Skocz do zawartości
IGNORED

Legenda powraca (Technics SL-12XX)


witek_z

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na audioszole w tym roku może pokażą tego prototypa napędu, który pewnie wygrzebali gdzieś na magazynie nówkę sztukę zrobioną przez inżynierów 30 lat temu kiedy to inżynierowie projektowali a nie księgowi ;-) Na razie wygląda faktycznie jak krajalnica położna na płasko :-)))) jest audiofilsko bez ramienia ;-)

 

new_technics_turntable.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej kontynuacja starej dobrej serii.

jak w takim razie trzeba nazwać gramofon którego jeszcze nie ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W sprzedaży latem tego roku, cena.... tylko 4000$. Dziekuję, nie skorzystam. Mam nadzieje że mój egzemplarz będzie mi nadal służył na lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam swoje 2 sztuki sl1200 mk2 i nigdy ich nie sprzedam:) kupowałem je do grania, ale w końcu służyły mi tylko w domu do odsłuchu płyt. Pamiętam jak za sztukę jakieś 10 lat temu płaciłem około 3tys, a teraz na djshop patrze a tam 19999pln. Zaniemówiłem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam swoje 2 sztuki sl1200 mk2 i nigdy ich nie sprzedam:) kupowałem je do grania, ale w końcu służyły mi tylko w domu do odsłuchu płyt. Pamiętam jak za sztukę jakieś 10 lat temu płaciłem około 3tys, a teraz na djshop patrze a tam 19999pln. Zaniemówiłem:)

 

Bo to ludzie nakręcają atmosferę "wow" " legenda" i później idioci wystawiają za 20 tyś jeszcze używany. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na djshop są nówki sztuki po 19999pln. Kilka lat temu wiem, że zaprzestali produkcję i chyba wtedy tak poszło w górę. Jakbym wiedział wcześniej to bym kredyt na cały kontener wziął:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie,ale cena 20tys jest wyssana z palca. Technika nie stoi w miejscu, i nie chce mi sie wierzyc ze nie mozna dzisiaj dostac gramofonu podobnego do Technicsa. Ostatnio sledze wszelkie informacje o Reloopie RP7000 LTD,dodam ze nie jestem jakimś DJ-em,ale szukam gramiaka z napędem bezpośrednim a i wygląd biały cieszy moje oko :) Niestety nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy miał z nim jakiś kontakt, i jak się spisuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzętem dj'skim mam doświadczenie prawie 15letnie własne oraz czołówki rodzimych dj'i. Jeżeli chodzi o gramofony to wiadomo technics nr1, drugie miejsce vestax. Reloop ma fatalną opinię jeżeli chodzi o gramofony, miksery, cdki. Parę razy zdarzyło mi się grać w jakiś klubach na mikserze i cdkach, naprawdę porażka, jakość dzwięku masakra, wykonanie tragedia. Szczerze nie polecam tej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, ale według mnie na 3 miejscu. Jedak dj'e grający hh, rnb wybierają zawsze technics a potem vestax. Są najtrwalsze. Mój kumpel ma stantony i jakieś takie plastikowe się wydają, lekkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie,ale cena 20tys jest wyssana z palca. Technika nie stoi w miejscu, i nie chce mi sie wierzyc ze nie mozna dzisiaj dostac gramofonu podobnego do Technicsa. Ostatnio sledze wszelkie informacje o Reloopie RP7000 LTD,dodam ze nie jestem jakimś DJ-em,ale szukam gramiaka z napędem bezpośrednim a i wygląd biały cieszy moje oko :) Niestety nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy miał z nim jakiś kontakt, i jak się spisuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego modelu pioneera, ale widac, że już napchany elektroniką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sledze wszelkie informacje o Reloopie RP7000 LTD,dodam ze nie jestem jakimś DJ-em,ale szukam gramiaka z napędem bezpośrednim a i wygląd biały cieszy moje oko :) Niestety nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy miał z nim jakiś kontakt, i jak się spisuje.

Zarówno RP7000 jak i RP8000 wygladają jak RP6000 po jakims liftingu ( ramię dokładnie takie same ).

Sam posiadam RP6000MK5B i nie mam z nim problemów. Jedyne do czego się można przyczepić to słyszalny przydźwięk przy stosowaniu wkładek

nie posiadajacych ekranowania np. Grado. Sam silnik jako taki jest całkowicie niesłyszalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Zgadzam sie,ale cena 20tys jest wyssana z palca. Technika nie stoi w miejscu, i nie chce mi sie wierzyc ze nie mozna dzisiaj dostac gramofonu podobnego do Technicsa.

Technika nie stoi "niby" w miejscu, ale przyjrzyj się dokładnie co dzisiaj oferują producenci gramofonów z napędem paskowym w kwocie 10 000 - 20 000zł. Czyż tam cena nie jest z palca wyssana? Kiedyś w złotych czasach analogu takie firmy jak Technics, Kenwood, Dual, Panasonic wydawały masę pieniędzy na projekty, badania, prototypy napędów Direct Drive. Jak wgłębić się w temat, to sam Technics opatentował setki wersji tego napędu. A dzisiaj? Kto dzisiaj oferuje dobry napęd DD (poza najnowszym Technicsem tutaj omawianym) pomijając najtańsze budżetowe gramofony Audio Techniki, Reeloopa itp. Jest firma Brinkmann, która oferuje bardzo dobry sprzęt, ale za to trzeba zapłacić. Tyle że tam po odkręceniu pokrywy widać za co się płaci, poza tym to działa i przede wszystkim gra.

 

A w/w gramofony z napędem paskowym? Przyjrzyj się nowym drogim Pro-Jectom, tańszym Transrotorom, Thorensom. Wydajesz 10 000zł lub więcej i nie masz ani dobrego ramienia, ani dobrego łożyska. Talerze z MDFu, akrylu, albo superciężkie toczone robiące wrażenie tych lepszych, audiofilskich. Wszystko tylko ładnie wygląda. Zapodajesz dobre wkładki i gra tak sobie, a oczekiwałeś cudów wydając 20 000zł.

 

Banalnie to zabrzmi, ale Technics to legenda z ogromnym udziałem w rozwoju technologii DD i wg mnie wydanie na niego nawet 20 000zł nie będzie bolało tak mocno jak na wydanie 20 000zł na współczesnego "paskowca", którzy sprzedaje się głównie przez wygląd, marketing, a nie przez lepszy dźwięk. Zawsze postaje sprzęt z epoki, który daje olbrzymią radość ze słuchania muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno RP7000 jak i RP8000 wygladają jak RP6000 po jakims liftingu ( ramię dokładnie takie same ).

Sam posiadam RP6000MK5B i nie mam z nim problemów. Jedyne do czego się można przyczepić to słyszalny przydźwięk przy stosowaniu wkładek

nie posiadajacych ekranowania np. Grado. Sam silnik jako taki jest całkowicie niesłyszalny.

 

Dziekuję za odpowiedz. Ja mam zamiar kupic wkładke dedykowana Concorde blue.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie,ale cena 20tys jest wyssana z palca. Technika nie stoi w miejscu, i nie chce mi sie wierzyc ze nie mozna dzisiaj dostac gramofonu podobnego do Technicsa. Ostatnio sledze wszelkie informacje o Reloopie RP7000 LTD,dodam ze nie jestem jakimś DJ-em,ale szukam gramiaka z napędem bezpośrednim a i wygląd biały cieszy moje oko :) Niestety nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy miał z nim jakiś kontakt, i jak się spisuje.

 

Dzis , kręcąc sie troche po Łodzi, zajrzałem do sklepu MUSIC-CENTER, aby zobaczyc własnie rzeczonego Reloopa 7000. Cięzki klamot, na pierwszy rzut oka wygląda rzeczowo.

Troche sie pobawiłem włącznikami i porozmawiałem ze sprzedawcą.

Napęd cichy, startuje bez "namyślenia", obroty stabilne, płynna regulacja suwakiem + kontrola kwarcowa, fajnie. Ramię wygląda bardzo dobrze, w pełni metalowe, z pełna regulacją. Fajna , płynna i w locie regulacja VTA. Mozna nawet samodzielnie zwiększyć lub zmniejszyć opory łożyskowania ramienia, ale to bajer chyba dla DJ'ów.

W wersji SILVER + pokrywa , to z bliska " prawie " jak Techniol.

Dodatkowo wersja 7000 nie ma żadnych cefrowych pierdół typu USB czy podobne niepotrzebne ustrojstwa.

W tej cenie , to bym nawet polecił w 100 %.

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sledze wszelkie informacje o Reloopie RP7000 LTD,dodam ze nie jestem jakimś DJ-em,ale szukam gramiaka z napędem bezpośrednim a i wygląd biały cieszy moje oko :) Niestety nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie czy miał z nim jakiś kontakt, i jak się spisuje.

 

Mam wspomniany gramofon w wersji białej i bardzo go sobie chwalę. Służy mi wyłącznie do odsłuchu domowego, szanuję go jak każdy sprzęt i sprawuje się już rok bez zarzutu, a do tego faktycznie ładnie się prezentuje. Wkładka Ortofon 2M Red, wszystkie regulacje dziecinnie proste. Polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wspomniany gramofon w wersji białej i bardzo go sobie chwalę. Służy mi wyłącznie do odsłuchu domowego, szanuję go jak każdy sprzęt i sprawuje się już rok bez zarzutu, a do tego faktycznie ładnie się prezentuje. Wkładka Ortofon 2M Red, wszystkie regulacje dziecinnie proste. Polecam!

 

A powiedz, jak ma zrealizowane połącznie : z zewnętrznym pre czy używasz wbudowanego.

Pytam, bo gramofon nie ma " bolca " do podłączenia uziemienia i zastanawiam się czy nie skutkuje to zwiększonymi szumami czy jakimiś przydźwiękami.

Ponoć jest to rozwiązanie fabrycznie zaprojektowane, własnie pomijające konieczniość łączenia dodatkowego przewodu, ale warto spytac jak to działa w praktyce.

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics sp-10 mk3 jest niemal perfekt jak ktos do perfekcji dazy. Tak naprawde gdyby chcieli wyprodukowac nastepce sl-12xx to wcale nie musialby kosztowac znacznie wiecej niz stary. Wystarczyloby zmienic to co zmieniaja uzytkownicy sl-12xx czyli transformator albo caly PS zewnetrzny i lepsze i latwiejsze do wymiany ramie (moze o cal dluzsze) oraz ciezszy talez zamiast dokladania kilogramowej maty. Jakby chcieli isc dalej to lepsze lozysko, 12" ramie i co za tym idzie wieksza i ciezsza obudowa.

 

Ale teraz rzadza firmami techniczne i finansowe matoly wiec pewnie spieprza co sie da.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz, jak ma zrealizowane połącznie : z zewnętrznym pre czy używasz wbudowanego.

Pytam, bo gramofon nie ma " bolca " do podłączenia uziemienia i zastanawiam się czy nie skutkuje to zwiększonymi szumami czy jakimiś przydźwiękami.

Ponoć jest to rozwiązanie fabrycznie zaprojektowane, własnie pomijające konieczniość łączenia dodatkowego przewodu, ale warto spytac jak to działa w praktyce.

 

robiz

 

Gramofon mam podłączony do przedwzmacniacza gramofonowego we wzmacniaczu. Próbowałem przez AUX, ale szumiało, poza tym mam za mało wejść i PHONO jest tutaj jak znalazł.

 

Jeżeli komuś zależy na wkładce bardziej DJ-skiej, to testowałem na tym gramofonie Shure Whitelabel i też było nieźle. Więcej basu niż w 2M Red, za to mniej szczegółów. Wybrałem szczegóły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5705-0-14646100-1453128907_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.