Skocz do zawartości
IGNORED

Codzienność IV RP czyli pod butem i knutem Prezesa :)


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Zyzol napisał:

"Zaraz za tym duże nakłady przewidziano na modernizację Marynarki Wojennej i zakup samolotów szkolno-bojowych."

Te osiągnięcia to niewielka liczba o samolotów szkolno-treningowych, a nie szkolno-bojowych (między jednym i drugim jest szalona różnica) - co pokazuje, że Pacek ma kiepska wiedzę wojskową.

Nie Pacek ma kiepską wiedzę wojskową tylko Ty historyczną.  Wywiad jest z sierpnia 2010.  Wtedy jeszcze obowiązywała koncepcja samolotu szkolno-bojowego, powstała za czasów Irydy.  Gdy okazało się, że oferty na określoną specyfikację znacząco przekraczają założone koszty, odrzucono je, ale to już było  w październiku 2011 i powrócono do koncepcji samolotu szkolno-treningowego, zresztą słusznie, bo po co inwestować w kilkanaście poddźwiękowych samolotów szkolno-bojowych gdy się posiada prawie sto samolotów bojowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszysz mnie Zyzol tymi swoimi wklejkami które mają obalić tezy których sam jesteś autorem.

Jak widzę nie rozumiesz pojęcia "na razie". Polska zakupiła taką wersję jaka była. Ale można ją zmodernizować do wersji bojowej. Tyle.

M-346LCA? A gdzie to niby lata? Pieprzysz Zyzol trzy po trzy. Tyle, że przynajmniej piszesz "prawdopodobnie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Zyzol napisał:

Zarzuty postawione w wniosku o odwołanie Klicha były oparte na twardych faktach i nie do obalenia.

Zwłaszcza fajnie jest je zestawić z "dokonaniami" PiSu w zakresie obronności przez ostatnie 4 lata ?

14 minut temu, Jaro_747 napisał:

Śmieszysz mnie Zyzol tymi swoimi wklejkami które mają obalić tezy których sam jesteś autorem.

Stara dobra peerelowska tradycja - bohatersko walczyć z problemami które samemu się stworzyło ?

Godzinę temu, Zyzol napisał:

Tak mówi wazeliniarz, a nie doświadczony dowódca liniowy. Poczytaj opinii tego drugiego: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty na poważnie stawiasz Makarewicza naprzeciw Packa, czy to taki żarcik?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłbym zachwycony. Składanie ofiar diabłu na masową skalę, w dodatku za pieniądze podatnika. Lepiej być nie może. W piekle radość. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, il Dottore napisał:

Składanie ofiar diabłu na masową skalę

Ciemnogród z takim podejściem do'medycyny powinien zostać dożywotnio pozbawiony prawa wykonywania zawodu lekarza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, YunnanTEA napisał:

Myślę dokładnie tak samo ale moja kasa będzie leżała rok dłużej. Na zyski nie liczę. Biorę gotówkę i tyle.

O lipcu napisałem w tym sensie, że podobno wtedy ma być przeniesienie do IKE. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zbig napisał:

Nie Pacek ma kiepską wiedzę wojskową tylko Ty historyczną.  

Tendencyjna ocena tego, co napisałem, aby udowodnić mi za wszelką cenę, że nie nie mam racji. Zaraz to udowodnię, że mam jedno i drugie. ?

7 godzin temu, Zbig napisał:

Wywiad jest z sierpnia 2010.  Wtedy jeszcze obowiązywała koncepcja samolotu szkolno-bojowego, powstała za czasów Irydy.  Gdy okazało się, że oferty na określoną specyfikację znacząco przekraczają założone koszty, odrzucono je, ale to już było  w październiku 2011 i powrócono do koncepcji samolotu szkolno-treningowego, zresztą słusznie, bo po co inwestować w kilkanaście poddźwiękowych samolotów szkolno-bojowych gdy się posiada prawie sto samolotów bojowych?

Przed 2010 rokiem trwał spór miedzy rządem Tuska, a prezydentem Kaczyńskim o samoloty szkolno-bojowe dla polskiej lotnictwa wojskowego. Minister Klich przymierzał się do zakupu używanych Hawków z Finlandii, a Kaczyński chciał kupić nowe T-50 w Korei. Pierwszy latał w tym celu do Finlanii, a drugi miał zamiar sfinalizować swój zakup w czasie wizyty w Korei. Ostatecznie Klich nie kupił 18 (ex. szwajcarskich) samolotów Hawk Mk. 66 od fińskiej armii ani zmodernizowanych 16 Mk. 51 od Partii w Finladii z braku pieniędzy, a prezydentowi nie pozwolono kupić  T-50. Widać,że można było postawić się nawet Kaczyńskiemu. W tym czasie przymierzano się również do zakupu (uwaga) nowych szkolno-bojowychBAe Hawk 100 i Hawk 200. Wersje Mk. 51 Mk. 66 mogły wykonywać misje bojowe. Samolotów nie kupiono z powodu braku pieniędzy. W zarzutach przeciwko Klichowi pojawiała się kwestia nieracjonalnych wydatków i cięć budżetowych. Żeby uprzedzić twoja kontrę od razu napiszę, że to samo było i jest za Macierewicza i Błaszczaka. Wiadomo filozofia rządów POPiS-u ciąle żywa.

Tak więc zrezygnowano z samolotu szkolno-bojowego na rzecz szkolno-treningowego z powodów finansowych. Wcześniej planowano zastąpić samoloty Su-22 samolotami szkolno-bojowymi o rozszerzonych możliwościach bojowych. Nie do wszystkich misji bojowych należy stosować i nadają się drogie F-16.

7 godzin temu, Zbig napisał:

Stara dobra peerelowska tradycja - bohatersko walczyć z problemami które samemu się stworzyło ?

Widzę, że posiłkujesz się innymi. Rozumiem. Co dwie głowy to nie jedna. ?

7 godzin temu, Zbig napisał:

Zwłaszcza fajnie jest je zestawić z "dokonaniami" PiSu w zakresie obronności przez ostatnie 4 lata ?

Stara dobra peerelowska tradycja - bohatersko walczyć z problemami które samemu się stworzyło ?

Ty na poważnie stawiasz Makarewicza naprzeciw Packa, czy to taki żarcik?

Tak!

7 godzin temu, Zbig napisał:

Zwłaszcza fajnie jest je zestawić z "dokonaniami" PiSu w zakresie obronności przez ostatnie 4 lata ?

PO miała identyczne dokonanie. 9 lat bezczynność i na krótko prze wyborami szaleństwo zakupów na oślep.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Bobcat napisał:

 

Ciemnogród z takim podejściem do'medycyny powinien zostać dożywotnio pozbawiony prawa wykonywania zawodu lekarza. 

To ty wykazujesz się brakiem podstawowej wiedzy. Już o wiedzy medycznej nie wspominam. Poczytaj sobie na czym polega satanistyczna procedura in vitro i na którym jej etapie dokonuje się SELEKCJI EUGENICZNEJ (tak jak w Auschwitz do gazu). I ile dzieci trzeba zabić by podjąć próbę urodzenia jednego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Śmieszysz mnie Zyzol tymi swoimi wklejkami które mają obalić tezy których sam jesteś autorem.

Wiem, wiem! Mam do czynienia z wyjątkowo poważnym i merytorycznym rozmówcą. 

7 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Jak widzę nie rozumiesz pojęcia "na razie". Polska zakupiła taką wersję jaka była. Ale można ją zmodernizować do wersji bojowej. Tyle.

Zmodernizować nie można. Podwieś pod wersję LIFT 2000 czy 3000 kg dodatkowego uzbrojenia czy zasobników z elektroniką lub paliwem. Oprócz wzmocnienia konstrukcji płatowca - szczególnie skrzydeł i podwozia. Tależy dodać mu elektronikę bojową. Maksymalna masa startowa wersji treningowej to 6700 kg, a bojowej 9500-10250 kg. Samolot zdolny do udziału w misjach bojowych jest droższy co najmniej o 20-25 procent.

7 godzin temu, Jaro_747 napisał:

M-346LCA? A gdzie to niby lata? Pieprzysz Zyzol trzy po trzy. Tyle, że przynajmniej piszesz "prawdopodobnie".

M-346LCA został opracowany na zamówienie ZEA. Woski mieli mu dostarczyć 20 samolotów tego typu od 2012 roku. Włosi nie ujawnili wszystkich okoliczności zakupów. Tak samo, jak w przypadku najnowszego kontraktu na 6 M-346FA, któt jest obecnie oferowany także Polsce dla zastąpienia Su-22: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, il Dottore napisał:

To ty wykazujesz się brakiem podstawowej wiedzy

Dałeś (kolejny) dowód że ideologiczne zaślepienie i dewocyjna kołtuneria są u Ciebie nadrzędne w stosunku do wiedzy. Tacy powinni być trwale usuwani z zawodu lekarza. Twoje wrzaski i stosowanie prawa Godwina nic nie zmienią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, il Dottore napisał:

Też byłbym zachwycony. Składanie ofiar diabłu na masową skalę, w dodatku za pieniądze podatnika. Lepiej być nie może. W piekle radość.

Są w Polsce tacy co składają hołd Hitlerowi. Zdaje się że nie są niemili obecnej władzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:

Dałeś (kolejny) dowód że ideologiczne zaślepienie i dewocyjna kołtuneria są u Ciebie nadrzędne w stosunku do wiedzy. Tacy powinni być trwale usuwani z zawodu lekarza. Twoje wrzaski i stosowanie prawa Godwina nic nie zmienią.

Najpierw wiecej glosow na leb, a teraz usuwanie z zawodu z powodu pogladow, brawo. Tylko tak dalej.

To sa dopiero dowody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, il Dottore napisał:

To ty wykazujesz się brakiem podstawowej wiedzy. Już o wiedzy medycznej nie wspominam. Poczytaj sobie na czym polega satanistyczna procedura in vitro i na którym jej etapie dokonuje się SELEKCJI EUGENICZNEJ (tak jak w Auschwitz do gazu). I ile dzieci trzeba zabić by podjąć próbę urodzenia jednego.

Nie! Zdecydowanie nie wierzę, że ten osobnik może być lekarzem. To jest po prostu niemożliwe. To jakiś kuc Korwina, który pracuje w Irlandii na kutrze i jest poniewierany przez szypra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bubusia napisał:

Najpierw wiecej glosow na leb, a teraz usuwanie z zawodu z powodu pogladow, brawo. Tylko tak dalej.

To sa dopiero dowody.

Niedawno Okręgowa Izba Lekarska (chyba w Katowicach) zawiesiła w prawach wykonywania zawodu lekarza będącego jedną ze sztandarowych postaci antyszczepionkowców.

Gdybym zechciał teraz zastosować Twoją ulubioną i jakże często przez Ciebie używaną metodę rżnięcia głupa to powinienem spytać czy to są szykany z powodu poglądów? 

Należy odróżnić medycynę od szarlatanerii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, il Dottore napisał:

To ty wykazujesz się brakiem podstawowej wiedzy. Już o wiedzy medycznej nie wspominam. Poczytaj sobie na czym polega satanistyczna procedura in vitro i na którym jej etapie dokonuje się SELEKCJI EUGENICZNEJ (tak jak w Auschwitz do gazu). I ile dzieci trzeba zabić by podjąć próbę urodzenia jednego.

Więcej takich wpisów nawiedzonych fanatyków poproszę. Im więcej tym lepiej.

Prze czym obok pochwalasz Pinocheta, co w swej wyjątkowej głupocie  toleruje @moderacja. Pozdrowienia Panowie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, zetempowiec napisał:

To jest po prostu niemożliwe

Co jest niemożliwe? Gdzie nakłamałem? Znasz tą satanistyczną procedurę lepiej ode mnie - profesjonalisty, czy po prostu tak sobie chlapiesz językiem?

Ogarnij się chłopcze.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

ideologiczne zaślepienie i dewocyjna kołtuneria

Ponawiam pytanie - gdzie nakłamałem??? Zaprzeczasz mi? Ta satanistyczna procedura wcale tak nie wygląda? Naprawdę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, il Dottore napisał:

Co jest niemożliwe? Gdzie nakłamałem? Znasz tą satanistyczną procedurę lepiej ode mnie - profesjonalisty, czy po prostu tak sobie chlapiesz językiem?

Ogarnij się chłopcze.

Bredzisz jak mały Kazio po dużym zsiadłym mleku. Swoje zabobony uprawiaj w domu.

Jesteś profesjonalistą? W jakiej dziedzinie? Guseł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bobcat napisał:

Bredzisz jak mały Kazio po dużym zsiadłym mleku. Swoje zabobony uprawiaj w domu.

Jesteś profesjonalistą? W jakiej dziedzinie? Guseł?

Ha! Widzę, że uciekamy od meritum do obelg. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, il Dottore napisał:

Ponawiam pytanie - gdzie nakłamałem??? Zaprzeczasz mi? Ta satanistyczna procedura wcale tak nie wygląda? Naprawdę?

Tak. Kłamiesz przedstawicielu ciemnogrodu.

1 minutę temu, il Dottore napisał:

Ha! Widzę, że uciekamy od meritum do obelg. ?

Z ciemniakami inaczej nie można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bobcat napisał:

Kłamiesz

No to panie jasnogrodzki - gdzie nakłamałem, pytam po raz trzeci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mysza 13 napisał:

Łetam - zrobiła masakrę w ,,Polityka" - wycięła fotkę jednego ścierwa ,,,,Oklaski proszę !!!

Cud prawdziwy!!! Po dwóch dniach się zreflektowali. Pewnie jakaś narada była w gronie decyzyjnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, il Dottore napisał:

No to panie jasnogrodzki - gdzie nakłamałem, pytam po raz trzeci?

We wszystkim co tu dzisiaj piszesz. Przedstawiasz swoje ideologiczne fantasmagorie jako ustalenia naukowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ideologiczne, po prostu ma inny poglad na poczatek zaistnienia zycia, i tyle.

Ty z kolei prezentujesz nachalne wciskanie czegos czego nie da sie potwierdzic. Mozna tylko przyjac. Ktos inny moze przyjac cos zupelnie innego. Ty mu tego zabraniasz poslugujac sie obelgami, lub protekcjonalnym tonem. W meritum nie wchodzisz bo nie masz wiedzy. Zreszta tutaj nauka i wiedza maja ograniczony wplyw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krążą słuchy, że Zbysiu wyrwał u Prezesa jedno ministerstwo dla swojego przydupasa, niejakiego Wosia.

Co to będzie, Ministerstwo Demontażu Państwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - całkiem szczerze. O co tutaj chodzi?:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli na sali jest jakiś prawnik to proszę o komentarz, dlaczego sąd odmówił???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bubusia napisał:

Jakie ideologiczne, po prostu ma inny poglad na poczatek zaistnienia zycia, i tyle.

Ty z kolei prezentujesz nachalne wciskanie czegos czego nie da sie potwierdzic. Mozna tylko przyjac. Ktos inny moze przyjac cos zupelnie innego. Ty mu tego zabraniasz poslugujac sie obelgami, lub protekcjonalnym tonem. W meritum nie wchodzisz bo nie masz wiedzy. Zreszta tutaj nauka i wiedza maja ograniczony wplyw.

Każdy ma niezbywalne, święte prawo mieć takie poglądy jakie uważa za słuszne. Ale nikt nie ma prawa narzucania ich innym, gdyż swoje uznał za jedynie słuszne i jedynie akceptowalne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.