Skocz do zawartości
IGNORED

Dali 450 - jaki wzmacniacz do 1200zl


wujek2114

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna posiadam kolumny Dali 450, i cbcialbym teraz dokupic do nich jakis dobry wzmacniacz stereo. Za ta kwote o zywiscie tylko uzywany wchodzi w gre... Obecnie mam Technics SU 8080, jest dobry ale ostatnio zaczal mi sie psuć dlatego szukam czegos nowego. Zrodlo to Marantz CD63.

Slucham glownie rocka, troche hard rocka i niewiele pop / dance lat 80.

Szukam czegos naturalnego w brzmieniu. Niby Audiolab 8000s wlasnie taki jest, ale czy za 1300 zl warto go brac ? No i wazne by bylo zeby byl pilot i wejscie gramofonowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel 985 będzie trochę gorszy od 980 - podobnie jak 970. Jeżeli Sony to tylko 690ES albo 940QS, bo tylko one z Sony mają brzmienie pasujące do Dali. Może też być Onkyo 9711.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel 985 będzie trochę gorszy od 980 - podobnie jak 970. Jeżeli Sony to tylko 690ES albo 940QS, bo tylko one z Sony mają brzmienie pasujące do Dali. Może też być Onkyo 9711.

Miałem Onkyo 9211 - dzisiaj włąśnie sprzedałem. Zapewne jest spora różnica pomiedzy 9711 a 9211, ale w moim brakowało mi bass'u, i góra trochę przesadzona się wydawałą.

A z SONY to planowałem właśnie kupić TA-F690ES ewentualnie TA-F570ES...

A ten Rotel 985 to jaki brzmieniowo jest? Naturalny jak Audiolab, czy moze czymś się wyróżnia. A i z tą różnicą pomiędzy, 980 a 985, to jest faktycznie duża?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej miałem 450 i 8000S - było OK

a ciekawa sprawa że nawet na tanich kablach

było wyraźnie lepiej przy Bi Wiringu- warto zastosować...

 

Jeden szczegół - przy DUŻych poziomach głośności audiolab włączał zabezpiezenie

ale NAPRAWDĘ głośno trzeba było grać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie tak glośno. Ok, cicho nie było, ale bez jakiejś ekstremy, 11 godzina na potencjometrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dobrym pomysłem jest dokupienie końcówki mocy z serii 8000 za jakiś czas -

8000s jest dobrze wyposażony do takiej rozbudowy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dobrym pomysłem jest dokupienie końcówki mocy z serii 8000 za jakiś czas -

8000s jest dobrze wyposażony do takiej rozbudowy...

 

No tak, tylko że wtedy za te pieniądzę lepiej juz chyba kupić integrę z wyższej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybor padl ostatecznie na Arcam Delta 290. Porownywalem go na nie swoich kolumnach a na Infinity Kappa 8.2 lub 9.2. Porownywalem go z Sony Ta-f590Es Marantz pm75, jakis Denon, nie pamietam modelu i. HarmanKardon HK6500. W zasadzie tylko pierwsze dwa byly docelowe modele, a reszta dla porównania brzmienia danego producenta. Po pierwszych porownaniach, od razu odpadl Sony. W porownaniu do reszty wypadl fatalnie. Wybrany Arcam ma praktycznie takie brzmienie jakiego oczekiwalem, teraz podejrzewam ze Audiolab bylby idealny, ale moze jeszcze kiedys sie trafi.

Polecam ogolnie Arcama i ten Marantz tez nie byl zly, moze troche inny model i bylo by bwrdzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze kappy a dali to 2 rozne swiaty jesli chodzi o brzmienie

To fakt, ale do porównania samych wzmacniaczy wystarczyły. No i szczerze mówiąc mimo wielkich gabarytów i swojej wysokiej ceny nie powalają jakoś szczególnie. Przynajmniej w porównaniu z Dali. Kiedyś widziałem kolumny za ok 750zl, które koleś sobie podtunigowal, i były dużo lepsze od tych Infinity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zdanie, wzmacniacze mozna porownac jesli bedziemy grali na podobnych brzmieniowo kolumnach, ale w tym wypadku wiesz jedynie ze arcam zagral najlepiej na kappach, ale nie wiesz co bedzie na dali, moze byc zbyt ciemno i mdło

 

Nie bylo możliwości przyjechac z kolumnami lub zabrac wzmacniacze do donu?

 

Ja znam brzmienie kapp 8.2i na wzmacniaczach sony ta f 670es i yamaha ax900

 

I gralo to niezle, bas moglby byc szybszy ale to pewnie kwestia odpowieenio wydajnego wzmacniacza, trzeba by tu podłączyć cos pokroju sony ta n80es albo jakas koncowke accu, lub wyższego rotela

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zdanie, wzmacniacze mozna porownac jesli bedziemy grali na podobnych brzmieniowo kolumnach, ale w tym wypadku wiesz jedynie ze arcam zagral najlepiej na kappach, ale nie wiesz co bedzie na dali, moze byc zbyt ciemno i mdło

 

Nie bylo możliwości przyjechac z kolumnami lub zabrac wzmacniacze do donu?

 

Ja znam brzmienie kapp 8.2i na wzmacniaczach sony ta f 670es i yamaha ax900

 

I gralo to niezle, bas moglby byc szybszy ale to pewnie kwestia odpowieenio wydajnego wzmacniacza, trzeba by tu podłączyć cos pokroju sony ta n80es albo jakas koncowke accu, lub wyższego rotela

Właśnie nie miałem jak zabrac kolumn ze sobą ;/

Ale tego Arcama mam już w domu, i gra dobrze z Dali, przynajmniej jak dla mnie.

Może trochę wyostrzona góra jest, a bass nie schodzi bardzo nisko, ale w zasadzie o coś takiego mi chodziło.

Na Kappach nie było faktycznie tych "minusów" nie było słychać, ale inne wzmacniacze miały bardziej zaznaczoną górę (przesadzona jak dla mnie) i jak jeden miałem w domu to a Dali było to samo, chociaż myślałem że jakoś się to zniweluje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.