Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o pomoc w ożywieniu zestawu kolumn ELAC FS 58.2 + CC 51.2 + BS 52.2


jakub7777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, proszę o pomoc w ożywieniu dawno nieużywanych kolumn ELAC FS 58.2 + CC 51.2 + BS 52.2,

salon 35 m2,60%muzyka 40% kino, słucham muzyki relaksującej,jezzu,popu,trochę klasyki,standardy amerykańskie, dobry wokal, żadne łubu dubu.

Nie wiem czy te kolumny się nadają ale mam je od dawna i na razie nie chcę zmieniać.

Zastanawiam się nad amplitunerem w okolicach 3 tys Denon x3100, 4100 ,Nad, Morantz 6009, ale po wielu godzinach spędzonych na forum zorientowałem się, że i tak nie uzyskam dobrego dzwięku w stereo,czyba że się mylę.

Żadnym audiofilem nie jestem, ale kto wie może mnie to wciągnie.Rozważam rówież drugą opcję tzn zakupu słabszego amplitunera do kina domowego i do tego wzmacniacz do słuchania muzyki.

Ale chciałbym się zamknąć w budżecie 3 tys. pozdrawiam z nadzieją, że podzielicie się swoimi uwagami za które z góry dziękuję.

I jeszcze jedna uwaga uzupełniająca, obecnie kolumny są podpięte pod stary amplituner Philipsa sr 740, moje pytanie czy zamiana na amplituner nowszej generacji coś mi da jeżeli sygnałem jest Cyfrowy Polsat,czy sygnał z polsatu wymaga jakiegoś przetworzenia, chyba nie ale również jakość tego sygnału chyba jest niższa od tego uzyskanego bezpośrednio z płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli przede wszystkim zależy Ci na możliwie najlepszej jakości odsłuchu i duży nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, przemysł temat zakupu dobrego wzmacniacza stereofonicznego. Zawsze filmy możesz także obejrzeć na dwóch kanałach, a przyjemność jaką da Ci odsłuch dobrej muzyki będzie przeważała nad efektami kinowymi.

Jeśli możesz troszeczkę budżet zwiększyły, to na pewno proponowałbym świetny wzmacniacz hybrydowy Vincent SV-500. To integra, która przedwzmacniacz ma oparty na lampach, natomiast końcówkę mocy standardową tranzystorową. Taka konstrukcja zapewnia świetne, wypełnienie, plastyczność, spójność, ciepło lampowe z mocą, szybkością, dynamiką tranzystora.

Druga alternatywą jest wzmacniacz Cambridge Audio CXA60, który także dobrze będzie współpracował z kolumnami Elac.

 

Jeśli natomiast chciałbys pozostać przy amplitunerze wielokanałowym, spójrz na aktualnie wyprzedawany Marantz SR6009. W cenie niewiele ponad 3.5 tys. zł. otrzymasz bogato wyposażony amplituner, który oferuje bardzo przyzwoite stereo.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań praz oferty finansowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy i porównania poszczególnych konfiguracji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 dobrze prawi...

Sprzedaj zbędny central i efektowne.

Kolumny przednie pozostaw i kup dobry wzmacniacz stereo ( polecam używany - w tej cenie to będzie brzmienie znacznie lepsze niż nowego ). Zadbaj też o akustykę w miarę możliwości - pozwoli to w pełni wykorzystać potencjał Twojego zestawu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Denon i Marantz nie ożywią Twojego systemu. Pierwszą opcją jest wymiana na wzmacniacz która wniesie na prawdę dużo.

Jeśli jednak chcesz pozostać przy kinie moje propozycje to Yamaha 779 lub Onkyo 838.

 

W razie pytań zapraszam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Z amplitunera typu wszystko w jednym nie uzyska się dobrego dźwięku. Podobnie z ośmiu głośników po 1000zl nie będzie nigdy takiej jakości jak z dwóch po 4000.

 

jakub7777, a jakie masz źrodło? Jaki DAC? Słuchasz z płyt czy z komputera?

Początek toru jest niezmiernie istotny dla jakości dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za swoje uwagi. Słucham z komputera ,radia internetowego, z płyt rzadko, choć też.

Gdyby można podać jakieś przykłady wzmacniaczy, które ktoś odsłuchał na tych kolumnach, bo tak w ciemno to ryzykowna sprawa, na odsłuch za bardzo nie wiem gdzie, jestem z okolic Tarnowsich Gór

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za swoje uwagi. Słucham z komputera ,radia internetowego, z płyt rzadko, choć też.

Gdyby można podać jakieś przykłady wzmacniaczy, które ktoś odsłuchał na tych kolumnach, bo tak w ciemno to ryzykowna sprawa, na odsłuch za bardzo nie wiem gdzie, jestem z okolic Tarnowsich Gór

Przepraszam,zjadłem k Tarnowskich Gór

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ze swojej strony polecić do przetestowania zestaw:

wzmacniacz Dayens Ampino i M2Tech HiFace DAC jako przetwornik podłączony do komputera. Oba mają bardzo dobre opinie i z wieloma kolumnami się sprawdzają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wielu godzinach spędzonych na forum zorientowałem się, że i tak nie uzyskam dobrego dzwięku w stereo,czyba że się mylę

 

miałem prawie identyczny zestaw głośników napędzanych starym amplitunerem harmana,

zamieniłem harmana na równie stary zestaw dzielony rotela: końcówka rmb-1075 i procesor rsp-1066,

więc nie zmiana na sprzęt nowszej generacji ale starszej z wyższej półki, zmiany są odczuwalne, stereo przyzwoite, satysfakcja gwarantowana, koszt na chwilę obecną to około 3k zl,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś oceni poniższe zestawy dobranie nie wiem czy właściwie

mam pytanie co lepiej zagra w stereo

 

1.ampli Denon x4100 albo x3100 plus wzmacniacz denona 720

2.ampli Nad 757(ponad 3 tys.) albo Nad T 748 plus wzmacniacz Nad c 326

3.ampli Morantz 6009 albo Morantz 1504,1604 plus wzm. Morantz 6005

4.ampli Cambridge A 551R(też pow. 3 tys.) albo CA 351plus wzm.CA351

 

za wszelkie opinie dziękuję i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.ampli Denon x4100 albo x3100 plus wzmacniacz denona 720

2.ampli Nad 757(ponad 3 tys.) albo Nad T 748 plus wzmacniacz Nad c 326

3.ampli Morantz 6009 albo Morantz 1504,1604 plus wzm. Morantz 6005

4.ampli Cambridge A 551R(też pow. 3 tys.) albo CA 351plus wzm.CA351

 

Z wybranych przez Ciebie. Opcja 2 i 3. Z skłonnością raczej ku 2 opcji przy ELACach

Ad1. Za słaby wzmacniacz do amplitunera 4100 zagra lepiej.

AD2. Dobry amplituner i dobry wzmacniacz

Ad3. Raczej idz w kierunku SR 6009 lub 5009 niz w slimy

Ad4. Cambridge może być za jasny do tych kolumn. Dobre urządzenia jednak bał bym się o nadmierną detaliczność.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też skłaniam sie ku wersji drugiej ale podobno Nady mają zalecenia do kolumn 8 omowych a Elaci są 4 omowe i rodzi sie problem z gwarancją, nie wiem czy to jest prawda., może ktoś wie cos na ten temat i podzielisię.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Przecież na wzmacniaczu NAD 326 BEE pisze ze bez problemu obsługuje kolumny 4 omy.

Gwarancja nie ma tu nic do rzeczy. Teraz produkty sa zrobione z zabezpieczeniami. Jeśli (powtarzam jeśli, bo tak nie jest) wzmacniacz nie obsługiwał by kolumn 4 omowych grzał by sie bardziej i gasił przy głośniejszym słuchaniu.

Nie widzę problemu w zestawieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagę ale w teście Nada t 757 jest stwierdzenie:

 

NAD formalnie nie obsługuje kolumn 4-omowych, musimy więc pozostać w obszarze 8 omów, dla których producent przygotował kompletną specyfi kację mocową.

 

Nie wiem jak to jest w ampli t 748, może ktoś się wypowie kto go ma.

 

Rzeczywiście w teście wzmacniacza NAD 326 BEE doczytałem dzisiaj, że są podane obciążenia dla 8 i 4 omów, więc można spokojnie je podpinać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam ponownie,za poradą pojechałem na odsłuch do profesjonalnego studia,podłączono mi najpierw kolumny za 30 tys zł do wzmacniacza lampowego za 15 tys następnie do tych kolumn podłączono ampli Morantz 6009 oczywiście nastąpiło znaczne pogorszenie , póżniej to samo zrobiono na kolumnach za około 4 tys i moje odczucia są takie, że dużo wyrażniejsze pogorszenie dzwięku nastąpiło po zmianie kolumn niż po zmianie żródła dżwięku z lampowego na ampli morantza 6009,słuchałem jeszcze wzmacniaczy taniego nada i denona i lepiej brzmiał Morantz 6009 na tych kolumnach ,i wybór padł na ampli Morantz sr 6009, teraz można go dostać za 2900 więc tanio wyszło. Dodam jeszcze, że wg mnie bardzo ważnym parametrem jest akustyka pomieszczenia, ja mam duży salon 60 m2 i dzwięk się rozchodzi to nie jest to,

przeniosłem się do mniejszego pomieszczenia ze stropami skośnymi i jest dużo lepiej, to mi już wystarcza choć widziałem wzmacniacze lampowe wykonywane przez mały zakład z okolic Częstochowy za około 5 tys i się mocno zastanawiam nad zakupem, sądze, że cena jest jeszcze do negocjacji gdyby kupić bezpośrednio w zakładzie, to tyle moich odczuć , dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam, najważniejszy jest odsłuch sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.