Skocz do zawartości
IGNORED

Zakrzywiony ekran


Iceman

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie o opinie do osób posiadających telewizory z zakrzywionym ekranem o ich opinie - zwłaszcza o odzwierciedlenie linii prostych i ogólne wrażenia. Przymierzam się do zakupu nowego telewizora i mam dylemat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe mam szajsunga h8500 i powiem tyle ze z bliska lepiej sie oglada, mam 55 cali i lukam z 2,5 metra i jest ok, wczesniej przez chwile mialem plaskiego i byl za duzy, jak dla mnie to bajer i nic wiecej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze wrażenia są dla jednej pary oczu , które siedzą centralnie do ekranu .

Reszta może być pozbawiona komfortu oglądania z boku .

Bardziej bajer jak uzasadniona poprawa . Może przy przekątnych + 85" ma sens .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajer i nic więcej. Dopóki siedzisz dokładnie pośrodku i nie ma ewidentnych linii prostych na ekranie, to nie widać za bardzo krzywizny, ale wystarczy linia prosta (np. tabelka menu jakiegoś) i wyraźnie widać zaokrąglenia. Nie przeszkadza jakoś mocno, ale jest całkowicie zbędne - ot taki ładnie wyglądający mebel (mojej drugiej połówce bardzo się podoba ;)).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mam płaski ekran, lecz po paru kontaktach z zakrzywionym mogę z całą stanowczością stwierdzić, że gdybym miał w planie zmianę, to tylko na płaski. Moim zdaniem zakrzywiony wyświetlacz to pozbawiony większego sensu pomysł, bo co za przyjemność oglądać film samemu???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

:) jak się go powiesi na ścianie to boki odstają znacznie bardziej niż w przypadku płaskiego tv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to zapytam inaczej. Znajdzie się na forum jakiś zadowolony użytkownik zakrzywionego tv?

 

Nie jestem niezadowolony, ale w przyszłości raczej już nie powrócę do zakrzywionych ekranów.

 

:) jak się go powiesi na ścianie to boki odstają znacznie bardziej niż w przypadku płaskiego tv

 

Zależy też od stopnia zakrzywienia, bo jedne mają większą krzywiznę, inne mniejszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie widzę żądnego powodu dla którego przy przekątnych tego rzędu stosować ekrany zakrzywione.

Czysty marketing marki Samsung na zwiększenie sprzedaży.

Ze zrozumiałego powodu inny producenci nie mogli pozostać bierni.

 

Jednak powtarzam nie widzę żadnego powodu dla stosowania tego rozwiązania w domu. Czy któryś z szanownych posiadaczy takich telewizorów widzieli aby inny forumowicze z tego działu zakładali wygięte ekrany w domach do projektorów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy iść do sklepu i zobaczyć że to bajer bez sensu ;) Ale ciemniaki wydadzą na to pare tysięcy wiecej... bo zakrzywiony lepszy ;) Najzabawniejsze jest to że w ofercie Samsunga są jeszcze zakrzywione soundbary (za ~3000pln !!!) a ostatnio nawet ZAKRZYWIONE Blu Ray'e ;) Cebulak w 2015r może mieć zakrzywione co chce ;>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciemniaki wydadzą na to pare tysięcy wiece

Cebulak w 2015r może mieć zakrzywione co chce ;>

Ubliżasz innym tylko dlatego że maja odmienne zdanie na jakiś temat niż Ty. A wyszło tak naprawdę jakim Ty jesteś cebulakiem żeby nie określić tego dosadniej.... :). Bo jak nazwać kogoś kto mnie wyzywa od ciemniaka i cebulaka bo dzisiaj kupiłem zakrzywiony ekran, zakrzywionego soundbara i ZAKRZYWIONEGO Blu Ray. A takie kupiłem bo takie mi się dziś akurat spodobały :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo dzisiaj kupiłem zakrzywiony ekran, zakrzywionego soundbara

 

Pamiętaj że możesz go jeszcze oddać. Mówie o soudbarze....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie mi się dziś akurat spodobały :)

 

Jednym się podoba Pan Tadeusz innym Trędowata. Różne są gusta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cebulak w 2015r może mieć zakrzywione co chce ;>

 

I po co te obelgi ??? D...pa boli iż go stać, Ciebie nie ???

 

Dla mnie to patent bez sensu, ale skoro ktoś chce kupić to niech kupuje....

A już o iście szampański humor przyprawił mnie zakrzywiony tv - 32 cale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli kogoś strasznie uraziłem, ale chyba źle zostałem zrozumiany :)

Sprawe widze z punktu widzenia sprzedających telewizory, znając dosyć dobrze telewizorowego klienta a w szczególności Samsungowych wyznawców ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Pytanie o opinie do osób posiadających telewizory z zakrzywionym ekranem o ich opinie - zwłaszcza o odzwierciedlenie linii prostych i ogólne wrażenia. Przymierzam się do zakupu nowego telewizora i mam dylemat.

Tu masz pean pochwalny na temat zakrzywionych ekranów Samsunga:

http://hdtvpolska.com/topic/34811-zakrzywiony-ekran-telewizory-curved-tylko-dodatek-czy-cos-wiecej/

Warto zwrócić uwagę na kłamstwa w nim zawarte. Przeczytasz tam:

,,siadając centralnie przed telewizorem nasz wzrok ma taką samą odległość do każdego punktu ekranu. Dzięki temu właśnie czerpiemy dodatkową satysfakcję z oglądania.''

A czy ktoś z Samsunga pisząc o ekranie jako o cykloidzie i nawet o Galileuszu(!), nie wiedział o tym, że aby mieć taką samą odległość do każdego punktu ekranu, musimy siedzieć nie tylko centralnie, ale też w ,, ogniskowej'' tego ekranu?! Wynika to z niewiedzy autora tematu, czy też celowo o tym się nie pisze?

Czy Samsung podaje jaka jest ta ogniskowa, promień dla każdej przekątnej z osobna?

No bo chcąc skorzystać z dobrodziejstw tej krzywizny powinniśmy to wiedzieć.

Dziwię, się że forum reklamujące się jako to robiące najrzetelniejsze testy ( i tak faktycznie jest) tego nie zauważa.

Ale to jeszcze nic. Bo dalej czytam wypowiedź Gmeru, administratora tego forum i to już jest majstersztyk:

 

,,Producent zapewnia, że dzięki temu widz jest mniej narażony na degradację kolorów, która powstaje na skutek patrzenia na ekran LCD pod kątem. To czysta prawda, tak długo jak siedzimy na wprost ekranu. Gdy usiądziemy pod kątem, to nie ma to większego znaczenia. Jeden narożnik ekranu jest bowiem zakrzywiony bardziej w naszą stronę, a drugi w przeciwną, zatem bilans zysków i strat wyrównuje się.''

 

Czyli jak?

To że jedna część ekranu będzie wyglądała inaczej niż druga nie ma znaczenia bo średnio będą wyglądały podobnie?!

Jedna część ekranu będzie bardziej ostra a druga mniej i to jest O.K.?

To może też jak jedna część ekranu będzie przekłamywała kolory w stronę barw zimnych o 30% a druga w stronę barw ciepłych o te same 30%, to można napisać, że ,,bilans zysków i strat wyrównuje się.''

 

Tak właśnie robi się z nas idiotów.

Co do pochodzenia tego pomysłu, to gdzieś spotkałem się z artykułem, że winne są TV OLED. Na początku ich produkcji firmy miały ogromne problemy z drukowaniem matryc. Odsetek wadliwych matryc to było nawet 90% produkcji. I właśnie na zakrzywionych matrycach ilość wadliwych pikseli była mniejsza. Stąd konieczność ich zakrzywiania. No i marketingowcy z wady musieli zrobić zaletę. I udało się do tego stopnia, że zaczęto też i LCD zakrzywiać i nam wciskać, pomagając sobie takimi skandalicznymi reklamówkami jak ta z forum HDTVPolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam pomysł zakrzywionego ekranu nie jest nowy-były takie w czasach kineskopów.

Widziałem ostatnio zakrzywionego Samsunga w supermarkecie -47`` za ok.3200.

powiem wam,że wygląda super.

Jak w okresie poświątecznym trafi się jakaś promocja-to go kupię.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy będą zakrzywione w obu płaszczyznach :-P albo wypukłe

Już były crt, ale moda lubi wracać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, koledzy- szukacie dziury w całym. Krzywulce to wymarzony sprzęt w wielu regionach! Mało to ludzi mieszka w jurtach, igloo, czy typowych, afrykanskich, okrągłych lepiankach? Taki zaokrąglony tv na ścianie to odpowiedź na ich skromne metraże, bo płaski zabiera za dużo powierzchni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Trop jest dobry. To jeszcze powinni zrobić złamane pod kątem prostym. Świetnie by wchodziły do narożnika.

Zresztą na ten pomysł wpadł już kiedyś Klipsch. Mieli takie suby. Nie pamiętam dokładnie hasła reklamowego ale podobno był tak ,, zły'' że musiał stać w kącie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.