Skocz do zawartości
IGNORED

studio 16hz canto grand vs chario constelation delphinus


m_arcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy ktoś może porównywał bezpośrednio te dwie kolumny? Słuchałem obu i wydaje mi się, że obie są na bardzo podobnym poziomie, ale od jednego do drugiego odsłuchu minął miesiąc, wrażenia się zacierają i tak na prawdę to jestem trochę zielony. Słuchalem Canto Grand na Cayin mt35, Atoll in100se i Audio Analogue crescendo, natomiast Chario Delphinus na Heed Obelisk Si i lampie firmy LA, ale modelu nie pamiętam. Najbardziej interesuje mnie, czy ktoś odsłuchiwał je bezpośrednio po sobie, tego samego dnia, ale również opinie posiadaczy, bo myślę że tacy też się znajdą.

Z mojej strony mogę powiedzieć, że bass reflex w dół u Chario wyglada na bardzo przemyślaną sprawę i daje większą swobodę w układzie w pokoju. Do tego zwrócił moją uwagę bas, który nisko schodzi, ale również przy przesłuchaniu Chris'a Jonesa "Long after you're gone" mam wrażenie że bas zszedł jednak za nisko i zaczął mi z czymś nieprzyjemnie rezonować, tak, jakby się membrana z czyms stykala w trakcie ruchu, ciężko mi to opisać, miałem poprostu wrażenie nienaturalności, zniekształcenia. Z drugiej strony Canto Grand chyba tak nie uwypukliły niskich częstotliwości. Z resztą nie odniosłem wrażenia, żeby którekolwiek wychodziły na przód. I właśnie zastanawiam się, czy to nie jest ich zaletą, że żaden fragment nie zaszalał a wszystko grało jakby bardziej spójnie, dobrze wyważone było wszystko. No nie wiem, od początku miałem na oku te dwa zestawy, a odsłuchy w ogóle mi nie pomogły w dyskwalifikacji którejś z miejsca, albo faworyzowania innej.

Może ktoś ma zupełnie inny pomysł na coś w granicach 4500, czego da się posłuchać w Warszawie, też będę otwarty na propozycje. Pokój tymczasowo bardzo mały, 9mkw, ale nie będę w nim do końca życia mieszkał.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Kudos X2, mam je od marca i są to niesamowite kolumienki jak na ich skromna posture .. Grają rzetelnie uczciwie i bardzo precyzyjnie zarazem. U mnie doskonale wypełniają dźwiękiem pokój 22 m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzięki uprzejmość Pana Grzegorza miałem okazji u siebie posłuchać Canto Grand. Napędzał je Atoll IN100SE, źródło to Azur 350C. Ja mam pokój 18-19m2, ale jest to pokój przejściowy jeszcze otwarty na przedpokój. Kolumny grają fantastycznie!. Jak na monitory grają potężnie, mocnym i zróżnicowanym basem. Z Atoll-e był sprężysty i dobrze kontrolowany. Bardzo mi się podobała rozbudowana średnica. Wysokie tony takie jakie lubię. Dźwięczne szczegółowe, ale nie męczące. Są to kolumny do długich odsłuchów.

 

m_arcin na 9m2 te monitory wg mnie będą za duże. Na Twój metraż pewnie lepsze by były Canto One. Chyba, że faktycznie w niedługim czasie będziesz miał większy pokój i ten zakup traktujesz przyszłościowo to możesz myśleć o Canto Grand.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin spodobały Ci się kolumny które grają odmienną szkołą brzmienia i na co innego producenci kładli nacisk przy projektowaniu obu konstrukcji. Te od Studia 16 Hz to już bardziej wyrafinowana konstrukcja i brzmienie bardziej wysmakowane, a Chario jak to Chario zawsze gra od lat tą samą szkołą trochę pod górkę z audiofilskimi manierami, jednak jest sporo wielbicieli tego silnego basu, żywiołu na górze i subtelnej ciut cofniętą średnicą. Co komu się podoba. Komponenty na pewno masz lepsze w polskich kolumnach. Obsługę pewnie też, bo i w domu mógł byś Canto sobie posłuchać jak się skontaktujesz z producentem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canto grand miałem chwile u siebie w 19m2 i był to zdecydowanie za mały pokoik do nich.W 9m2 zapomnij,to potężnie grająca kolumna .Do Twojego metrażu ani grand ani delphinus.Może rls calisto?U mnie z lampą czarują teraz minimy amator też mogły by zagrać w 9m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimy to ju z chyba tylko używane, a co do tego mam zawsze lekkie obawy. ale RLS Callisto chyba da się posłuchać w Warszawie, bo już znalazłem jeden sklep, który je oferuje, także wybiorę się posłuchać na pewno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy ktoś może porównywał bezpośrednio te dwie kolumny? Słuchałem obu i wydaje mi się, że obie są na bardzo podobnym poziomie, ale od jednego do drugiego odsłuchu minął miesiąc, wrażenia się zacierają i tak na prawdę to jestem trochę zielony. Słuchalem Canto Grand na Cayin mt35, Atoll in100se i Audio Analogue crescendo, natomiast Chario Delphinus na Heed Obelisk Si i lampie firmy LA, ale modelu nie pamiętam. Najbardziej interesuje mnie, czy ktoś odsłuchiwał je bezpośrednio po sobie, tego samego dnia, ale również opinie posiadaczy, bo myślę że tacy też się znajdą.

Z mojej strony mogę powiedzieć, że bass reflex w dół u Chario wyglada na bardzo przemyślaną sprawę i daje większą swobodę w układzie w pokoju. Do tego zwrócił moją uwagę bas, który nisko schodzi, ale również przy przesłuchaniu Chris'a Jonesa "Long after you're gone" mam wrażenie że bas zszedł jednak za nisko i zaczął mi z czymś nieprzyjemnie rezonować, tak, jakby się membrana z czyms stykala w trakcie ruchu, ciężko mi to opisać, miałem poprostu wrażenie nienaturalności, zniekształcenia. Z drugiej strony Canto Grand chyba tak nie uwypukliły niskich częstotliwości. Z resztą nie odniosłem wrażenia, żeby którekolwiek wychodziły na przód. I właśnie zastanawiam się, czy to nie jest ich zaletą, że żaden fragment nie zaszalał a wszystko grało jakby bardziej spójnie, dobrze wyważone było wszystko. No nie wiem, od początku miałem na oku te dwa zestawy, a odsłuchy w ogóle mi nie pomogły w dyskwalifikacji którejś z miejsca, albo faworyzowania innej.

Może ktoś ma zupełnie inny pomysł na coś w granicach 4500, czego da się posłuchać w Warszawie, też będę otwarty na propozycje. Pokój tymczasowo bardzo mały, 9mkw, ale nie będę w nim do końca życia mieszkał.

 

Pozdrawiam!

Właśnie miałem na testach Canto w białym piano i wykonanie genialne. Słuchałem w połaczeniu z lampką Cayina na EL34 oraz wielkim A70. Świetne zgranie i dźwięk jakiego próżno szukać w kolumienkach za 8-10kzł.

Szkoda, że nia ma w ofercie podłogówek z serii Canto w cenie 5-6kzł to by był hicior.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,moje monitory są z 1992r.:),daj znac po odsłuchu calisto.Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

ja porownywalem u siebie obie konstrukcje na ECI-2, wybralem Canto, gram na ok. 18-19m2

Moon...ale ty lubisz masaż niskimi tonami...nie wszyscy tak mają...do ciężkich brzmień...słabe realizacje jak znalazł...w dobrych to już jest podbarwion męczący bachor, który czuć a nie słychać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon...ale ty lubisz masaż niskimi tonami...nie wszyscy tak mają...do ciężkich brzmień...słabe realizacje jak znalazł...w dobrych to już jest podbarwion męczący bachor, który czuć a nie słychać...

 

bez przesady:) nie uwazam, zeby w moich warunkach lokalowych ten bas byl taki dominujacy, w roznych rzeczach poza metalem jest rowniez ok, a po zmianie na lampe jeszcze lepiej;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin jeśli nie chcesz zmieniać kolumn po zmianie lokalu i nie tracić czasu na bzdety tylko delektować się muzyka a pieniądze topić w płytach to bierz Canto Grand. Trochę się pomęczysz z za dużym dźwiękiem do swojego pokoju, ale jak nie odkręcisz gałki powyżej 9 godziny to będzie świetnie. Wspomnisz moje słowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 19m2 nie trzeba było gałki odkrecac ,bas tak dominował ze większości płyt nie szło słuchac wogole.Wtedy żonglowałem kolumnami tak,ze kurier jedne paczki wnosił a inne zabierał.Było z canto więcej basiska niż z focali 816wv czy tannoyi dc6t.Moze mój copland po prostu im nie podpasował-ale nawet Pan Grzegorz mi mówił ,ze jest to kolumna ,dla której 18m2 to absolutne minimum.Panie fotografie polecanie ich do tak małego pokoiku nie jest zbyt roztropne bo swietnie z pewnoscia nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na razie umówiony na odsłuchy w jednym z Warszawskich sklepów. Poprosiłem pana o poradę ( wiedząc że ma w ofercie callisto ) i własnie te monitory mi wskazał. na półcę zauważyłem też atc scm7, więc zrobię sobie małą sesję z obydwoma. Zastanawiam się jeszcze nad Canto One i może dam drugą szansę Dynaudio Excite x14. Do tej pory słuchałem zawsze muzyki z dużych podłogówek i jako ciężko mi się na takie maluchy przestawić :(.

 

PS dobierał ktos wzmacniacz do atc scm7? oczywiscie ostatnia wersja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było z canto więcej basiska niż z focali 816wv czy tannoyi dc6t.Moze mój copland po prostu im nie podpasował-ale nawet Pan Grzegorz mi mówił ,ze jest to kolumna ,dla której 18m2 to absolutne minimum.

 

przed Canto w tych nieszczesnych 18-20m2 mialem 836VW, gdzie basu nie bylo za specjalnie, z Canto sie to odmienilo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie pisze.Basu z canto jest więcej niż z nie jednej podłogówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie pisze.Basu z canto jest więcej niż z nie jednej podłogówki.

 

w moim przypadku nie uwazam, ze jest go za duzo, jak na taki metraz, z Cayinem i Fonciakiem jest w sam raz. Chyba ze na plytach basu brak, to Canto go nie urodza;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim pomieszczeniu spróbowałbym Dynaudio Audience 42.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po odsłuchach ATC SCM7 i RLS Callisto. Do tego udało się jeszcze odsłuchać Sonus Faber Toy Speaker. Dzisiaj wygrały ATC. I myślę, że w ogóle wygrają. Dźwięk wydawał mi się bardziej precyzyjny, rozdzielczy, pasmo bardziej zrównoważone, na takiej zasadzie, że żadna jego część nie przepychała się łokciami z innymi, żeby wyjść na pierwszy plan. Najbardziej zwróciły moją uwagę niskie tony. Dla mnie przyjemniejsza w odbiorze okazała się konstrukcja zamknięta. Jednocześnie z całej trójki najbardziej przybliżyły mnie do sceny, tak jakbym mógł palcem wskazać, gdzie stoi wokalista, gdzie gitara, a gdzie perkusja. Zamierzam się jeszcze rozejrzeć, ale myślę że jednak wygrają ATC. Po pierwsze bardzo mi się podobały, to chyba najważniejsze, po drugie zamknięta konstrukcja wydaje się idealna do moich warunków odsłuchowych, czyli 9mkw. pozostaje jeszcze znaleźć przyzwoity wzmacniacz z drugiej ręki i jazda!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Właśnie miałem na testach Canto w białym piano i wykonanie genialne. Słuchałem w połaczeniu z lampką Cayina na EL34 oraz wielkim A70. Świetne zgranie i dźwięk jakiego próżno szukać w kolumienkach za 8-10kzł.

Szkoda, że nia ma w ofercie podłogówek z serii Canto w cenie 5-6kzł to by był hicior.

Nie wiem jak te Canto ale porównywałem wysoki model Aries Plus z budzetowymi Chario Syntar i według mnie te drugie duuużo lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.