Skocz do zawartości
IGNORED

Arcus TM-99, DALI Zmiana kolumn


mayer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Chodzi za mną temat wymiany kolumn. Nie piszę tego posta bezproduktywnie. Przejrzałem dział opinie, mam nawet sporawą listę kolumn. Generalnie chciałbym skupić się nad czymś z Dali lub Arcus-a. Opinii i info o tych ostatnich jak na lekarstwo. Z Dali jest znacznie większy wybór. O Arcusach coś nie coś wiem. Mam AS5 na Seas-ie. Mimo, że podstawczaki, fajnie grają,potrafią bardzo dobrze nagłośnić pomieszczenie, wręcz narobić zamieszania. Do tego siedzi tam całkiem fajnie grająca kopułka. Za taką cenę... rewelka. Rozwijam się tak o nich bo są obecnie TM-99 do wzięcia. Chyba najwyższy model z serii TM. Wooferki są tam zdaje się od Vify, więc źle być nie może. Generalnie kwota coś w szerokim przedziale 1-2 tyś. Marzyły mi się kiedyś Arcusy z serii TL, czyli na wstęgach. Ale takowych nie ma i pojawiają się rzadko.

 

Co do Dali to nie wiem, zapewne.. lektory, Concept 8, 450, 850, Icony (fajnie ale nie zmieszczą się cenowo). Są 810 ze wstęgą ale jakieś takie wydają się zajechane.

 

Muzyka zróżnicowana, często słucham choćby radia. Jednak z nastawieniem na brzmienia klubowe, trance, progresive, house. Ale nie brak i ambitniejszych brzmień jak AC/DC, Pink Floyd, Nirvana, Florence, czy naszych wykonawców.

Zapewne dojdzie także wymiana wzmaka w niedalekiej przyszłości. Obecnie to amplituner HK 630 z 74 roku.

 

Wdzięczny będę za jakieś podpowiedzi lub sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś sobie dwie marki, z których każda gra inaczej. Nie podałeś wielkości pomieszczenia. Nie podałeś budżetu. Nie podałeś docelowego wzmacniacza - jeżeli dalej będziesz grał na tym co masz teraz to żadna zmiana nie ma sensu.

Myślę że łatwiej napisać co się chce uzyskać i jaki ma się na to budżet ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie wielkości 22m2. Są skosy, co też wpływa na akustykę pomieszczenia i umiejscowienie źródła dźwięku. To już ćwiczyłem. Co do budżetu napisałem... 1-2 tyś na kolumny. Dali nigdy nie słyszałem. Znam jedynie brzmienie Arcusów. Docelowy wzmacniacz... tutaj sprawa nie jest taka prosta. Co chce się uzyskać... jak najbardziej jakościowe granie w tym budżecie, muzyka klubowa może i wymagająca nie jest, zwłaszcza dziś, ale co się z tym wiąże... dobre, mięsite kiedy trzeba granie na dole. Ale reszta ma nie odstawać.

 

Na wzmaki są pewne koncepcje. Nie bardzo rozumiem dlaczego teraz żadna zmiana nie ma sensu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt gra tak jak mu na to pozwala jego najsłabszy element. Jeżeli jest nim wzmacniacz - to możesz sobie wymieniać do niego kolumny, a on i tak będzie ograniczał brzmienie całości ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />nastawieniem na brzmienia klubowe, trance, progresive, house. Ale nie brak i ambitniejszych brzmień jak AC/DC, Pink Floyd, Nirvana, Florence, czy naszych wykonawców.<br />

Faktycznie ambitne brzmienie

<br />muzyka klubowa może i wymagająca nie jest<br />

psytrance stara elektonika jak vangelis czy jarre grają najlepiej

na diorze i altusach przy 22 m oczywiście model 140 ale jak w grę

wchodzą jeszcze różowe świnki to pewnie kolumny dali będą lepszym

kierunkiem.Niestety zgodzę się z przedmówcą i powiem że wymiana

kolumn przy obecnym amplitunerze nie wiele wniesie Ci do systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ambitne brzmienie

 

Mam nadzieję, że sie nie nabijasz.

 

różowe świnki

 

???

 

Co do wzmaków... jak wspomniałem wybór, plan jest. W głębokich rozmyślaniach.. Marantz PM75 (nie do upolowania), PM78, PM80, Denek PMA-1060, PMA-790, Rotel RA-1312, Sony TA-F707 ES/770 ES, Yamaha AX-900 (też nie do upolowania). AX-700, Kenwood KA-9100/KA-8300, Pioneer SA-9100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście z podanych przez Ciebie propozycji odrzucił bym denona pma

1060.Mi osobiście nie podeszła yamaha ax 900 i 700 tą drugą ma mój

brat i jest zadowolony więc każdy lubi co innego.Sony wydaje się najlepszy

ale nie obcowałem z resztą wymienionych.Nie myślałeś o nowszych konstrukcjach?

te wszystkie wymienione to już mają swoje lata a zapewne nikt ich

nie kupił jak były nowe do niedzielnych odsłuchów na 30 min po kotlecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali 450 do tego pomieszczenia akurat. Kupisz je w granicach ok 1tys Z kolei Dali 850 to wydaje mi się że również mógłbyś wstawić do tego pomieszczenia choć w ich przypadku to raczej 25 m2 i więcej ale jeśli piszesz ze masz skosy to sadze że jest to pomieszczenie na poddaszu i co za tym idzie takie pomieszczenia pochlania więcej energii jaka generują przetworniki niskotonowe . Cena 850 ok 1.8 tys . Dali 850 maja mocniejszy nizej schodzący bas graja bardziej mięsistym dżwiekiem lepiej powinny pasować do twojego gustu muzycznego ale trzeba im zapewnić już lepszy wzmak by napędzić dwa woofery 20cm. Na początek proponowałbym 450 i dobry wzmak będzie OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakoś tak wiedziony doświadczeniami z car audio bardziej skłaniam się ku starszym sprzętom. Fakt tu wymieniono stare garnki z lat 70tych choćby. Ryzyko wiadomo jakie jest. A kaska nie mała. Co do "Jamaszek" czytałem dosyć burzliwą dyskusję o nich względem zdaje się Denonów, tutaj. I także się troszkę obawiam. Co do Sony mam najjaśniejszy obraz jakie modele. Choćby dzięki uprzejmości Piotrka, którego pozwolę sobie pozdrowić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zainteresuje Ciebie ta oferta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to wyższa seria niż 450 , 850 z tych samych lat produkcji

cena nie zła (martwi mnie tylko to przetarcie na jednym zdjęciu)

są też concepty 6 za 1 k zł młodsze kolumny nie dawno przestano je produkować

mogą być małe na twój metraż i choć zdaje sobie sprawę że za chwilę

pojawią się gromy moim zdaniem grają całkiem przyzwoicie jak na te $

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem Evidence 470 nie jest następcą serii 450? A więc na tym poziomie. A tak chwalone Ikony z kolei następcą Evidence? Chyba, że się mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj tylko bierz Dali 450 lub 850.to jedna z najbardziej udanych serii tzw Czerwona.z tego okresu pochodza tez Dali Grand.Seria nowzsza np Dali470 to dodanie lepszego glosnika wysokotonowego ale ogolnie cala reszta brzmieniowoto wrecz krok w tyl.Chce Ci uzmyslowic ze czerwona seria miala niezmiernie korzystny stosunek ceny do jakosci wiec to bardzo dobrze zainwestowane pieniazki.A wiem to i ze swego doswiadczenia jak i opinii pewnego konstruktora pewnej polskiej firmy produkujacej kolumny glosnikowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kombinować :) Bez tego nie ma zabawy :) Właśnie fajne Dali 810 poszły w dobrej cenie, z hybrydą na wysokich. No jedynie średniak tam był z powgniatanymi osłonami. Jakoś nie mogę przeboleć Dali 800 sprzed pół roku, które poszły ;/ Opinie o 450/850 znam. A co z nowszymi produktami jak Lektor 6. Są też fajne Concept 8. O ikonach w tym budżecie można zapomnieć niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

W końcu jest zmieniony wzmacniacz. I zapowiada się, że na długoooo wokół niego będzie sukcesywnie zmieniana reszta systemu. Po dłuuugich rozeznaniach, poszukiwaniach, padło na: Kenwood KA-801.

 

Na razie grają nadal Arcusy, które zyskały całkiem sporo po wymianie wzmaka. Ale na pewno trzeba będzie mu dobrać dobre podłogówki. W głowie nadal mam coś pokroju wspomnianych Arcusów TM-99, lub coś z serii TL ze wstęgą i oczywiście Dali. Dali 800, z nowszych to Ikony pierwszej generacji.

 

Mile widziane opinie osób mających do czynienia z Kenwoodami, w jakim kierunku podążyć :))

 

Drugim priorytetem będzie dobór tunera (tutaj już w zasadzie kwestia przysądzona, tyż będzie wysoki Kenio jak KT-917, KT-8300, KT-815, wszystko w zależności od środków).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.