Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha R-N602 opinie, testy, recenzje


krauker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam specyfikazji sprzetu kolumn oraz wspomnianych wzmacniaczy. Czy jako czlowiek z braznzy bardziej polecalbys prace tych kolumn pod yamahą czy raczej onkyo? Pytam poniewaz bycmoze miales okazje sluchania, ktoregos z zestawow... Wedlug opinii z forum bardziej jestem sklonny do Yamahy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie wszystko aby sprowadzic do domu zarowno Onkyo jak i Yamahe i wtedy podejme decyzje o zakupie. Jak widac zdania specjalistow brazny sa podzielone wiec to bedzie najrozsadzniejsze posuniecie. Dziekuje za opinie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...testy sprzętu audio w domu to jedna z najbardziej miarodajnych sytuacji. Ze swojej strony poleciłbym Yamahę jednak, niż Onkyo. Posiadam Yamahą R-N602 i porównywałem ją ze sprzętami z tej samej półki cenowej i z dużo droższymi konstrukcjami. Przekonała mnie do siebie, za te pieniądze i funkcjonalność jaką oferuje, brzmieniowo w dobrym zestawieniu, kolumny i kable naprawdę daje radę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

_ . . _

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie wszystko aby sprowadzic do domu zarowno Onkyo jak i Yamahe i wtedy podejme decyzje o zakupie. Jak widac zdania specjalistow brazny sa podzielone wiec to bedzie najrozsadzniejsze posuniecie. Dziekuje za opinie :)

Bardzo dobrze. Mamy obydwa. Pisz. Jeden odeślesz.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja napiszę kilka słów o tym amplitunerze Yamahy 602.

Potrzebowałem urządzenia multimedialnego sieciowego do spokojnej muzyki smooth jazz, Clapton, Nora Jones itp. Płyt już nie słucham tylko Spotify. Naczytałem się o ww urządzeniu i byłem przekonany że złożę sobie system za 4-5 tysięcy i będę sobie spokojnie delektował się muzyką. Wybór padł na kolumny Dali Zensor 3 lub Monitor Audio Bronze 2. Wyposażony w kasę udałem się do salonu aby odsłuchać całość. Przemiły Pan podłączył zestaw i zostawił mnie abym poczuł prawdziwą moc swoich pieniędzy. Rozpocząłem odsłuch i oniemiałem. To wszytko brzmiało marnie i jest to w moim odczuciu delikatne określenie tego barachła. Ostro bez ciepła i mało soczyście ot taki tam grajek. Pan który mi zestawił ten zestaw widząc moją minę powiedział krótko - A nie mówiłem! to nie jest sprzęt do Pana oczekiwań kup Pan normalny wzmacniacz.

Podsumowując powiem dobitnie nie czytajcie internetu, zdajcie się na propozycje dobrych salonów i słuchajcie bo warto. Ja nic nie kupiłem i nie żałuję. Prawdopodobnie na szybko kupię sobie dobre słuchawki (seria Momentum) i będę szukał dalej.

Dziękuję firmie Q21.pl za odsłuchy i porady Pana Pawła. Otworzyliście mi oczy a właściwie uszy.

Pozdrawiam Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podłącz do Yamahy dobre kolumny. Kobieta ma to podłączone z Tannoy DCT6. Ostro I bez ciepła to napewno nie jest definicja tego grania. Ale masz szczęście, bo słuchałem tej Yamahy z Zensorami 3 I generalnie tu się zgadzam - nadawało się to do kosza.

 

Z Zensorami 7 dużo lepiej, aczkolwiek jak pisałem wiele razy nie ogarniam fascynacji tymi kolumnami.

 

6 tygodni szukałem Tannoy I kupiłem używane w Polsce, pół kraju przejechałem, ale słucha się na tym bardzo przyjemnie.

 

Idź do tophifi I posłuchaj z B&W 685S2. W przeciwieństwie do Zensor 3 gra takie zestawienie o niebo lepiej. z Monitor Audio nie słuchał, ale kobieta słuchała z podlogowymi I Zensor 3 grały lepiej niż podłogowe MA, więc się nie dziwię że podstawkowe MA się nie podobały.

 

Jak chcesz mieć jedno dobrze grające pudło z wszystkim multimedialnym to warto, ewentualnie Onkyo kupić. Inaczej będziesz musiał kombinować. Alternatywnym rozwiązaniem jest kupno WXC50 plus używany wzmacniacz Yamahy typu 701 czy ile tam jest.

 

Mam u siebie sprzęt dużo wyższych klasy, I owszem, są różnice, ale powiedzieć że Yamaha "gra marnie" to niestety nie mogę.

 

Podłącz do niej dobre kolumny to zmienisz zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kapelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Moim celem w opisie tej Yamahy były tylko moje subiektywne zdanie. Nie chcę nikogo przekonywać do swojej racji. Ponieważ na forum dużo jest osób poszukujących opinii postanowiłem dodać swoją. Moja jest jednoznaczna oczywiście z tymi kolumnami że jest to sprzęt nie dla mnie. Zaznaczam jestem tylko melomanem nie audiofilem. Znam dużo gorszych zestawów ale ten nie jest wybitny. Ktoś powie gość za 4 tys. PLN chce super audio to przecież niemożliwe, wiem ale dla mnie ta kwota powinna oznaczać dobrze wydane pieniądze a na dzisiaj jest to kompromis mnie nie satysfakcjonujacy. Wiem jestem marudny i trudno. Moim przesłaniem jest tylko stwierdzenie aby słuchać muzyki a nie tylko o niej czytać.

Pozdrawiam wszystkich szukających zestawów i życzę udanych łowów. Ja na dzień dzisiejszy zakupiłem używane słuchawki Sennheiser Momentum Wireless 2.0 i jestem mega, mega zadowolony. W końcu mam co chciałem. A za jakiś czas wrócę do poszukiwań ale napewno zdam się na rady dobrych salonów audio.

Miłej nocki przy muzyce i brandy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek a sluchales Zensora 3 ze wzmacniaczem? Czy na amplitunerze zakonczyles odsluch?

Zensory 7 maja sporo basu i ciepla, to monitor zensor 3 tak rozni sie brzmieniowo od wersji podlogowej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tylko kolumny podstawkowej Zensor 3 z tą Yamaha. Nie wypowiadam się jak to gra z czym innym. W pracy mam uzywany zestaw Nad 320 bee i Aegis Evo one źródło z dobrej karty dźwiękowej(wzmacniacz i kolumny za około 1000 z Allegro ) I powiem szczerze nie zamienił bym się na Yamahe i Zensor 3. Napalilem się na funkcje sieciowe niepotrzebnie. Sprzedałem chromecast Audio bo chciałem coś nowoczesniejszego grało to że starym kinem domowym i dźwięk taki sobie ale możliwości chromecast Audio ogromne. Myślę że kiedyś kupię normalny wzmacniacz i dodam chromecast i będę miał dobry dźwięk i obsługę sieci. Proszę nie przekonujcie mnie do amplitunerow zakończyłem ten etap, chyba że dziecku do pokoju. Zresztą jeszcze miesiąc temu bym nie uwierzył że taką opinię napiszę ja wielki fan nowych technologii :-). Mało tego jak ktoś w moich wątkach napisał że Yamaha 602 gra sucho i skrajami pasma to myślałem że to gość jest złośliwy i upierdliwy. Być może dla innego rodzaju muzyki będzie ok dla mojej niestety nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacek_61828
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam Cie namawiać na nic, pytam z ciekawosci.

 

Powiedz jakiej muzyki sluchasz? NAD to calkiem inne granie niz Yamaha. Nad jest gesty, basowy a Yamaha detaliczna. Pozatym z kolunny podstawkowej tez nie uzyskasz dociążenia i masy dzwieku. Do tego amplituner to tez kompromis funkcjonalnosci i brzmienia, to nie bedzie poziom wzmacniacza za 1500zl.

Wydaje mi sie, ze oczekiwales czegos czego nie mozna oczekiwac od takiego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whiplash - masz w pełni rację oczekiwałem zbyt wiele. Zgubiła mnie idea o tym że sieć najpierw później dzwięk. Niestety tak nie jest . Słucham głównie lekkiego jazz i bluesa oraz Krall, Nora Jones, BB king itp. Obecnie trochę odpocznę i nacieszę się słuchawkami z których jestem bardzo zadowolony. Pan w salonie ostrzegał mnie że to nie dla mnie sprzęt ale ja się uparłem. Piszę to ponieważ sam szukałem informacji w sieci o rzeczach które chcę kupić i szukałem zawsze opinii nie tych chwalących ale tych które wytykają subiektywne wady. Może moja przygoda pokaże innym że nie warto upierać się przy swoim tylko słuchać.

Z zakupem wstrzymam się na jakiś czas, zresztą zastanawiam się coraz poważniej nad wymianą TV i dokupieniem dedykowanego soundbara. Zdaję sobie sprawę że jest to znaczna utrata jakości ale funkcjonalnie (mały pokój, żona itp) przemawia za tym rozwiązaniem. Na razie to tylko pomysły. Może jak za jakiś czas córka się wyprowadzi będzie dodatkowy pokój to zmienię podejście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek_61828 , jesteś kolejną osobą która odkryła , że im więcej USB,HDMI, Ethernet, Bluetooth,Music Cast (dla słuchających w trzech pokojach w tym samym czasie) tym nie ma co liczyć na dźwięk. Ot, takie zabawki,funkcjonalne można sobie MP3 posłuchać z telefonu,radia internetowego, wygodne , pilot obsługuje podobny sprzęt w całym domu ( po co ? ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście do Bluesa czy Jazzu to Yamaha średnio się nadaje. Pozatym Ty masz obecnie wzmacniacz stereo, który oferuje bardzo dobra jakość dzwięku. A taki amplituner za 2200zl to jednak jest kombajn. Odlicz sobie koszta wszystkich funkcjonalności - DAC, tuner FM, funkcje sieciowe, to ile zostaje na sam tor audio? Zazwyczaj takie amplitunery graja jak najsłabsze modele wzmacniaczy stereo danego producenta.

 

Ja na Twoim miejscu będac w salonie po odsłuchu Z3 + RN602 poprosiłbym o podłączenie do Zensorów jakiegokolwiek wzmacniacza stereo aby sie przekonać czy winny jest amplituner czy kolumny. Jak już pisałem wcześniej, ja nie jestem zwolennikiem monitorów, to jest jednak odchudzone brzmienie, maksymalnie muzykalne, studyjne nie moja bajka. RN602 napewno o wiele lepiej zagrałby z normalną podłogówka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac: wydaje 3-4 tysiace i to wszystko wielka kicha? Brak dzwieku? Brak mocy? Przeciez to niedorzeczne.

Chyba, ze jest to kwestia ucha przecietnego Kowalskiego, a kogos kto stereo fascynuje sie od lat...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu będac w salonie po odsłuchu Z3 + RN602 poprosiłbym o podłączenie do Zensorów jakiegokolwiek wzmacniacza stereo aby sie przekonać czy winny jest amplituner czy kolumny. Jak już pisałem wcześniej, ja nie jestem zwolennikiem monitorów, to jest jednak odchudzone brzmienie, maksymalnie muzykalne, studyjne nie moja bajka. RN602 napewno o wiele lepiej zagrałby z normalną podłogówka.

 

Dokładnie. Jak napisalem wyżej. Z Tannoy i np. zensor 7, czy Ikon 6 gra ta Yamaha bardzo fajnie. Oczywiscie, biorąc pod uwagę możliwości w stosunku do ceny.

Mysle za 4,5k można złożyć cos miłego z ta yamaha.

 

Ja polecam puszczenie dla porównania wzmacniacza kd w podobnej cenie, to zobaczycie ze ta yamaha jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchałem kiedyś RN500 czyli poprzednika RN602 z Pylonami "szafir" 25 i w takim secie Joe Satriani brzmiał bardzo fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac: wydaje 3-4 tysiace i to wszystko wielka kicha? Brak dzwieku? Brak mocy? Przeciez to niedorzeczne.

Chyba, ze jest to kwestia ucha przecietnego Kowalskiego, a kogos kto stereo fascynuje sie od lat...?

 

Wszystko zalezy czego szukasz. Jedni chca miec jedno przyzwoite ładne pudełko z prostym sterowaniem jednym urządzeniem, innym nie przeszkadza 5 używanych sprzętów gdzie kazdy z innej parafii i musisz 3 piloty do tego miec i aplikacje na telefon.

 

Nie wiem jak Konkurencyjne Onkyo, natomiast jak pisałem słuchałem yamahy z kilkoma podlogowkami i monitorami i aktualnie gra podpięta do kolumn o co najmniej dwie klasy wyższe i daje radę. Zreszta pewnie aplikacja wzmacniacza to jest najtańszy ich wzmacniacz stereo tam włożony.

 

Gra na tyle, ze sam mógłbym z tym żyć, ale ze wiem jak gra dobre stereo, wiec słyszę niedostatki. Inna sprawa, ze to dobre stereo z tymi samymi możliwościami kosztuje 3-4 razy wiecej, licząc po cenach z półki i do tego masz dużo gratów.

 

Jak dobierzesz zle kolumny to bedzie grac zle, dobierzesz dobre, to bedzie grało przyzwoicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy czego szukasz. Jedni chca miec jedno przyzwoite ładne pudełko z prostym sterowaniem jednym urządzeniem, innym nie przeszkadza 5 używanych sprzętów gdzie kazdy z innej parafii i musisz 3 piloty do tego miec i aplikacje na telefon.

 

Nie wiem jak Konkurencyjne Onkyo, natomiast jak pisałem słuchałem yamahy z kilkoma podlogowkami i monitorami i aktualnie gra podpięta do kolumn o co najmniej dwie klasy wyższe i daje radę. Zreszta pewnie aplikacja wzmacniacza to jest najtańszy ich wzmacniacz stereo tam włożony.

 

Gra na tyle, ze sam mógłbym z tym żyć, ale ze wiem jak gra dobre stereo, wiec słyszę niedostatki. Inna sprawa, ze to dobre stereo z tymi samymi możliwościami kosztuje 3-4 razy wiecej, licząc po cenach z półki i do tego masz dużo gratów.

 

Jak dobierzesz zle kolumny to bedzie grac zle, dobierzesz dobre, to bedzie grało przyzwoicie.

Moim zdaniem nie tylko dobrze a bardzo dobrze, jednak ta maszynka potrzebuje trochę cierpliwości( musi się trochę wygrzać jak każdy dobry sprzęt), no i o odpowiednich kabelkach nie można zapominać. Kolumny muszą być trochę ocieplone, jak to wszystko się weźmie pod uwagę (oczywiście odpowiednia akustyka pokoju) to można fajnie słuchać, najlepiej dobrych plików hi res z pendrajwa lub niektórych stacji radia internetowego i tyle. A co do jakości wzmacniacza w tym ampli to można sobie np. porównać parametry uwaga ciekawostka accuphase E-370 stosunek sygnał szum 85 db u rzeczonej Yamaszki tyle samo, dynamika u tego samego accu 105 db a u ww ampli Yamahy też 105 db i na razie tyle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta maszynka potrzebuje trochę cierpliwości( musi się trochę wygrzać jak każdy dobry sprzęt), no i o odpowiednich kabelkach nie można zapominać.

Co tam ma się wygrzać, USB czy Bluetooth ? Jakie kable? Choćby podpiąć Siltech Royal Signature Emperor Double Crown to niczego nie zmieni. Zgadzam się za to żę do plików flack, MP3, radia internetowego, muzyki z telefonu jest ok.Do muzyki w tak zwanym tle , gdy jesteśmy w innym pomieszczeniu niż sprzęt, również jest ok. Ale w tej kwocie możemy spokojnie kupić używany wzmacniacz który wydobędzie wszystkie niuanse z utworów jazzowych czy bluesa, bo RN602 tego nie zrobi. Miałem ten wzmacniacz w domu , gra poprawnie i .... tylko poprawnie.Tak jak już pisał Whiplash , płacimy za bajery które zwiększają funkcjonalność a nie mają żadnego związku z jakością dźwięku. Większość funkcji zmusza wręcz do słuchania w formacie MP3 o jakości którego nie chcę się wypowiadać.Porównałem z ciekawości tą "bardzo dobrze grającą maszynkę" z Marantzem 2226B ( 1976r), najpierw się przestraszyłem że Yamaha się zepsuła, ba nie docierało do mnie, iż może być aż tak duża różnica w wysokich a co ważniejsze średnich tonach.

Decydując się na zakup musimy być świadomi swoich potrzeb i priorytetów, albo chcemy funkcjonalności i mamy gdzieś jak to gra, ale stawiamy na jakość kosztem czasem ruszenia d... z kanapy bo nie ma pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapelli zadam Ci jedno fundamentalne pytanie na które chciałbym uzyskać konkretną odpowiedź. Mianowicie czy kompletujac sprzęt należy wybrać neutralny wzmacniacz i dobrać kolumny brzmieniowo-finansowe do swoich upodobań czy też zrobić odwrotnie chociaż wydaje mi się to trudniejsze. Bo przecież nie trudno udowodnić że wydając wiele więcej na kolumny z byle czego coś się osiągnie. Nie pytam Cię aby zaczepic i powalczyć tylko obiektywnie szukać jakiegoś algorytmu poszukiwania. Generalnie wszystko jest do uzasadnienia tylko jak będę ponownie szukał czegoś to jak i odczego zacząć. Nie chcę przyjąć zasady że można kupić Lanos i zmieniając opony spoilery itp udowadniać że to jeździ prawie jak Mercedes. Może skrajne porównanie ale oddaje moją myśl.

 

 

Tomek4446 o jakim przyzwoitym wzmacniaczu piszesz do moich preferencji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że Jacku słuchaleś w sklepie tylko jednej konfiguracji. Będąc na odsłuchu powinieneś posłuchac max. najwiecej sprzetów aby mieć jakiś obraz i punkt zaczepienia. Tak to nawet jest nam ciężko coś doradzić.

 

Zensory jak i pozostałe kolumny potrzebują wygrzania, wyjete z pudełka graja dość sucho, po kilkunastu godzinach brzmienie zaczyna się wypełniać. Yamaha też pewnie za wiele nie grała. Moja Yamaha jak była nowa też grała trochę kartonowo, dopiero potem nabrała soczystości.

 

Między wzmacniaczami nie ma aż tak wielkich różnic brzmieniowych jak miedzy kolumnami. Podstawowe pytanie czy potrzebujesz funkcji sieciowych czy są Ci zbyteczne? Bo odp. na to pytanie nakreśli kierunek poszukiwań. Jesli chcesz jednak taki kombajn z brzmieniem cieplejszym to Yamaha i Onkyo odpada. Możesz sprawdzić Harmana 3770, on w połączenu z Dali Zensor da Ci maksymalnie ciepłe, wręcz "zamulone" brzmienie.

Jeśli natomiast może to być klasyczny wzmacniacz to wybór jest znacznie większy, od NADa, przez Marantza, po brytyjskie integry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Whiplash

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, nie ma jednoznacznego wykładnika w doborze sprzętu, każdy oczekuje czegoś innego. Mogę jedynie napisać czym ja się kieruję.

Najpierw sprawdzam czy nie mam przypadkiem wolnego pół miliona na źródło,PRE,końcówki mocy i kolumny.Niestety, zawsze wychodzi mi że nie mam,więc już wiem że muszę się rozejrzeć za gratami używanymi.

Następna kwestia to pomieszczenie, a więc kubatura ,rozmieszczenie mebli, dywan, firanki oraz zgoda żony na ewentualne zmiany.

Wielkość pomieszczenia zwykle stanowi o doborze kolumn, podłogówki lub monitory.

Nie jestem wysokiej klasy ekspertem lecz nie rozumiem podpowiedzi rzędu kolumny X świetnie grają z wzmacniaczem Y.

Robiłem eksperymenty u siebie w domu jak i kilku salonach audio w Polsce polegające na odsłuchu kolumn w jednym pomieszczeniu a następnie przeniesieniem kolumn wraz z elektroniką do drugiego.Dźwięk się zmieniał i często był nie do przyjęcia mimo tego ,że przed chwilą zachwycałem się takim zestawem.

Preferencje co do odbioru muzyki są bardzo subiektywne, jedni wolą bas szarpiący nogawki,inni subtelne cykanie wysokich tonów i trzeba określić co sprawia nam przyjemność.

Kolejnym elementem jest źródło. Jeżeli chcę korzystać z dobrodziejstw plików flack,mp3,sieci LAN to omawiana wcześniej Yamaha jest jak najbardziej do przyjęcia a kolumny do niej to już kwestia odsłuchów.

Jazz i blues to trudne gatunki charakteryzujące się dużą rozdzielczością instrumentów. Brzmienie każdego z nich ma znaczenie dla spójności utworu i albo nasz sprzęt to odda lub nie.

Decydując się na odtwarzanie z CD lub gramofonu, musimy brać pod uwagę wydatki związane z zakupem płyt oraz doborem zupełnie innego sprzętu.W kwocie którą chcesz przeznaczyć na RN 602 znajdziesz starsze wysokie modele wzmacniaczy które biją na głowę współczesne w tym przedziale cenowym.

Nie odpowiem na pytanie jaki wzmacniacz będzie najlepszy, jest po prostu zbyt wiele zmiennych. Ja uwielbiam dźwięk NAD 3100,3020, HK 6500 ale Tobie nie musi on odpowiadać.

Dobór sprzętu to bolesny, niekończący się proces i niestety uczymy się na własnych błędach.

PS. Whiplash, czy w Twojej Yamasze S700 tryb Pure Direct tak jak jak w mojej, polega tylko na tym , iż gaśnie wyświetlacz a różnicy w dźwięku nie ma żadnej, czy jest on włączony czy nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wyświetlaczem, wyłączone zostają też wyjścia cyfrowe dzwięku. We wszystkich komponentach mam aktywowany tryb DIrect aby maksymalnie skrócić ścieżkę sygnału i ominąć nie używane układy, aczkolwiek w CD ja różnic w brzmieniu nie słyszę, Przecież wyswietlacz czy wyjście optyczne nie powodują takich zakłóceń aby to w słyszalny sposób odbijało się na dzwięku. We wzmacniaczu, delikatna poprawa dzwięku jest słyszalna. Sygnal bez pure direct musi "przelecieć" przez obwody regulujące basy, soprany a one jakąś degradację zawsze wprowadzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Dlaczego mam dziwne wrażenie , że Pure Direct w Yamaha CD-S700 jest zwykłym chwytem marketingowym aby ładnie wyglądało w opisie. Myślałem , że może się coś zepsuło bo za cholerę nie słyszę różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.