Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha R-N602 opinie, testy, recenzje


krauker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1piotr13, sądząc po froncie tej RN402 to jest to upgrade tragiczego modelu rn301( też mocnego) i urządzeń serii 200.

Rn301 jest dość mocna, ma ponad 100w na kanał, tylko co z tego, jak gra tragicznie beznadziejnie i pogrąży nawet niezłe kolumny.

Do modelu rn500 ma bardzo daleko o rn 602 nie wspominając.

Relacji rn301 do wzmacniaczy as 500,700, czy amplitunerów rs nawet nie ma co się doszukiwać inna inszość.

 

Boguś999"Ponieważ nie jestem zwolennikiem zbyt ostrego brzmienia , a opinie na forach wskazywały na bardziej ostre brzmienie Yamahy niż Onkyo oraz ostre Pylonów , czy dobrym sparowaniem było by ,żeby złagodzić brzmienie:Onkyo plus Indiana Line Nota 550 ( chociaż wolałbym Yamahę z uwagi na design oraz Bluetooth na wyjściu)."

Nota jest bardziej deataliczna co nieznaczy ostra i dynamiczna od ppearl 25. Właśnie pylony pearl25 są często oceniane jako zbyt łagodne, nieco leniwe np do szybkiej muzyki hav. metalowej.

Bth na wyjściu 602 niby ok, ale bez przesady, większość słuchawek ma swoje nadajniki, trochę boli że 602 nie ma dab'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1piotr13, sądząc po froncie tej RN402 to jest to upgrade tragiczego modelu rn301( też mocnego) i urządzeń serii 200.

Rn301 jest dość mocna, ma ponad 100w na kanał, tylko co z tego, jak gra tragicznie beznadziejnie i pogrąży nawet niezłe kolumny.

Do modelu rn500 ma bardzo daleko o rn 602 nie wspominając.

Relacji rn301 do wzmacniaczy as 500,700, czy amplitunerów rs nawet nie ma co się doszukiwać inna inszość.

No to szkoda bo myślałem że jest okazja chwycić coś tańszego i podobnego do R-N602 a tu zonk :) Dobrze że ktoś się na tym zna bo bym się nieżle wpakował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za 602 czy konkurencyjne 8150 i tak jest nie zła. Biorąc pod uwagę możliwości, dźwięk, do ceny są to dobre produkty. Także nie polecam schodzić do wersji 402.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co wy tak z ta ostroscia Yamahy?Sluchalem rn 500, rn 602, as501, 701 mam w domu i o zadnej ostrosci nie ma mowy. Jest dynamika, wyrazistosc, otwartosc dzwieku okraszone mocnym zwartym basem.

 

Co do monitorow to sa to raczej wyrownane kolumny grajace uniwersalnie z wieloma wzmacniaczami. Z ostrych jazgotnikow to sa klipsche i one strawnie graja tylko z bardzo cieplymi kluchowatymi wzmacniaczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwię :-) jakieś legendy rodem z czasów altusa, z moimi magnatami yamaha ma piękny mocny bas a wysokich tyle ile być powinno. Słucham godzinami pełen relaks, nic mnie nie uwiera :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki za sugestie.Yamaha kojarzy mi się z jazgotliwością dlatego,że kolega ma AV Yamahy i tonsile(nie wiem jakie) i jak przywalił volume to myślałem,że mi krew poleci z uszu.Ale może to efekt kolumn.Ogólnie Yamaha dźwiękowo mi podchodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem rn 500, rn 602, as501, 701 mam w domu i o zadnej ostrosci nie ma mowy. Jest dynamika, wyrazistosc, otwartosc dzwieku okraszone mocnym zwartym basem.

Jak je masz, chyba zauważyłeś i mogłeś dopisać kolegom co pytają, że jednak wzmacniacze AS nie grają tak samo jak amplitunery RN.

Wypuściłeś w eter nieco mylące zdanie na podstawie którego ktoś dojdzie do wniosku, że wszystkie Yamahy grają tak samo ! Skoro twierdzisz że we wzmacniaczach AS o ostrości nie ma mowy to jak grają RN ? (Albo wzmacniacze typu Xindak, AA hehe ) No właśnie .

Owszem żyletki Yamahy to czasami legendy , zależy do czego ktoś podpiął ( przypadek o którym pisze C-K), jednak faktem jest że AS gra nieco bardziej skrajami od RN , Rn jest nieco łagodniejszy i dźwięki ma złagodzone, lekko ocieplone.

(Dobrze że nie napisałeś do swojej listy tak samo grających modeli serii rs201 i rn301 )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arekm - Yamaha ma swoj styl grania i jest on obecny zarówno w amplitunerach RN 500-602 jak i wzmacniaczach AS 501/701. Jest to dynamiczne granie z wyeksponowanymi skrajami pasma. Albo takie granie komus pasuje albo nie, krotka pilka aczkolwiek ja nie uslyszalem w tym brzmieniu ostrosci. Moim zdaniem za owa ostrosc moga odp. tylko kolumny o takiej charakterystyce bo podlaczac do Yamahy kolumny o neutralnym lub lekko skonturowanym brzmieniu nie ma mowy o zadnej ostrosci i żyletkach. A jak ktoś zestawi dynamiczna yamahe z wulkanem dynamiki w stylu klipscha, paradigma czy w/w altusow, dodatkowo w pustym, niczym nie wytlumionym nowoczesnym mieszkaniu, to nie ma sie co dziwic, że cechy te nalożone na siebie daja finalnie nie przyjemny odbiór.

 

Moje JBL sa jak na JBL bardzo stonowane w gorze pasma, mimo metalowgo gwizdka czasami dla mnie jest nawet za malo sopranu a graja z "zyletkami" Yamahy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Whiplash

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo napisałem przecież wcześniej... tak jeśli chodzi o yamahę, jak i w kwestii nieodpowiedniego dobrania do nich kolumn ;)

Zresztą jak każdego sprzętu do siebie.

Jednak mimo pewnego wspólnego stylu wzmacniacze as 500,700 i sieciowe rn 500, 602 mają różnice. O to mi chodziło i myślałem że dasz coś od siebie, a nie powielisz mój wpis !

I te różnice choć subtelne to łatwe do wyłapania, dla mnie nawet mały plus dla RN602, za pewien kierunek ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją także pisałem już kilkukrotnie o tym Yamahy obecne nie są jazgotliwe czy ostre. Sa otwarte na górze to zupełnie coś innego.

Grają wyraźniej wysokimi niż onkyo jednak nie ma to nic wspólnego z jazgotem.

Oczywiście nie każdemu taki dźwięk może się podobać i może określać barwę dźwięku Yamahy różnymi epitetami.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy yamaha 602 odtwarza pliki flack z pendrive czy tylko z sieci, z tego co czytałem o konkurencyjnym pioneer sx-n32 nie odtwarza ich z pendrive.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy yamaha 602 odtwarza pliki flack z pendrive czy tylko z sieci, z tego co czytałem o konkurencyjnym pioneer sx-n32 nie odtwarza ich z pendrive

Mam pioneera SX-N30 i odtwarza on pliki flack z pendriva jak i z podłączonego dysku, nie wiem gdzie wyczytałeś takie "rewelacje".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro został tu wspmniany Pioneer sx n30 to takie małe porównanie wyszukiwania sieci, do omawianej Yamahy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez c-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro został tu wspmniany Pioneer sx n30 to takie małe porównanie wyszukiwania sieci, do omawianej Yamahy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To fakt że pioneer uruchamia się dłużej, ale to porównanie nie dotyczy jakości grania dwóch sprzętów więc wrzucanie takich linków jest bez sensu człowieku, po co siejesz zamęt ? Mam tego pioneera i to jest jego jedyną wadą, dźwięk z niego płynący jest bardzo dobrej jakości. Jak nie masz nic konstruktywnego do przekazania to zamilcz. Ja też mogę podać przykład w którym yamaha jest gorsza od pioneera. Pioneer ma możliwość regulacji tonów wysokich i niskich z poziomu pilota a yamaha nie ma, i co ty na to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 1piotr13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale człowieku wyluzuj bo Ci żyłka pęknie

To było jako ciekawostaka a wcale nie miałem zamiaru krytykować pioneera

 

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale człowieku wyluzuj bo Ci żyłka pęknie

To było jako ciekawostaka a wcale nie miałem zamiaru krytykować pioneera

Jak chcesz ciekawostek i sensacji to przerzuć się na pudelka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ciekawostek i sensacji to przerzuć się na pudelka.

amen"t

ale to porównanie nie dotyczy jakości grania dwóch sprzętów więc wrzucanie takich linków jest bez sensu człowieku, po co siejesz zamęt ?

tematem jest" Yamaha RN 602-opinie ,recenzje,testy" a,że jest to amplituner sieciowy to może i warto wspomnieć też, o tym jak wypada łączność z siecią w tym modelu i skoro wspomniano tu o Onkyo TX 8150,to dlaczego nie przywołać Pioneera?

Po co się od razu obrażać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tematem jest" Yamaha RN 602-opinie ,recenzje,testy" a,że jest to amplituner sieciowy to może i warto wspomnieć też, o tym jak wypada łączność z siecią w tym modelu i skoro wspomniano tu o Onkyo TX 8150,to dlaczego nie przywołać Pioneera?

Problem w tym że na końcu tego filmiku co go zapodałeś podana jest informacja czyniąca cały ten film bezsensownym. Okazuje się bowiem że włączenie "Network Standby On" w Pioneerze przyśpiesza czas ładowania radia do, jak podano, 4 sekund - czyli chyba szybciej niż pokazana w filmie Yamaha. Nie żebym był jakimś fanem Pioneera, już prędzej kupiłbym Yamahe ze względu na loudness (słucham muzyki z małą głośnością).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ravenik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super Ravenik.Komentarzy nie czytałem.

Ale 1piotr13 sam chyba tego nie wiedział sądząc po wpisie

To fakt że pioneer uruchamia się dłużej,

Czyli jednak filmik się na coś przydał :)

Piotruś i po co tyle krzyku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez c-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy yamaha 602 odtwarza pliki flack z pendrive czy tylko z sieci, z tego co czytałem o konkurencyjnym pioneer sx-n32 nie odtwarza ich z pendrive.

Posiadam model RN 500, który odtwarza pliki flac z pendriva więc 602 również nie powinna mieć problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super Ravenik.Komentarzy nie czytałem.

Nie chodzi mi o komentarze ale o napis na końcu filmu. Albo sam nie obejrzałeś filmu do końca albo coś ci blokuje napisy w filmach Youtube.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko napis,że czas do uruchomienia radia inernetowego yamahy 9sek. a pioneera 55sek.

Nic innego mi nie wyświetla

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko napis,że czas do uruchomienia radia inernetowego yamahy 9sek. a pioneera 55sek.

Nic innego mi nie wyświetla

Aha, chyba że tak. U mnie w czasie około 1:02 (około minuta i dwie sekundy) w trakcie filmu pokazuje się napis na górze po lewej o treści cytuję: "Przy włączonym ustawieniu "Network Standby On" w Pioneerze, czas startu radia internetowego skraca się do 4 s." Widocznie Tobie się nie wyświetla. Z mojej strony koniec tematu bo wiele to nie wnosi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku tygodni jestem posiadaczem r-n602. W kwestii stabilności odtwarzania sieciowego, nie mam żadnych zastrzeżeń - dobrze działa streaming bluetooth, airplay czy radio internetowe.

Na chwilę obecną mam problem z wyrównaniem poziomów głośności pomiędzy źródłami. Jest to delikatnie irytujące, zwłaszcza przy przejściu z relatywnie słabego poziomu przy streamingu z laptopa na np radio czy cd. Funkcja volume trim działa w zakresie +/- 10db, ale mimo wszystko nie załatwia to sprawy. Może kolejne wydanie firmware'u pomoże.

Poza tym jest całkiem nieźle. Dużej różnicy w jakości dźwięku, w stosunku do mojej staruszki CR-200E, nie widzę. Żadnego zaskoczenia, nowe pudełko gra jak.. Yamaha :) Trudno mi się zgodzić ze stwierdzeniem, że yamaha gra ostro - wręcz przeciwnie, wg mnie wręcz delikatnie ociepla średnie i wysokie tony. Póki co, mam głośniki nie najwyższych lotów - Magnat Monitor Supreme 202. Zastanawiam się czy zmiana na Quantum 673 znacząco przyczyni się do poprawy jakości dźwięku, czy może raczej powinienem zainwestować więcej, w coś innego. Ma to nagłośnić pomieszczenie 23m, słucham głównie radia + muzyki, od world music, fado, jazz po elektronikę.

Pytanko do użytkowników: czy można utworzyć nową strefę musiccast / nowy pokój bazując na głośnikach bluetooth, czy musi być to koniecznie urządzenie dedykowane? Niestety nie mam żadnego głośnika bt żeby to sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak filmik się na coś przydał :)

Piotruś i po co tyle krzyku?

Racja że trochę się uniosłem i za to przepraszam, ale po prostu nie widzę sensu takiego porównywania dwóch sprzętów. Jeżeli brać się już za porównywanie to należało by wziąć pod uwagę wszystkie aspekty, wszystkie za i przeciw a przede wszystkim jakość dźwięku tych obydwu klocków bo o to przede wszystkim nam chodzi prawda ? Staramy się kupić sprzęt po to aby dobrze nam grał.

Co do funkcji network standby to zupełnie o niej nie pomyślałem, wiedziałem że jest ale zapomniałem o niej. Dzięki za przypomnienie :) No to teraz możemy porównywać czas uruchomienia :)

 

Pozdrawiam, szczególnie c-k :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Lestek

(Konto usunięte)

Witam , też się przymierzam do zestawu yamaha RN 602 lub RN402 i magnat quantum 675 wcześniej miałem Aplituner Marantz sr5008 i Jamo c605 napiszcie proszę czy to dobra zmiana na plus czy może uważacie inaczej pokój 12 m2 (3,30x3,70) dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.