Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki streamer (bez DAC) do 3-5tys zł?


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad tym jaki najciekawszy, najlepszy transport cyfrowy można zakupić w cenie 3-5tys. Oczekiwałbym urządzenia bez sekcji DAC - gdyż uzywam dobrego DACa osobno. Cel podstawowy to perfect streaming z plików na dysku sieciowym NAS i transport sygnału cyfrowego do DACa. Sterowanie - iPad.

Jakość dźwięku - najwyższa możliwa ;)

Pliki flac od 44.1/16bit do 192/24.

 

Co polecalibyście ze sprzętów z ostatnich np. 2-3 lat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę pytanie ponieważ w moim watku ono ,,zginie,, a nurtuje mnie bardzo i może u was uzyskam odpowiedz

 

pytanie- czy jeżeli uzyje przeciętnego streamera i polacze go kablem rca to uzyty będzie dac streamera a jeżeli uzyje polaczenia digital (czy digital to również hdmi?)z amplitunerem to dzwiekiem zajmie się dac amplitunera ?

 

cytat z angielskiej prasy

 

which means you can connect their analog outputs to a high-quality self-amplified speaker system and get great results. If you’re connecting the system to a midrange or high-end A/V receiver, on the other hand, you might get better sound quality using the streamer’s digital output and relying on the A/V receiver’s DACs instead

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz,czy dac zamontowany fabrycznie w arcam avr500 jest dac-iem dobrej jakości ?znasz może odpowiedz na to pytanie ?dziekuje za zainteresowanie.pozdrawiam

 

jeszcze jedno pytanie-czy mede8er med600 majacy wyjście hdmi polaczone z arcamem da przyzwoity dźwięk w tym przypadku ?

ogolnie nosiłem się z zamiarem dokupienia do arcama karty internetowe(wersja opcjonalna w moim modelu) lecz kosztuje ona 1000 zl a sadzilem ze kupujec np. mede8er lub inny streamer z hdmi moglbym wlasnie uzyc streamera do ,,przeniesienia,,dzwieku ale jego obrobka zajal by się już dac arcama

 

co było by lepszym rozwiązaniem-dokupienie opcjonalnej karty do internetu arcama czy opcje z zewnętrznym streamerem i dac arcam.czy była by w tym wypadku roznica w jakości dzwieku i jeżeli tak na czyja korzysc?poprosze o opinie.dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czym było by to lepsze rozwiązanie jeżeli dac jest ten sam ?czym roznila by się forma przesylu w tych dwóch przypadkach ?

pytam ponieważ powyższy mede8er to polowa ceny modulu internetowego arcama,,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
w czym było by to lepsze rozwiązanie jeżeli dac jest ten sam ?czym roznila by się forma przesylu w tych dwóch przypadkach ?

pytam ponieważ powyższy mede8er to polowa ceny modulu internetowego arcama,,,

Ja przeszedłem podobną drogę jak ty.

Najpierw miałem AV Marantz SR7008 który miał dosyć przyzwoity streamer ale używałem też Mede8er x600 jako streamer to jeżeli mam być szczery po optyku dźwięk grał o niebo lepiej jak po HDMI w zasadzie był porównywalny z tym co sam Marantz z NAS odtwarzał.

Jednak czegoś mi brakowało tzn Sr7008 nie zgrywał się jak na moje ucho z MA RX8.

Sprzedałem AV i zakupiłem wzmaka stereo starego nada c350 który już grał lepiej niż Marantz wysłałem go w do Muda44 i już była petarda a odtwarzalem po analogu z Mede8er a .Potem zakupiłem CA SM6 jako streamer i DAC szczerze puszczając z kompa foobar plus jplay i asio oczywiście to różnica dźwięku jest taka jakbym z dużego fiata wsiadł do nowej S klasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę rozumiec ze nawet kupujac oryginalny moduł internetowy do arcama dzwiek nie będzie tak dobrej jakości jak po zakupie osobnego streamera np ca sm6 ?

Nie jestem audiofilem i wcześniej uzywalem do tego denona 3808 i jak dla mnie dzwiek byl zadowalający i sądziłem ze używając med8er uzyskam podobny dźwięk. Czy w tym wypadku jakosc będzie podobna czy musi byc jednak orginalny modul arcam aby uzyskac ta sama jakosc dzwieku jak w wypadku denona ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz tego Mede8er w domu?

Czy dopiero planujesz zakup?

Na chwilę obecną możesz zrobić szybki test HDMI zainstaluj na pc xbmc (teraz to się kodi nazywa) podłącz kablem hdmi poustawiaj dźwięk na bitstream czy też wasapi u zobacz czy ta jakość dźwięku będzie dla ciebie odpowiednią .Tak jak pc tak samo będzie grać mede8er

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem jeszcze. Nosiłem się z tym zamiarem ale stwierdziłem że poradzę się was zanim to zrobie.druga opcja jest orginalny modul internetowy arcama-jest to orginalna dodatkowa opcja w tym modelu lecz jest dwukrotnie drozszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mac Mini bez monitora. Ma dobre wyjście optyczne i USB. Przy korzystaniu z Toslink system wyłącza regulację głośności.

 

Programy do plików: JRiver Media Center i JRemote albo Audirvana Plus i A+ Remote.

 

Jest również Amarra for Tidal i wkrótce Amarra Remote for iOS.

 

Do ew. dostępu do Maca VNC Server i VNC Viewer na iPadzie lub dowolnym komputerze.

 

Oprócz tego na Macu można mieć programik AirServer i wtedy używać Tidala, Spotify, Apple Music, Deezera itp. wygodnie z aplikacji na iPadzie przez AirPlay i wifi do Maca i dalej przez Toslink lub USB do daca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

venom -dzięki za rade.przetestuje to co sugerujesz i wtedy podejmę decyzje.

 

czy ty testowales ten program i jakie jest z nim twoje doświadczenie? uzywales ? używasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
venom -dzięki za rade.przetestuje to co sugerujesz i wtedy podejmę decyzje.czy ty testowales ten program i jakie jest z nim twoje doświadczenie? uzywales ? używasz ?

Musisz po instalacji z ustawieniach zmienić na zaawansowane i wtedy musisz ustawiać wasapi w urządzeniu do odtwarzania i urządzeniu zew. Jakoś tak.

Wasapi co prawda to nie czyste aisio ale da radę.

A jeżeli chcesz łatwiej to możesz foobar2000 zainstalować jest darmowy również i tam jako outpot możesz ustawić urządzenie hdmi nawet po zainstalowaniu wtyczki możesz pliki dsd przez hdmi puszczać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.