Skocz do zawartości
IGNORED

Codzienność IV RP czyli pod butem i knutem Prezesa :)


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, zukzukzuk napisał:

Oczywiście. Ty zawsze krytykujesz Rydzyka i PiS przy okazji. Wszak to jedność prawie (jak pokzauje zdjęcie). Sorry za pomówienia...

K...a, okazuje się, że teraz nikogo nie ma?

Jak to nie ma. Sa. Tylko trzeba sie odkodowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba skończyć dysusję z nieodkodowanymi. Ty możesz rzucać REALNE przykłady, a oni ciągle swoje...

Trzym się, a najlepiej - otwórz oczy:) 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać Bupka z Sasinem.

Sasin jest gópi, a Bubek...

 

... tylko takiego udaje.

 

Ale to wszystko jest nic. W Krakowie urodziły się pierwsze w Polsce

SZEŚCIORACZKI !!!!???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Pinokiowi (na konferecji po posiedzeniu (nie) rządu), nos znowu znacznie urósł! Boże, jak on wchodzi do domu? Jedynie na wprost, bo bokiem nie przejdzie przez drzwi. Zahaczy nosem...

Rzeczniczka (nie) rządu wyjaśniła, że ceny prądu miały nie urosnąć (wg min. Tchórzewskiego) dla gospodarstw domowych, małych i średnich przedsiębiorstw, a samorządy takimi nie są (tak wywnioskowałem). Ot, takie niedomówienie Pinokia z trybuny sejmowej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bubusia napisał:

iemyslenie, manipulowanie polega na zatkaniu jednego z kanalow, i narzuceniu drugiego, rzekomo jedynie slusznego.

Do tego dochodza wlasne przemyslenia(oczywiscie nie do konca wlasne, bo zawsze skads musialy byc zaczerp

zastanawia jak twoja gleboka wiedza nie idzie z praktyka.Ciebie na pewno nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem pinokio zapowiada komisję w/s pedofili, a kurdupel ustawę o ujawnieniu majątku współmałżonków polityków (czemu nie krewnych i powinowatych...). Pożar w burdelu szaleje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadziwiajace jest jak ci co tutaj znaja sie na manipulacjach i udzielaja dobrych rad JESZCZE nie zabrali glosu w temacie.Normalnie nie idzie sie od nich opedzic.

a tutaj to juz zakrawa na kabaret.I zachodzi pytanie jak tam było z innymi biskupami

były uczeń seminarium duchownego oskarżył kardynała Gulbinowicza o molestowanie. "Miałem 15 lat, gdy wszedł do mojego pokoju i mnie dotykał"

miałem na sobie tylko majtki. On spytał, jak mi się podoba w seminarium, czy mam kłopoty z nauką, a potem przysiadł się do mnie, włożył rękę pod kołdrę i zaczął masować mi penisa. Pytał przy tym, czy ktoś mnie nie skrzywdził w seminarium albo nie dotykał wcześniej w ten sposób. Zamarłem. Nie wiedziałem, jak się zachować. Po prostu siedziałem jak skamieniały, nic nie mówiąc. To trwało kilka minut, po czym kardynał po prostu wyszedł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zukzukzuk napisał:

Tymczasem samorządy w najmniej kilku miastach w Polsce, płacą o ponad 60% wyższe rachunki za prąd. A mija pół roku po tym, jak Pinokio obiecał z trybuny sejmowej, że nie będzie podwyżek cen prądu... Wraca komuna?

Wróciła już ponad 3 lata temu. Teraz się umacnia i walczy z kontrrewolucją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lech36 napisał:

Wróciła już ponad 3 lata temu. Teraz się umacnia i walczy z kontrrewolucją.

Dokładnie.

W ramach tejże, Pinokio walczy z dziennikarzami GW, oskarżając ich o naginanie, oczernioanie i przeinaczanie faktów, sugerując (wyborcom) że nie znają swego fachu. Dokłądnie tak, jak było za komuny - kto nie z nami,  ten przeciwko nam. A ręka podniesiona na władzę - będzi odrąbana. 

Co za czasy:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zukzukzuk napisał:

Co za czasy:(

Czasy są pogańskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj to juz prawdziwy  kryminał

Morawiecki antykościelny
Władysław Frasyniuk w rozmowie z naTemat przyznaje, że nie za bardzo wierzy w opowieść o bliskich relacjach rodziny Morawieckich z kard. Gulbinowiczem. Wspomina, że w czasach podziemia "Kornel był antykościelny". Gulbinowicz zaś – co przyznał we wspomnieniowym wywiadzie-rzece "A Kościół trwa" – doskonale pamięta, jak działacze "Solidarności Walczącej" Morawieckiego seniora po pijanemu próbowali przechwycić przechowywane przez niego 80 mln zł ze związkowej kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeśli człowiek nie ma własnych poglądów i ocen, bo uważa, że wszystkie są zewnętrzną manipulacją, to czy to jeszcze człowiek jest? 

Tak. Jest wtedy świadomy prawdy, która jest w nim. Wgrane przekonania zakłócają/przekręcają odbieraną z zewnątrz informację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj mamy wywiad z czlowiekiem ktory napisal ksiazke o morawieckim- Delfin.

jakich informacji z "Delfina" najbardziej powinien się pana zdaniem obawiać premier?
Myślę, że największy negatywny wpływ może wywrzeć kwestia wysokiej odprawy (jakkolwiek byłaby nazwana), którą mu przyznano gdy odchodził z banku, ale nadal się jej wypiera, a także sprawa wykorzystywania Fundacji BZ WBK do wspierania politycznych celów, a konkretnie skrajnej prawicy.

W książce wymieniają panowie tylko Ordo Iuris, organizację która próbowała wprowadzić totalny zakaz przerywania niechcianej ciąży w Polsce. Kim byli pozostali beneficjenci?

Niestety bank nie udostępnił nam tej listy, co jest bardzo dziwne. Po pierwsze Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, więc jej finanse powinny być transparentne.

Po drugie firmy zazwyczaj chwalą się swoją działalnością charytatywną. Ogłaszają, że tu dały na dom dziecka, a tu zebrały na kosztowną operację...

Dlatego tajemnicę wokół tego, na co szły pieniądze BZ WBK z czasów prezesury Mateusza Morawieckiego uważam za bardzo ciekawe zjawisko.

Czy pana zdaniem Mateusz Morawiecki zrobiłby tak oszałamiającą karierę w bankowości i polityce, gdyby nie był synem swojego ojca, Kornela, założyciela Solidarności Walczącej?

Wątpię, a z pewnością nie tak szybko. Gdyby szukał pracy w banku jako człowiek z ulicy, na początek zostałby kasjerem, a nie dyrektorem i szarą eminancją Banku Zachodniego. Podobnie tylko nazwisku ojca zawdzięcza, że został premierem rządu PiS.

Sam pan przyznaje, że jest zdolny.

Ale zdolności to nie wszystko. Beata Szydło to partyjna weteranka, która zasłużyła na to stanowisko wieloletnią działalnością. A Mateusz Morawiecki? Związał się z PiS, gdy partia wygrała wybory.

Czy był taki czas, gdy lubił pan prezesa Morawieckiego?

Szefa nie trzeba lubić. Podziwiałem go za ambicję i planowanie – jest jedynym człowiekiem z branży, którego znam, tak dalekosiężnie rozpisującym sobie scenariusz kariery.

Mimo to wydał pan z synem książkę, która jest ostrzeżeniem przed Mateuszem Morawieckim.

Zajmuję się pisaniem książek, a Morawiecki to interesujący przykład polityka nowych czasów.

Ale napisaliśmy tę książkę także dlatego, że cechy, które u Morawieckiego podziwiałem są dzisiaj używane do przekształcenia Polski w sposób, który jest dla nas nie do zaakceptowania. Przy moim byłym szefie nawet Jarosław Kaczyński to lewak.

Premier jest nacjonalistą, który marzył o byciu partyzantem i chętnie wprowadziłby rządy twardej ręki. Na prawo od Morawieckiego nie ma już nic, nawet ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TomekL3 napisał:


Tak. Jest wtedy świadomy prawdy, która jest w nim. Wgrane przekonania zakłócają/przekręcają odbieraną z zewnątrz informację.

Moje stwierdzenie odnosiło się do reala a nie astrala ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwani "prawnicy" z Ordo Iuris jadą na kłamstwie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ordo Iuris??. Dajże spokój, to świry. 

Miałem ten artykuł jakoś skomentować, alem sobie znalazł 'gotowca':

"Policja powinna się dokładnie przyjrzeć na jakie strony wchodzą członkowie Ordo Iuris, gdyż zazwyczaj to złodziej krzyczy najgłośniej 'łapać złodzieja' ".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, muls napisał:

Zacznijmy od cofania liczników w samochodach. Prawnicy Ziobry nie zauważyli, że istnieje w kodeksie artykuł 306 a i zastąpili go innym.

Powaliło ich? Kręcą liczniki?

Zresztą. Nie od dziś wiadomo,.że zaostrzenie kar dla pedofilów i walka z tematem (pod tym hasłem znowelizowano błyskawicznie KK i to niezgodnie z prawem), stamowi mniej niż 10% z przepisów, które przy tej okazji znowelizowano w KK (znaczy - przepchnięte były przez nie-rząd). Jak widać powyżej - niektóre też usunięto.

Co za głąby! Za co nas pokarało takimi  (p)osłami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zegarków Nowaka można by za to kupić?

 

Pytanie do premiera: - Dlaczego odsprzedał pan część działki za 190 tys. zł, a potem odkupił tę samą część działki od tej samej osoby za dziesięciokrotnie wyższą kwotę? Jaki był cel takiej transakcji?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, toptwenty napisał:

Dlaczego odsprzedał pan część działki za 190 tys. zł, a potem odkupił tę samą część działki od tej samej osoby za dziesięciokrotnie wyższą kwotę? Jaki był cel takiej transakcji?

Jak to? Przecież widać, jak na dłoni, że to współczesny Robin Hood.

Kupując drugi raz (swoją) działkę za 10 razy tyle, co poprzednio, po prostu dał zarobić "ubogiemu". I tyle. A wrogie siły, zapewne fimasowane przez nieprzychylne Polsce siły, na siłę szukają drugiego dna. Co za wredniaki i wstręciuchy! Zapewnme niepatrioci.

To drugi (po Prezesie - rzecz jasna), krystalicznie czysty człowiek w tym zafajdanym kraju. Wzór cnót wszelakich. Tylko ta wredna, polskojęzyczna prasa, będąca w rękach wrogiego (naszemu aniołowi) kapitału. Jak śmią robić rysy na nieskazitelnym obrazie? A dodatkowo, mieszają do tego. Bogu ducha winną - żonę Pinokia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zukzukzuk

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zukzukzuk napisał:

Dokładnie.

W ramach tejże, Pinokio walczy z dziennikarzami GW, oskarżając ich o naginanie, oczernioanie i przeinaczanie faktów, sugerując (wyborcom) że nie znają swego fachu. Dokłądnie tak, jak było za komuny - kto nie z nami,  ten przeciwko nam. A ręka podniesiona na władzę - będzi odrąbana. 

Co za czasy:(

+!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20190522_012038.jpg

20190522_012013.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, muls napisał:

zadziwiajace jest jak ci co tutaj znaja sie na manipulacjach i udzielaja dobrych rad JESZCZE nie zabrali glosu w temacie.Normalnie nie idzie sie od nich opedzic.

a tutaj to juz zakrawa na kabaret.I zachodzi pytanie jak tam było z innymi biskupami

były uczeń seminarium duchownego oskarżył kardynała Gulbinowicza o molestowanie. "Miałem 15 lat, gdy wszedł do mojego pokoju i mnie dotykał"

miałem na sobie tylko majtki. On spytał, jak mi się podoba w seminarium, czy mam kłopoty z nauką, a potem przysiadł się do mnie, włożył rękę pod kołdrę i zaczął masować mi penisa. Pytał przy tym, czy ktoś mnie nie skrzywdził w seminarium albo nie dotykał wcześniej w ten sposób. Zamarłem. Nie wiedziałem, jak się zachować. Po prostu siedziałem jak skamieniały, nic nie mówiąc. To trwało kilka minut, po czym kardynał po prostu wyszedł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest szansa,  że Gulbinowicz odpowie za swoje łajdactwo , ale co qurwa zrobić z tym, który przymykał na to oczy , a już nie żyje ?

 

 

 

20190522_014559.jpg

7 godzin temu, argus napisał:

Bo to jest tak:

spacer.png

Co racja,  to racja!

 

P.S.

Na tydzień przed wyborami:

20190522_014945.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 23031970

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zukzukzuk napisał:

Jak to? Przecież widać, jak na dłoni, że to współczesny Robin Hood.

Kupując drugi raz (swoją) działkę za 10 razy tyle, co poprzednio, po prostu dał zarobić "ubogiemu". I tyle. A wrogie siły, zapewne fimasowane przez nieprzychylne Polsce siły, na siłę szukają drugiego dna. Co za wredniaki i wstręciuchy! Zapewnme niepatrioci.

To drugi (po Prezesie - rzecz jasna), krystalicznie czysty człowiek w tym zafajdanym kraju. Wzór cnót wszelakich. Tylko ta wredna, polskojęzyczna prasa, będąca w rękach wrogiego (naszemu aniołowi) kapitału. Jak śmią robić rysy na nieskazitelnym obrazie? A dodatkowo, mieszają do tego. Bogu ducha winną - żonę Pinokia...

Jak by to Ci powiedzieć ,hm........

Pozwolę sobie zacytować:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu na dodatek od rana zmanipulowane sondaże. 

Bardzo dziś tam czerwono na głównej stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.