Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do RLS Deimos II


Halabala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów!

 

Od jakiegoś czasu poszukuję integry do kolumn RLS Deimos II. Jako źródło do niewymagających odsłuchów będę używał laptopa/tabletu (granie w tle). Do normalnego słuchania posiadam Pioneera PD-73 - niestety siadł w nim chyba laser - nie miałem jeszcze czasu się tym zająć oddając go w ręce jakiegoś speca ale to będzie pierwsza rzecz po zakupie wzmaka. Ewentualnie będę rozważał inne źródło.

 

Pomieszczenie odsłuchowe wygląda jak na zdjęciach w załączniku, jestem przed przeprowadzką. Kolumny będą przed szafą wnękową na dłuższej ścianie 4,1m; długość pomieszczenia to 3,55m (nie wliczam szafy wnękowej której na zdjęciach jeszcze nie ma), wysokość - 2,7 - 2,55. Sufit częściowo wykonany jest z płyt Rigips Rigiton (ale się nadłubałem:)), nad płytami wypełniony wełną URS TWP Silento (ok. 10cm). (ale gryzło:)). Od razu tłumaczę - sufit przyniósł świetne skrócenie pogłosu (na razie pomieszczenie jest puste a jest w nim przyjemnie); dalsze adaptacje akustyczne będę wykonywał już ze sprzętem i umeblowaniem pomieszczenia słuchając na bieżąco i wyciągając wnioski (nie chcę nic przetłumić, podbić, itp.).

 

Przejdźmy do rzeczy: posiadałem już Yamahę A-420 (była ok ale na początku), potem Mantę V5 (to było granie, żałuję ciągle, że sprzedałem) a następnie Yaqina MC-10L (okazało się, że co do Manty zrobiłem krok w tył - Manta jakoś pasowała do tych kolumn tak, że szczęka opadła nawet Panu w salonie audio gdy przyniosłem Chińczyka podczas zakupu skrzynek).

 

Słucham głównie jazzu, akustyki i elektroniki. Pomijam granie od czasu do czasu: rocka, rapu, rnb, itd. - system powinien grać raczej te pierwsze gatunki. Zależy mi na trójwymiarowości, szerokości sceny, oddechu, separacji, bogatych detalach i miłych, niejazgotliwych, niemęczących wielogodzinnych odsłuchach.

 

Byłem bardzo bliski zakupu Baltlaba Epoca 2 ale niestety ktoś zwinął mi używkę sprzed nosa:(. Pytanie - czy iść dalej w Baltlaba i polować na alledrogo? Szukam zdecydowanie używki (przebudowa domu mnie wykończyła) w granicach do 3000zł. Może są jakieś "złote" wzmaki pod te kolumny? Jeżdżenie po salonach i obsłuchiwanie sprzętu droższego po to żeby później polować na używki będzie kłopotliwe - średnio u mnie z czasem, muszę opierać się na opiniach i doświadczeniu forumowiczów.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24844-0-10518000-1446125897_thumb.jpg

post-24844-0-50812400-1446125903_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi niczego nie doradzi?:(

 

Słyszałem połączenie Deimosów z Quad Vena i brzmiało to bardzo... bardzo dobrze. Jeszcze wcześniej słyszałem z Yamahą As1000 i to połączenie również mi się podobało. Z lampą słyszałem je raz ale to właśnie był chyba Yaquin MC-10L - i tu też nie było jakoś specjalnie źle. Tak w ogóle uważam, że to super kolumienki. Pamiętam jak pewien sprzedawca prezentował mi kiedyś AA Phoebe III i po zamianie kolumn na Deimos II stwierdziliśmy zgodnie, że RLS to jednak dużo lepsze granie.

 

.. a przypomniało mi się jeszcze, że jeden z forumowiczów polecał mi łączenie kolumienek rls z wzmacniaczami AMC np XIA150.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podanie kilku typów. Zainteresował mnie ten wzmak z AMC, patrząc na parametry powinien dać kopa tym mało efektywnym kolumnom.

Czy inni forumowicze podzielą się wiedzą na temat tej integry lub innych, które pasowałyby do tych skrzynek?

 

Ps. Podpięcie pod starą yamahe mnie zadziwiło w nowym pomieszczeniu, jest już dobrze, nie wiem co będzie z dobrym wzmocnieniem;)

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Szybkie pytanko: Taga harmony hta-500b - miał ktoś do czynienia z tym małym lampowcem? Obecnie jestem bez wzmaka i na jakiś czas potrzebuję czegoś grającego w niskiej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

zerknij poglądowo na te linki

 

a jak możesz dorzucić kilka stówek to rozważ:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki wielkie za propozycje lowfi81.

 

Zawęziłem wybór do dwóch typów:

- Block V-100

- BC Acoustique EX-222.1

Mam już totalny mętlik w głowie a jak pisałem wcześniej mój wybór odbędzie się bez odsłuchu. Od czytania opisów brzmienia, alternatyw, zaczynam powoli wariować:)

 

Są właściwie w tej samej cenie. Na korzyść BC Acoustique przemawia DAC, bluetooth, itd., Mimo wszystko najważniejsze dla mnie jest brzmienie - DAC mogę zawsze w przyszłości dokupić i dokonać nim ostatniego szlifu.

 

Szybkie pytanie: który z tej dwójki jest bardziej rozdzielczy, da lepsze stereo? Preferuję brzmienie neutralne, bez podbarwień i efektów specjalnych. Po opisie Blocka wg. HiFi Choice powinien brzmieniowo iść w tą stronę jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedys czytałem to Naim dobrze zgrywa się z RLS, ale sam nie testowałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem RLS Triton z wzmacniaczem Vincenta SV 226 i było to bardzo udane połączenie. Niestety wspomnianych Demiosów nie słyszałem więc niewiem czy w tym zestawieniu będzie to dobry wybór. Dodtatkowym utrudnieniem są nasze preferencje i akustyka naszych pomieszczeń, w których słuchamy.

Dodam tylko, że z tymi RLSami słuchałem również Baltlaba ale wersję pierwszą i także według mnie było całkiem fajnie, choć mnie osobiście brakowało trochę tego ciepełka które dawał Vincek na średnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się - zakupiłem Blocka V100. Dziękuję bardzo z sugestie odnośnie wzmacniaczy - w przyszłości pewnie będą pomocne (sugestie raczej dla wyższej półki). Jak tylko otrzymam sprzęt, osłucham go kilka dni to skrobnę co z tego połączenia wyszło wraz z fotorelacją:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy z niecierpliwością na opis. Kilka lat temu widziałem w jednym z salonów zestaw Block v100 z odtarzaczem c100, nie pamiętam teraz z jakimi to kolumnami grało ale mimo kiepskich warunków odsłuchowych było całkiem przyjemnie i na tyle dobrze, że o mało go nie kupiłem. Posłuchasz na spokojnie i będziesz wiedział czy wzmacniacz prawidłowo steruje kolumnami i czy barwa jest taka jaką poszukujesz, a jak nie będzie to to czego oczekiwałeś to zwrócisz i po sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.