Skocz do zawartości
IGNORED

Interkonekt i przewody glosnikowe.


Lipa Schmeltzer

Rekomendowane odpowiedzi

jak wlasciwie dobrac kable do systemu? Nie mam mozliwosci wypozyczania przewodow wiec jak chce posluchac to musze kupic. System to DAC Audio gd , Roksan K2 i Dali Zensor 7.

Z interkonektem VDH the wave gra to przyjemne ale wysokie sa zbyt zaokraglone, lekko muli, troche za malo slychac szczegolow i chce sie podglasniac ale wciaz troche za malo rozdzielczosci choc barwa dzwieku jest ladna.

Dokupilem QED performance graphite niby wysokie sie wyostrzyly ale dzwiek jest nijaki, stal sie plaski i twardy . Brzmi to tak jakbym wymienil kolumny na tansze. Kable glosnikowe to Atlas Equator.

 

Jaki Interkonekt i glosnikowe kupic bez ryzyka do tego systemu?

 

Chyba dobre beda kable pokazujace szczegoly z dobra rozdzielczoscia nie mulace ale nie twarde , neutralne lub minimalnie rozjasniajace ale nie na sile jak QED graphite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chord któreś. Zależnie od kasy trzeba odpowiedni model brać, ale moim zdaniem bezpieczne ogólnie i pasują do potrzeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz elektronikę po "cieplejszej stronie", to możesz spróbować (powinieneś), coś ze stajni AudioQuest-a.

Posłuchać nie zaszkodzi, może zagoszczą na dłużej . Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja mam kable chord epic twin a interkonekty wireworld . Gra to super, szczególnie polecam ci chordy. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci skontaktować się ze sklepem fusic Wrocław lub q21 pabianice .To nie jest reklama jestem osobą prywatną i korzystałem z ich usług.Są swietnie obeznani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Może chord któreś. Zależnie od kasy trzeba odpowiedni model brać, ale moim zdaniem bezpieczne ogólnie i pasują do potrzeb.

vdh daje taki efekt, mam podobny zestaw ogólnie, Chord Odyssey 2 i Qed Reference (czerwony) i będziesz happy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wlasciwie dobrac kable do systemu? Nie mam mozliwosci wypozyczania przewodow wiec jak chce posluchac to musze kupic

Nie Ty jeden i niestety jak nie masz znajomych z kablami to jedynie taka droga pozostaje .

Jaki Interkonekt i glosnikowe kupic bez ryzyka do tego systemu?

Nikt Ci na to nie odpowie . To Ty musisz ocenić dla siebie , swojego systemu , pomieszczenia , słuchanej muzyki i preferencji .

 

A z tego co piszesz to widzę tylko jeden kabel dla Ciebie - VDH First Ultimate MKII

Ewentualnie The Second ale ten znowu nie w każdym systemie się sprawdza .

 

vdh daje taki efekt

Najtańsze VDH " mulą " , im drożej tym " węglowa " barwa pozostaje ale inne aspekty ulegają poprawie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, musisz posłuchać! Ja np Chord Epic Twin sprzedałem w oka mgnieniu. W moim systemie dźwięk był suchy, pozbawionym melodyjności. Sprawdził się natomiast Audioquest rocket 88.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Nie Ty jeden i niestety jak nie masz znajomych z kablami to jedynie taka droga pozostaje .

 

Nikt Ci na to nie odpowie . To Ty musisz ocenić dla siebie , swojego systemu , pomieszczenia , słuchanej muzyki i preferencji .

 

A z tego co piszesz to widzę tylko jeden kabel dla Ciebie - VDH First Ultimate MKII

Ewentualnie The Second ale ten znowu nie w każdym systemie się sprawdza .

 

 

Najtańsze VDH " mulą " , im drożej tym " węglowa " barwa pozostaje ale inne aspekty ulegają poprawie .

możliwe - ale moje dotychczasowe doświadczenia z vdh to 100% psucie dźwięku, i wiesz, testowałem ich sieciówkę za 8 stów a ic za 400. w tych cenach konkurenci dźwięku nie psują (Vincent, Furutech, Artech, Qed, Chord, Wireworld i kilka innych :) ), ja pożegnałem się z pomysłem vdh na dźwięk dawno, nie wiem jak fatalną trza mieć górę w systemie by ich brać, to chyba system do wymiany :) ;p;p.

 

VDH fałszuje dźwięk wg mnie, to max nienaturalny i nieneutralny pomysł w kablach jaki znam

 

jak wlasciwie dobrac kable do systemu? Nie mam mozliwosci wypozyczania przewodow wiec jak chce posluchac to musze kupic. System to DAC Audio gd , Roksan K2 i Dali Zensor 7.

Z interkonektem VDH the wave gra to przyjemne ale wysokie sa zbyt zaokraglone, lekko muli, troche za malo slychac szczegolow i chce sie podglasniac ale wciaz troche za malo rozdzielczosci choc barwa dzwieku jest ladna.

Dokupilem QED performance graphite niby wysokie sie wyostrzyly ale dzwiek jest nijaki, stal sie plaski i twardy . Brzmi to tak jakbym wymienil kolumny na tansze. Kable glosnikowe to Atlas Equator.

 

Jaki Interkonekt i glosnikowe kupic bez ryzyka do tego systemu?

 

Chyba dobre beda kable pokazujace szczegoly z dobra rozdzielczoscia nie mulace ale nie twarde , neutralne lub minimalnie rozjasniajace ale nie na sile jak QED graphite.

ok, z tego co piszesz to możliwe, że szukasz jednak kabli Furutech, u2-t na głośnikowy rozważ, może te kable rozwiążą Twój problem, musisz powypożyczać i porownać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe - ale moje dotychczasowe doświadczenia z vdh to 100% psucie dźwięku, i wiesz, testowałem ich sieciówkę za 8 stów a ic za 400. w tych cenach konkurenci dźwięku nie psują (Vincent, Furutech, Artech, Qed, Chord, Wireworld i kilka innych :) ), ja pożegnałem się z pomysłem vdh na dźwięk dawno, nie wiem jak fatalną trza mieć górę w systemie by ich brać, to chyba system do wymiany :) ;p;p.

 

VDH fałszuje dźwięk wg mnie, to max nienaturalny i nieneutralny pomysł w kablach jaki znam

Czyli nie znasz kabli tej firmy ;)

Dobre VDH zaczynają się od Integration Hybrid , Second , First . Orchid . Niektórym D102 odpowiada .

Przykładowo First Ultimate MKII to podobne granie do jednego z bardziej uznanych kabli na rynku - Cardasa Neutral Reference . Cardas gra ciut dynamiczniej ale Firsta kupisz używanego za około 700zł , Neutrala minimum 2 x tyle z 90% prawdopodobieństwem kupienia podróbki .

Stare wersje Firsta mocno dociążają i ocieplają i w niektórych systemach są wręcz zbawienne .

 

ic za 400. w tych cenach konkurenci dźwięku nie psują (Vincent, Furutech, Artech, Qed, Chord, Wireworld i kilka innych :)

W tych cenach nie ma bardzo dobrych interkonektów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Czyli nie znasz kabli tej firmy ;)

Dobre VDH zaczynają się od Integration Hybrid , Second , First . Orchid . Niektórym D102 odpowiada .

Przykładowo First Ultimate MKII to podobne granie do jednego z bardziej uznanych kabli na rynku - Cardasa Neutral Reference . Cardas gra ciut dynamiczniej ale Firsta kupisz używanego za około 700zł , Neutrala minimum 2 x tyle z 90% prawdopodobieństwem kupienia podróbki .

Stare wersje Firsta mocno dociążają i ocieplają i w niektórych systemach są wręcz zbawienne .

 

 

W tych cenach nie ma bardzo dobrych interkonektów .

ja akurat na takie vdh trafiałem i w tych "półkach" cenowych vdh był najgorszy, no może razem z enerem, pozostałe były znacznie lepsze, nie kumam filozofii firmy w takim razie, ale ok, ja vdh nie szuakm już, a czy nie ma dobrych kabli w tej cenie? Vincent High End Power Cable, polecam, a Qed Reference, ten czerwony jest już ok i niszczył swojego odpowiednika z vdh. Co ja na to poradzę :), takie mam obserwacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat na takie vdh trafiałem i w tych "półkach" cenowych vdh był najgorszy, no może razem z enerem, pozostałe były znacznie lepsze, nie kumam filozofii firmy w takim razie, ale ok, ja vdh nie szuakm już, a czy nie ma dobrych kabli w tej cenie? Vincent High End Power Cable, polecam, a Qed Reference, ten czerwony jest już ok i niszczył swojego odpowiednika z vdh. Co ja na to poradzę :), takie mam obserwacje

Za około 270zł jest The Name . Pokaż mi kabel tak wykonany i zapakowany . Do tego mogący służyć jako kabel coaxialny .

VDH nie jest tani ale dostajesz jakość i trwałość . Wiesz że kabel nie skoroduje czy rozleci się po kilku latach tak jak wiele inny firemek .

Konstrukcje VDH są skomplikowane przez co i drogie . Przeważnie wszędzie masz dodatek węgla , posrebrzane czy srebrne druty albo same włókna węglowe . To kosztuje więcej niż zamówienie szpuli u producenta kabli przemysłowych ;)

 

Piszemy o IC a nie zasilajacych a jak wspominasz zasilające to w tej cenie masz WW Stratusa który potrafi dosłownie znokautować kable 10 i więcej razy droższe ;)

 

Qeda kable IC miałem chyba wszystkie . W najniższych i niskich przedziałach są to bdb kable . Kimber zresztą też .

Ale naprawdę dobre IC zaczynają się dużo drożej .

Jak podoba Ci się Qed Reference to pożycz i posłuchaj Nordosta Red Dawn , to jest dopiero wysoka klasa w podobnej cenie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Za około 270zł jest The Name . Pokaż mi kabel tak wykonany i zapakowany . Do tego mogący służyć jako kabel coaxialny .

VDH nie jest tani ale dostajesz jakość i trwałość . Wiesz że kabel nie skoroduje czy rozleci się po kilku latach tak jak wiele inny firemek .

Konstrukcje VDH są skomplikowane przez co i drogie . Przeważnie wszędzie masz dodatek węgla , posrebrzane czy srebrne druty albo same włókna węglowe . To kosztuje więcej niż zamówienie szpuli u producenta kabli przemysłowych ;)

 

Piszemy o IC a nie zasilajacych a jak wspominasz zasilające to w tej cenie masz WW Stratusa który potrafi dosłownie znokautować kable 10 i więcej razy droższe ;)

 

Qeda kable IC miałem chyba wszystkie . W najniższych i niskich przedziałach są to bdb kable . Kimber zresztą też .

Ale naprawdę dobre IC zaczynają się dużo drożej .

Jak podoba Ci się Qed Reference to pożycz i posłuchaj Nordosta Red Dawn , to jest dopiero wysoka klasa w podobnej cenie ;)

chętnie chętnie, dzięki :), ja teraz robię sobie przegląd kolumn i wzmaków, wygląda na to że jestem bardziej VA niż AP i że Baltlab E3 jest dobry :), przede mną jeszcze amc, primare, exposure, stary caspian. Jak to ogarnę w 2015 na 2016 akustyka i zabawa w kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, co tu napisano ( nie traktuj tego osobiście, muda44 )

 

Pokaż mi kabel tak wykonany i zapakowany . Do tego mogący służyć jako kabel coaxialny .

VDH nie jest tani ale dostajesz jakość i trwałość . Wiesz że kabel nie skoroduje czy rozleci się po kilku latach tak jak wiele inny firemek .

Konstrukcje VDH są skomplikowane przez co i drogie . Przeważnie wszędzie masz dodatek węgla , posrebrzane czy srebrne druty albo same włókna węglowe . To kosztuje więcej niż zamówienie szpuli u producenta kabli przemysłowych ;)

 

służy WYŁĄCZNIE leczeniu cech wymienionych przez "Lipa Szmeltzer" jako bardzo

pożądane w systemie, który, prawda, zaokrągla, muli itd itp.

 

Ogólnie wiadomo, że kabel, który nie robi tak ;-) :

 

wysokie sa zbyt zaokraglone, lekko muli, troche za malo slychac szczegolow i chce sie podglasniac ale wciaz troche za malo rozdzielczosci

 

kosztuje grosze i nie wprowadza ŻADNYCH zmian w barwę czy otwartość dźwięku.

Trzeba mieć jednak odwagę eksploratora nowych obszarów audio i zdolności manualne

( o lutownicy i cynie tu nie wspomnę ) żeby to w cenie do stu zeta ( liczone razem z wtykami )

sprawdzić organoleptycznie i samodzielnie.

Fakt, że nie każdy system to wytrzyma, bo agresywny, bo sepleni, brak równowagi itd.

Ale ten system jest raczej z tych zrównoważonych i nieagresywnych.

 

Dotyczy to zarówno kabla IC, jak też głośnikowych.

IC to 2 x, a głośnikowy to np. 4 albo 8 x miedziany izolowany solid 0,5 mm.

 

Powodzenia w poszukiwaniach lepszego, bardziej przejrzystego czy naturalnego,

bo droższych znajdziecie setki. R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory Interkonekt Audioquest ?

Witam. Ja bym Ci proponował:

IC King Cobra

Głośnikowe powinny się sprawdzić już z serii:

Rocket

Możesz spróbować także serii:

Type (ma dość obszerny bass)

CV (dobra kontrola pasma)

Ja gram na starym poczciwym Midnight, i nie zamierzam go wymieniać na coś nowszego.

Wszystko zależy od Twoich preferencji brzmieniowych, ale posłuchać tych AudioQuest-ów

nie zaszkodzi, może na tej firmie skończysz poszukiwania. Starczy, bo wiszę że powyżej

masz dosyć propozycji. Powodzenia w poszukiwaniach. Pozdrawiam -:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wymienione wcześniej Chordy jako interkonekt, alternatywnie dobrym wyborem będą Monkey Cable, seria Clarity.

Jako głośnikowy wziąłbym pod uwagę nową Melodikę Brown Sugar - zwraca uwagę na górne rejestry (jest rozdzielcza ale nie agresywna), zachowuje przy tym dobrą dynamikę.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wlasciwie dobrac kable do systemu? Nie mam mozliwosci wypozyczania przewodow wiec jak chce posluchac to musze kupic. System to DAC Audio gd , Roksan K2 i Dali Zensor 7.

Z interkonektem VDH the wave gra to przyjemne ale wysokie sa zbyt zaokraglone, lekko muli, troche za malo slychac szczegolow i chce sie podglasniac ale wciaz troche za malo rozdzielczosci choc barwa dzwieku jest ladna.

Dokupilem QED performance graphite niby wysokie sie wyostrzyly ale dzwiek jest nijaki, stal sie plaski i twardy . Brzmi to tak jakbym wymienil kolumny na tansze. Kable glosnikowe to Atlas Equator.

 

Jaki Interkonekt i glosnikowe kupic bez ryzyka do tego systemu?

 

Chyba dobre beda kable pokazujace szczegoly z dobra rozdzielczoscia nie mulace ale nie twarde , neutralne lub minimalnie rozjasniajace ale nie na sile jak QED graphite.

 

wypożycz set anticables głośnikowy i ic 3.1 z elektropunktu z Bygoszczy, nie spodoba się oddajesz,

mi się ten set spodobał i został.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciaz mam podlaczony VDH the wave, nie wiem jak opisac to brzmienie. Jest miekki i lagodny, troche za Bardzo zaokraglona wysokie ale postanowilem go zostawic bo brzmi ladnie.

W przyszlosci wymienie glosnikowe i na tym koniec.

Dzieki wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wlasciwie dobrac kable do systemu? Nie mam mozliwosci wypozyczania przewodow wiec jak chce posluchac to musze kupic. System to DAC Audio gd , Roksan K2 i Dali Zensor 7.

Z interkonektem VDH the wave gra to przyjemne ale wysokie sa zbyt zaokraglone, lekko muli, troche za malo slychac szczegolow i chce sie podglasniac ale wciaz troche za malo rozdzielczosci choc barwa dzwieku jest ladna.

Dokupilem QED performance graphite niby wysokie sie wyostrzyly ale dzwiek jest nijaki, stal sie plaski i twardy . Brzmi to tak jakbym wymienil kolumny na tansze. Kable glosnikowe to Atlas Equator.

 

Jaki Interkonekt i glosnikowe kupic bez ryzyka do tego systemu?

 

Chyba dobre beda kable pokazujace szczegoly z dobra rozdzielczoscia nie mulace ale nie twarde , neutralne lub minimalnie rozjasniajace ale nie na sile jak QED graphite.

zanim zaczniesz kombinacje z kablami, sprobuj pozmieniac ustawienia kolumn, odsun je od sciany, przesun do siebie/od siebie, skieruj na sluchacza/ na wprost itd. to po pierwsze.

po drugie opowiedz co to za pomiezczenie, umeblowane, z dywanem itd.

po trzecie zebys sie nie zdziwil ze zmianami poprzez kable. zamiast pakowac to w druty, lepiej zastanow sie, czy przeznaczone na to pieniadze nie mozna zainwestowac w zmiane kolumn/wzmacniacza. gwarantuje ci, ze zmiany beda i to spore, a nie jak w przypadku kabli na granicy percepcji, o ile w ogole.

po czwarte napisz skad jestes, moze znajdzie sie jakas dobra dusza w okolicy i pozyczy ci jakies kable, zebys nausznie przekonal sie, ze punkt 3 to prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat i zapytam o kabel głośnikowy dla mnie. Otuz posiadam obecnie tani BERC240 Bridge Bass Conductor. Dzisaj pozyczyłem od kumpla kabel QED genesis silver spiral, kabel poprawił szczegółowość , stereofonię i kolumny zyskały blasku. No niestety, kable nie na moją kieszeń, więc zastanawiam się nad jakąś tanszą srebrzankę, ponieważ góre pasma mam przyciemnioną lekko a środka i dołu dość. Na czym gram, widać u dołu pod postem. Tak do 50-60pln bez konfekcji. Myślałem nad VDH Clearwater lub QED anniversary XT ewentualnie monkey cable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował na początek, żeby nie naruszyć budżetu

przed ewentualnym zakupem docelowym, wypróbować bi-wiring.

Na dół zostawił bym te, co są, a dolutował na górę pasma:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oczywiście izolując koszulkami pojedyncze przewody.

Po posłuchaniu można zobaczyć, co kable i kolumny mogą;

jakie są rezerwy i dopasowywać sobie już szczegóły barwy,

bo może się okazać, że będzie zbyt otwarcie i szczegółowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie kabelek srebrny argentum 6/4 i będziesz miał kabel do końca życia.

Cena do 50pln za metr. Z doświadczenia wiem, ze do pewnej klasy sprzętu nie ma co kupowac zbyt drogich kabli bo zmiany to tylko kosmetyczne niuanse, prawie niezauwazalne. Nie warto przekraczac pewnego pułapu. Nie sadze by kupno kabla np. SCG - 6/4E Silver za kwotę ponad dtysiąc za metr do sprzętu jaki posiadam, zrobiło z niego Hi-End i zagrało to lepiej niż dobry kabelek za 100pln za metr. Ale juz wymiana kabelka zwykłego miedzianego za 10pln na dobry kabel kosztujący 50-100 pln za metr to juz inna bajka.

Na przykład kabli sieciowych z wyzszej półki nie kupię bo wiem że nie słysze róznicy, więc po co? Po to by znajomi widzieli ze mam? Robiłem test z sieciówkami i nie słyszałem róznicy. Może w sprzęcie o 2 klasy wyzej, ale nie przy moim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena do 50pln za metr. Z doświadczenia wiem, ze do pewnej klasy sprzętu nie ma co kupowac zbyt drogich kabli bo zmiany to tylko kosmetyczne niuanse, prawie niezauwazalne. Nie warto przekraczac pewnego pułapu. Nie sadze by kupno kabla np. SCG - 6/4E Silver za kwotę ponad dtysiąc za metr do sprzętu jaki posiadam, zrobiło z niego Hi-End i zagrało to lepiej niż dobry kabelek za 100pln za metr. Ale juz wymiana kabelka zwykłego miedzianego za 10pln na dobry kabel kosztujący 50-100 pln za metr to juz inna bajka.

Na przykład kabli sieciowych z wyzszej półki nie kupię bo wiem że nie słysze róznicy, więc po co? Po to by znajomi widzieli ze mam? Robiłem test z sieciówkami i nie słyszałem róznicy. Może w sprzęcie o 2 klasy wyzej, ale nie przy moim.

i to jest bardzo dobre podejscie. moze bys sie zdziwil, ale i w lepszym / drozszym sprzecie jeszcze nikt nigdy nie udowodnil w slepym tescie, ze slyszy jakiekolwiek roznice. tyle w temacie. w wiekszosci wypadkow kable nalezy traktowac jak bizuterie. ladne sa/ podobaja sie, stac cie na nie to mozesz kupic, na duzo wiecej nie licz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kable to w sumie ostatni element układanki. Za jakość dźwięku odpowiadają przede wszystkim wzmacniacz, głośniki,potem źródło, akustyka pomieszczenia i na samym końcu kable głośnikowe/ic. Nie wspomnę już o sieciówce bo to chyba tylko ozdoba bez odpowiedniego filtra/kondycjonera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.