Skocz do zawartości
IGNORED

Karta dźwiękowa do ~200 zł


czapkens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się nad kupnem nowej karty dźwiękowej do maks 200 zł. Głównie gry komputerowe typu CS:GO ale muzyka też troszkę się liczy. Obecnie mam integrę na płycie Asrock H81M i powoli myślę nad czymś nowym. Zastanawiam też czy w ogóle ma to sens jakiś głębszy ale chyba zainwestuję w to. Prosiłbym o pomoc w wyborze ponieważ ja się na tym znam delikatnie mówiąc źle więc sam sobie niestety nie dam rady w wyborze. Wiem że na forum dla audiofili dostanę najlepszą pomoc w tej materii a chciałbym mieć sprzęt który spełni moje wymagania,

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

 

czapkens

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest proste: HiFiMAN HM-101.

 

http://sklep.rms.pl/hifiman-hm-101-hm101-przenosna-karta-dzwiekowa-muzyczna-zewnetrzna-usb-z-dac-z-wzmacniaczem-sluchawkowym

 

Przenośna karta dźwiękowa, przetwornik C/A i wzmacniacz słuchawkowy (DAC) w jednym. Ma tę ogromną zaletę, że można jej używać w każdych warunkach i z każdym komputerem, bez konieczności montowania w konkretnej jednostce. Zasilanie przez USB. Jakość dźwięku jest nieporównywalna - bas, przestrzeń i czytelność brzmienia rośnie niesamowicie.

 

HiFiMAN to producent, zdaniem wielu, najlepszych słuchawek na świecie, których cena sięga kilkunastu tysięcy złotych. Wysoka jakość gwarantowana.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam xonara dx i o ile nie mam wielkiego porównania, to jest to najlepszy układ jaki do tej pory miałem (audigy2zs, Nostromo 3, jakiś stary sb na usb i maści różnej integry) Dźwiękowo fajnie, jest bas, wysokie nie są ostre, ale detalu nie brakuje, dobra scena, szczególnie przy wyższych częstotliwościach próbkowania gra naprawę szczegółowo i łagodnie. Ogólnie nie ma się do czego przyczepić. Kupiłem okazyjnie za 100. Nie wiem jak w grach, tutaj trzeba popatrzeć w datasheety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał RMS. Tego HIFI MANA używam ze słuchawkami Senheisera - za takie pieniądze wymiata.

Porównywałem go jakiś czas temu z SB Audigy-była różnica klas dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, tylko że gry miewają juz oprócz sprzętowego obliczania grafiki, sprzętowe obliczanie dźwięku. No i nijak się to nie ma do daca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał RMS. Tego HIFI MANA używam ze słuchawkami Senheisera - za takie pieniądze wymiata.

Porównywałem go jakiś czas temu z SB Audigy-była różnica klas dźwięku.

tylko że audigy to stary śmietnik który nigdy nie grał dobrze, za ~150 zł kupujesz ASUS XONAR DSX na pci-ex w grach sprawdza się lepiej niż XFI, muzycznie też ogrania.

 

Taa, tylko że gry miewają juz oprócz sprzętowego obliczania grafiki, sprzętowe obliczanie dźwięku. No i nijak się to nie ma do daca.

mnie bardziej martwi kwestia zgodności i wsparcia technologicznego. Grać na pewno będzie ale czy lokalizacja dźwięku i wodotryski będą takie jak powinny..

 

Gdy po latach postanowiłem wrócić do gier kupiłem kartę, słuchawki itd. Bardzo szybko okazało się że to nie ma większego sensu, w wielu grach bardzo brakowało przestrzeni, scena była słaba często ograniczona do pierwszego planu, lub danego uwypuklonego obiektu... były tam jakieś lepsze tytuły.. ale to rodzynki.

 

Biorąc pod uwagę budżet i uwarunkowania techniczne (tylko USB) to ten DAC jest jedyną sensowną propozycją. Niestety w CS nie wykorzystasz EAX / Aureal A3D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc SZCZERZE wątpię w to aby była ISTOTNA róznica w dzwięku :x to przeciez tak niska kwota ,ze nie powinno być róznicy a poza tym to i tak uważam aby to zagrało nalezy zmienić zasilanie, układy operacyjne wyjsciowe nie zapominając o kondensatorach etc .... wówczas dopiero możemy mówić o jakichś różnicach ... w przeciwnym bowiem wypadku ulegamy tylko iluzji ,iż wydaje nam się ,że jest lepiej :P Temat przerabiałem wielokrotnie więc wiem o czym piszę :P Jeśli o mnie chodzi to najlepiej nadawała (odwdzięczała) się do przeróbek sb live 5.1 (największe róznice) ;) aha! na dodatek większość takich "graczy" używa głosniczków typu creative lub podobnych więc jesli o mnie chodzi to TOTALNĄ BZDURĄ jest to,że odczuje ktoś róznice w dzwięku :P ha! ha! ha ! ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki których używam to Superlux HD 669 a co do montowania ma być to karta do PC więc montowanie na PCI jest wręcz wskazane i pożądane z mojej strony. Co do gier gram głównie w CS:GO i najbardziej o to chodzi żeby pozycjonowanie było możliwie najlepsze. Znalazłem taką propozycję jak sam szukałem i prosiłbym ewentualnie o opinie Creative X-Fi SB0460.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zrobiłbym jakiś dodatkowy mały wzmacniacz słuchawkowy np. z lampą (aczkolwiek niekoniecznie),

który moim zdaniem wniósłby coś lepszego niż nowa karta w cenie dwustu złotych ;) Przecież prawdę mówiąc nie są aż takie złe obecne karty "pokładowe" w przeciwieństwie do kart z dawnych czasów ;) Natomiast wydając 200 zł na kartę nie można liczyć niestety na róznicę w dzwięku nas satysfakcjonującą :( Słuchawki tez mogą być najsłabszym ogniwem ( nie słuchałem ich osobiscie) ponieważ cena stu złotych nie jest "wygórowaną" opcją :x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja audiofilem nie jestem więc ja różnicę i tak usłyszę a bawić się w robienie nie mam ani chęci ani środków ani umiejętności. Wiem że do najdroższych moje słuchawki nie należą ale mi nie chodzi o to żeby dać 500 zł na słuchawki tylko 100-150 zł i mieć je w miarę dobre do grania bo głównie to robię przy komputerze. A głównie chodzi mi o to żeby maksymalnie poprawić możliwość pozycjonowania dźwięku. Same słuchawki grają dla mnie wystarczająco dobrze jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipokryzja w czystej postaci :x (sorry) :x Ps. Chcesz lepszego pozycjonowania- MUSISZ WYDAC KASE no nie ma bata ! i za 100 zł nie znajdziesz obawiam się nic lepszego niż masz ... innymi słowy NIE PRZESKOCZYSZ TEGO bez odpowiednich nakładów finansowych :( pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile kosztowałoby takie źródło żebym jakąś różnicę usłyszał? I co to byłaby za karta ewentualnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zewnętrzny DAC plus dobry kabel cyfrowy no i słuchawki sznajdera :P hd 650 :) i ZABAWA przednia:) - warunek: gra musi byś odpowiednio "zrobiona" inaczej wydatek mija się z celem :( Ps. zabawa w wydatki typu sto ... dwiescie ... trzysta złotych to tylko iluzja poprawy dzwięku bowiem jeden aspekt się poprawia zaś inny marnieje etc.... tak więc jak wydać to RAZ a PORZĄDNIE i KONKRETNIE na dłuuuuuugi czas niż błądzić wciąż po omacku ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak patrzyłem to na taką "zabawę" mnie niestety nie stać. Więc chyba poszukam jakiejś karty do tych 200 zł i będę się się cieszył z tego co mam. Temat uważam za gotowy do zamknięcia. Dziękuję wszystkim którzy coś wnieśli do tego i coś mi podpowiedzieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Chcesz lepszego pozycjonowania- MUSISZ WYDAC KASE no nie ma bata ! i za 100 zł nie znajdziesz obawiam się nic lepszego niż masz ... innymi słowy NIE PRZESKOCZYSZ TEGO bez odpowiednich nakładów finansowych :( pzdr.

Nie wścikaj się. Bez przesady. Ja xonara dx używam do słuchania stereo i scena jest w miarę poukładana. D.. nie urywa, ale na pewno jest znacznie lepiej niż integra itp.

A topic ma dwa czy trzy aspekty.

1. Z jednej strony mamy odsłuch muzyki i tu się zgadzam że można szaleć z cenami i z każdym następnym wydanym tysiącem mieć następną półkę jakościową,

2. Z drugiej mamy gry, gdzie zwyczajnie efekty dźwiękowe i przestrzeń jest obliczana sprzętowo. Oczywiście że będzie pozycjonowanie i bez tego, ale nigdy nie sprawdzałem jaka jest różnica. Czytałem kiedyś tylko, że brane jest pod uwagę np odbicie dźwięku od otaczających obiektów. Myślę że jeśli to jest zrobione w grze OK, to będzie lepiej, a jeśli implementacja jest skopana to może być gorzej. Z gier wypadłem niestety z rok przed tym jak nastała ta era i nie pomogę.

3. Za urządzenie usb o podobnej klasie jak pci trzeba dać sporo więcej kasy. Standard PCI odchodzi powoli w niebyt więc widzę na rynku sporo fajnych kart i interfejsów za śmieszne pieniądze. Pod warunkiem że jest na pci. Na pciex już tak różowo nie jest. Żeby nie być gołosłownym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) A zobaczcie sobie ile kosztuje na usb. Kurde, może sam sobie złożę blaszaka z części z szafy pod tę kartę do pomiarów..

4. no to jeszcze czwarta sprawa, dobry wzmacniacz słuchawkowy może pomóc tak czy siak przy każdej karcie. Wtedy wyjście z karty będzie mniej obciążone. Jest spora szansa że kupny wzmacniacz będzie lepszy niż to co masz na karcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki których używam to Superlux HD 669 a co do montowania ma być to karta do PC więc montowanie na PCI jest wręcz wskazane i pożądane z mojej strony. Co do gier gram głównie w CS:GO i najbardziej o to chodzi żeby pozycjonowanie było możliwie najlepsze. Znalazłem taką propozycję jak sam szukałem i prosiłbym ewentualnie o opinie Creative X-Fi SB0460.

Na płycie masz tylko jedno PCI - EX, gdzie chcesz podłączyć kartę ? zwłaszcza SB0460 która jest na zwykłe PCI

 

Chcesz lepszego pozycjonowania- MUSISZ WYDAC KASE no nie ma bata ! i za 100 zł nie znajdziesz obawiam się nic lepszego niż masz ... innymi słowy NIE PRZESKOCZYSZ TEGO bez odpowiednich nakładów finansowych :( pzdr.

każdy creative poprawi pozycjonowanie, zwłaszcza w starym CS. Asusy coś tam chyba oszukiwały, nie znam dokładnie tematu.

 

no to jeszcze czwarta sprawa, dobry wzmacniacz słuchawkowy może pomóc tak czy siak przy każdej karcie. Wtedy wyjście z karty będzie mniej obciążone. Jest spora szansa że kupny wzmacniacz będzie lepszy niż to co masz na karcie.

przy kupnie creativa / xonara i tym budzenie nie ma sensu uderzać w zewnętrzny wzmacniacz, wbudowane dają radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu PCI czy PCI-E? Na PCI za niewielkie pieniądze da się kupić AIM SC8000 który konstrukcyjnie jest bardzo podobny do ogólnie chwalonego Audiotraka HD2 który gra lepiej od DAC-ów za 400-500pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy.. autor podał link do płyty ITX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale może chodziło mu o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

.... jak druga... no to temat wydmuszka...

 

Stara ale z własnym RAM'em (który i tak nic nie daje), dość głośna, tania i dobrze pozycjonuje, gry nie grymaszą i mogą włączyć wszystko co chcą. Kwestia tylko sterników na nowszych systemach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płycie masz tylko jedno PCI - EX, gdzie chcesz podłączyć kartę ? zwłaszcza SB0460 która jest na zwykłe PCI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ma 2xpci i 2x pcie x16.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ma 2xpci i 2x pcie x16.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a w link klikałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy.. autor podał link do płyty ITX

W ogóle nie podał, tylko się jakaś reklama wbija z odnośnikiem do itx. Faktycznie są dwie wersje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna nazwa tej płyty to Asrock H81M Intel H81 LGA1150 BOX i na pewno mam jedno złącze PCI wolne do wykorzystania. A to co jest w moim 1 poście to reklama i odniesienie do płyty micro ITX. Ja mam normalną dużą wersję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz spory wybór niedrogich kart. I wśród tych audiofilskich i wśród gamingowych.

Jak grasz pro, poszukałbym info na forach dla graczy. Jak wolisz dźwięk stereo, to ci może ktoś doradzi. Niezłe opinie chodzą o tym emu, który linkowałem, sluchałem kiedyś wersji usb, to grało trochę lepiej niż nostromo (na granicy percepcji). Xonara dx też ci mogę polecić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gram pro tylko chciałbym mieć jak najlepszy sprzęt w granicach rozsądku. I dla Mnie taką granicą jest właśnie te 200 zł. Jakieś konkretne modele możesz polecić oprócz tego emu? Troszkę za drogie jest. Xonar dx mówisz że będzie ok? Tak jak pisałem. Głównie chodzi mi o pozycjonowanie a nie jako taką samą jakoś super muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używki chodzą w granicach twojego budżetu. Nic innego nie miałem w rękach. No,audigy2zs, ale w porównaniu do pozostałych grała gorzej, bez życia z gorszym stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative Audigy 2 ZS Gold ze sterownikami Kx Project by Daniel. Do 200zl kupisz spokojnie. Polecam jak najbrdziej do stereo jak i do gier,bije ona asusa DX,DG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creative Audigy 2 ZS Gold ze sterownikami Kx Project by Daniel. Do 200zl kupisz spokojnie. Polecam jak najbrdziej do stereo jak i do gier,bije ona asusa DX,DG.

Nie wiem czy kolega sobie zdaje sprawę ale te sterowniki DANIELA są do kitu :) obniżają one poziom ogólny dzwięku ( w sensie głośności) oraz włączają delikatną korekcję dzwieku co moze się wydawać POPRAWĄ BRZMIENIA:) Przerabiałem temat i takie odnosiłem wrażenie:) Pzdr. U mnie zdecydowanie lepiej chodziło na oryginalnych sterownikach:) Ps. co do bicia asusa to zgadzam się w 100% :) Mało tego :) Po przeróbkach sblive5.1 pobiła audigy oryginalną :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.