Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do 9000 zł


S0nic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Zestaw stereo:

 

Budżet: 9000zł.

Gatunki muzyczne których słucham: metalu, grunge, rock itp.

Gusta: lekko podbite niskie i wysokie tony, analityczne brzmienie, szybki (odseparowany) i mocny bas (czytaj dobra perkusja), nieco wyeksponowana i przejrzysta góra

Kubatura pomieszczenia: 20m2 - raczej kolumny podstawkowe

Źródło: wyłącznie płyty CD

Wzmacniacz: raczej tranzystorowy

 

Z tego co dotychczas słuchałem to zwycieża zdecydowanie:

 

Marantz 6005 CD + Wzmacniacz

Jamo C303 (4000zł) (subiektywnie podoba mi się bardziej od sluchanego studio 16 hertz (4500zł) i Dynaudio (2700zł) - niestety nie pamiętam dokładnie modeli)

 

 

 

Sprawa wygląda tak, że nie spieszy mi się z zakupem, chcę mięc pewnośc, że żadna ciekawa opcja (odsłuchu) mnie nie ominęła przed zakupem, dlatego będę wdzięczny za ciekawe propozycje w granicach budżetu.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

pozdrawiam

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

jest tego trochę na allegro - Audiolab, Baltlab, AMC, Music Hall, Primare to dobre wzmacniacze.

 

Do tego raczej starszy cd jako transport + dobry DAC jak Aune s16 / Gold Note DAC 7, a kolumny - posłuchaj jeszcze Paradigmów i Pylonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z mojego doświadczenia system zbudowałbym na elektronice NAD C356 BEE z odtwarzaczem C546 BEE oraz zestawie kolumn Focal Aria 906. Alternatywnie brałbym jeszcze pod uwagę najnowszą serię segmentów Cambridge Audio CXA60 z CXC.

To moim zdaniem najlepsze konfiguracje, gwarantujące dynamiczny, otwarty dźwięk i świetnie sprawdzające się w podanych przez Ciebie gatunkach muzycznych.

 

Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W salonie mamy dziesiątki segmentów i kolumn, które można przesłuchać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Proponuję Ci NAD 356 BEE wraz z kolumnami Heco Celan GT 502. Oprócz dźwięku którego pożądasz uzyskasz sprzęt który z wyglądu jest piękny.

 

W razie pytań zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam a mi się on podoba, poważnie!

Sprawdź monitor audio silver, jest dużo góry, bardzo dynamiczny, sprężysty bas tylko o wokalu gdzieś zapomnieli ale ... może akurat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękny NAD, widzę że po wyborach pierwsze cuda się dzieją :)

Chodziło o Celany. Wzmacniacz jak wzmacniacz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za info, nie spodziewałem się takiego odzewu.

Generalnie mieszkam w okolicach Raciborza, więc bardzo proszę o podanie gdzie ewentualnie byłaby możliwośc odsłuchu.

 

 

Q21 - Pabianice, jest kawałek ale myślę, że jeżeli byłaby możliwość przesłuchania jednego, dwóch zestawów które w stosunku cena/jakość przebiją Jamo + Marantza to jestem zainteresowany. Generalnie nie chciałbym przekraczać za bardzo budżetu (do cen sprzętu jeszcze muszę kupić kable/podstawki)

 

S4Home - podobna kwestia jak Q21, Oświęcim stosunkowo niedaleko

 

Rafako - niestety Białystok to spory dystans, mimo to dziękuję za sugestie

 

 

Mam takie wrażenie, że firma Jamo nie jest zbyt popularna, nikt nie skomentował :)

oczywiście pomylilem model nie C303 a C103 - niesamowicie odseparowany bas. Gojira brzmi nieziemsko na nich.

 

pozdrawiam

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe zestawienie tego czego w przyszłości będę chciał posłuchać, okazuje się, że większość sprzętu jest w Katowiach (głównie zależy mi na tych Definitive Technology). Generalnie elektronika na 90% będzie ta tańsza, chyba, że faktycznie będzie spora różnica :)

 

CD + Wzmacniacz

 

Cambridge Audio Azur 651A + 651C 4000zł zestaw

Cambridge Audio CXA60 + CXC 6200zł zestaw

 

 

Nad C356 BEE + C546 BEE 4400zł zestaw

Nad C375 BEE + C546 BEE 6300zł zestaw

 

 

Marantz PM 6005 + CD6005 4500zł zestaw

Marantz PM 7005 + CD6005 6000zł zestaw

 

Vincent CD-400/SV-400 4600zł zestaw

Vincent CD-400/SV-500 6000zł zestaw (hybryda)

 

 

Głośniki:

 

Definitive Technology Studio Monitor 65 4600zł podstawkowe

Jamo C103 4000 zł podstawkowe

Focal Aria 906 3500zł podstawkowe

Heco Celan GT 502 2700zł podłogowe

 

 

 

Jest jeszcze kwestia kabli + podstawek pod kolumny. Jaki budżet tutaj optymalnie wchodzi w grę? Jakieś propozycje?

 

pozdrawiam

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe zestawienie tego czego w przyszłości będę chciał posłuchać, okazuje się, że większość sprzętu jest w Katowiach (głównie zależy mi na tych Definitive Technology). Generalnie elektronika na 90% będzie ta tańsza, chyba, że faktycznie będzie spora różnica :)

 

CD + Wzmacniacz

 

Cambridge Audio Azur 651A + 651C 4000zł zestaw

Cambridge Audio CXA60 + CXC 6200zł zestaw

 

 

Nad C356 BEE + C546 BEE 4400zł zestaw

Nad C375 BEE + C546 BEE 6300zł zestaw

 

 

Marantz PM 6005 + CD6005 4500zł zestaw

Marantz PM 7005 + CD6005 6000zł zestaw

 

Vincent CD-400/SV-400 4600zł zestaw

Vincent CD-400/SV-500 6000zł zestaw (hybryda)

 

 

Głośniki:

 

Definitive Technology Studio Monitor 65 4600zł podstawkowe

Jamo C103 4000 zł podstawkowe

Focal Aria 906 3500zł podstawkowe

Heco Celan GT 502 2700zł podłogowe

 

 

 

Jest jeszcze kwestia kabli + podstawek pod kolumny. Jaki budżet tutaj optymalnie wchodzi w grę? Jakieś propozycje?

 

pozdrawiam

Marcin

Trochę szkoda twoich ciężko zarobionych pieniędzy. Szybka utrata wartości i przeciętne walory brzmieniowe .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda twoich ciężko zarobionych pieniędzy. Szybka utrata wartości i przeciętne walory brzmieniowe .

 

 

Nie do końca rozumiem, byłem bardzo zadowolony z odsłuchu Jamo + Marantza. Myślę, że w tym zakresie cenowym to całkiem niezłe opcje/pozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wykładnia wielu czynników. Ja mam za sobą i odsłuch około 400 urządzeń w różnych warunkach, powiedzmy że jakieś blade pojęcie posiadam. W cenie 9000 tyś złożysz nie tuzinkowy zestaw, lecz równie tyle może być warta sama podpowiedz. To wszystko jest względne. Dzisiejsze czasy stały się dość dziwne pod każdym względem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Koledzy maja na myśli konstrukcje używane. Musisz się zdecydować czy szukasz czego,s z rynku wtórnego czy używanego.

 

Pozdrawiam i zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wcześniej nie brałem pod uwagę sprzętu używanego ale jakoś przez ostatnie 2 dni prześledziłem sporo aukcji i faktycznie można sporo zaoszczędzić/kupić sprzęt z wyższej półki. Generalnie nie spiesze się z zakupem i jestem otwarty na różne propozycje - dlatego też jako laik założyłem ten temat, który w sumie bardzo dużo wnosi do moich sprzętowych kombincaji.

 

Mogę liczyć na jakieś propozycje, czego szukać, na co zwracać uwagę przy odsłuchu/kupnie używanego sprzętu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w kwesti używanego sprzętu ciężko będzie kupić komplet, więc zastanawiam się czy szukać na początek jakiegoś pewniaka-okazyjnego cenowo wzmacniacza (który brać forumowa na pewno by poleciła) i CD a następnie typowo pod niego kolumn. W ten sposób zabieram wzmacniacz i CD i jade porównywać z nawet 10 cioma kolumnami i wybieram najlepsze cena-jakość-synergia.

 

Weżmy np taki wzmacniacz:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

do tego znalazłbym jeszcze CD i wtedy moge sie bawić w dobór kolumn,

 

Sensowne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyższych modeli kolumn poszukaj czegoś z rodziny Dali wyższych od modelu Ikon, np. Mentor lub też kolumny Audio Physic. Powinieneś znaleźć szukane brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wezme pod uwagę przy ewentualnym odsłuchu. Czy dobrze robie szukając w pierwszej kolejności elektorniki a potem kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mój zestaw to wzmacniacz Cambridge Audio Azur 651A + kolumny Polk Audio RTi A5. Wzmacniacz kupiłem m. in. ze względu na wejście USB DAC, ponieważ słucham muzykę z komputera. Co prawda RTi A5 to kolumny podłogowe ale mają tę dobrą zaletę, że na tylnym otworze bass-reflex zamontowany jest taki rozpraszacz, dzięki któremu kolumny mogą stać blisko ściany. Po za niskim basem, którego punkt przy -3dB wynosi 40 Hz są jeszcze bardzo ładne, bo oklejone naturalnym drewnianym fornirem. Kolor wiśnia wgląda świetnie. Jeśli chodzi o górę, to Klipsch-e ze względu na aluminiową membranę chyba są dość agresywne. Ja rozważałem model KF-28 ze względu na 8-calowe woofery ale ta niby krzykliwa góra je przekreśliła.

Mój wybór sprzętu opierał się wyłącznie na recenzjach z internetu, bo nie miałem możliwości odsłuchu w salonie ale jestem zadowolony. Szkoda tylko, że nie dysponowałem taką kwotą, bo starczyło by mi na jakiegoś strumieniowca :-(

Życzę dobrego wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzje z internetu bardzo często nie pokrywają sie z subiektywną, własną oceną, nie kupiłbym sprzętu bez odsłuchu.

 

Dziś słuchałem Dali Ikon 6MK2 vs Kef R300

z Marantzem pm 8005 vs Hegel H80 na kompakcie arcam

 

Moim subiektywnym zdaniem Hegel to po prostu mistrzostwo świata, Dzwięk był bardziej energiczny i "tłusty" z rewelacyjną separacją. Problemem jest natomiast brak wyjścia słuchawkowego, jak najlepiej rozwiązać ten problem? Jako kompakt dorzucić np marantza SA 8005 który ma wyjście słuchawkowe? (zamiast osobnego wzmacniacza słuchawkowego)

 

Przy okazji, będzie spora różnica między H70 a H80? Testował ktoś?

 

Co do kolumn to Kef R300 grały za bardzo środkiem pasma (pewnie dla wielu będą one rewelacyjne) ale raczej nie mój gust, zdecydowanie bardziej jestem za Dali

 

Dowiedziałem się też, że podoba mi się nieco konturowa i szczegółowa prezencja muzyki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Wybór sprzętu na podstawie recenzji z internetu to ryzyko, dlatego dopisałem to zdanie. Ja musiałem polegać tylko na recenzji i potem było rozczarowanie i strata pieniędzy. O ile ze wzmacniacza jestem zadowolony, to jednak zakup kolumn okazał się porażką. Było napisane dynamiczny bas, którego niestety nie było. Sprzedałem jak najprędzej te kolumny (tracąc połowę kasy) :-( Zacząłem szukać dalej i wtedy zainteresował mnie parametr zejścia basu, którego producenci najczęściej nie podają a jest on myślę bardzo istotny, tym bardziej kiedy nie ma się możliwości odsłuchu w salonie.

Hegel który Cię zainteresował, to zapewne kawał dobrego sprzętu, bo w dziesiątkach recenzji które przeczytałem, recenzenci bardzo często odnosili się do tego Hegla, oczywiście na jego korzyść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym większym mieście jest możliwość odsłuchu, Na prawdę byłoby mi ciężko wydać kupe kasy na zestaw który w swojej klasie cenowej nie zagra subiektywnie najlepiej - dlatego trzeba troche pojezdzić odsłuchać polecane sprzęty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie zmieścił byś się z nowymi Ikonami lub używanymi Mentorami.

Stwierdzenie że Klipsch KF czyli dawna linia Synergy czy krzykliwą gorę nie jest zbyt trafna. Więc przy tym budzecie lepiej odsłuchać jak kolwiek. W markecie, na budowie czy u znajomego ale nie kupować w ciemno.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie potwierdził Pan, że nawet sugestie pracowników szanowanych się salonów ze sprzętem audio nie mogą być trawne dla potencjonalnego klienta, bo o krzykliwej górze w Klipsach powiedział mi właśnie sprzedawca jednego z takich salonów, w rozmowie telefonicznej. Tak więc jak Pan napisał, lepiej odsłuchać gdziekolwiek, niż kupować w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jak Pan napisał, lepiej odsłuchać gdziekolwiek, niż kupować w ciemno.

Jestem dokładnie takiego zdania. Dla jednego taki a dla drugiego inny dźwięk jest optymalny. Stąd też tyle producentów sprzętu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

osobiście rekomendowałbym Ci posłuchać wzmacniacza Atoll IN100Se ( jeśli chciałbyś wydać mniej możesz rozważyć model IN80SE - jednak moim zdaniem pod każdym względem warto dopłacić do IN100SE ) do tego kompakt Atoll CD50Se2 i kolumny podstawkowe Klipsch RP-160M. Myślę, że taki zestaw ma spore szanse okazać się strzałem w 10 w Twoim pomieszczeniu, uwzględniając również Twoje preferencje brzmieniowe. Zachęcam do lektury i odsłuchu.

 

Pozdrawiam,

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja na Focale 716 za ~ 2200 zł 2 letnie 3 lata gwrancji

do tego NAD 356 za ~ 1900zł roczny, rok gwarancji

oraz CD 546 za ~ 1400zł roczny, rok gwaracnji

 

wychodzi jakoś 5500

 

słuchałem tego zestawu tyle, że z 375 i nie obraziłbym się gdyby to stało u mnie w pokoju :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.