Skocz do zawartości
IGNORED

MARANTZ SA 7001 KI SIGNATURE


artec

Rekomendowane odpowiedzi

możesz iść dalej w Denony jak Ci tamten podchodzi , pytanie jaka cena i jaki ma być wiek sprzętu.

Cena do 2000zł wzmacniacz napewno używany, wiek nie ma dla mnie znaczenia, mój ampli kenwood dla porównania jest z lat 70tych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiek ma znaczenie bo z wiekiem większa szansa że trafisz na złom.

 

w tej cenie a nawet taniej upolujesz już model pma-2000r, produkcja 1999-2004, tylko poczekać aż się pokażą, ewentualnie taniej niższy ale nowszy model 1500ae.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

hmm, jak ktoś pyta jakie źródło takie wpisy trochę mącą - może od razu akustyka, kable itepe. Spokojnie, dobre źródło to też jakiś start, nikt od razu nie ogarnie całości. A tak, dobry piec by się przydał ogólnie, ale podejdźmy ciut praktycznie do tego ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numik-Jasne że spokojnie, pytałem tak na przyszłosc czym się interesowac.W przyszłym tygodniu powinienem mieć aune x1s także będę zajęty odsłuchem przez dwa tygodnie potem przyjeżdża do mnie luxman l550 , będę więc zajęty jak cholera ;-) Oczywiście będę na bierząco o wszystkim Was informował jeżeli jesteście zainteresowani

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc do 2000r jak ulał będzie pasowało źródło dcd-1450/1550ar w kolorze szampanskim które polecalem.

Koledzy mu tylko namieszali z tymi dacami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc do 2000r jak ulał będzie pasowało źródło dcd-1450/1550ar w kolorze szampanskim które polecalem.

Koledzy mu tylko namieszali z tymi dacami :)

Bo się rozmyślę ;-) Swoją drogą jak ten Dac mi nie podejdzie to zapewne tak uczynie. Jednak chcem się przekonać i posłuchać aune x1s , zawsze to nowe doświadczenie;-)

 

Kolejne pytanie mnie nurtuje,czy proces wygrzewania sprzętu audio dotyczy również Daców?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Od sześciu dni posiadam aune x1s. Porównywałem aune z dac w budowanym w denonie avr 3805 i muszę przyznac że grają bardzo podobnie z tym że aune ma chudszy bas i całe pasmo delikatnie przesunięte ku górze. Jak podłączałem denona dcd 1500mkll do avr3805 to różnica była ogromna tak jak bym zmienił głośniki. W przypadku aunex1s takiego odczucia nie miałem więc oddaje daca do sprzedawcy.Nie twierdze że to złe urządzenie ,przeciwnie gra bardzo podobnie tylko w moim przypadku nic nie wnosi do mojegi systemu. Ktoś kto szukałby daca do 1000zł to ja z czystym sumieniem poleciłbym właśnie taki amplituner, bardziej funkcjonalny bo można choćby patefon podłączyć a w przypadku aune tego się nieda. I oczywiście liczba gniazd wejść- wyjśc w aune jest uboga w avr trochę tego jest. Dziękuję wszystkim za rady.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Tak jak już wcześniej pisałem a obietnic dotrzymuję krótkie wrażenia z odsłuchu luxman L550All z moimi AE evo 3 ,za źródło posłużyła poczciwa budżetowa yamaha cdx496 i ją stawiam na piereszym miejsu jako wąskie gardło dla luxmana następnie evo 3,kabelki nie takie złe bo sieciówka furutech, głośnikowe chord odysey 2 i interkonekt tara labs prism 300. Nie pomyślał bym że evo 3 potrafią zejść tak nisko.Brzmienie Potężne masywne z piękną sceną i niesamowitymi detalami z gładką górą taką jak lubie. Perkusja,kontrabas oraz fortepian w Avishai kohen trio zabrzmiały niewiarygodnie prawdziwie.Luxman posiada w klasie A chyba 25w na kanał, potencjometr ustawiłem i to był max dla evo 3 na gidzinie 11stej. Juz wiem co to pożądny wzmacniacz stereo, jak pomyślę że za około tydzień będę zmuszony go oddać i wrucić do denona avr 3805 to mi się płakać chcę że nie stać mnie na Luxmana L 550All ( może kiedyś). Mam jeszcze MArx6 do dyspozycji to sobie jeszcze te paczki potestuję na lucku.A na koniec taka ciekawostka ,pierwszym właścicielem tego luxmana był ksiądz,ciekawe na co wymienił tego luxmana :-).Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie mogę coś powiedzieć,bo przerabiałem jakiś czas to samo.Tak jak Ty lubię ciepłe brzmienie i przerzuciłem po koleii te wszystkie sprzęty ,które wymieniasz.Zacząłem od AVR a skończyło się jak na razie na ponad 100-tu wattowej lampie,ale po koleii.Mają racje pisząc o wyższości wzm stereo nad AVR,więc kupiłem Marantz pm 7000(ładnie szczegółowo ale wysoko gra)potem denon 1560(duża moc nic poza tym)później osławiony Marantz pm 75 WOW!(klasa),więc do niego ciepłe cd 63 se(super,ciepłe granie)ale chcę więcej..Polecono mi Denona pma 2000R no i szczena mi opadła(to już jest naprawdę porządne granie)no to mówię dokupię mu 1550AR..(nie gra ciepło,koniec,kropka.)grał u mnie może dwa dni..63se w moim guście grania go zmiótł,więc szukam podobnego brzmienia lecz półkę wyżej i trafiłem właśnie na 7001 ki ,który dopiero zajął miejsce 63 i gra do dziś.O kolumnach nie będę się rozpisywał bo to też długa droga,powiem tylko że trafiłem na Dali Grand i już zostają.Teraz noszę się z zamiarem kupna źródła tak by dorównać poziomowi reszty toru,więc marantz 7001 ki jest do sprzedania,żeby ktoś nie zarzucił że opowieści moje są wysnute z między palcy to dodam że wszystkie te wymienione klocki(prócz pma 1560 i 1550 ar)jeszcze posiadam i będę je odsprzedawał.Denony pma 2000R mam dwie sztuki i z marantzem 7001 to świetne zestawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Aktualnie zbieram na wzmacniacz stereo i będę szukał coś podobnego brzmieniowo jak luxman być może to będzie właśnie luxman bo tak mi podpasował że o wymianie cdeka narazie zapomniałem.No napewno nie będzie to l 550 a ll bo na niego mnie niestać ale jednego jestem pewien że bez odsłuchu się nie obejdzie. Jak możesz to określ cenę tego denona 2000r oraz marantza na priv. Pozdrawiam poszukiwaczy dobrego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.