Jump to content
Sign in to follow this  
hifi nowy

Czy na allegro sprzedają już podróbki?

Recommended Posts

To nie dla was tylko dla tych którzy mają w planach kupienie nowego kabla ;)

XYZ................spadaj stąd debilu.

• Like 1

Ojej czyżby, aż tak zabolało w główce po tym co zobaczyłeś? Myślę, że twoja odpowiedź "stary aufiofilu" świadczy tylko o twoim poziomie intelektulalnym. Mam tylko nadzieję, że nie masz i nie planujesz dzieci :) Pozdrawiam.

Edited by MusicManiacX

Oj, tam- się kłócicie, a to kabel z tej samej linii produkcyjnej, tylko po godzinach wyklepany...

...

Może sam wypuszcza "przecieki"? dalej niezła marża jest! :)

Rafaelu Ty jako "kablarz" takich rzeczy nie powinieneś pisać :)

----------------------------------------------------

Guest NEWNEW

Mnie zastanawia co innego, a mianowicie kto i w jakim celu produkuje takie filmiki jak ten zamieszczony na poprzedniej stronie... Komu przeszkadza nasze hobby i usiłuje go za wszelką cenę zdezawuować. Albo inaczej, jaki ma w tym biznes?

Ktoś komu żal dupę ściska. Nie może zdzierżyć, że ktoś wydaje konkretną kasę na swoje hobby, bo przecież skoro wydaje to znaczy, że ma.

Ktoś komu żal dupę ściska. Nie może zdzierżyć, że ktoś wydaje konkretną kasę na swoje hobby, bo przecież skoro wydaje to znaczy, że ma.

To jedna sprawa.

Druga,to,że audiostereo to jedyne forum tematyczne,gdzie tolerowani są ludzie,których ten temat nie interesuje.

Ich pobyt tutaj sprowadza się tylko do jednego,wszyscy wiemy do czego :)

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Guest NEWNEW

To prawda. Takiej ilości upierdliwych trolli jak na AS nie ma na innych forach tematycznych. Niezależnie od tego czy dotyczą fotografii, motoryzacji, brydża sportowego, nart, itp...

To jedna sprawa.

Druga,to,że audiostereo to jedyne forum tematyczne,gdzie tolerowani są ludzie,których ten temat nie interesuje.

Ich pobyt tutaj sprowadza się tylko do jednego,wszyscy wiemy do czego :)

Tyle że w przeciwieństwie do fachowej prasy i recenzji na tym forum jest wymiana zdań na temat produktów więc przy odrobinie zdrowego rozsądku idzie się połapać . Względem kabelka nie mam zdania nie moja liga ;)

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300

Moim zdaniem Ż A L LLLLLL DOOPĘ SCISKA TYM ,KTÓRZY NIE SŁYSZĄ :P i zatrzymali się na etapie Altusów :P

ps. a REDUCTOR NOISE to NAJWIĘKSZY IDIOTA jakiego widziałem :X nie dziwię sie ,ze nie slyszy ponieważ sądząc po glosie jest juz w wieku w którym jego uszka zatrzymują się zapewne przy osmiu khz :P:D hahhahahhaha osobiscie jesli mi słuch spadnie do takiego poziomu palne chyba sobie w łeb :x :(

Edited by polraven

Moim zdaniem Ż A L LLLLLL DOOPĘ SCISKA TYM ,KTÓRZY NIE SŁYSZĄ :P i zatrzymali się na etapie Altusów :P

ps. a REDUCTOR NOISE to NAJWIĘKSZY IDIOTA jakiego widziałem :X

Cała prawda jest w tym stwierdzeniu.

Dodam tylko,ze zauważalnie pianie z zachwytu nad kiepskimi produktami audio jest powszechne i nagminne-to świadczy o kiepskim słuchu.

Trudno temu niestety zaprzeczyć,a bryluja wsród niesłyszących niestety recenzenci nie majacy zwyczajnie warunkow do robienia testów,moze

to przesada,ale traktuje tych ludzi jak lobbystów-gdyż nie sa niezalezni i nie piszą recenzji bezinteresownie.

Brak słuchu jest to kluczowy aspekt który dotyczy audiofilizmu,postaram sie tąkwestię ciut rozwinąć.

Gdy byłem młodym chłopakiem miałem ukształtowana wrazliwość muzyczną,myslę,ze to nastapiło jak mama była ze mna w ciąży.

A mamusia pieknie grala na mandolinie,bandzoli i gitarze,razem z ojcem potrafili na imprezach pieknie zaspiewać,az ludzie bili często brawa.

To tyle o sobie-gdy mnie jeszcze nie było na swiecie)....myslę,ze to mi zdecydowanie pomogło w tym,ze słyszę poprawnie.

Gdy w szkole bodajże w 5 klasie zostałem wybrany razem z dwoma kolegami spośród 16 chłopaków w klasie do chóru szkolnego to był sukces.

Pamietam jak wiekszość w spiewie fałszowała,dlatego ,że miala po prostu słaby słuch.........i myslicie ,ze nagle im się poprawiło?

Takze przechodząc do konkretów śmiem twierdzić,ze sporo tzn. dużo audiofili słyszy niestety żle i nigdy sie z tego nie wycofam.

Chwalone są takie sprzety w recenzjach za brzmienie,a ubierane sa w tak kwieciste słowa,że jak dla mnie jest to normalnie wstyd i poklask głuchocie

Ktoś już wspomniał ze lubimy porównywać do samochodów

jak mam bmw to chcąc nie chcąc nienawidzę audi ani mercedesa, taka nasza natura,

a posiadacz skody jak znajdzie recenzje w gazecie ze jest na pierwszym miejscu za "....", to najlepiej powiesiłby sobie ja na ścianie w grubych ramach.

Kto napisał recenzje test i uplasował marki takie jak skoda czy inne auto-podobne na czołówkę ?

Taki sam przeszczep jak ten który na początku filmu przedstawionego tutaj pokazuje wysokiej klasy sprzęty uznane na całym świecie, przypuszczalnie ich nie słuchając.

Komu się che robić film który przedstawia ze "wszystko gra tak samo", zwolennik Daewoo-Audio ?

Tak, przy czym ten zwolennik Daewoo nie jest zwolennikiem z wyboru, znając dobrze wszystkie inne auto marki.

ps. a REDUCTOR NOISE to NAJWIĘKSZY IDIOTA jakiego widziałem :X nie dziwię sie ,ze nie slyszy ponieważ sądząc po glosie jest juz w wieku w którym jego uszka zatrzymują się zapewne przy osmiu khz :P:D hahhahahhaha osobiscie jesli mi słuch spadnie do takiego poziomu palne chyba sobie w łeb :x :(

Kto co robi ze swoją kasą to jego osobista sprawa ale może żal mu dlatego że podczas gdy on cieszy się MUZYKĄ ze swoich altusów za 100 zł to ci co poniektórzy znafcy mają nieustające zatwardzenie mózgu i analizują każdą sekundę nagrania tocząc pianę z ust i rwąc włosy z głowy bo rozdzielczość jest zbyt wąska a bas jest zbyt płaski jak na kabel za 60000 tysięcy.

A mamusia pieknie grala na mandolinie,bandzoli i gitarze,razem z ojcem potrafili na imprezach pieknie zaspiewać,az ludzie bili często brawa.

Zazuzi, zazuzaj....

Edited by jello

Tak, przy czym ten zwolennik Daewoo nie jest zwolennikiem z wyboru, znając dobrze wszystkie inne auto marki.

Tylko jak mnie nie stać na Rolls Royce to nie pisze bzdur ze tez jest z metalu i ma gumowe opony, podsumowując ze jest taki sam a nawet gorszy.

Edited by .:Gerard:.

Zdecydowanie masz rację. I też nie wiem, po co oni tracą tyle czasu na te przepychanki,

Ktoś już wspomniał ze lubimy porównywać do samochodów

jak mam bmw to chcąc nie chcąc nienawidzę audi ani mercedesa, taka nasza natura,

a posiadacz skody jak znajdzie recenzje w gazecie ze jest na pierwszym miejscu za "....", to najlepiej powiesiłby sobie ja na ścianie w grubych ramach.

Kto napisał recenzje test i uplasował marki takie jak skoda czy inne auto-podobne na czołówkę ?

Taki sam przeszczep jak ten który na początku filmu przedstawionego tutaj pokazuje wysokiej klasy sprzęty uznane na całym świecie, przypuszczalnie ich nie słuchając.

Komu się che robić film który przedstawia ze "wszystko gra tak samo", zwolennik Daewoo-Audio ?

Zupełnie nie pojmuję, czemu jako użytkownik Pjeżota miałbym nienawidzić gościa od Citroena, czy innego Audi.

Owszem - bywa, że zacną furą jedzie graślawiec.

Wtedy mam mieszane odczucia:)

Identycznie mam ze sprzętem grającym.

Mój Bambino:) i moje płyty i tak są dla mnie najlepsze - bo moje.

A fakt, że ktoś robi takie filmiki, jak wyżej zamieszczony... Mało to głupot na YT?

I tak lepsze, niż jakieś (tfu!) Stonogi, lub inne psubraty.

Pozdrawiam

Jacek.

Ps - na pewne rzeczy audiofilskie - zwyczajnie mnie nie stać, co przyznaję bez wstydu i bicia.

A przecież nie od dziś wiadomo, że bywa rama cenniejsza od obrazu.

Zupełnie nie pojmuję, czemu jako użytkownik Pjeżota miałbym nienawidzić gościa od Citroena, czy innego Audi.

Owszem - bywa, że zacną furą jedzie graślawiec.

Wtedy mam mieszane odczucia:)

Nie wiem, pewnie dziwny jestem, może trochę zazdrośnik, ale zdrowy "zazdrośnik" ;-)

Jak za młodego miałem Technics-a to każdemu opowiadałem ze Sony jest gorszy w głębi zazdrościłem mu klarowności, a najbardziej zazdrościłem UNITRA-ze dynamiki :-)

kumpel miał unitre połączone z bose, nawet jak zniosłem 4 kolumny altony i magnaty do domu to i tak nie moglem osiągnąć takiego efektu.

Żal mi tych ludzi,licytujących znaczy się.

Edited by bolth

Łokmen Saba

Mnie zastanawia co innego, a mianowicie kto i w jakim celu produkuje takie filmiki jak ten zamieszczony na poprzedniej stronie... Komu przeszkadza nasze hobby i usiłuje go za wszelką cenę zdezawuować. Albo inaczej, jaki ma w tym biznes?

A tam od razu biznes, lubi innych powpierdalac i tyle - taki biedaonanizm. Edited by plustek

Guest NEWNEW

A tam od razu biznes, lubi innych powpierdalac i tyle - taki biedaonanizm.

+1 ;-)

• Like 1

>Gerard

Piszesz. że jesteś "zdrowym zazdrośnikiem". Przykro mi, ale nie masz racji- Twoje postrzeganie rzeczywistości jest bardzo infantylne i bezsensowne. Czy są firmy, które WSZYSTKO robią lepiej od innych? Jedni są lepsi we wzmacniaczach, inni w kolumnach, czy odtwarzaczach, jeszcze inni nie są wybitni, lecz ich wyroby trzymają dobry poziom i mają świetny stosunek jakości do ceny. Jak postrzegasz kogoś, kto swój zestaw skompletowłl z klocków RÓŻNYCH MAREK??? Pomyśl, zanim zaczniesz pisać farmazony.

Jak postrzegasz kogoś, kto swój zestaw skompletowłl z klocków RÓŻNYCH MAREK??? Pomyśl, zanim zaczniesz pisać farmazony.

A gdzie ja tak kogoś postrzegłem ? wręcz chodziło mi o to ze UNITRA z Bose grała wtedy dla mnie wspaniale, szczególnie z kompletem głośników na te czasy o nietypowym wyglądzie

a ja z wymarzonym kompletem wtedy dla mnie pięknie wyglądającym Technics-em i czterema kolumnami nie moglem zadowolić swojego ucha,

nawet kupiłem taka UNITRE WS, przewraca się chyba jeszcze gdzieś w piwnicy, następnie zmieniłem na sony itd.

Także jeżeli chodzi o "farmazony" to przeprosiny przyjęte ;-)

Wracając do tematu - nadal są w sprzedaży na wiadomym portalu:

http://allegro.pl/glosnik-wysokotonowy-tpa-xt25-08-8ohm-i5389986956.html

różnica jest jednak poważna - nikt nie udaje że to Vifa...

Hmm... Ciekawe jak to brzmi ? :) Normalnie mnie kolega zaintrygowął :P Chyba wezmę taką parę i przetestuje:) aczkolwiek jeśli ktoś miał do czynienia z tym produktem to proszę o opis :) Będę wdzięczny :) Edited by polraven

Tyle razy było to na forum. Wszystko kupione w UE nie ma cła ani VAT dodatkowo do zapłaty. Ale juź wszystko co jest poza UE, czyli z Azji czy USA to koszty sprowadzenia są bardzo duże. Płaci się VAT i cło liczone progresywnie od wartości celnej czyli ceny zakupu z transportem i ubezpieczeniem. Np powiedzmy kolumny za 50000pln. Do tego dojdzie ok 10000pln za przesyłkę lotniczą z ubezpieczeniem. Takich rzeczy nie wysyła się statkiem z wielu względów. To mamy wartość celną 60000pln. Do tego cło ok 5% to mamy 63000pln i VAT 23% to mamy 77500pln i koszty odpraw, magazynowania na czas odprawy itd, to ok 2000-3000pln. W sumie wyjdzie mniej wiecej 80000pln. Reasumując można liczyć że do ceny zakupu należy dodać ok 60%.

Edited by sly30