Skocz do zawartości
IGNORED

Codzienność IV RP czyli pod butem i knutem Prezesa :)


Jaro_747

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Moontan napisał:

 czy Warszawę stać na tak dużą liczbę radnych?

Tu sa trwonione nasze pieniadze ........

Czy za czasów gdy Prezydentem Warszawy był Lech Kaczyński zmalała czy wzrosła liczba urzędników miejskich?

Czy zmalała liczba radnych? Czy PiS podjął jakieś inicjatywy czy uchwały w tym kierunku?

Proste pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adalbert95 napisał:

Uuu

nie masz sobie z kim pogadać ?

wrodzona tępota i agresja wylewa ci się szambem na forum , akurat mnie twoje megalomańskie wypierdy przestały obchodzić, żałosna imitacjo propagandy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny zmarnowałeś okazję by milczeć i nie robić z siebie jeszcze większego idioty niż jesteś. Cóż, trudno, twój wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Moontan napisał:

To nie Tusk to nie Kaczynski to wasza wina ze pozwalacie sie tak beszczelnie dymac.......

To ty dajesz się dymać i to w dodatku bez mydła. Widocznie to lubisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Inżynierze  Mamoń,, kto za to płaci? Pan płaci, pani płaci, my płacimy. To są nasze pieniądze proszę pana. Społeczeństwo.

 

 

>>>Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu… Mmmm… Tak, nie… Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.<<<<<<

 

 

...A tu cos godnego naszej noblistki...)))))

"Z tych naszych rozmów wyłania się idea występów i… jakich jeszcze nie było. Stworzenia czegoś zupełnie nowego. Nowa wartość może powstać jako synteza różnorodnych sprzecznych ze sobą wartości. Jeżeli chcemy osiągnąć nową wartość, musimy doprowadzić do konfliktu między tym, co fizyczne, a tym, co duchowe. Jeżeli natura, więc fizyczność, jest czymś pierwotnym, czyli tezą, to kultura jest jej antytezą, a synteza tym, co pragniemy osiągnąć. Gdy ktoś z nas gimnastykuje się, reprezentuje naturę, więc tezę, jeśli ktoś z nas śpiewa, reprezentuje kulturę, więc antytezę. Chcąc stworzyć sztukę na naszą miarę, musimy zwiększyć w niej udział wysiłku fizycznego, a dla antytezy i duchowego. I to jest nowa strategia syntezy. I to jest nowa koncepcja sztuki."

 

 

Edytowane przez Moontan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem słusznie. Grube dziesiątki miliardów która kosztowała kiełbasa wyborczą PiS to koszt który ponoszą podatnicy, nie osobiście pisory, które dzięki tej kiełbasie dorwały się do koryta i napełniają już wyłącznie swoje brzuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wielbiciel PiS niestety z tych nieogarniających całości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks.Tymoteusz S. odchodzi...

Czy będzie transmisja z tego eventu w TVP, z udziałem rządu oraz najważniejszych polityków PiS  i Episkopatu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wiadomo skąd takie różne opinie w Polsce i w Europie o szczycie i "blokadzie" Morawieckiego:

Tak naprawdę rząd PiS uzyskał jedynie tyle, że zgodził się na cel neutralności klimatycznej do 2050 nie wczoraj - a zrobi to w czerwcu, już po wyborach prezydenckich. Koszt tego werbalnego (bo nawet nie taktycznego) ustępstwa Unii, o które Morawiecki walczył z powodu wewnętrznych interesów wyborczych PiS, jest dla Polski ogromny: ustawiamy się jako hamulcowy, sami jak palec przeciw całej Unii, pozbawiamy wpływu na regulacje, które i tak będziemy musieli wypełniać. I wpływu na rozdział biliona euro, które Unia przeznaczy na zmiany w energetyce.

Jednak partykularne interesy i mamienie własnego elektoratu wzięły górę nad rzetelną współpracą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?.

Tyle Polsce da Unia.

A Kurwizja powie, że to zaś ten bandyta Tusk winien. I Tokarczuk - banderowska, prostacka grafomanka.

 

I git - motłochowi wystarczy do szczęścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać, że w tej kadencji w UE postawiono na praworządność i zeroemisyjność. W obydwu przypadkach Polska jest największym hamulcowym. Ostatni projekt ustawy o sędziach jest wprost wypowiedzeniem wojny KE i TSUE. Znowu stawiamy się w roli tego, który z porywa się z motyką na słońce. Jest niemożliwym, żebyśmy z tego zwarcia nie wyszli poobijani, ale rząd PiS będzie miał szansę trochę dłużej łupać Polskę i dawać zarabiać swoim kolegom i znajomym, chociażby w taki sposób:

Rada nadzorcza Energi zdecydowała, że nowym prezesem państwowej spółki będzie Jacek Goliński. Do zarządu wejdzie również również Adrianna Sikorska. Od objęcia władzy przez PiS w 2015 r. firma miała już dziewięciu prezesów.

Dziesiąty prezes w cztery lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez osimar

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sine Metu napisał:

 

A zamiast tego samorząd powinien przestać płacić za religię w szkołach, fakt

 

Nie mam nic przeciwko.

A ustawa śmieciowa bardzo ładnie wykosiła konkurencję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, osimar napisał:

Dziesiąty prezes w cztery lata.

Karuzela uwłaszczeniowa PiS kręci się w najlepsze, ale kolejka do intratnych stanowisk długa i chyba będzie się wydłużać bo każdy łańcuszek szczęścia kiedyś się kończy, więc się trzeba spieszyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, osimar napisał:

widać, że w tej kadencji w UE postawiono na praworządność i zeroemisyjność. W obydwu przypadkach Polska jest największym hamulcowym. Ostatni projekt ustawy o sędziach jest wprost wypowiedzeniem wojny KE i TSUE.

Ja się zastanawiam, jak to się stało, że w ogóle nas do tej Unii przyjęli. Czy wiedzieli, że prawie połowa obywateli to chamy czystej krwi? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem głównym celem przyjęcia nas i innych krajów postkomunistycznych, była chęć stworzenia większej organizacji państw zdolnych oprzeć się  potędze USA i Chin. Tam myśli się perspektywicznie, a tylko taki twór ma szansę stanąć jak równy z równym z USA czy z Chinami a nawet Rosją. Oczywiście dodatkowo zwiększało się wolny rynek, przepływ kapitału i myśli ludzkiej, konkurencyjność gospodarki i nie ukrywajmy sferę wpływów.

Druga, bardzo istotna sprawa, UE wydawało się, że przyjęcie nas do wspólnoty spowoduje zablokowanie odbudowy państw autorytarnych. Tutaj przede wszystkim Niemcy były zainteresowane, bo to głównie one graniczyły z byłym blokiem wschodnim. Niestety, jak widać homo sovieticus wiecznie żywy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adalbert95 napisał:

Zrozumiał czy mam może powtórzyć?

Ja bym prosił o powtórzenie. I o obiecany konspekt.?

8 godzin temu, Adalbert95 napisał:

Po raz kolejny zmarnowałeś okazję by milczeć i nie robić z siebie jeszcze większego idioty niż jesteś. Cóż, trudno, twój wybór.

Ty te okazję marnujesz z każdym swoim postem. To tak w ramach dyskusji o radnych. Jest ich zdecydowanie za dużo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, toptwenty napisał:

Ks.Tymoteusz S. odchodzi...

Czy będzie transmisja z tego eventu w TVP, z udziałem rządu oraz najważniejszych polityków PiS  i Episkopatu?

A co cię obchodzi życie dzieci osób publicznych, nawet jeśli to jest syn oborowej.

Jesteś pisowskim szambonurkiem?

57 minut temu, osimar napisał:

Rada nadzorcza Energi zdecydowała, że nowym prezesem państwowej spółki będzie Jacek Goliński. Do zarządu wejdzie również również Adrianna Sikorska. Od objęcia władzy przez PiS w 2015 r. firma miała już dziewięciu prezesów.

A za chwilę Energę przejmie Orlen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale w tym akurat przypadku - syn oborowej jest jak najbardziej osobą (przepraszam za wyrażenie) - publiczną.

Mało tego -  w dodatku do "publicyzacji" tego nieszczęśnika i ja się przyłożyłem moimi podatkami.

Wszak też za moje, te różniaste barany z piedestałów jeździły na rozmaite kościelne cyrki i wygłupy z Tymciem S.

 

 

A to, że mu stara krzywdę zrobiła, to fakt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, osimar napisał:

moim zdaniem głównym celem przyjęcia nas i innych krajów postkomunistycznych, była chęć stworzenia większej organizacji państw zdolnych oprzeć się  potędze USA i Chin. Tam myśli się perspektywicznie, a tylko taki twór ma szansę stanąć jak równy z równym z USA czy z Chinami a nawet Rosją. Oczywiście dodatkowo zwiększało się wolny rynek, przepływ kapitału i myśli ludzkiej, konkurencyjność gospodarki i nie ukrywajmy sferę wpływów.

Druga, bardzo istotna sprawa, UE wydawało się, że przyjęcie nas do wspólnoty spowoduje zablokowanie odbudowy państw autorytarnych. Tutaj przede wszystkim Niemcy były zainteresowane, bo to głównie one graniczyły z byłym blokiem wschodnim. Niestety, jak widać homo sovieticus wiecznie żywy.

A moim zdaniem łaskawie przyjęto nas aby przychylić nam zwyczajnie nieba i tak zwyczajnie, po ludzku pomóc abyśmy dogonili lub nawet mieli szansę prześcignąć kraje dawnej UE.

Miłosierne Niemcy, ich roczna składka wynosi przeciętnie 25,48 mld EUR (2013-2019). Tymczasem korzyści z udziału we wspólnym rynku UE szacowane są obecnie na 208 mld EUR rocznie. Podobnie Francja.

W tej beczce dziegciu i gówna, jaką jest UE, można czasami znaleźć jakieś kropelki miodu - polactfo może się cieszyć żarciem z Lidla i poparobkowac dla Niemca u siebie za firmową fabię.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Amator 2b napisał:

A moim zdaniem łaskawie przyjęto nas aby przychylić nam zwyczajnie nieba i tak zwyczajnie, po ludzku pomóc abyśmy dogonili lub nawet mieli szansę prześcignąć kraje dawnej UE.

Miłosierne Niemcy, ich roczna składka wynosi przeciętnie 25,48 mld EUR (2013-2019). Tymczasem korzyści z udziału we wspólnym rynku UE szacowane są obecnie na 208 mld EUR rocznie. Podobnie Francja.

W tej beczce dziegciu i gówna, jaką jest UE, można czasami znaleźć jakieś kropelki miodu - polactfo może się cieszyć żarciem z Lidla i poparobkowac dla Niemca u siebie za firmową fabię.

 

zamiast narzekać, zrób coś, żeby to Niemiec mógł poparobkować u Ciebie. Zobacz też ilu producentów polskich produkuje dla Lidla i jaki jest eksport tych produktów do innych sklepów Lidla w Europie.

Zastanów się (może teraz przesadziłem) kiedy nastąpił największy rozwój Polski. Przed czy po wejściu do UE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Amator 2b napisał:

polactfo może się cieszyć żarciem z Lidla i poparobkowac dla Niemca u siebie za firmową fabię.

Nie to co naście lat temu. Wtedy to było ...puste półki sklepowe, szynka dwa razy w roku wystana w całonocnej kolejce i buty na kartki, a w zasadzie wszystko na karki. Nie wiem jak wam, ale mnie się znacznie bardziej podoba to co jest teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bezlitosna Niusia napisał:

No, ale w tym akurat przypadku - syn oborowej jest jak najbardziej osobą (przepraszam za wyrażenie) - publiczną.

Mało tego -  w dodatku do "publicyzacji" tego nieszczęśnika i ja się przyłożyłem moimi podatkami.

Wszak też za moje, te różniaste barany z piedestałów jeździły na rozmaite kościelne cyrki i wygłupy z Tymciem S.

 

 

A to, że mu stara krzywdę zrobiła, to fakt...

Wiesz Jacku, argumenty, które użyłem nie są moje ale @Adalbert95 i @Zbig., które były skierowane do mnie, kiedy kilka dni temu napisałem o Tymoteuszu.

Jak widzisz, mi nie wolno.

 

W dniu 11.12.2019 o 14:54, Adalbert95 napisał:

Nie rozumiesz? To ci wyjaśnię: my w przeciwieństwie do was nie mamy ani w zwyczaju, ani nie odczuwamy przyjemności w kopaniu leżącego. Choćby to była nawet i ta durna oborowa.

 

W dniu 11.12.2019 o 15:35, Zbig napisał:

W szczególności, w przeciwieństwie do pisowskich szambonurów, nie obchodzą nas historie dzieci osób publicznych.

O, znalazłem, żeby jakiś gamoń nie wyskoczył, że kłamię jak każdy pisowiec?

Albo piszę tylko to co znalazłem w biuletynie albo przekazali mi na odprawie w centrali? 

No właśnie, biuletyn, jeszcze dziś nie zaglądałem.

Chyba przez to, że wczoraj do 2 w nocy słuchałem płyt muzyka urodzonego w stolicy Podkarpacia, czyli oczywiście w Rzeszowie.. No i zaspałem.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Amator 2b napisał:

W tej beczce dziegciu i gówna, jaką jest UE, można czasami znaleźć jakieś kropelki miodu - polactfo może się cieszyć żarciem z Lidla i poparobkowac dla Niemca u siebie za firmową fabię.

A kto broni tobie i twoim kumplom założyć taką firmę jak Lidl? Morawiecki pomoże :-))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jacchusia napisał:

Nie to co naście lat temu.

Czas leci, a właściwie to za....la. Tak to było ponad 3 dziesięciolecia temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.