Skocz do zawartości
IGNORED

Indiana line tesi 560 + Yamaha as-500


dawid88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dłuższego czasu szukam jakiegoś zestawu stereo w granicach 2500-3000 zł.

W związku z tym, iż nowy sprzęt będzie znacznie przekraczał mój budżet zdecydowałem się poszukać czegoś używanego.

 

 

Na chwilę obecną znalazłem taki oto zestaw:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do kolumn, to miałem przyjemność odsłuchu - jak dla mnie OK. Niestety Yamahy nie miałem możliwości przetestować, ale czytałem wiele pozytywnych opinii na temat modelu as-500.

 

Co więcej zarówno kolumny jak i wzmacniacz są jeszcze na gwarancji, co dla mnie jest dość istotne.

 

Zależy mi na dość uniwersalnym zestawie, ponieważ muzyka jaka będzie odtwarzana to Klasyka, Jazz, Elektronika.

 

Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś znajdzie chwilę i wypowie się w temacie. Oczywiście bardzo mile widziane inne propozycje sprzętowe :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

do Twoich gatunków muzycznych kolumny jak najbardziej nadają się, jednak wzmacniacz Yamaha to raczej rozwiązanie do muzyki rockowej, popwej, mocniejszych gatunków muzycznych.

Podaj proszę jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe?

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pomieszczenie odsłuchowe jest dość nieregularne. Mieszkam na zaadaptowanym poddaszu. Więc moje ściany są "skosami". W najwyższym punkcie mam 5 m wysokości. Jeżeli chodzi o powierzchnie to jest to około 30 m2.

 

Acha zapomniałem napisać, że od czasu do czasu lubie posłuchac czegos z mocniejszym basem jak rap. Fajnie aby system stereo mógł też "ogarnąć" niskie tony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno jedna jak i druga propozycja jest do kupienia w salonach audio

wybierz się posłuchać i sam oceń.Wiadomo akustyka inne źródło

inne okablowanie może wpłynąć trochę inaczej na finalny efekt w domu

ale jakiś ogólny zarys będziesz miał.Oferty podane przez ciebie

złe nie są,ale nie wiem jak to zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto wydaje 3000 nie ma pojęcia o akustyce pomieszczenia itp,kupuj używaną elektronikę .np.monitory za1500 i wzmacniacz za tyle samo a z czasem dobre zródło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kolumn Indiana Line ze wzmacniaczem Denona bodajże pma720. To połączenie było dla mnie najlepsze spośród trzech zestawów zaprezentowanych przez sprzedawcę. Niestety nie ma nigdzie w moich okolicach miejsca, w którym byłaby możliwość połączenia Yamahy oraz Indiana Line'ów.

 

Ktoś kto wydaje 3000 nie ma pojęcia o akustyce pomieszczenia itp,kupuj używaną elektronikę .np.monitory za1500 i wzmacniacz za tyle samo a z czasem dobre zródło

 

No właśnie stąd też moje pytanie czy ww. zestaw dobrze zabrzmi. Na pewno są tu ludzie którzy znają Indiana Line'y i mogą doradzić jaki inny wzmacniacz do tego dobrać...Może zostawić tą Yamahe i zwrócić uwagę na inną elektronikę, sam nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałbym do nich NAD C356. Te wzmacniacze świetnie wpasowują się w Indiana Line. Ciekawe zgrywają się także z Pioneerami np A50, A70

http://sklep.rms.pl/pioneer-a-70-a70-wzmacniacz-stereo-2-x-90w

http://sklep.rms.pl/nad-c-356-bee-c356-wzmacniacz-stereo

http://sklep.rms.pl/pioneer-a-50-a50-wzmacniacz-stereo-2-x-90w

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon zagrał cieplej. Yamaha była by bardziej detaliczna.

Jeśli podobał Ci sie dźwięk z 720 to znaczy ze moze to być optymalny wybór dla Ciebie. Podobnie będzie z NAD jednak raczej model 326BEE w tej cenie. Ewentualnie Marantz PM 6005.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałbym do nich NAD C356. Te wzmacniacze świetnie wpasowują się w Indiana Line. Ciekawe zgrywają się także z Pioneerami np A50, A70

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Propozycje Rafko są jak dla mnie zbyt wygórowane cenowo. Na elektronikę mogę przeznaczyc 1500 zł, jeśli będzie trzeba max 2000 zł.

 

Denon zagrał cieplej. Yamaha była by bardziej detaliczna.

Jeśli podobał Ci sie dźwięk z 720 to znaczy ze moze to być optymalny wybór dla Ciebie. Podobnie będzie z NAD jednak raczej model 326BEE w tej cenie. Ewentualnie Marantz PM 6005.

 

Pozdrawiam

 

Marantz troche za wysoka cena. Nad326BEE - tutaj jak najbardziej mój przedział cenowy. Myślicie Panowie, że może poradzić sobie lepiej z Indiana Line'ami niż PMA 720?

 

Mam jeszcze propozycje zakupu Onkoy TX-8150. Czytajac opis - jest to bardzo funkcjonalne urządzenie. Pytanie tylko czy dużo stracę na jakości brzmienia przy tym amplitunerze względem któregoś z wyżej wymienionych wzmaków ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz troche za wysoka cena. Nad326BEE - tutaj jak najbardziej mój przedział cenowy. Myślicie Panowie, że może poradzić sobie lepiej z Indiana Line'ami niż PMA 720?

 

Mam jeszcze propozycje zakupu Onkoy TX-8150. Czytajac opis - jest to bardzo funkcjonalne urządzenie. Pytanie tylko czy dużo stracę na jakości brzmienia przy tym amplitunerze względem któregoś z wyżej wymienionych wzmaków ?

 

NAD 326 to jednak lepsze urządzenie niż 720 AE od Denona. Z Kolei 8150 będzie grał nieco gorzej od 326tki ale ma za to dużo większa funkcjonalność. Coś za coś. Jest to urządzenie godne polecenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam kompletuje drugi zestaw audio.Mam indiana tesi 560 i szukam do nich wzmacniacz.

Zastanawiam sie nad yamaha as500,as700,onkyo 9050,marantz pm7004 ktory zgra sie z indianami?

Bedzie tez podpiete do dekodera.Wiec dzwiek z kanalow tv tez musi byc dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Z wymienionych przez Ciebie AS700, nie wiem w jakiej cenie możesz go mieć ale sprawdź jeszcze Magnata MA600.

Możesz go od nas wypożyczyć na testy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wzmacniacz yamaha zagra odczuwalnie lepiej niz amplituner yamahay rn602?

A jak wypada onkyo 9050 mocowo slabiej niz yamaha as 700?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Yamaha as700 i nowsza as701 gra wyraźnie lepiej, mocniej bardziej przestrzennie od 602ki. Z kolei onkyo 9050 to mniej więcej poziom rn602. Może bardziej stereofoniczny. To odpowiednik Yamahy seri as501.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I mam w domu na testy yamahe as501 i onkyo a9050.Wczoraj troche ich posluchałem nie dlugo bo robilo sie juz późno.Oba wzmacniacze na prawde fajne i porządnie wykonane no moze mala uwaga co do onkyo ale to za chwile.Na moj gust yamaha ładniejsza ale onkyo tez daje rade.As501 jest tez wyczuwalnie ciezsza i większa.Coś o dźwieku słuchałem ich na zmiane i to w konfiguracji 2.0 oraz 2.1.Co do yamahy jest moc powiem Wam że wzmacniacz to jednak wzmacniacz.Yamaha gra mocnym ale cięzkim i gestym dzwiekiem.Dla mnie strasznie przyklejonym do kolumn.Separacja instrumentow taka średnia.Krecenie treble nie wnosi nic dobrego do muzyki bo nie daje wysokim tona tego czegos,takiej przestrzeni i wybrzmienia wysokich czestotliwosci.Mialem tez yamahe rn602 i powiem ze yamaha ma swoj styl grania.Jednak bez zastanowienia bralbym wzmacniacz!!

Onkyo,pierwsze co to jak zapusciłem Billie Jean Jacksona to jakos do konca utworu nie zalaczylem suba.Poprostu mimo ze basu bylo mniej niz w as501 pokretlami narazie nie krecilem to bylo mi tak milo w uszach.Jakas taka przejrzystosc,więcej szczegółów dźwiek oderwał sie bardziej od kolumn i fajnie wypełnil pokoj.Podkreciłem troche gore no i zrobilo sie jeszcze fajniej moje kolumny zagrały tak jak mi sie marzyło.Właczylem suba dalo to fajniesza głebie i uzupelnilo ten niższy bas ale i bez niego onkyo dało mi wiecej frajdy niz yamaha z i bez suba.Mocne krecenie potencjometrem od basu w onkyo dla mnie nie ma sensu bo podbijamy ten wyzszy bas co w moim salonie skutkuje nie przyjemnym juz buczeniem.Ale onkyo ma tez jakas tam funcje podbicia basu i to dalo fajny efekt.W yamaha krecenie basem podbija niski bas wiec moglem dac go wiecej ale tez z umiarem bo robi sie jakos bardziej twardo i dudniaco.

Ogolnie jak ktos ma kolumny tesi560 to polecam do nich onkyo bo z yamaha nie wykorzystamy tej wspaniałej wysokotonowki jaka tam siedzi.Oczywiscie to moje odczucia ktos inny moze wolalby yamahe lub calkiem cos innego ale po to wlasnie robimy odsluch w domu i nam ma sie podobac.

Na koniec bo miałem napisac cos o onkyo,swiat jest okrutny jednak bo mimo ze onkyo mnie oczarowalo dzwiekiem to jest mala rzecz ktora mnie zasmucila.Chodzi o potencjometr glosnosci zwyczajnie przy kreceniu sa takie trzaski,ciche charczenia w glosnikach nie zawsze to slychac bo zalezy od rodzaju muzyki.Nie wiem co to jest czy zastosowana tam technologia ma na to wplyw czy jakosc potencjometru ale fajne to to nie jest.Moze ktos kto posiada ten wzmak sie wypowie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych trzasków normalnie nie ma!!

Potencjometr chodzi cichutko i gładko. Jeśli zdecydujesz się na nową sztukę to napisz do nas. Będzie wolna od tego defektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.