapieli poki co...:)

 

Niestety na forum hi fi...nikt nic nie odpisuje...moze dla nich temat za powazny

 

Dziekuje Wam raz jeszcze....szacunek...za pomoc...pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nikt osobiście nie testował podobnego zestawienia, to nie licz na konkretne propozycje kabli.

To będą same domysły, być może niektóre trafne... być może.

 

Chyba będziesz musiał sam wypożyczyć kable i słuchać.

Zapewne im droższe, będzie lepiej, ale gdzieś musisz sobie postawić granicę inwestowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.